Esileht Beebi ja mitmikud Beebi kõrvalt tööle

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Beebi kõrvalt tööle

Postitas:
Kägu

Tere!

Sooviksin päriselulisi kogemusi naistelt, kes on väikese beebi kõrvalt tööle läinud.

Kuidas olete hakkama saanud? Kuidas eraelu ja muu toiminud on? Kuidas olete suutnud emotsionaalse poolega toime tulla?

PS! Palun parastajatel mitte kommenteerida. Soovin kuulda vaid reaalseid kogemusi neilt naistelt, kes on olnud kas võimaluse või paratamatuse tõttu selles olukorras, kus on pidanud pisikese beebi kõrvalt tööellu varakult naasma.

 

Aitäh kõigile, kel on kogemusi jagada!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teise lapse kõrvalt töötasin edasi omal soovil osakoormusega põhimõtteliselt lapse sünnist saati. Minu äraolekul oli beebi oma isaga ning ma olin tegelikult lähedal, kui peaks vajadus tekkima (nt beebi une ajal viia mees lapsed õue, ma tegin kodus tööd jne). Lapse kasvades kasvas ka eemaloleku aeg. Emotsionaalselt see väga raske ei olnud. Miks? Laps oli oma isaga, kes on samaväärne lapsevanem. Kõige keerulisem oli rinnapiima majandus – tippajal kulutasin pumpamisele mingi 1h päevas (laps võttis nii rinda kui pudelit ilusti), aga kui tüdimus peale tuli, siis tuletasin endale meelde, et esiteks, see on ajutine ja teiseks, see oli minu valik. Mis teised arvavad ei ole absoluutselt oluline, peaasi, et sina oled oma otsuses kindel, laps on turvaliselt hoitud ja oled tema jaoks muul ajal olemas. Edu!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma plaanin ka pärast beebi sündi tööd edasi teha. Kuna mul oma firma, siis kellegi teise “kaela” pole ka tööd lükata. Ma pean kellaajaliselt teatud asjad tehtud saama ja mul on palju videokõnesid, ehk ei kujuta ette, kuidas beebi söötmisega näiteks saan, kui tal kõht tühjaks läheb ja mul videokõne pooleli on. Pudelit anda ei soovi. Aga ma siiski loodan, et kõik loksub paika.
Beebi on samal ajal oma isaga ja kaks vanemat last on samuti abiks. Need küll nii noored, et üksi beebiga neid jätta ei saaks, aga koos issiga saavad nad kõik kindlasti hakkama! 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma plaanin ka pärast beebi sündi tööd edasi teha. Kuna mul oma firma, siis kellegi teise “kaela” pole ka tööd lükata. Ma pean kellaajaliselt teatud asjad tehtud saama ja mul on palju videokõnesid, ehk ei kujuta ette, kuidas beebi söötmisega näiteks saan, kui tal kõht tühjaks läheb ja mul videokõne pooleli on. Pudelit anda ei soovi. Aga ma siiski loodan, et kõik loksub paika.

Beebi on samal ajal oma isaga ja kaks vanemat last on samuti abiks. Need küll nii noored, et üksi beebiga neid jätta ei saaks, aga koos issiga saavad nad kõik kindlasti hakkama! ????

Kas videokõne eeldab sinu terve keha nägemist? Või võiksid ka ainult pilti endast või ainult nägu näidata? Saad ju kaamerat sättida nii.

Aga teemast. Palju ju sõltub, kad täiskohaga töö, kas töötad kodunt, kui kaugel kodust ja kellega laps. Samuti sinu suhtumine imetamisesse – kui raske on sul leppida, et laps saab pudelit.

Alati võib mõelda, et kad pean kohe minema või saan 6k oodata. Lihtsalt, teinekord on lihtsam leppida, et laps saab rinna asemel püreed, mitte pudelit – eriti kui nt osalise ajaga töötamine ja vb on võimalik sättida nii, et ainult 1 toidukord eemal, kui laps sööb 3-4h vahega ja magab hästi.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas laps oli 6kuune, kui tööle asusin. Üldse mitte vajadusest, vaid soovist muuhulgas ka karjäärile keskenduda. Lisaks oli see abikaasa suhtes aus, sest mina olin kodus esimese kahe lapsega. 🙂

Ca pool aastat korraldasime beebi rinnaga toitmist nii, et kohtusime kuskil kohvikus ja mina sain nii süüa kui toita. Kui laps juba aastane oli, siis päeval ta enam rinda ei vajanud. Nüüd saab  vahetult enne tööleminekut ning koju jõudes nii palju kui hing ihkab 🙂

Nüüd olen neljanda ootel, kes jääb ka tõenäoliselt isaga koju.

 

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma plaanin ka pärast beebi sündi tööd edasi teha. Kuna mul oma firma, siis kellegi teise “kaela” pole ka tööd lükata. Ma pean kellaajaliselt teatud asjad tehtud saama ja mul on palju videokõnesid, ehk ei kujuta ette, kuidas beebi söötmisega näiteks saan, kui tal kõht tühjaks läheb ja mul videokõne pooleli on. Pudelit anda ei soovi. Aga ma siiski loodan, et kõik loksub paika.

