Esileht Beebi ja mitmikud Beebi kõrvalt koolis käimine.

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Beebi kõrvalt koolis käimine.

Postitas:

Nädal tagasi sündis mul poeg. Sügisest hakkab nüüd taas kool. Käin täiskasvanutes ja viimane aasta veel lõpetada. Ei tahtnud aastat vahele jätta, et siis uuesti kooli minna. Kardan, et siis lõpuks ta jääbki mul pooleli. E-õppega olen ka kursis, aga räägivad, et see on ikkagi suhteliselt raske. Kool on mul 2x nädalas. Tunnid hakkavad lõunast kuni õhtuni välja. Beebi jaoks oleks hoidja olemas kaheks õhtuks. Kas on võimalik üldse käia beebi kõrvalt koolis nii? Kuna laps on rinnatoidul, siis peaksin enne kooli minekut ta kõhu täis söötma ning lisaks siis pumpama ja säilitama? Et siis hoidja annab süüa lutipudelist. Sellega seoses olen jälle kuulnud, et lutipudeliga toitmine ei ole ka hea, kuna laps võõrdub rinnast.
Kas on spets selliseid pudeleid olemas, mis ei lase võõrduda lapsel rinnast? Kas koolis ma peaksin vahepeal piima välja pumpama, kuna piim ju koguneb rinda ja siis on endal vist halb ja hakkab lekkima? Peaksin seda siis vahetunnis wcs tegema ja endale mingeid anumaid kaasa võtma, kuhu pumbata? (oeh.. ????) Kas kellegil on kogemusi, kes on samuti käinud koolis imiku kõrvalt? Kas reaalselt on see üldse võimalik? Mõtlen just seepärast, kuna laps on rinnalaps. Tahan väga kooli ära lõpetada, raske on muidugi imiku kõrvalt aga mul on inimesed kes on mulle abiks ja toeks. Lihtsalt see toitmine ja säilitamine võib osutuda keeruliseks. Kuidas oleks kõige mõistlikum tegutseda?
Kuna esimene laps, siis ei tea neid asju nii täpselt veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, vaja vahel pumbata. Kui laps juba suurem, nt 5-6kuune, siis enan ei pumbanud, kui toidukord vahele jäi, enam nii kiiresti pais ei tekkinud.

Medelal oli mingi pudel, mille lutti peaks imema sama imemisvõttega nagu rind, täpset nimetust ei mäleta. Ise hakkasin 2kuuse lapse kõrvalt 1x nädalas eemal olema, sai sel ajal 1x tavalise lutiga pudelit ja ei juhtunud midagi. Samas teise lapsega oli vastulöök – tema lihtsalt ei söönud muudmoodi kui rinnast. Proovisime erinevaid pudeleid, süstalt, lusikat jne.

Kui kool pole väga kaugel, siis võimalus ka, et hoija kärutab mingi pausi ajaks kooli ja siis toidad, nt esimesel 2-3 kuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin kõrgkooli õppima õppima vastsündinu kõrvalt (sessioonõpe). Loengute ajal oli laps oma isa või vanaemaga, söögiks sai kas välja pumbatud rinnapiima või piimasegu. Rinna imemisest ei võõrdunud. Kui koolipäev oli pikk siis hakkasid rinnad pakitsema küll, kuna oli võimalus siis toodi laps pikema vahetunni ajal minu juurde ning imetasin teda. Kui seda võimalust poleks siis ilmselt oleks tulnud päeva keskel piim välja pumbata, et endal kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin samavana lapse kõrvalt ülikoolis, õhtul ca 4h olin eemal. Ütlen ausalt, alguses oli ikka väga raske. Rinnad jooksid piima, tuli igatsus ja oli väga imelik, mingi hetk laps enam pudelist ega süstlast ei söönud, röökis minu saabumiseni. Siis hakkasin varem koju tulema või üldse tundidest puuduma. Kevadsemestril oli laps pooleaastane ja siis enam mingit muret polnud, sõi ilusti pudelist või püreed ja oli üldse palju lihtsam igatpidi. Enam uuesti ei läheks paarinädalase kõrvalt… see polnud seda väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Medela calma lutt on selline, kust tuleb piim raskemalt ja laps peab vaeva nägema. Mul laps veidi vanem kui pool aastat ja olnud ka mõned korrad vaja pudelist sööta. Pead valmis olema, et laps nt ei söögi pudelist või keeldub teatud inimesega sööma, nt nagu minu oma, või siis igaks juhuks alusta varakult harjutamist. Minu oma keeldus ka nt sügavkülmutatud piimast ja mingi aeg pudelist täielikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi kõrvalt koolis käimine.