Esileht Beebi ja mitmikud Beebi riidesuurus sündides

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Beebi riidesuurus sündides

Postitas:
Kägu

Kahjuks siin hääletust ei saa teha, aga huvitab lihtsalt kui suur/mis suuruses riideid kellegi laps sündides kasutas. Võiks ehk ka soo juurde lisada.

Endal nii palju infot, et kellele on 50 suuruses suures jäänud, teisest kohast leian, et keegi kirjutas, et 56 oli väike ja mindi koju 62 järgi. Endal siiski mõned 50 suuruses varutud, suur hulk 50-56 suuruses ja 56-62, et natuke hirmutav on kui peakski selguma, et alla 62 selga ei lähegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks siin hääletust ei saa teha, aga huvitab lihtsalt kui suur/mis suuruses riideid kellegi laps sündides kasutas. Võiks ehk ka soo juurde lisada.

Endal nii palju infot, et kellele on 50 suuruses suures jäänud, teisest kohast leian, et keegi kirjutas, et 56 oli väike ja mindi koju 62 järgi. Endal siiski mõned 50 suuruses varutud, suur hulk 50-56 suuruses ja 56-62, et natuke hirmutav on kui peakski selguma, et alla 62 selga ei lähegi.

50 ei kasutanud üldse, laps oli sündides 54cm ja üle 4kg.

Eks natuke saab hinnata ka selle järgi, mida pakutakse sünnikaaluks. Samuti saab vanemate alusel hinnata, kas on alust oodata suurt last.

Mina varusin rohkem just 62, sest häda korral suuremaid riideid saab kasutada, väikseid mitte. Ja no 62 sisse kasvab ta üsna varsti, see ei ole asjatu ost.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sündis 52 cm ja 4100g, kasutasime 56 suuruses riideid alguses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdruk, sündis 50 cm ja alguses ikka suurus 50 riided ka. Haiglasse võtsin kahes suuruses riided. 62 hakkab nüüd väikeseks jääma, vanus üle 4,5 kuu.

Riietest endale meeldisid alguses (ja ka nüüd) kõige rohkem jalaosadega pidžaamad (ka päeval) ja hõlmikbodid. Viimastest osutusid eriti praktiliseks Lindexi omad, mis jalgevahelt kahe trukireaga ning kasutusaeg osutus vähemalt meie kõhna beebi puhul väga pikaks, 50 suurus läks veel 56 aeg ka selga ning 56 suurust kasutasin ka veel hiljuti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar oli sündides 51cm ja kahetsesin, et 50 suuruses asju oli vaid mõni üksik varutud. Enam ei jaksanud juurde hankima ka minna ja nii ta siis oli mul tihtipeale 56 asjades, mis aga olid päris suured ja seega seljas veidi inetud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene laps oli poiss, sündis tähtajal, kaalus natuke alla 4 kg ja nr 50 riided mahtusid kuidagimoodi selga. Pikkust oli 51 cm. Paar nädalat hiljem polnud nr 50 riietega enam midagi teha.

Teine laps oli ka poiss, sündis natuke pärast tähtaega, kaalus 4,5 kg, pikkust oli 54 cm ja sünnitusmajast koju tuli nr 56 riietega. Paar nädalat hiljem kasutasime juba nr 62 suurust.

Kolmas oli jälle poiss, sündis tähtajal, kaalus natuke üle 4 kg, pikkust oli 53 cm ja samuti kasutasime kohe nr 56 riideid.

Neljas laps, tüdruk, sündis natuke pärast tähtaega ja oli 4 kg, 50 cm ja kasutasime esimesed 2-3 nädalat nr 50 riideid.

Lõikest oleneb väga palju. Minu lapsed on kõik priskemat sorti olnud, aga ega neil käed ja jalad nii pikad pole, et 50 cm beebil nr 56 riided jalgadest parajad oleksid. Alguses hoiab beebi kuidagi krõnksu ka ja juba seetõttu pole niiväga pikkust riietel vajagi. Pontsakam laps vajab hoopis natuke avaramaid lõikeid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed poisid ja sündides mõlemad 53cm pikad. Esimesene kandis 56 riideid, olid suured algul, suurus 50 ei ostnud üldse. Teine laps kandis suurust 50 (olid mõned üksikud riided), mis olid suured, suurus 56 oli ka suur aga sai kantud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, kui suur peab olema vastsündinu, kellele 56 riided väikesed on.

