Esileht Beebi ja mitmikud Beebi mähkmete vahetamine – kus?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Beebi mähkmete vahetamine – kus?

Postitas:
Kägu

Tere

Olen üsna pea esmakordselt emaks saamas, sooviks kuulda kogenud emade nõuandeid seoses beebi mähkimise situatsiooniga. Kuhu on kõige parem mõte panna kodus mähkimislaud? Meil on plaan selline, et beebi magab meie magamistoas u esimesed 6 kuud (vooditaskus) ja edasi liigutaks ta juba oma tuppa. Meie magamistuba on väike ja peale vooditasku rohkem ruumi ei jää, nt eraldi mähkimislaua jaoks. Küll oleks ruumi selleks vannitoas. Kas teie kogemuste järgi vannitoas mähkimas käia on reaalne, ka öösel? või vahetaks siis juba mähkmeid voodi peal rätsepistmes. Beebi oma tuppa kolides on meil seal olemas eraldi kummut mähkimisalusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pole elusees ühegi lapsega, neljast vajanud mähkimislauda, kohta, aset. mähkisin seal kus juhtus. tavaliselt voodis, diivanil, põrandal, ka vankris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kaugel lapse tuba magamistas on? Äkki sinna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on vannitoas. Ma alguses ka ei planeerinud sinna panna, aga…

Ma pesin iga mähkmevahetsega beebi peput ja mugav oli teda panna kuivatamiseks mähkimisalusele ning seejärel uus mähe ja vajadusel ka uued riided selga panna. Hoidsin vannitas mähkmeid, mähkmekreemi ja ühekordseid linasid. Niimoodi oli lõpuks kõige mugavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil vannitoas, ka peseme peput iga mähkmevahetuse korral. Öösel ei vahetagi mähet, pole kordagi lekkinud ja last ei häiri see mähe samuti. Pole ka mähkmelöövet olnud. Kakase mähkme vahetaks muidugi ära, aga ta õnneks ei kaka öösel. Paar üksikut korda on kakanud ja siis oli ta pärast mähkmevahetust päris pikalt üleval, sest see ajas tal une täiesti ära, nii et ma ei näe põhjust mähkmevahetusega lapse und segada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahetan samuti mähkmeid vannitoas ja tundub mugav lahendus. Hea lihtne beebi pepu ära loputada. Mulle on samas sattunud tihti kakav beebi 🙂 ja kui öösel vahetan mähkmeid, siis õnneks uinub ta mõne minuti pärast ise. Alguses on hea see kõrgel asetsev mähkimisalus (mitte ise voodil kummargil olla), sest muidu selg väsib ära (vähemalt mul).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka vannitoas. Algul ju kakab igasse mähkmesse ja vaja niikuinii pepupesu. Prügikast seal samas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli garderoobis, kuna magamistuppa ei mahtunud (meil on garderoobi jaoks eraldi tuba). Vannitoas käisin peput pesemas, aga garderoobis olid lapse riided, mähkmed, hügeenivahendid kõik seal samal riiulite peal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida lähemal vannitoale, seda parem. Mis ei tähenda, et mähet ei võiks vahetada ka suvalises kohas, kus parasjagu beebiga oled, aga valmistu selleks, et ta just sel sekundil kõik täis pissib või kakab 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on plaan selline, et beebi magab meie magamistoas u esimesed 6 kuud (vooditaskus) ja edasi liigutaks ta juba oma tuppa.

See on tore plaan muidugi, aga kui laps käes, siis saad ise aru, kuidas kõik toimima hakkab 🙂 Asjad ei käi kaugeltki nii, nagu sina plaanid, alguses ikka nii, nagu lapsuke dikteerib. Meil ka olid kenad plaanid, need lendasid kõik õhku. Näiteks istud esimestel kuudel pool ööd röökiva titega elutoas ja voodi jääb täiesti kasutamata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda küll, aga see ei tähenda, et plaane ei võiks teha. Samuti et teie plaanid vastu õhku lendasid, ei tähenda, et kõigil nii läheb 🙂

Aga aitäh asjalike vastuste eest, tundub siis, et sean mähkimislaua üles esialgu vannituppa

