Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebi kõrvalt ülikooli

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Beebi kõrvalt ülikooli

Postitas:
g22gu

Sügisel võimalus minna ülikooli õppima erialale, mis mind väga huvitab. Tegu bakaga, mis jaotatud neljale aastale, kohal vaja käia neljal päeval kuus.

Kas beebi kõrvalt koolis käimine tuleb kõne alla? Sügisel beebi kolmekuune, kodus kasvamas veel viieaastane laps. Koolipäevadel hoiaks lapsi nende isa/lapsehoidja.

Ma enda vaimusilmis ette kujutanud, et uue ilmakodanikuga 2-3 aastat kodusolekut võiks ühildada ülikooliõpingutega. Hiljem, täiskohaga töö kõrvalt ülikooli minek tundub minu jaoks keerulisem (vaja õppepuhkust võtta, pärast pikki tööpäevi õppida).

Elan ma kuskil illusioonides ja tegelikkuses tuleb isegi sessioonõppes ülikoolis käies igapäevaselt hommikust õhtuni tuupida?

*Lisan, et esimese lapse kõrvalt käisin kaks aastat kutsekas (kaugõppes, 5-6 päeva kuus + praktikad) ning samal ajal täiskohaga tööl. See nii hull ei tundunudki, aga baka siiski midagi muud.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
nuhvel

Erialast endast ja õppejõududest, nende vastutulelikkusest sõltub väga palju. Iseendast ka ja oma tugivõrgustikust. Kindlasti on seda tehtud ja hakkama saadud. Täpsemalt ei oska võõrale inimesele ja olukorda tundmata midagi öelda.

+5
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Elan ma kuskil illusioonides ja tegelikkuses tuleb isegi sessioonõppes ülikoolis käies igapäevaselt hommikust õhtuni tuupida?

See on väga individuaalne. Paljud saavad beebi ja/või laste kõrvalt edukalt õppida ja lõpetada. Suur osa tudengitest ei tuubi hommikust õhtuni ja isegi neil, kel on lapsed ja/või töö, leiavad lisaks õppimisele ja perele ja/või tööle aega muukski.
Aga mõni edeneb ainult tänu väga suurele tööle (õppimisele).

Kõik sõltub inimesest ja erialast.

Proovida tasub.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Vassikati

Õppimisega saad kindlasti hakkama, sest töid on aega teha 3 nädalat kahe sessi vahel. Hoopis teine lugu on magamatusega, et kuidas pärast unetut ööd terve päev loengutes vastu pidada. Teiseks probleemiks on imetamine. Isegi kui lapse jaoks piima välja lüpsad, siis mida sa sessi päevadel oma pakitsevate ja lekkivate rindadega peale hakkad? Üldiselt on sessi ajal päris pikad päevad ja edasijõudmiseks peaks loengutest aktiivselt osa võtma, eriti sisukad kipuvad just esimesed kursused olema. Mina lükkaks õpingud aasta võrra edasi. Aastane laps on juba asjalikum ja tema kõrvalt kergem õpingutele pühenduda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
keksik

Saab ikka. Aega pead hästi planeerima. Ma olin 4,5 aastat lastega kodus ja ülikoolis käimine ja täiskasvanud inimestega vahepeal asjalikematel teemadel suhtlemine mõjus mulle küll väga hästi. Mul on kahe lapse vahel 2 aastat ja kui lõpetasin, siis oli väiksem aastane. Ma lõputöö kirjutamist küll ise ei mäleta, ilmselt läks tempo tsipa hullumeelseks, abikaasa ütles, et öösiti olin kirjutanud. Vahepeal kleepisin konspekte ja wc seinale, et saaks paar korda päevas kasvõi 5 lauset lugeda.

+6
0
Please wait...