Mu laps oli sündides 4.4kg ja 53 cm ning 56 suurusest hakkab alles nüüd kuu vanuselt 5.5 kilosena välja kasvama.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, kui suur peab olema vastsündinu, kellele 56 riided väikesed on.

Mu laps oli sündides 4.4kg ja 53 cm ning 56 suurusest hakkab alles nüüd kuu vanuselt 5.5 kilosena välja kasvama.

Kuna muuta enam ei saa, siis täiendan, et mitte niivõrd kuu vanuselt kui 1.5 kuu. Jõudis pärast postitamist kohale, et 1 kuu vs 6 nädalat on selles vanuses juba märkimisväärne vahe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3.6kg ja 51 cm. 50 suurust kandis vaid haiglast koju minnes.56 suurust kandis alla kuu, kitsaks jäi.

Kahetsen et üldse 50 ja 56 suurust ostsin. Poleks temaga midagi juhtunud kui oleks 62 kandnud. Edaspidi ostsingi lapsele üle ühe numbri.

Soovitan samuti alguseks eest suletavaid riideid, trukkide ja lukkudega jalaotstega toakombed, hõlmikbodyd.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul poiss ja 3800g 51cm. 50 oli täiesti väike. 56 olenes lõikest, üks kinniste jalaotstega oli lootusetult lühike ja kiskus kaela juurest samas kui teine oli väikese varuga mõnus seljas. Aga esimesed kaks kuud oli 56 kindlasti põhiline ja siis tuli 62 juurde. Aga no tõesti olenes ikka kust ostetud. Mõned 56 asjad jäid kandmata sest lihtsalt võrreldes mõne teise 56 suurusega olid tuntavalt väikesed. Ja minul olid esimesed riided kõik kas hõlmikud või eest trukkidega täiesti avatavad kui kombe tüüpi pikkade säärte ja käistega oli. Enamuse aja oli tal bodi ja püksid, sokid. Tal olid jalad nii pikad, et püksid jäid lühikeseks ja suurem suurus oli kõhust liiga suur, niiet need jäid mul kasutamata mille varbad kinni olid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esialgu on 56 ilmselt vaja, aga liiga palju ei tasu alguses kokku osta sama numbri riideid. Poed on ju kogu aeg lahti, kui on näha, et saavad riided kiiresti pissiseks või on palju toidu tagasiheidet, et vaja päevas mitu korda riideid vahetada, siis saab ju vajaduse järgi juurde osta. Kuigi see oleneb ka palju lapse pikkusest ja kaalust. Mul esimene laps oli 48 cm sündides ja 2,7 kg, nii et nr 56 riideid kandis veel 3-kuuseltki. Samas teine laps oli sündides 50 cm ja 3,5 kg, nii et talle jäid 56 nr riided kuu ajaga juba väikeseks. Kasvutempo on ka lastel erinev, teine laps mul näiteks täiesti hüppas üle pikkuse 62 riietest, viskas nii kiiresti pikkust, et neid praktiliselt vaja ei läinudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevatel firmadel suurused muidugi erinevad. Aga minu lapsed :

1. 51 cm, 3700g, alustasin 56 suurusest. Ca 2 nädalaga kasvas sisse ja veel 2 ndl hakkasime 62le üle minema.

2. 54 cm, 4200g, kaasas oli 50 suurus, see ka ainus kord, kui seda toakombet kandis ????

3. 51 cm ja 3300g. Alustasime 56 taas. Algul veits uppus, aga kasvas ruttu sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii toredad vastused, mul ikka mõned 50 uued, aga enamus 50/50-56 riided kasutatuna varutud. Oligi siiani teadmine, et 56 pigem suur ja 50 vahest suur/pigem paras. Kuna hoian palju just kasutatud asjadel silma peal, nö just toariiete(bodyd, püksid) osas siis tean, et ostan julgemalt ka 62+ suuruses riideid.

Enamus kasvutabeleid millega end “ette valmistasin” olid, et 50-56 1-3 kuud, 56-62 3-6 kuud, et 62+ ei ole julenud asju ette osta, kuna mõtlesingi, et vaatan, mis kasvu läheb, et ei tea ju, kas selle kasvu jaoks vaja suvisemaid või soojemaid riideid.

