Esileht Beebi ja mitmikud beebi katkendlik uni

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: beebi katkendlik uni

Postitas:

Ohhjahh, lubage ma kurdan veidi lapse magama jäämise teemal. Nimelt ärkab ta ALATI peale magama jäämist üles iga poole tunni tagant. Toimub see 3x ja neljandal korral siis, mil uuesti ta magama kõigutan, jääb sügavalt magama. Justnimelt kõigutan, sest talle ei piisa kõrval nohisemisest, käest kinni hoidmisest ega silitamisest (nende tegevuste peale kisub ta ainult tuure üles). Tema tahab sülle. Nii kui ma libistan käed tema alla ja tõstan ta mõned sentimeetrid voodipinnalt õhku, kiigutan paar korda edasi-tagasi ja juba ta magabki. Aga teate, see on nii tüütu! Eriti, kui ise ka magusas uneilmas olen.
Täna siis läks ta magama 21.30, söötsin kõhu täis ja hüpitasin pallil ta magama. Esimene kisa oli 22.15, teine 22.55 ja kolmas 23.30. Nüüd, neljas kord oli südaööl ja kui läheb nii nagu terve eelneva paari nädala jooksul, siis peaks ta magama umbes 4ni, siis on söögiaeg. Arvasin, et äkki jääb tal kõht õhtul tühjaks ja söötsin talle eile putru enne magama jäämist. Aga ei midagi…endiselt äratused iga poole tunni tagant 🙁
Ma lihtsalt ei mõista, milles asi on. Lapsele see ju ka kurnav katkendlikku und magada 🙁 Kas see võib olla kuidagi seotud ühest unefaasist teise minemisega? Ja ta lihtsalt ei oska seda? No aga peab ju mingi muu nipp olema kiigutamise asemel?!
Igasuguste nõuannete eest tänulik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 6,5-kuune ja umbes sama asi – katkendlik uni (kussutama õnneks ei pea, seda ta ei kannata). Algas siis, kui laps oli 2,5-kuune. Ja siiamaani kõik ööd sellised, et jääb magama (19-20 ajal), siis u 40 min pärast on nutt lahti, mõnikord piisab sellest, et öelda \”tudi-tudi\”, mõnikord tahab lutti.

Ja nii need ärkamised öö jooksul on, hea, kui vahepeal on tunnike järjestikust und. Meil ainult see vahe, et sööb u 3 h tagant, nii et kui 19 jääb magama, siis 22 ajal tahab juba tissi ja mida hommiku poole, seda tihedamini tissi tahab.

Olen tähele pannud, et tema ärkamistes pole isegi mingit vahet, kas jääb ise magama või lutiga või tissi otsas, ikka ärkab. Magamaminekurituaalid meil sünnist saati samad: pesemine, söömine, head-ööd issi ja mänguasjad, laps oma voodisse, olen kõrval, kuni uinub. Mõnikord lutiga, mõnikord ise.

Uneteemasid ja -raamatuid lugedes olen aru saanud, et ta ei oska ise ühest unetsüklist teise minna ja vahepeal siis ärkabki. Päevauned on tal ka lühikesed, max tund korraga. Samas laps ise kurnatud ei näi, päeval rõõmus ja rahulik (välja arvatud hammaste tuleku aeg).

Nii et tegelikult mul head nõu ei ole. Perearst arvas, et asi paraneb, kui lisatoidu osakaal päevamenüüs suureneb. Praegu saab hommikul putru ja lõuna ajal püreed (õhtuti ei ole midagi andnud, sest paari proovimiskorraga tundus, et õhtusest püreest tekkisid öised gaasivalud ja laps oli veel rahutum). Meie eelmisel neuroloogi juures käigul, küsis neuroloog lapse une kohta (laps oli siis 5-kuune) ja ütles, et järgmine kord arutame seda lähemalt (lähme, kui laps on 7,5-kuune), nii et äkki saadab siis uneuuringule. Tuttavate tihedad ärkajad ja kehvad magajad lapsed on mitmed käinud uneuuringul. Pole sealtki tegelikult targemaks saanud, nii et sellele ma ka suuri lootusi ei pane. Unekooli pole ka tahtnud tegema hakata, minu silmis natuke vara veel, äkki paraneb lähikuudel magamine iseenesest.

Kiigutamise ja kussutamise koha pealt keegi ka küsis siin nõu, siis soovitati järk-järgult vähendada kiigutamisaega, intervalli, nii et lõpuks saab lapse ka ilma voodisse. See nõuab muidugi pikka ja kannatlikku vähehaaval kiigutamisest äraharjutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul paranes asi siis, kui pallil enam teda magama ei pannud,kuigi jai seal kohe aga mulle tundus, et kui ules arkas ei osanudki enam ilma palli koikumiseta uuesti magama jaada.Kisa oli kull alguses palju aga olin ta korval ja silitasin teda, alguses vottis magama jaamine tunni voi isegi ule selle aga nuud on asi juba paremaks lainud, kuigi nuttu on ikka aeg- ajalt. Joudu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma toon sulle uneraamatust näite,päris sõna-sõnalt meeles pole.
Kui sina õhtul magama lähed siis oma voodi koos pehme teki ja padjaga.Järsku ärkad köögipõrandalt ilma teki ja padjata.Sa ei keera ju teist külge ja ei maga edasi,vaid otsid oma voodi,teki ja padja üles.Sama toimub sinu lapsega.Sa kiigutad ta magama ja paned voodisse.Voodi seisab ju paigal ja varsti laps tõuseb üles,sest midagi on valesti,ta ei kiigu enam.Ja nii see jääbki kuni laps õpib ise oma voodis magama jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud beebi katkendlik uni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.