Esileht Imetamine Beebi oksendamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Beebi oksendamine

Postitas:

Kas kellegi on sarnane olukord – minu kuusel beebil tuleb väga palju toitu tagasi. Muidu arvan, et sellest pole hullu ja tean, et koos õhuga seda tuleb, kuid nüüd viimastel päevadel ärkab ta ülesse nii iga 10-15min tagant ja oksendab sellist paksemat piima – tükkidega siis. Peale seda hakkab nutma ning edasi magama ei jää. Öösel nagu probleemi ei ole kuna sööb iga 2-3h tagant ja jääb ilusti tuttu.
Gaasidega oli ka enne probleem aga selle saime lahendatud.

Lisan, et ta sööb muidu päris tihti nii 1-1,5h tagant aga lühikest aega (10-15min) ja siis krooksuga tuleb jälle ka piima tagasi.
Esimesel kaalumise võttis muidu ilusti 850g juurde kuid olen siiski mures et tal seda okset tagasi tuleb. Tal endal ebamugav ning nutab. Palun abi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 22:05; 29.10 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel esines väga pikalt toidutagasiheide, piima ajas välja niikaua, kuni veel püsti ise olla ei osanud, aga refluks oli ilmselt kauemgi, kuna häälepaeltel esines punetust veel pooleteise aastaseltki, kuigi haige ei olnud. Käisime ka laste gastroenteroloogil, seal saime kinnitust, et on, aga kasvab välja, muud ei midagi.

Beebina aitas minu hinnangul kõige paremini kõhuli magamine ja voodi peatsi tõstmine (keerasin saunalinad rulli ja panin võrevoodi madratsi alla.

Kasulikku lugemist:
https://www.kliinikum.ee/et/infovoldikud/haigused/41-infovoldik/946-gastrooesofageaalne-refluks-goer

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale söömist krooksutad beebit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan proovida päevasid toiduvahesid pikendada. Lihtsalt seetõttu, et kui ta öösiti ei oksenda – aga öösiti sööb pikemate vahedega, võibolla on asi liiga tihedases söömises, et sööb korraga väikseid koguseid ja see tekitab tal mingeid probleeme?

oled sa kindel, et laps on nii tihti näljane? Et sana aru,e t aegajalt võivad olla sellised paaripäevased kasvuspurdid, aga kui see välja arvata, sööb ikka väga tihedalt. Kas sa äkki iga tema rahutust tõlgendan näljana? Võibolla kui tal veel ei ole lutti, tasub proovida lutti, kui tund peale söömist muutub rahutuks?

Proovi ilma söömata magama panna? Ma esimest last ei toitnud kunagi vahetult enne uneaega (öö väljaarvatud). Nt hommikul ärkasime, sõi kõhu täis, 1-1,5 h hiljem läks magama ja siis kui üles ärkas, sai uuesti süüa ja kõik toimis, laps oli parajalt ümar jne. Teist last hakkasin ka mingil põhjusel enne magamist toitma (ta oli kehvema unega ja ilmselt seetõttu), aga sellest hoolimata oli kaaluiive koguaeg napilt normis piires…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel ma proovin talle lutti anda, kuid enamjaolt lükkab ta selle suust välja. Oleme erinevaid kujusid proovinud, kuid mulle jääb endale mulje, et ta ei oska seda imeda. Ta hoiab suud kuidagi naljakalt lahti nagu oleks tal tiss suus ja kui ta saab aru, et see on lutt siis lükkab peale paari imemist selle suust välja.
Olen tõest proovinud suuremaid vahesid hoida ning tõesti on see aidanud. Arvan, et ma ise tõesti ei saa veel väga hästi aru millal ta süüa tahaks kuid eks ma vaikselt hakkan aru saama. Eks me koos õpime üksteisest aru saama. Hetkel on ka abi olnud “laid-back” imemisasendist, kus krooksud tulevad ka kohe välja. Ma proovin veel seda ilma söömata magama panemist. Vaatan kuidas ta sellele reageerib.

Suur aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 22:05; 29.10 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid nüüd viimastel päevadel ärkab ta ülesse nii iga 10-15min tagant ja oksendab sellist paksemat piima – tükkidega siis. Peale seda hakkab nutma ning edasi magama ei jää. Öösel nagu probleemi ei ole kuna sööb iga 2-3h tagant ja jääb ilusti tuttu.

Ahaa – see näitab, et päeval beebi ahnitseb liialt. Ta on päeval erksam, imeb intensiivsemalt ja suuremas koguses, neelab ka rohkem õhku. Allaneelatud õhumullid hakkavad üles pressima ja lõpuks tulevad koos toiduga välja. Öösel aga beebi on unisem, ei ahnitse nii palju, imeb parajama tempoga – seega saab magu just parajalt täis, õhku ka satub makku vähem, toit jääb ilusti sisse.

Mida teha – ei oskagi soovitada. Ei saa ju beebile öelda: “Kuule, sa ime päeval natuke mõõdukamalt, ära üle ahnitse ja õhku neela!”. Mul olid ka päeval pidevalt suured piimaloigud põrandal – laps suure isuga ja ahne. Selle tulemusena ajas ka palju välja. Öösel aga oli meil õnneks voodi kuiv. Arst ütles, et selles väljaajajamisest pole midagi – kui kasvab jõudsalt, siis jääb ilmselt kõhtu ka piisavalt piima.

Nutmine piima väljaheitmise pärast (ilmselt väga pisikesele beebile teevad üles tulevad õhumullid haiget) peaks siiski mida kuu edasi, seda vähemaks jääma. Ja siis juba piima väljaheitmine ise ka vähenema. Kuigi, mul väljaheitmine peaaegu ära kadus (avastasin, et ohooo – bodid püsivad puhtad ja kuivatagi iga päev põrandat) alles kuskil enne 1a saamist. Praegu üle aastane laps ja sööb tahket toitu samuti ahnelt ja palju, aga tagasiheide harv erand – naeran, et magu nii suureks veninud, et üle enam ei aja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Beebi oksendamine