Aga vastake kindlasti edasi, täitsa huvitav on. Ja otseloomulikult on suurused hästi erinevad tootjatel ja olen võimalikult palju ka ostnud just pikendatavaid (50-56) riideid. Hoian pöidlad pihus, et saan ikka oma 50-56 suuruses riideid ka talle selga panna, mitte ei pea kohe 62+ võtma. Kahjuks hetkel veel vara sünnikaalu ennustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kaks poissi. Üks sündides 3,2 kg ja 49 cm (ilmselt ei venitatud mõõtmisel, sest nädal hiljem mõõdeti pikkuseks 56 cm ja kuu hiljem juba 61 cm) ja teine sündides 3,4 kg ja 52 cm. Esimene kandis 50 nr riideid 2 nädalat, teine sünnitusmajast minnes 50 nr tudukombet 1 ja ainus kord, edasi 56 suurust. Kuu vanuselt on mõlemad juba 62 numbrit kandnud.

Kui sa lapsele riideid valmis ostad, siis osta ka kaheosalisi suuremat numbrit (body+püksid), sest kaheosalisi kannatab paremini pisut liiga suurena selga panna kui ühes tükis tudukaid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et minu põnn hüppas ka 62 riietest päris kähku üle, vist mingi nädal kaks kandis ja siis võtsin 74 kasutusele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps kandis kuni kahe kuuseks saamiseni kenasti 56 suurust.

Aga kui suurus kõrvale jätta, siis ma soovitaks ka selle pärast mitte liiga palju ette varuda, et kui sul just pole vastsündinute riietamisega varasemast kogemusi, siis sa ei tea, mis riided päriselt sinu jaoks mugavad lapsele selga panna on.

Ma varusin ka trukkidega hõlmkkbodisid ja pükse, aga tegelikult tundusid mulle ja mehele kõige mugavamad eest lukuga tudukombed. Suurem osa muid asju jäigi selga panemata. Tänan õnne, et oli oidu enamus asju kasutatult osta. Vähemalt polnud rahast kahju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu põnn 4 kuuselt hakkas juba 74 riideid kandma, kohe kuue kuune ja 80 on paras, varsti peab hakkama suuremaid juba vaatama. Kaalub pea 10 kilo, pikkust ei teagi, septembris oli 68cm.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebi sündis 54cm ja 3600g.

Olin ka kuulnud, et suurust 50 väga vaja pole, aga igaks juhuks ostsin siiski ka mõned suurus 50 asjad. Enamus siiski suurus 56. Aga hea oli, et olin ka väiksemat suurust varunud, sest esimese kuu kandis ta siiski pigem 50 suurust. Ei teinud traagikat ka sellest, kui mõni body veidi suur oli, aga parajad riided on ju ikka ilusamad.

Lisaks olin valmistunud, et beebid kasvavad niiiiii kiiresti, et mõnda suurust ei jõuagi väga kanda. Eks lapsed on erinevad, aga mul küll sellist tunnet ei olnud, et oi, juba see suurus on väike. Suurust 50 kasutasime ca kuu, suurust 56 kaks kuud ning suurust 62 omakorda kuu – kuna ülipalju riideid ei olnud kokku ostnud, siis selle ajaga jõudis olemasolevad riided täitsa korralikult ära trööbata. Hetkel on vanust 4 kuud, pikkust 65cm ja kaalu 6,7kg. Seega hakkab 62 vaikselt väikseks jääma ning liigume vaikselt 68 peale üle.

Kui üldiselt soovitatakse väiksemaid suurusi pigem mitte ette varuda, siis mina olin väga rahul, et olin juba enne sünnitust mitut suurust riideid valmis kogunud. Esimesed kuud beebiga olid minu jaoks ikka väga (!) rasked ning magamatuse ja kurnatuse kõrvalt hakata veel mingeid riideid kokku ostma oleks olnud liig mis liig. Minu soovitus oleks ette varuda erinevates suurustes riideid ning suurus 50 riiete puhul piiluda, mida järelturg pakub. Kuna paljud beebid kannavad kohe 56 suurust, siis võib nt taaskasutuskeskusest saada ülihea hinnaga (põhimõtteliselt) uusi suurus 50 riideid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus kasvutabeleid millega end “ette valmistasin” olid, et 50-56 1-3 kuud, 56-62 3-6 kuud, et 62+ ei ole julenud asju ette osta

