Esileht Beebi ja mitmikud Beebi päevakava

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Beebi päevakava

Postitas:

Mis kell teie oma beebid ööunne olete pannud? Meie neljakuune läheb praegu magama umbes 19 paiku. Olen päris õnnelik olnud selle üle, et laps nii vara magama läheb, sest see on andnud mõnusat vaba aega õhtuti. Aga seni oli kole talv. Varsti aga tuleb kevad ja siis suvi ning mõtlen, et kuidas mulle siis see 19 magamaminek meeldib. Tahaks ju ilmselt ilusaid õhtuid nautida, koos beebi ja isaga jalutamas käia jms. Kuidas teie peres on magamamineku ja õhtuste tegevustega lood? Kas peaks ööune edasi lükkama või on äkki okei, kui laps veel õhtul ka osaliselt kärus magab ja siis hiljem oma voodis edasi?Või jääb kell 19 uneaeg ja seetõttu lihtsalt kodused õhtud?

Võib-olla rumal küsimus, aga mõtlen juba ennetavalt, kuidas oleks parim võimalus pere aega organiseerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 19:05; 19.03 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse graafik jõuab veel muutuda, sest suveni on veel päris mitu kuud aega. Äkki juba varsti mõjutab seda kellakeeramine. Võib juhtuda, et laps ka ise muudab uneaegu, sest õues on kaua valge.
Mul ka laps läheb 19-20 vahemikus magama ja suve saabudes ilmselt vajadusel proovin seda veidi nihutada selliselt, et lisan juurde ühe lühikese päevaune, et laps õhtul kauem üleval jaksaks olla. Olen aga valmis selleks, et see ei pruugi õnnestuda, sest mul selline laps, kes päeval hästi vähe magab. Sel juhul jah tuleb ta lihtsalt kärust tõsta voodisse edasi magama, kui on soov õhtul veel kuskil käia.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 19:48; 18.03 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe ühtegi põhjust, miks ei võiks beebi ööund alustada kärus. 🙂

Oh see õnnis beebiiga… kahesega enam nii naljalt ei tee, et lähed õhtul veel välja jalutama. Parimal juhul tõstad ta uneajaks autosse, et kodupoole sõitu alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi kasvab ja mingi hetk nagunii unegraafik muutub. Kui tahad ööune aega hilisemaks nihutada ja beebi nö loomulik graafik ei mängi kaasa,  siis on ikka võimalik päevaunede abil õhtut nihutada- nihutades päevaunesid natuke. Sõltuvalt siis, kas teeb 2 või 3, nihutad neist kas kõiki või mõnda 30 minutit.

Aga muidu beebiga elu ongi selline kodusem 😀 Palju sa ikka arvad, on neid peresid, kus beebi läheb südaöö paiku alles magama ja niikaua siis saavad vanemad kuskil külapeal hängida koos beebiga. Ikka jääbki sinna vahemikku 19-22 keskmiselt ja kui soovitakse külas olla pikemalt, siis vanker kaasa ja magab seni seal, kuni aeg on lahkuda – võib tekkida mingi protest vankrist turvahälli tõstmisel ja hiljem kodus voodisse tõstmisel, aga kui seda päris igapäevaselt ei tee, siis elate üle 😀 Palju raskem on, kui nt laps enam ei maga vankris, aga hoidjat ei ole ja ürituse iseloomu/koha järgi võiks ju lapse kaasa võtta, aga siis selline 1,5-2aastane muutub virilaks. Aga beebiga on rohkem põhiprobleemiks, et ema ise muretseb üleliia 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis kell teie oma beebid ööunne olete pannud? Meie neljakuune läheb praegu magama umbes 19 paiku. Olen päris õnnelik olnud selle üle, et laps nii vara magama läheb, sest see on andnud mõnusat vaba aega õhtuti. Aga seni oli kole talv. Varsti aga tuleb kevad ja siis suvi ning mõtlen, et kuidas mulle siis see 19 magamaminek meeldib. Tahaks ju ilmselt ilusaid õhtuid nautida, koos beebi ja isaga jalutamas käia jms. Kuidas teie peres on magamamineku ja õhtuste tegevustega lood? Kas peaks ööune edasi lükkama või on äkki okei, kui laps veel õhtul ka osaliselt kärus magab ja siis hiljem oma voodis edasi?Või jääb kell 19 uneaeg ja seetõttu lihtsalt kodused õhtud?