Postitas:
uu

Kui sul on hoidjad juba kindlalt võtta, siis ei tohiks küll probleemi olla. Ma töötasin kodust beebi kõrvalt, ilma lapsehoidjata. Vahepeal oli raske, kogu aeg oli midagi vaja teha. Pidi planeerima, et kui beebi magab, siis töötan ja et kodused asjad saaks ka ikka tehtud. Töötasin ka õhtuti kui lapsed magasid. Kindlasti saaks ka nii õppida. Kui sul on ka lapse isa ja hoidja abiks, siis arvatavasti saad kergemini aega õppimiseks. Kui hakkama ei saa, saad alati ka akadeemilise võtta. Proovida tasub.

+5
0
Please wait...

Postitas:
tervist

Sellist asja ei saa kunagi ette planeerida. Sünnitused on kõik erinevad, lapsed on erinevad. On neid, kes jäävad peale sünnitust põdema ja ei saagi endist energiat tagasi. On neid, kes saavad sünnitusega energiat juurde. On lapsi, kes söövad ja magavad ja on väikseid lapsi, kus isegi 2 hoidjast korraga on vähe. Nii et kõigepealt sünnita ära ja siis hakka planeerima ja otsusta ära, mis on olulisem kui tuleb teha valik, kas peresisene lähedus või haridus. Sul peab olema hingelist jõudu hoida või ka luua hingelist lähedust kõigi pereliikmete vahel. Oleksid valmis haridust omandama teades, et see viib lahutuseni ? Kui lahutuseks läheb saab mees suure tõenäosusega lastehoolduse endale, kuna ta on pidevalt lastega ja teab lastest rohkem. Oled valmis selliseks pöördeks ? Et on haridus ja oled üksi? Ka selline liin tuleb läbimõelda ja teha kõik, et oleks haridus ja pere aastate pärast mõlemad olemas.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
tarkpea

Oleksid valmis haridust omandama teades, et see viib lahutuseni ? Kui lahutuseks läheb saab mees suure tõenäosusega lastehoolduse endale, kuna ta on pidevalt lastega ja teab lastest rohkem.

Kulla inimene, kas sa ikka panid tähele, et koolis tuleb käia 4 päeva kuus?

Äkki viib lahutuseni hoopis see, et naine ei saa oma unistusi täita?

+14
0
Please wait...

Postitas:
felis_catus

Oleksid valmis haridust omandama teades, et see viib lahutuseni ?

Kui selgub, et õppimine ei sobi, saab ju ometi akadeemilist puhkust võtta (kuni lapse 3 aastaseks saamiseni) või õpingud hoopis katkestada.

Kui teemaalgataja abikaasa (eeldan, et on abielus või siis et nö lahutus on võrdne lahkuminekuga) on väga vastu teemaalgataja õppima asumisele, võib mõelda, et ehk viib õppima asumine lahutuseni (lahkuminekuni). Aga kui teemaalgataja mehel on ükskõik või koguni toetab, siis ei peaks seda küsimust üldse päevakorda tulema. Kui õppimise käigus selgub, et see nende pereelule halvasti mõjub, saab ju pausi teha või katkestada.

Baka ei ole enamasti kutseõppest nii oluliselt raskem. Bakas on teooriat rohkem, õppimine on pikem (sh mahukam selle võrra) ja lähenemine akadeemilisem. Kui kutseõppes õppimine raskusi ei valmistanud, siis ega kõrgkooliski hätta ei jää. Õppida on muidugi tarvis, kuid keskmine tudeng võiks täiskoormusel õppides saada 40 tunniga nädalas hakkama (hea hinde jaoks võib keskpärasel või nõrgemal tudengil muidugi rohkem kuluda). Nii on programmis arvestatud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
kerstin84

Ma just praegu õpin beebi kõrvalt. Mul on 6 päeva loenguid kuus. Hullem on asi kui kool läheb e-õppele, siis lapse kõrvalt loengus osaleda on jube. Minul hoiavad mees ja ema vaheldumisi ja ausalt on väga hea paar korda kuus suhelda tarkade inimestega. Kodutöid on küll palju, aga ka need saavad tehtud, samuti rühmatööd.