Beebi on samal ajal oma isaga ja kaks vanemat last on samuti abiks. Need küll nii noored, et üksi beebiga neid jätta ei saaks, aga koos issiga saavad nad kõik kindlasti hakkama! ????

Kas videokõne eeldab sinu terve keha nägemist? Või võiksid ka ainult pilti endast või ainult nägu näidata? Saad ju kaamerat sättida nii.

Aga teemast. Palju ju sõltub, kad täiskohaga töö, kas töötad kodunt, kui kaugel kodust ja kellega laps. Samuti sinu suhtumine imetamisesse – kui raske on sul leppida, et laps saab pudelit.

Alati võib mõelda, et kad pean kohe minema või saan 6k oodata. Lihtsalt, teinekord on lihtsam leppida, et laps saab rinna asemel püreed, mitte pudelit – eriti kui nt osalise ajaga töötamine ja vb on võimalik sättida nii, et ainult 1 toidukord eemal, kui laps sööb 3-4h vahega ja magab hästi.

Hei! Tänud vastamast! 🙂

Selleks ajaks kui tööle naasma peaksin on beebi tegelikult 8-kuune ja saamas kohe 9. Saab mul hetkel rinda ja rpa’d olude sunnil segamini (2 kuud imetamisnõustajat, vasospasmid, rinnapõletikud jms seljatatud ja olen pudeliga rahu teinud), lisaks katsetame ka näputoiduga + vahepeal püreed.

 

ise kardan kõige enam, et mingid edusammud lapse kasvamisel jaavad nägemata, muutun närviliseks ja rahutuks tööst, olen väsinud. Samas ka kodus lapsega olles tunnen teinekord meeletut väsimust.

töö ise võimaldaks teha nii kodukontorit kui ka oleks vaja 2x nädalas kontoris olla – pigem ollakse paindlikud.

❤️

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma plaanin ka pärast beebi sündi tööd edasi teha. Kuna mul oma firma, siis kellegi teise “kaela” pole ka tööd lükata. Ma pean kellaajaliselt teatud asjad tehtud saama ja mul on palju videokõnesid, ehk ei kujuta ette, kuidas beebi söötmisega näiteks saan, kui tal kõht tühjaks läheb ja mul videokõne pooleli on. Pudelit anda ei soovi. Aga ma siiski loodan, et kõik loksub paika.

Beebi on samal ajal oma isaga ja kaks vanemat last on samuti abiks. Need küll nii noored, et üksi beebiga neid jätta ei saaks, aga koos issiga saavad nad kõik kindlasti hakkama! ????

Kas videokõne eeldab sinu terve keha nägemist? Või võiksid ka ainult pilti endast või ainult nägu näidata? Saad ju kaamerat sättida nii.

Aga teemast. Palju ju sõltub, kad täiskohaga töö, kas töötad kodunt, kui kaugel kodust ja kellega laps. Samuti sinu suhtumine imetamisesse – kui raske on sul leppida, et laps saab pudelit.

Alati võib mõelda, et kad pean kohe minema või saan 6k oodata. Lihtsalt, teinekord on lihtsam leppida, et laps saab rinna asemel püreed, mitte pudelit – eriti kui nt osalise ajaga töötamine ja vb on võimalik sättida nii, et ainult 1 toidukord eemal, kui laps sööb 3-4h vahega ja magab hästi.

Hei! Tänud vastamast! ????

Selleks ajaks kui tööle naasma peaksin on beebi tegelikult 8-kuune ja saamas kohe 9. Saab mul hetkel rinda ja rpa’d olude sunnil segamini (2 kuud imetamisnõustajat, vasospasmid, rinnapõletikud jms seljatatud ja olen pudeliga rahu teinud), lisaks katsetame ka näputoiduga + vahepeal püreed.

ise kardan kõige enam, et mingid edusammud lapse kasvamisel jaavad nägemata, muutun närviliseks ja rahutuks tööst, olen väsinud. Samas ka kodus lapsega olles tunnen teinekord meeletut väsimust.

töö ise võimaldaks teha nii kodukontorit kui ka oleks vaja 2x nädalas kontoris olla – pigem ollakse paindlikud.

❤️

Kui ta juba täna saan RP-d ja RPA-d ning 8k peaks sööma juba päris palju püreed, siis ma arvan, et toidu osas läheb suht valutult.

