Esileht Sünnitus Beebi lebab risti

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Beebi lebab risti

Postitas:

Tere kallid emmed. Mul on mure, olen 35 nädalat rase (teine laps) ja tüdruk lebab risti.  Õeldi, et kui 37ks nädalaks ära ei keera siis kas püütakse keerata, millele kohe järgneks esilekutsumine või keiser. Esimene sünnitus oli esilekutsumisega ja see oli päris traumeeriv kogemus (12+ tundi tuhusid 3 10ne minuti jooksul). Lootsin, et seekord läheb kergemini, aga tundub et mitte. Kui päris aus olla, siis on kerge hirm sees nii esilekutsumise kui ka keisri ees. Ma tean et tegelikult on mõlemad protseduurid suht turvalised, aga ikkagi on ärevus sees. Mis teie kogemused on, kas on lootust et veel keerab ja kui ei, mis siis sai?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmasünnitus enamasti ongi pikk, ka mitte esilekitsumisega. On ka mitu päeva tuhudes olevaid naisi. Ehk lohutab sind see teadmine, et korduvsünnitus on üldiselt ikka kiirem. Tean naist, kel 2 last mõlemad esilekutsumisega ning teine oli palju kiirem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaks sünnitust esile kutsutud – esimene sünnitus kestis 12h, teine 1,5h. Teine oli küll intensiivsem ja valusam, aga kergem kui esimene sünnitus. Peale teist sünnitust polnud enesetundest arugi saada, et oleks sünnitanud, isegi arstid kommenteerisid, et tavatult energiline olen. Sain ka II astme rebendid, aga isegi neid polnud tunda ega seganud istumist vm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Planeeritud keiser on kindlasti parem variant juhul kui ise õigesse asendisse ei keera. Mul oli esilekutsumine ja siis juba erakorraline keiser, mis oli ikka väga hirmutav. Kõik juhtus nii kiiresti, lapse südametoonid kadusid ja minu tuhudel polnud ühtegi vahet, presse ei alanud, sest laps oli end valesse asendisse keeranud ning ei saanud sünnitusteedesse laskuda jne jne jne

Mina kartsin just vastupidi loomulikku sünnitust ???? Jah, paljude jaoks on see loomulik, võimas protsess ning nad tunnevad ennast nagu emalõvid aga mina vastupidi tundsin sünnitustoas, et ma ei tea mida ma teen, ma ei oska oma last aidata, ma ei oska valusid taluda, ma lihtsalt suren sinna ära.

Keisrist taastumine oli minu jaoks väga lihtne ja valutu. Kohe kui ise püsti sain hakkasin koridoris ringi kõndima. Seevastu kui mu õde loomulikult sünnitas lõppes asi vaakumiga ja selliste rebenditega, et ta ei saanud kuu aega peale sünnitust istuda. Kunagi ei tea, kuidas asi laheneb enne kui see tähtis päev käes on. Ja saagu mis saab aga kui sa lõpuks beebi enda käte vahele saad oled sa nõus seda tema nimel kasvõi kohe uuesti tegema 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis põhjusel välisele pööramisele esilekutsumine järgneb? Mul oli laps viimastel kuudel risti ja diagonaalis, käisin välisel pööramisel ja sain raseduse lõpuni kanda ning loomulikult sünnitada. Kui pööramise järel keiser, siis tekib üldse küsimus, miks seda pööramist vaja on.

On neid lapsi, kes keeravad isegi vahetult enne sünnitust, seega lootust on. Tean ka lapsi, kes keerasid ennast õigesse asendisse 10 minutit enne sündi. Need siis tüdrukud, kelle puhul arst lubas sündida tuharseisust.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ühendust mõne kogenud doula või kodussünnituse ämmaemandaga (Ingrid Käoküla nt) http://kodusynnitus.ee/

Ingrid oskab kindlasti soovitada koduseid harjutusi/võtteid, mis aitavad lapsel ise õigesse asendisse pöörata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ongi palju raskem ja see ei olene üldse kas on esilekutsumine või mitte. See oleks Sul nii või teisiti karm kogemus olnud.

Mul esimene oli ise ja teine esilekutsumisega ja esimene oli kordades karmim. Teine oli küll intensiivsem, aga jah…esimesega ei anna võrreldagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väline keeramine võib õnnestuda, aga võib ka mitte õnnestuda, lisaks veel see oht, et beebi võib end tagasi valesse asendisse pöörata.

Pööramise käigus ollakse alati valmis erakorraliseks keisriks, sest juhul kui lapse südametoonid halvaks lähevad, on seda tema päästmiseks koheselt vaja. Kui keeramine õnnestub ja laps õigesse asendisse püsima jääb, ei ole esilekutsumist/keisrit tarvis. Nende näidustus tekib juba muudel põhjustel, näiteks ei hakka laps ise sündima ja on juba omajagu üle kantud.

Kui eelnevalt on keiser olnud, on see piir madalamal, kuhuni lastakse kanda, sest emakal olev arm võib lõpus rebenema hakata. Kui eelnevat keisrit ega muid näidustusi pole, peab beebi hiljemalt enne 42 nädalat välja tulema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin suvel. Beebi oli segatuharseisus, saadeti ka keeramisele. Sama päeva öösel, kui hommikul oleks pidanud keeramine olema, tulid veed ja beebi sündis erakorralise keisriga. Keeramisele ei jõudnudki 🙂 37+3 oli. Segatuharseis avastati minu nõudmisel tehtud ultrahelis, kui nädalaid oli 36+1.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kolmas laps keeras just kuskil 35. nädala kanti pea allapoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kuni sünnituseni välja beebi pidevalt pööras ennast. 36 nädalal saadeti pööramisele ja selgus, et on ennast õigesse asendisse keeranud. 12 päeva enne tähtaega oli jälle risti kõhus, siis mõned päevad hiljem oli jälle õiges asendis. Öeldi siis et aega veel on, et lastakse veel ju üle tähtaja ka kanda kui beebi tunneb ennast hästi. Mingisugune esilekutsumise aeg pandi ka 41+3 kui ma õigesti mäletan, aga beebi sündis ise ära 40+3 ja täitsa õiges asendis. Nii et minul oli närvikõdi kuni lõpuni välja. Teised 2 last eelnevalt olnud juba varakult õiges asendis, sellepärast oli endal ikka närv sees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Beebi lebab risti