Esileht Beebi ja mitmikud Beebi riietamine hilissuvel/sügisel

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Beebi riietamine hilissuvel/sügisel

Postitas:
Kägu

Tere

 

Millise süsteemiga peaks beebit riietama sügisesel ajal nt vankris, turvahällis?

Kas vankrisse võiks alla minna lambanahk? Mis beebile selga, kas tavaline riietus+mingi kombe(kui paks, milline?) vōi hoopis soojakott vms? Mis ajast tekke vankris sôidutamisel kasutada?

Kuidas riietada beebit turvahällis sõidutamiseks? Kas vajalikud riided juba toas selga ja nendega hälli või peaks autos midagi pealt ära vōtma (oleneb ju kas otse sooja või jahedasse autosse).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külmemal ajal rakendan seda, et riidesse nagu ise + üht kiht, sh vanker (eriti kinnine) on samuti kiht. Täna näiteks laps magas kärus dressides, müts peas, peale viskasin õhema teki ja oli ilusti soe kui ärkas. Ise käisin samuti nö ühe kihiga ehk dressipluusiga temaga jalutamas.

Soovitan soetada üks kevad-sügis soojakott, selline, mis turvahälli sobib. Minu lemmikviis oli see, et soojakott oli kogu aeg hällis ja lapse tõstsime pmts toariietes või natukene paksemalt nt paksema kombega soojakotti. Niimodi ei saanud autosse viies või välja minness külma ja autos sai eest lahti teha, et palav ei hakkaks. Ei pidanud kordagi last autos rohkem või vähemaks riietama. Kui auto oli enne jahe siis lihtsalt ei teinud soojakotti niilahti – turvahäll ise on ka lapsel nii ümber, et pigem hakkab palav. Kui soojakott hälliga on toas siis soe laps läheb nagunii toasooja hälli ja enne kui jahe jõuab hakata soojeneb auto üles.

Mul laps magas sünnist saadik tekkidega – st mingit teki kasutamse piirangut pole. Kui kärutad nagunii alguses kookoniga siis laps on näoga sinu suunas ehk näed, et tekki endale näole ei sapsuta. Üldiselt, mida tasub jälgida on see, et pea ei higista – kuna hällis sees tuul ei puhu siis pigem müts õhem, sest kui lapsel on palav siis kehasoojus peamiselt väljub pealaelt. Kui lapse uni on justkui kehva siis katsutaksegi peamiselt kukalt – st kas higistab – kui jah on liiga paksult. Lisaks jälgidagi siis pea higistamist ja lihtalt katsuda, kas varbad-käed on soojas. Üldiselt rakendan riietumisel sarnast nagu ennast – pükste kiht vähem, ülakeha soojem – st ise käime ju ka tihti talvel nii, et jalas on ainult teksad, samas ülakehal on särk+kampsun+jope. Ehk selliste ilmadega jälgin ka, et pükse pigem üks kiht, aga mingi body või pika varrukaga särk näiteks võiks siiski kehalähedase kihina olla kasutusel. Vankris väldiks igasugu mittehingavaid riideid nt kilejoped jne, nt lenne topelt puuvillased ja meriinovillased kombed on beebidele vankrisse head, praeguste ilmadega piiasab kui body vastu keha ja kombe selga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on mõlemad lapsed olnud väga soojalembesed. Kohe, kui on pisut jahe, virisesid ja ei maganud hästi (või kui tuul näiteks vankrisse puhus). Seega, pead lapse pealt vaatama. Minul on olnud lambanahk neil aastaringselt all. Riietasin neid pigem õhemalt (kombekaga olid vankris ainult päris talviste ilmadega 0 kraad ja alla selle) ja mässisin tekke ümber vastavalt ilmale üks või kaks kihti (+/- vankrikate). Teki sisse pakituna magasid mõlemad samuti paremini (ei siputanud liiga palju kätega ja ajanud ennast üles). Sellega olen nõus, et müts võib pigem õhem olla. Soojakotte pole kasutanud.

Turvahälliga on selline lugu, et mida vähem riideid ehk mida kehale ligemale saad rihmad tõmmata, seda turvalisem. Seega, külmal ajal paksud kindad ja müts ning riided võimalikult õhukesed. Autosse minemise ajaks lahtiselt peale vastavalt ilmale paksem või õhem tekk. Kui autos juba soojemaks läks, siis saab hakata kihte ükshaaval ära võtma (kindad käest, tekk pealt, müts peast).

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi riietamine hilissuvel/sügisel