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil oli lihtsalt mähkimisalus, mida võis tõsta, kuhu just parasjagu vaja oli. Lõpetas vannitoas pesumasina peal, seal oli alati kõige mugavam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on nii, et laud on vannitoas ja alguses ma, loll, tassisingi titte öösel sinna. Varsti sain aru, et no kui tõesti on vaja vahetada mähet öösel, siis on kõigil elu lihtsam kui teha seda voodil. Taguotsa alla pistad ühekordse mähkimisaluse või ostad mõned pestavad. Siis saad niiviisi vahetatud, et unekott ei ärka üleski. Öösel mähkimise jaoks on su parimad sõbrad niisked salfakad. Ausalt, öösel peput pesema minna on iseenda ja tite kurnamine. Ok, kui juhtub see legendaarne kaka kaelani intsident, siis jah, aga igal muul juhul, siuhviuh salfakaga puhtaks ja magad edasi.
Mul lõpuks läks nii, et päeval ka käisime vannitoas ainult siis kui kakas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Olen üsna pea esmakordselt emaks saamas, sooviks kuulda kogenud emade nõuandeid seoses beebi mähkimise situatsiooniga. Kuhu on kõige parem mõte panna kodus mähkimislaud? Meil on plaan selline, et beebi magab meie magamistoas u esimesed 6 kuud (vooditaskus) ja edasi liigutaks ta juba oma tuppa. Meie magamistuba on väike ja peale vooditasku rohkem ruumi ei jää, nt eraldi mähkimislaua jaoks. Küll oleks ruumi selleks vannitoas. Kas teie kogemuste järgi vannitoas mähkimas käia on reaalne, ka öösel? või vahetaks siis juba mähkmeid voodi peal rätsepistmes. Beebi oma tuppa kolides on meil seal olemas eraldi kummut mähkimisalusega.

Sinu enda selja hoidmiseks tuleks vältida kummardamist jms ehk siis kõik mitteergonoomilised asendid. Peale sünnitust on su keha veel väga nõrk ja õrn. Seega, kui tuppa ei saa panna, pane vannituppa. Päevasel ajal ilmselt toimetad seal rohkem. Minul on muidugi nii magamistoas kui ka vannitoas, lapsed on erinevad ja vb tõesti öösiti vahetust ei vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on plaan selline, et beebi magab meie magamistoas u esimesed 6 kuud (vooditaskus) ja edasi liigutaks ta juba oma tuppa.

See on tore plaan muidugi, aga kui laps käes, siis saad ise aru, kuidas kõik toimima hakkab 🙂 Asjad ei käi kaugeltki nii, nagu sina plaanid, alguses ikka nii, nagu lapsuke dikteerib. Meil ka olid kenad plaanid, need lendasid kõik õhku. Näiteks istud esimestel kuudel pool ööd röökiva titega elutoas ja voodi jääb täiesti kasutamata 🙂

Samas minu beebi magab sünnist saadik õhtust esimese ärkamseni oma voodis, täiesti ilma nututa. Kui 2-kuuselt hakkas terve öö magama, siis jäi ka terveks ööks oma voodisse. Vabalt võiks ta liigutada ka eraldi tuppa, ise lihtsalt olen kanaema. Esimese lapsega oli samamoodi. Ei ole kõik lapsed ühesugused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul esimese lapsega oli pesumasina peal, sest igas mähkmes oli päeval kaka ja oli mugav pärast pesemist seal kuivatada. Öösel mähkmeid ei vahetanud.
Teise lapsega pole alust kasutanud, sest ta kakab harva ja vahetan mähkme seal, kus ta on (voodis, diivanil, põrandal). Öösel ka ei vaheta, sest ta magab ja ma ka 🙂
Ja ma pole kummagi lapsega elutoas pool ööd röökimist kuulanud, et see pigem ûhe käo kogemust mitte reegel. Mul mõlemad hästi maganud sünnist alates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen alates lapse sünnist tal mähkmeid vahetanud (enne kraani alla pesnud) vannitoas pesumasina peal. Üleval riiuli peal on mähkmed, hea kohe võtta. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on tema voodiga kohakuti. Öösel ma vahest tõstan ta sinna, kui kakanud on. Vannituba on meil kohe lähedal. Muidu vahetan mähet kus iganes – põrandal, diivanil, mähkimislaual. Soovitan soojalt muretseda ühekordsed aluslinad või siis mingi korduvkasutatav lina, need on meie jaoks elupäästjad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli ka mähkimislaud vannitoas. Alguses kakas igasse mähkmesse ja oli vaja pesta. Öösel, aga ei viitsinud kraani all pesta, vaid puhastasin salvrätikutega ning vahetasin mähet voodis, et beebit võimalikult vähe äratada. Ja minu laps kakas ka öösel, seega pidi mähet vahetama ka mõnikord öösel mitu korda. Vannitoas on mähkimisalus ka hea selleks, et siis saab kohe pärast vannitamist seal beebit kuivatada ja riietada. Mähkmed, kreemid ja mingid riided võiks siis olla ka kohe seal läheduses.
See, et beebi 6-kuuselt oma tuppa kolib, on nii tore unistus. Ma tegin ka selliseid toredaid plaane, aga praegu unistan sellest, et mu neljane öösel korduvalt ärkamata magama hakkaks ja oma voodis püsiks.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Beebi ja mitmikud Beebi mähkmete vahetamine – kus?