Esileht Beebi ja mitmikud Beebi jääb magama vaid tiss suus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi jääb magama vaid tiss suus

Postitas:
Kägu

…ja ka siis “tiksub” mul vahel tund aega tissi otsas enne kui uinub. On siin emasid, kellel nii on olnud ja nüüd juba laps suur. Kas kasvas sellest ise välja või tegite ekstra midagi selleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vankris ka ei jää magama? mul teine laps jäi ka alguses magama ainult tiss suus, kuni hakkasime pikemalt õues käima, siis jäi vankris magama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul magas terve esimese aasta tiss suus kõik lõunauned 2-3tundi. Päris raske oli nii kui tiss suust kadus oli üleval. Mingil hetkel hakkasin suunama ilma magama. Ei sobinud talle see aga paari kolme päevaga saime päevasest pikast tissist lahti. Ennem magama minekut andsin ja siis ütlesin, et rohkem ei saa😉. Nüüdseks tubli kahene ja tissi pole saanud 9kuud. Laps loobub ülduselt ise kui ta selleks valmis on kui see sul kohe ei õnnestu anna aega kui vähegi võimalik on. Jõuga pole mõtet miskit teha. Igatahes jõudu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene laps uinus kuni 1a11k tiss suus 🙂 Meile mõlemale sobis. Mingi hetk hakkas ise ilma uinuma ja nii läkski. Kui sind häirib siis võõruta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vana see beebi on? Kuni paarikuusena ongi see täiesti normaalne, et kustub tiss suus ära, sest söömine väsitab ära. Tissi saigi kätte alles siis kui sügavalt magas ja enam imeda ei saanud, lõuakene ammuli vajus 🙂 Edasi… need tissirallid 1-2 tundi olid enne ööund kuskil poole aastaseni küll, laps oli väsinud, tahtis lähedust ja süüa ja tuttu ja süüa jne.

Please wait...
Postitas:
Queen

Meil oli sama moodi. Umbes neli kuud kindlasti, siis hakkas ka ilma, et tiss suus oleks magama jääma. Nüüd saab kaheksa kuuseks ja tissist üldse enam ei hooli. Kõigepealt hakkas hammustama väga valusalt. ( 8 teravat hammast). Magama jääb ilma probleemideta nii voodis, kui kärus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul esimene laps oli õhtul hästi magama pandav. Teine beebi oli on õhtul rähkleja, kelle viis rahulikku seisundisse ainult rinna imemine (rinda imedes veel rähkles jalgadega mööda mind, kuni uni võimust võttis ja jalad alla vajusid) – muidu tuli kisa ja nutt ja kui oli ennast juba ärritunuks kisanud, siis oli juba väga raske magama saada. Tegimegi nii, et lapse voodi oli minu voodi kõrval, mina olin alguses voodite kokkupuutekohal külili ja imetasin lapse magama ja siis rullisin ennast lapsest eemale oma voodisse.

Meil käis rinnaga magama panemine kuni 2a. Päeval laps rinda ei saanud alates 1a, aga rinnaga magamaminekurutiini ei viitsinud mina muutma hakata – kuna see töötas. 2a, kui laps enamasti terved ööd õhtust kuni hommikuni magas, ostustasin siis õhtusest rinnast ka lahti saada. Ühel õhtul andsin lapsele kaisulooma kätte ja ütlesin, et nüüd on nii, et jääd ise magama. Tegin toa pimedaks ja heitsin kõrvale oma voodisse, aga lapsega jätsin vahe sisse. Laps oli üllatunud, kergelt virises ja rähkles jalgadega mööda voodipulki, aga ei nutnud ja jäi u 15min pärast magama. Edasi kulgesidki meil õhtud nii, et panime voodile külje tagasi ja tõstsime voodi enda voodist eraldi. Laps kuskil 10-15 min elas ennast välja jalgadega vastu voodipulki räheldes ja jäi siis magama. Kuskil 3a kadus suurem jalgadega rähklemine ära. Nüüd vahel ainult niheleb ja vahetab asendeid enne uinumist, aga üldiselt jääb kiiresti magama ja magab hommikuni.

Nii et minu näitel rinnaga uinutamist karta ei tasu – algse krooniliselt rinna otsas “tiksujast” võib ikkagi saada väga hästi oma voodis magav väikelaps.

Please wait...
Postitas:
Blondu1

Pigem laps “tiksub” sellepärast, et ei söö korralikult kõhtu täis. Vaid lihtsalt nö mõnuleb. Natuke imeb, uni tuleb peale ja jääb tukkuma. Ja kui siis rinna suust vötad, ärkab, kuna on vajadus söôgi järele. Minul oli ka nii , aga harjutasin selle ära. Ei lasknud beebil mõnulema/tudu jääda, silitasin põske õrnalt,liigutasin teda või kui võtsingi rinna suust kui laps aktiivselt ei imenud ja nii ärkas kohe rind uuesti suhu, et ta söôks korralikult kõhu täis. Nii sai ühe söögi korra ajal tehtud ikka 2-3 korda. Kuniks sai kõht korralikult täis ja ajas ise tissi suust😊 ja sai ilusti oma voodi tõsta.
See minu kogemus . Ja toimis hästi, laps magas korralikult täus söônuna ilusti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps oli selline, et päeval mõnikord jäi ka ilma tissita magama, aga ööunne ja üldse enamus kordadel jäi magama rinna otsas. Aga ma ootasin kuni ta oli sügavamalt uinunud ja siis päästsin ennast vabaks tema haardest. Õnneks enamasti ta ei ärganud. Rinnaga uinutamine lõppes samal ajal kui rinnaga toitmine ja seda päevapealt. Aga ikka tahab uinuda kaisus, sest tal on alati olnud suur lähedusevajadus. Hästi ta ei maga, st et pole kunagi osanud magada, hetkel on kolmene ning ikka öösiti ärkab.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Beebi ja mitmikud Beebi jääb magama vaid tiss suus