Mis sinusse endasse puutub, siis ma ei hakka valetama. Kohati oledki väsinud ja saab olema raske, aga minu kogemus ütleb, et see on iga valikuga nii – me kõik oleme vahest väsinud ja meil on raske. Tuleb lihtsalt meeles pidada, et see on ajutine ja üritada sälitada positiivsus ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma töötan hetkel imiku kõrvalt osalise koormusega kodust. Põhjuseid selleks on mitu, aga selle kasuks sai otsustatud kohe, kui lapse tulek teatavaks sai. Kontoris ei pea käima ja oma tööaega saan ise vastavalt oma vajadustele sättida. Kõik toimib, sest töö iseloom võimaldab seda.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas need, kes beebi kõrvalt töötavad kasutavad ka lapsehoidja abi või on kõigil niivõrd hea tugivõrgustik ümber?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan ka teemat ja küsin, kas keegi väikelapse (3-4a) + beebi (paar kuud) kõrvalt on ka edukalt vähemalt osalise koormusega töötanud. Tugivõrgustikku pole, ainult ema-isa. Tööd saab teha kodust, vanemat last ei taha hetkel haiguste tõttu eriti lasteaeda viia. Huvitav, kas see on ikka tehtav või tasuks see mõte maha matta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan ka teemat ja küsin, kas keegi väikelapse (3-4a) + beebi (paar kuud) kõrvalt on ka edukalt vähemalt osalise koormusega töötanud. Tugivõrgustikku pole, ainult ema-isa. Tööd saab teha kodust, vanemat last ei taha hetkel haiguste tõttu eriti lasteaeda viia. Huvitav, kas see on ikka tehtav või tasuks see mõte maha matta.

Ma arvan et peoovida tasub alati! Ja kui tunned, et käib üle jõu siis loobud!
inimeste võimekus on väga erinev – võid ennastki üllatada!

 

edu! :)❤️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas need, kes beebi kõrvalt töötavad kasutavad ka lapsehoidja abi või on kõigil niivõrd hea tugivõrgustik ümber?

Tahaks ka seda teada. Sooviks ise ka tööd teha, kusjuures töö võimaldab paindlikkust ja ei nõua kohalkäimist, aga kuna mees töötab täiskohaga, siis mul lihtsalt ei jää aega ja energiat töö tegemiseks. Päevas on umbes 2-4 tundi vaba aega (beebi uneajad), aga tavaliselt olen nagu tühjaks pigistatud sidrun ja midagi teha ega mõelda ei jaksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan 0,25 koormusega. Tööle läksin tagasi, kui laps oli 7-kuune. Olen korraga kodust ära 3-5 tundi ja ainult kolmel päeval nädalas, laps on sel ajal abikaasa hoole all. Pesamunast järgmine laps on kolmene ja koroona tõttu pole teda veel lasteaeda pannud.

Eraelu ja kõik muu on toiminud. Enda aega just eriti pole, aga mul on veel lapsi (suuremaid) ja suur majapidamine jne. Enne pesamuna läksin pisut suurema koormusega tööle, kui eelviimane laps oli 9-kuune ja siis töötasin kodukontorist. See oli mõneti mugavam, aga tööl kohapeal käimise eelis on see, et töö ajal saan 100% tööle keskenduda. Sain töö tehtud ka 9-kuusega, kes aega-ajalt süles oli ja tähelepanu nõudis, aga tööd planeerida (koosolekud) oli nii raskem.

Kuna mul on lapsi mitu, siis emotsionaalse poole pealt polnud tööle naasmine kuidagi keeruline. Tean, et mees saab kõigega hakkama ja et nii temal kui lastel on siis kvaliteetaeg omavahel.

Vahel viin lapsed vanavanemate juurde, kuid kuna beebil on praegu võõristamise periood, siis ei saa nad teda eriti hoida, ainult siis, kui hädasti tarvis ja nii lühidalt kui võimalik. Võibolla oleks pidanud varem nende pool tihedamalt käima, aga see koroona… Loodan, et varsti beebi siiski harjub ka nendega, sest vanavanemad tegelikult tahavad pisikesi hoida ja neil on just niimoodi, 3-5 tundi 1-2 korda nädalas jaksu nende jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks koolieelikut, beebi ja oma firma. Mees töötab valdavalt kodukontorist, kuid ka suuremad lapsed on üldjuhul kodus, mitte lasteaias. Suurema koormusega hakkasin töötama, kui beebi oli 1,5kuune ja suutsin töötada paar kuud. Siis sain aru, et lapsed ja abikaasa on olulisemad, kui närviline ainult töötav ema/naine. Võtsin aja maha ja teen ära vaid hädavajalikud asjad, eks vaatab tulevikus, kuidas edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul seisab peagi ees 2 beebi kõrvalt töö jätkamine sest väikeettevõtjana ei saa jääda vanemapuhkusele. Mehe abile igapäevaselt saan loota vaid esimestel kuudel, kaalun sõltuvalt olukorrast koduabilist. Tegelikult ei tea kuidas toime tulen, kuid alati on olemas lahendused ning küll elukorraldus paika loksub.

Jõudu teemaalgatajale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Phmt tegin väikse osalise koormusega tööd esimese lapsega alates sünnist saati. Kui oli 1,5 a. läksin tagasi kontorisse, suurendades töömahtu ja siis jäin uuesti beebi ootele. Jätkuvalt teen tööd edasi väikse koormusega. Samuti võimalusel läbin koolitusi (nt sügisel tegin ühe 40h erialase kursuse ja ühe 100h eraelulise kursuse). Hetkel ei sega, pigem ainus, mis lubab natukenegi end normaalse inimesena tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi kõrvalt tööle