Beebide kasvukiirused on väga erinevad. Minu beebid on esimese kuuga kõik 1-2 kg juurde võtnud ja kasvanud 4-6 cm, teise kuuga on pikkust umbes samas tempos tulnud, kuid kaalu ‘kõigest’ 1-1,5 kg. Teine beebi oli 5-kuuselt 70 cm ja 10 kg. Kandis rõivaid nr 74-80, kuigi püksid olid säärest pikad. Enam ta paks ei ole, täiesti normaalne teismeline on.

Alles teisel elupoolaastal hakkasid minu lapsed vähem kasvama, kaalu lisandus siis mõnesaja grammi kaupa ja pikkust 1-2 cm kuus. Soovitan, et midagi oleks kohe ka suurusest 62 ja 68 olemas. Bodisid ja lahtise varbaotsaga pükse saab kauem kanda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sündis 49 cm ja 3,4 kg, nii et alguses kandis mõned nädalad ikka 50 riideid. Mul neid küll täiskogust polnud, nii et kohe oled kõrval ka 56 riided ja 60 villakad. Seda soovitust ma toetan ka, et liigselt pole mõtet ette varuda, sest enda mugavuse küsimusi esimese lapsega ei oska ette ennustada ja lapse vb veidraid proportsioone ka. Minu laps oli ja on nt hiiglaslike jalalabadega, nii et kinniste jalaotstega kombede jalaotsad jäid väikseks ammu enne seda kui ta muidu neist välja kasvas. Samas, siin eelpool kirjutatakse, et poed on ju alati lahti, aga teate, ei pruugi olla. Minu laps näiteks hakkas riidemähkmeid kandma ja kasvas sellega pmslt üleöö 68 suurus bodidest välja täpselt sel ajal kui kõik kaubanduskeskused juba üsna pikalt kinni olid ja samas popimatel lasteriiete kaubamärkidel oli netipoest tellimisel ooteaeg kuu kanti ja järele minnes tuli pikalt seista kusagil Omniva ajutistes postipunktides järjekorras. Olingi siis sunnitud mõned asjad tellima tavapäraselt kasutatavaga võrreldes oluliselt kallimast (aga lühema tarneajaga) e-poest ja esimese kaubanduskeskuste lahtioleku päeva saabumisel kohe kappama riideid juurde ostma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu beebi oli sündides 49cm ja kaalus 3164. Ostsin vaid paar komplekti 56 suuruses bodi ja pükse, mida sain kasutad kuni kolmanda elukuuni. Sündides polnud see 56 suurus väga suur ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lapsed sündides 51 cm.

Kuna mu emal oli esimene laps suur, alustasin esimesega varumist 56-st. Tegelikult läks ikka tubli nädal, enne kui need parajaks said. Teisega olin targem. Aga 50-62 “läbimiseks” läks 1,5 kuud, nii et palju poleks ühtegi neist suurustest olnud mõtet varuda.