Võib-olla rumal küsimus, aga mõtlen juba ennetavalt, kuidas oleks parim võimalus pere aega organiseerida.

Mitme kuusest beebist jutt käib ja mitu tundi ööpäevas beebi kokku magab? Mitu söögikorda öösel ja mis kl hommikul ärkab?

Minu ühekuune läheb ööunne kl 22-23 alles ning magab ööpäevas kokku 14h, see tundub eriline luksus, kui ta läheks kl 19 magama, aga see tähendaks, et ta ärkab hiljemalt kl 7 ja päeval teeks vaid ühe kahetunnise uinaku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ühekuune läheb ööunne kl 22-23 alles ning magab ööpäevas kokku 14h, see tundub eriline luksus, kui ta läheks kl 19 magama, aga see tähendaks, et ta ärkab hiljemalt kl 7 ja päeval teeks vaid ühe kahetunnise uinaku.

Nii see on jah enam-vähem. Minu laps ka ühekuuselt läks magama väga hilja, st 00-01 vahemikus alles. Proovisime varem ka panna, aga ei õnnestunud kuidagi. Aga kasvades ta ise oma graafikut ja nüüd on õhtul vara meil vabadus, aga samas hommikul peame ka vara ärkama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 19:48; 18.03 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin TA. Aitäh kõigile mõtete eest. Kuna meil esimene beebi (kohe saab neljakuuseks), siis hästi palju on meie jaoks ka olnud tegemist katsetamisega ja beebi jälgimisega. Tänaseks ma isegi ei mäleta, kuidas meie kuu vanune beebi täpselt käitus, aga igal juhul oli see kell 19 magama saamine üks minu eesmärke, mille poole püüdlemine võttis ikka omajagu aega. Lähtusin paljudest internetis olevatest beebide päevakavadest, kus ööuni oli just ette nähtud kell 19. Pikalt kartsin, et kui panen ta nii vara magama, on poole öö ajal üleval, aga praegu ikkagi magab enam-vähem kenasti 19-7, vahel kahjuks ärkab hommikul ka juba 6.30. Selle 12h ööune jooksul sööb keskmiselt 2-3 korda (südaöö paiku ja umbes kell 4, vahel ka 23, 2 ja 5). Vahel annan ka unesööki kell 21.30 kui ise magama lähen.

Päeval magamine on meil pigem kehv, selles mõttes, et oma voodis teeb ainult 40-minutilisi uinakuid. Seega tavaliselt kui ärkab kell 7, siis magab juba 8.30-9, siis lõuna ajal õues 11-13 ja siis õhtupoole teeb veel oma voodis ühe väikese uinaku, umbes 15-16, vahel natukene hiljem, kui peaks õnnestuma hommikust und veidi edasi lükata. Olen seega lähtunud mõttes, et viimase uinaku ja ööune vahele ei jääks liiga pikka vahet, et laps üle ei väsiks.

Kuidas teie graafikud välja näevad, kui laps alles 22 ööunne läheb? Mul muidu poleks ehk selle vastu midagi, aga eeldan, et siis peab veel õhtul väikeseid uinakuid tegema või kuidas? Mis kell teil viimane uinak on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 19:05; 19.03 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebide nö loomuliku biorütmi järgi ongi tegelikult soodsaim aeg ööunne minemiseks 19-20 vahemikus- nii vähemalt räägivad targad uneraamatud ja -nõustajad. Muidugi on ka erandeid ja on peresid, kes on väga õnnelikud selle üle, et ööuni alles 22-23 algab. Aga uni pidi kõige kvaliteetsem olema just enne südaööd, sealt edasi juba hakitum ja pinnapealsem.

Me oma beebiga tekitasime ka üsna varakult juba 19-se ööunega päevakava, millalgi hiljem nihutasin selle 20 peale ja me oleme väga rahul. Praegusel koroona- ja piiranguteajal ju ülemäära palju kuskil käia nagunii pole. Nii mõnus on see õhtune aeg iseendale. Me oleme enamasti nii teinud, et korraldame sõpradega koosolemised meie enda juures, muidugi iga sündmuse puhul ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi päevakava