Esileht Beebi ja mitmikud Beebi päevane uni

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebi päevane uni

Postitas:

Olen hädas oma 3-kuuse beebi päevase unega. Uuriks, kuidas te saate oma beebi toas magama? Vankris magab ta hästi 2-3h, aga koguaeg ei ole võimalik teda vankrisse magama panna ning siis tuppa ma lihtsalt ei saa teda magama.
Meie hommik algab kell 7-8 ning näen kuidas ta 9:30 ajal tahaks juba tududa. Ma teen reaalselt kõik mis mul pähe tuleb – kasutan lamamistooli, panen diivanile ja istun ise kõrval, annan tissi ja siis panen rahulikult maha, proovin teda panna kõhuliküliliselili, lutiga ja lutita, süles, oma voodis, istun ise kõrval, laman ise kõrval, kussutan – MITTE ükski nendest ei toimi. Iga katsetus lõppeb hüsteerilise nutuga. Kui mul õnnestub ta imekombel magama saada, tudub ta 30min ja on üleval suurte silmadega. Palun andke ideid, mida peaksin veel proovima.
Lisan, et proovisin ka tuba teha pimedaks, kasutada white noise, teha tuba poolpimedaks-valgeks, vahetada mähku kui on pissine…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 11:15; 18.12 22:37; 03.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina (kui laisk ema) kasutasin noorima lapsega esimestel elukuudel päeva esimese uinakuga seda nippi, et kombe selga, laps vankrisse, vanker kööki, radikas nulli ja aken pärani lahti.
Laps sündis talvel, seega temperatuurivahe toa ja õue vahel oli märgatav. Kussutasin vankrit köögis mõne minuti edasi-tagasi. Üldjuhul laps uinus. Panin köögiukse vahelt kinni, jätsin lapse kööki kärusse avatud akna alla magama ja toimetasin teistes tubades omi toimetusi edasi. Elan korrusmajas ja rõdu meil pole. Muidu oleks rõdule magama pannud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ühtki oma 5 lapsest enne 1,5-2a saamist toas magama saanud, ikka õues. Või vähemalt rõdul.

Mulle polnud ok, et toas magati max 45 minutit ja pärast seda oli kogu õhtupoolik rikutud, sest laps unine.
Õues magati 2,5-3t.

Seda hädavarianti st laps kombekaga kärus, magamistoas radikas 0 ja aken pärani sai ka kasutatud kui me polnud oma kodus vaid minu ema juures…tema korter asus 4. korrusel ja oli rõduta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma 2 last ka ei osanud toas magama panna. Esimene lõpetas umbes 1,5 kuu vanuselt toas uinumise – siis, kui meil jalutuskäigud õues olid piisavalt pikaks kujunenud, et hakkas hindama õues magamist 😀 (ei saa aru neist, kes hurjustavad, et miks õpetate lapsi õues magama – kas peaksin lapse vankris üles äratama või ainult 10 minuti kaupa õues käima?).

teine ainus algusest peale toas ainult minu süles (ja mitte mehe süles!) ja teda oli väga raske sülest ära panna – igasugune asendi muutus äratas ta üles. Kõhukotist ja linast ei tulnud ka midagi välja, kui ise samal ajal liikusin (aga mul oli veel ka vanem laps, nii et liikumatult ei sanaud olla ja isegi vanema lapseta ei saask 3-4x päevas 2-3 h järjest diivanil liikumata olla). Teda ma konkreetselt siis ise treenisime vankris magama, algul ei sobinud talle see ka (talle ei meeldinud jahe õhk, külmavares oli).

Kui sul on rõdu, siis pane vanker rõdule.

Mul on mitmed tuttavad, kes minust hiljem lapse saanud, selle sama teemaga hädas olnud ja kõigil olen soovitanud lapse vanrkiga õue magama viia ja toimib.

Toas on hakanud mul lapsed magama siis, kui juba ühel päevaunel olid ja selleks ajaks ikka korralikult väsinud ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi kandelina või kõhukotti. Kui on näha, et ta on unine, siis pane puhas mähe, anna süüa ja pane ta linasse. Siis jaluta mööda tuba või õõtsu küljelt küljele või mis parajasti parim tundub, et aidata lapsel magama jääda.
Või proovi seda, et toidad teda lamades ja kui ta süües uinub, siis lesid ise tema kõrval nii kaua kui ta magab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh vastuste eest!
Kuna meil rõdu pole, proovin seda toa külmaks ajamise teemat. Vahepeal pole endal võimalik õueringe teha, siis on hea seda kasutada.
Ei põe ka siis enam nii väga, et ta toas magada ei taha. Hakkan siis rohkem ise ōues ikkagi käima ja siis proovin ka toas vankriga unne saada kui pole võimalik ōue minna. Hetkel teen küll kaks õueringi aga tundub, et pean ikka hommikuse ringi ka tegema. Ongi hea värske pea pärast 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 11:15; 18.12 22:37; 03.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps vastupidi toas magas pikemad uned ja õues magas alati lühemalt. Sellegipoolest jalutasin temaga 1-2x päevas õues, sest ma ise tahtsin liikuda ja värsket õhku saada. Toas sain mingi aeg teda magama vaid süles kiigutades ja lutti suus hoides, aga enamasti ta uinus alati rinna otsas.
Kui enam ei tahtnud jalutada, aga laps ikka magas veel vankris, siis sõitsin tuppa ja panin lapse vankriga kööki ning avasin akna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Asi ei ole paranenud – ütleks et hoopis hullemaks läinud. Õues magab 30min, siis 20min üleval, siis 10min magab ja siis 5min üleval ja uuesti magab kuskil 1h.
Toas magab ainult 30min siiani. Proovi mis ma proovin aga mitte miski ei toimi. Proovisin ka tuppa vankrisse, aga ta ei ole rahul seisva vankriga ja kui ma lähen seda liigutama siis ta kauem kui 30min ikkagi ei maga. Olgu siis aken lahti ja megakülm või mitte. Siiani ootan ideid, äkki kellegi on olnud sama probleem. Kuna õues on metsikud tormituuled ei saa ma teda ometigi õue tarida ja looda, et me koos maapeal püsime :D.
Öösel hakkas ka nüüd väga halvasti magama, isegi minu kaisus. Ärkab iga 30min tagant ülesse suure kisaga ja röögib ennast pm uuesti magama. Ma küll kussutan ja hoian süles ja pakun tissi-vahetan mähkme aga ei midagi. Hakkan ise rohkem muretsema juba.
Tahaks, et ta suudaks ikka vähemalt 1h und teha toas, aga ei midagi. Beebi on 3,5kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 11:15; 18.12 22:37; 03.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss magas kuni aastani seda kurikuulsat 40min und. Võisin ise kasvõi pea peal seista aga ei aidanud midagi.
Isegi vastsündinuna ei teinud pikki unesid.
Öösiti magas veidi paremini. Kusagil 2h jutti.

Lapse uni muutubki koguaeg. Igasugu segavaid faktoreid tuleb juurde(hambad, gaasid, kasvuspurt jne). Muretsema vast ei peaks. Lihtsalt tüütu on koguaeg see magama panemine. Vanusega ehk läheb paremaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi päevane uni