Lõigete osas veel see, et vastsündinul naba alles paraneb, sinna vastu minevaid trukke-lukke-kumme vältisin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli sündides 3580g ja 51cm ja alguses olid ikka 50 suuruses riided ja 56 oli ka ikka üle kuu aja kasutusel. Mina just olin väga rahul, et raseduse ajal isegi kuni suurus 74ni asju kokku olin ostnud, sest lapse kõrvalt polnud, mul suurt viitsimist shopata ja hea oli kapist kohe järgmises suuruses asju võtta kui eelmised väikeseks jäid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul poiss sündis 3180 ja 50 cm. Suurus 50 kasutasime kuskil pool kuud. Edasi kuskil kuu 56 suurus ja siis 56-62-68 läbisegi. Praegu ta 62 suurusest kohe välja kasvamas. Ma olin ka kuulnud et mitte liialt 50 suurust varuda, seega pidin nädalase beebi kõrvalt poodi jooksma riideid ostma. Ta oli nii pisike ja uppus kõigesse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui enneaegne ei ole, siis 50-54 võiks sobida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebi oli sündides 3300 ja 50cm. Lindexi 50 suurused body on veel pea 3kuuselt ka paras. Aga hetkel ikkagi 56 suurused riided. Beebi 62cm pikk, pikad jalad lihtsalt 😀 Eks oleneb ka kust ja millised riided. Ntks hm bodyd ikka palju väiksemad kui lindexi omad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küll neli last, aga näiteid võin tuua kahe viimase kohta. Niisiis 3. laps oli sündides 4500g ja pikkust 55cm. 1kuuselt oli 62cm, 2kuuselt 64 ja 3kuuselt 67cm. Nr 50 riideid meil nagunii kodus polnud. Ma teadsin ette, et tuleb suurem laps ehk siis üle 4kg. Rohkem ma riietest midagi ei mäleta, sest see kõik oli 5,5 aastat tagasi ja mul olid kotitäied kasutatud beebiriideid. Ma ise ostsin ainult mõned riided.
Praegune pesamuna oli sündides 52cm ja 3800g, 1kuuselt 55,5cm, 2kuuselt 59cm ja 3kuuselt 63cm. Praegu ongi laps 3,5kuune. Kõik riided olen ise ostnud poest. Nr50 riideid ei ostnud ühtegi. See on igal juhul mõttetult väike suurus. See ei oma mingit tähtsust, kas need riided on alguses natuke suured või mitte. Sa ei lähe oma beebiga kuskile poseerima. Ikka praktilisus omab tähtsust ja pole mõtet osta pisikesi riideid, et neid paar nädalat kanda. Näiteks mina ei saaks titeriideid kellelegi edasi anda, sest selja pealt on need kõik kollase kakaga määritud ja see ei tule pesus maha. Sellega pead arvestama, et kui sul on rinnapiimalaps, siis see kaka võib olla nii vedel ja tuleb nii palju, et kõik saab määritud. Ükski mähe ei pea seda kinni. Eriti, kui lapsel on kombeks öösel kakada. Siit minu soovitus – osta võimalikult tumedaid riideid alguses. Samas varasemate lastega mul seda probleemi polnud.
Mõttetu ost minu jaoks olid ka alt kinnised toe- või tudukombed. Nendest kasvab laps kuidagi eriliselt kiiresti välja. Paljudel see alt jalaosa on kuidagi nii väike, et lapsel jäävad varbad kõverasse. Ehk siis kui mu laps praegu on 3,5kuune ja 65cm pikk, siis nr 68tudukombed on parajad täpselt. Nr 62 kombedel pidin need alt jalaosad ära lõikama. Siis sai veel paar nädalat kanda. Sain targemaks ja nüüd olen ostnud alt lahtiseid kombesid. Oluliselt pikem kasutusiga neil. Aga näiteks juba praegu on meil ka juba nr 68 bodyd ja püksid kasutusel. Osad 62 jäid kiiresti väikeseks, osad kannatab veel praegu selga panna.
Mulle siiski meeldib, kui riideid on paar numbrit ette ostetud. Kuidagi kindlam tunne. Samas ma olen vist talvekombega hetkel puusse pannud. Tellisin juba 3 nädalat tagasi ära nr 68 ja täna saan alles kätte. Kahtlustan, et tervet talve sellega välja ei vea ja oleks pidanud ikka nr 74 tellima. Kunagi ei tea ette, kui kiiresti laps kasvab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks mina ei saaks titeriideid kellelegi edasi anda, sest selja pealt on need kõik kollase kakaga määritud ja see ei tule pesus maha.

Sapiseebiga saab plekid välja. Pole veel ühegi kakaplekiga alt vedanud, ka kuivanud plekk tuleb välja. Vahel vaja omajagu nühkida lihtsalt, mõnikord seebiga koos seisma jätta. Alguses kulus 2 seepi väga kiiresti ära, kindlasti tasub koju juba ette ära osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest see oleneb sellest, kui parajad riided kellelegi meeldivad. Mulle suured riided ei meeldi, seega minu 53 ja 52 cm lapsed alguses 50 suurust kandnud ja need parajad olnud. U ühe kuu paiku on 56 suurust kadnud. Natuke sõltub ka firmast ja lapse kehast. Mõnel pikad jalad, teisel jälle keha pikem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi riidesuurus sündides