Lapsest oleneb ka palju, aga samas kui ikka väga tahta siis saab kõik tehtud. Mul hetkel pole ühtki võlga, laps hoitud, söök tehtud ja isegi magada on saadud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
billa

Mina pole küll kutsekas käinud, aga nii baka kui magister olid gümnaasiumiga võrreldes käkitegu.

Õppisin ju ainult neid aineid, mida ise olin valinud (gümnaasiumis tuli hakkama saada nii keemia, keelte kui ajalooga), tegelik õppimine jäi suuresti eksaminädalatele eelnevale ajale, ei olnud nagu koolis, et iga päev mingi kontrolltöö või tunnikontroll.

Kui kohal peab käima ainult mõned päevad kuus, ei näe ma üldse probleemi, miks lapse kõrvalt ei peaks saama. Muidugi mine õppima!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
se

Mina lõpetasin 9k beebi kõrvalt magistrikraadi. Oli raske aga tehtav. Hea tugivõrgustik andis mulle selle võimaluse. Varasemalt töötasin õpingute kõrvalt. Kui võrdlen neid kahte, siis lapse kõrvalt oli kergem. Kindlasti mängis rolli ka Covidi aeg, kuna kohal ei pidanud enamasti käima ja loengud toimusid veebis.

Arvan, et neli päeva kuus ei ole otseselt palju. Küllap pead valmis olema kodutöödeks, mille tegemine tuleb ilmselt sinu enda uneajast. Kui pealehakkamjst ja jaksu on, siis miks mitte?

+3
0
Please wait...

Postitas:
erak

Mina olen praegu akadeemilisel, sest sündis laps. Ma kindlasti ei saaks praegu ühtki ainet võtta sest beebi on väga nõudlik, lepib ainult minuga, magab kehvasti. Isegi kodutöid ei saa normaalselt teha, mees võtab ta sülle ja beebi ainult kisab ja tahab minu juurde. Muidugi ma tahaks väga kasvõi ühe aine võtta aga kahjuks võimatu. Ehk sügisel kui ta aastane on. Nii, et ma ütleks, et sõltub lapsest.

+5
0
Please wait...

Postitas:
nelz

Läksin kõrgkooli kui beebi oli paarinädalane, eriala tsükliõppes ja kohal tuli käia keskmiselt 4 päeva kuus. Beebi oli sel ajal lapsehoidja või oma isaga. Lõpetasin nominaalajaga (3 aastat). Kuna tugivõrgustik oli olemas ja laps nii koolipäevadel kui praktikate ajal hoitud siis olid koolitööd kontrolli all. Iseseisvaid töid tegin lapse uneaegadel või tema kõrvalt. Täiesti teostatav.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Mina suutsin ka beebi kõrvalt õppida, ei olnud väga keeruline beebi. Kasutasin lapse magamisaegu õppimiseks. Lõpuks, kui kiirem aeg oli, siis olin koos läpakaga kõhuli põrandal, õppisin ja beebi ronis- mängis üle minu keha. Beebid tahavad ema sooja lähedust ja kuulda ema häält. Õppisin vahel nii, et rääkisin õpitavat beebile kõva häälega, nagu jutustaksin temaga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
bets123

Mina hetkel õpin kõrgkoolis kaugõppes pooleaastase lapse kõrvalt.  On tehtav, kuid vajab kindlasti head tugivõrgustikku, planeerimisoskust ning sihikindlust. Kuna eriala on inseneeria valdkonnast, siis minu puhul lapse kõrval olles õppimine ei toimi (nt palju joonestamist, arvutusülesandeid) -õpin ikka oma une ajast, kui laps magab.  On väga raskeid hetki, kus mõtlen, et milleks seda vaja. Teine hetk jällegi tore, et midagi on nö beebimajandusest väljas ka teha. Eks oleneb väga lapsest, erialast, muust elust-olust ka 🙂

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebi kõrvalt ülikooli