Esileht Beebi ja mitmikud Beebi päeval jube unine – kas haige?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Beebi päeval jube unine – kas haige?

Postitas:

8-kuune beebi on viimasel nädalal päeval kohe eriti unine. Jõuab üleval olla maksimaalselt kaks tundi, vahel isegi vaid tund pärast uinakust ärkamist hakkab silmi nühkima (isegi kui tegi just 2h uinaku), muutub virilaks ja haigutab. Olen ikka püüdnud teda üleval hoida vähemalt 2 kuni 2,5 tundi, aga ta muutub siis ikka päris pahuraks, mängida ei taha ja lihtsalt kannatab käes hoidmist.

Ükspäev kui lasin tal päeval magada nii palju kui tal isu oli, oli öine uni väga halb. Oli lausa valmis öösel mängima ja üleval olema ning ärkas hommikul väga vara. Seega olen edaspidi ikkagi püüdnud päevaunesid piirata. Üldiselt on nii, et ärkab kell 6, tahab magada juba kell 8 aga venitan 8.45ni. Ärkab kell 10 ja siis järgmise une teeme 12-13. Kui ärkab sellest unest kell 14, teeme väikese uinaku ka kell 16. Kui ärkab teisest päevaunest kell 15, siis õhtul enam ei tukasta. Ööuni 19 paiku. Öösel ärkab paremal juhul 3-4 korda, mõnel halval ööl ka 6 korda. Kokku ööuni koos ärkamistega umbes 10-11h.

Miks beebi järsku päeval nii unine on? Reaalselt täna jäi pärast 1,5 h ärkvel olekut mul käes magama, sellist asja pole kunagi varem olnud. Hambad tulevad ja 5 päeva tagasi oli 24h tal väiksem palavik, millega ei teinud midagi, läks ise mööda, ühtegi muud sümptomit haigustest polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on meeles, et esimesel lapsel oli ka beebieas mingi lühike periood, kus hakkas järsku rohkem magama, aga see möödus. Ehk oli kasvuspurt või siiski mingi viirus kallal? Kui üle ei lähe, siis võiks igaks juhuks perearstiga nõu pidada, näiteks rauapuudus võib ka uniseks muuta ja paljudel beebidel just sellises vanuses rauapuudus on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi päeval jube unine – kas haige?