Esileht Väikelaps Beebi kukkumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Beebi kukkumine

Postitas:
Kägu

Kas olete käinud beebi kukkumise järgselt (kas siis voodilt, diivanilt, mähkimislaualt jm) traumapunktis või EMO-s?

Millised uuringud on seal tehtud ja kas avastati midagi?

Kas laps kukkus kõhuli või selili?

Kas olete nüüd hiljem täheldanud mingit arenguhäiret, muud terviseriket?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Beebi kukkumine

Kas sul kukkus laps,siis räägi valja

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sul kukkus laps,siis räägi valja[/tsitaat]
mis sul viga on? Kukkusid vist ise suht kõvasti. pakun, et peaga vastu kõva eset

Please wait...
Postitas:
Keksutaja

Ole sa kui hoolas tahes, ikka õnnestub beebidel-väikelastel korra kukkuda kui nad roomama, ronima-kõndima hakkavad. Noorem laps poole aastane ja pole veel kusagilt kukkunud. Vanem tütar on kaheksa-aatane ja beebina ikka potsas mõned korrad voodist (meie omast siis) põrandale vaibale. Jäi meie voodis magama ja leidis et peab ärgates kohe jalga laskma. Traumapunktis-EMOS pole temaga kunagi käinud. Kui midagi erakordset (oksendamine, loidus jne) ei ilmne pärast esmast nuttu siis pole leidnud põhjust sinna minna. Rahustasin maha ja kõik. Kohe kui roomab tuleb hakata õpetama ka jalad ees voodist- diivanilt maha libistamist, on kukkumisis pärast vähem. Ka mu õe kaks last, sõbrannade lapsed – kõik on roomama-ronima hakates kukkunud, aga emos pole siiski käidud.
Ka kõik need lapsed on nüüd juba suuremad, arenevad nii kuis peavad ja terviserikkeid seoses kukkumistega pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul kukkus ca 9-kuuselt trip-trap toolilt puidust köögipõrandale.praegu üle 3 aasta vana ja häda pole midagi.
aga peale kukkumist helistasin igaks juhuks perearsti nõuandetelefonile ja jälgisin last vastavalt nende soovitustele.
ise olen 6-aastasene saanud peapõrutuse kukkudes peaga vastu jääd, mäletan ,et ei näinud korralikult mitu päeva ja oksendasin, olin haiglas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kukkus 6k meie voodi pealt maha. Kusjuures nii, et ma ise seisin täpselt tema kõrval ja mulle tundus, et voodil olemine on ohtu. Hetkeks läks mu tähelepanu mujale.

Laps nuttis tund aega, jäi magama ja kui ärkas, siis nuttis jälle edasi. Seepärast läksime traumapunkti. Tehti peast ktg ja verejooksu polnud. Meid jääti jälgimisele 2 päevaks – reaalselt midagi ei tehtud, lihtsalt passisin lapsega haiglas. Hiljem sain aru, et vist oli hoopis rangluumurd või -mõra tal – sümptomid klappisid. Algul laps nuttis iga liigutuse peale ja vastavat kätt ei kasutanud, rangluul oli tunda muhuke. Aga see murd paraneb ise ja ma röntgenit selle kinnitamiseks teha ei lasknud.

Järelkontroll tehtid u 2k hiljem. Laps tunnistati terveks ja rohkem kontrolle ei vajanud. Ka teist kätt hakkas üsna kiiresti jälle kasutama.

Praegu 4a ja normaalselt arenenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul üle aastane kukkus kõrgelt trepist. Kuigi teadvust ei kaotanud ja hakkas nutma, kutsusin sellegipoolest kohe kiirabi. Kukkumine oli liiga kõrge, et riskida. Tehti ninaluu- ja pea röntgen, kõhu ultraheli, vereproov, pissiproov. Olime haiglas jälgimisel ühe ööpäeva. Neerupõrutus. Kukkus igatepidi, lõpetas kõhuli. Haiglas öeldi, et kui enda kõrguselt kukub, siis ei tohiks hullu juhtuda midagi. Minu laps kukkus 2m kõrguselt- pidi olema harv juhus, nii et arvan, et oli ikka õige kutsuda kiirabi.

Please wait...
Postitas:
tütreke 25-04-08

Minu tüdruk kukkus 75cm kõrguselt kummutilt peaga vastu põrandat otse minu silme all, kui oli 1a 1 k vana (läksin hetkeks wc-sse ja kui tagasi tulin, oli ta jõudnud diivani seljatoelt kummutile ennast upitada). Helistasin perearsti infoliinile, kust soovitati maha rahuneda ja last jälgida. Laps nuttis paar minutit peale kukkumist, siis aga toimetas edasi, midagi hullu ei juhtunud. Arsti juurde soovitatakse minna kohe, kui peale kukkumist muutub laps loiuks või hakkab oksendama. Mulle öeldi samuti, et enda kõrguselt kukkumised üldiselt traumat ei tekita.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Beebi kukkumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.