Esileht Sünnitus Beebi lebab risti

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Beebi lebab risti

Postitas:
Kägu

Tere kallid emmed. Mul on mure, olen 35 nädalat rase (teine laps) ja tüdruk lebab risti.  Õeldi, et kui 37ks nädalaks ära ei keera siis kas püütakse keerata, millele kohe järgneks esilekutsumine või keiser. Esimene sünnitus oli esilekutsumisega ja see oli päris traumeeriv kogemus (12+ tundi tuhusid 3 10ne minuti jooksul). Lootsin, et seekord läheb kergemini, aga tundub et mitte. Kui päris aus olla, siis on kerge hirm sees nii esilekutsumise kui ka keisri ees. Ma tean et tegelikult on mõlemad protseduurid suht turvalised, aga ikkagi on ärevus sees. Mis teie kogemused on, kas on lootust et veel keerab ja kui ei, mis siis sai?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esmasünnitus enamasti ongi pikk, ka mitte esilekitsumisega. On ka mitu päeva tuhudes olevaid naisi. Ehk lohutab sind see teadmine, et korduvsünnitus on üldiselt ikka kiirem. Tean naist, kel 2 last mõlemad esilekutsumisega ning teine oli palju kiirem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul kaks sünnitust esile kutsutud – esimene sünnitus kestis 12h, teine 1,5h. Teine oli küll intensiivsem ja valusam, aga kergem kui esimene sünnitus. Peale teist sünnitust polnud enesetundest arugi saada, et oleks sünnitanud, isegi arstid kommenteerisid, et tavatult energiline olen. Sain ka II astme rebendid, aga isegi neid polnud tunda ega seganud istumist vm.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Planeeritud keiser on kindlasti parem variant juhul kui ise õigesse asendisse ei keera. Mul oli esilekutsumine ja siis juba erakorraline keiser, mis oli ikka väga hirmutav. Kõik juhtus nii kiiresti, lapse südametoonid kadusid ja minu tuhudel polnud ühtegi vahet, presse ei alanud, sest laps oli end valesse asendisse keeranud ning ei saanud sünnitusteedesse laskuda jne jne jne

Mina kartsin just vastupidi loomulikku sünnitust 😄 Jah, paljude jaoks on see loomulik, võimas protsess ning nad tunnevad ennast nagu emalõvid aga mina vastupidi tundsin sünnitustoas, et ma ei tea mida ma teen, ma ei oska oma last aidata, ma ei oska valusid taluda, ma lihtsalt suren sinna ära.

Keisrist taastumine oli minu jaoks väga lihtne ja valutu. Kohe kui ise püsti sain hakkasin koridoris ringi kõndima. Seevastu kui mu õde loomulikult sünnitas lõppes asi vaakumiga ja selliste rebenditega, et ta ei saanud kuu aega peale sünnitust istuda. Kunagi ei tea, kuidas asi laheneb enne kui see tähtis päev käes on. Ja saagu mis saab aga kui sa lõpuks beebi enda käte vahele saad oled sa nõus seda tema nimel kasvõi kohe uuesti tegema 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis põhjusel välisele pööramisele esilekutsumine järgneb? Mul oli laps viimastel kuudel risti ja diagonaalis, käisin välisel pööramisel ja sain raseduse lõpuni kanda ning loomulikult sünnitada. Kui pööramise järel keiser, siis tekib üldse küsimus, miks seda pööramist vaja on.

On neid lapsi, kes keeravad isegi vahetult enne sünnitust, seega lootust on. Tean ka lapsi, kes keerasid ennast õigesse asendisse 10 minutit enne sündi. Need siis tüdrukud, kelle puhul arst lubas sündida tuharseisust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta ühendust mõne kogenud doula või kodussünnituse ämmaemandaga (Ingrid Käoküla nt) http://kodusynnitus.ee/

Ingrid oskab kindlasti soovitada koduseid harjutusi/võtteid, mis aitavad lapsel ise õigesse asendisse pöörata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene ongi palju raskem ja see ei olene üldse kas on esilekutsumine või mitte. See oleks Sul nii või teisiti karm kogemus olnud.

Mul esimene oli ise ja teine esilekutsumisega ja esimene oli kordades karmim. Teine oli küll intensiivsem, aga jah…esimesega ei anna võrreldagi.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Sünnitus Beebi lebab risti