Esileht Tööelu, raha ja seadused. Beebi surm ja rahaasjad

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Beebi surm ja rahaasjad

Postitas:
Kägu

Tere! Meil laps suri mõnepäevasena. Nüüd on tekkinud suur segadus, et kas ja millistele rahadele meil õigus on, kuna matused ka üsna kulukad, siis… Kas on õigus taotleda ja saada sünnitoetust? Kas on õigus saada hiljem dekreedirahadele lisa, kuna vanemahüvitis oleks pidanud tulema tunduvalt suurem kui miinimumi järgi saadud dekreedirahad? Kas keegi oskab aidata palun? Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Beebi surm ja rahaasjad

Ei ja ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ainult linna matusetoetus, kui see olemas on. oleks kohe peale sündi sünnitoetust taotlenud siis oleks saanud. beebi matuseid ei pea korraldama suurele massile. piisab lähedastest või ainult oma perest. matusebürood teevad soodustusi. kirst on palju odavam, teenused on odavamad, kaevamine odavam. mõistlik ei ole mingit lauda kinni panna vaid pidada mälestusõhtu koos perega kodus. ma ei mäleta seda summat palju meil läks, aga see oli äkki nii 400¤ kanti. mingeid dekreetrahasid sa ei saa. ja muidugi suur kaastunne ja pai. kahjuks ma tean mida sa praegu tunned! :S

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oh õudus!
mis juhtus, kui tohib küsida?

suurim kaastunne vanematele…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seadusest lugesin välja, et sünnitoetust peab saama lapse sünni korral ning seda ei maksta kui laps sündis surnuna, et minu arust oleks siiski loogiline kui seda makstakse, või mis põhjendusel seda siis ei maksta?

Tänan kaasa tundmast!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnitoetus on üks peretoetusi.

Makstakse, kui lapse sünd registreeriti ja tehti peretoetuste avaldus.

Kas registreerisid sünni (panid nime)?

Aga kui teha avaldus enne 15.aprilli, saab raha mai algul.

Ilmselt see nagu ei aita.

0
0
Please wait...

Postitas:
Piloot

Tunnen väga kaasa teie perele 🙁
Küsimustele kahjuks vastata ei oska.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen sulle kaasa.
Peretoetuste seaduse kohaselt makstakse sünnitoetust lapse sünni korral ning ei maksta siis, kui laps sündis surnult. Antud juhul ei ole sellega tegemist, nii et palun pöördu Sotsiaalkindlustusametisse. Palun pöördu kindlasti 6 kuu jooksul lapse sünnist, sest hilisema pöördumise korral toetust ei maksta.
See jutt käis riikliku sünnitoetuse kohta. Seda, kuidas ja kas sinu kohalikus omavalitsuses (vald, linn) sünnitoetust makstakse, seda pead uurima oma vallast või linnast – tingimused on igal pool erinevad.

Töövõimetushüvitisele lisa saada ei ole õigust. Aga kui soovid kinnitust, siis palun pöördu Haigekassasse – nemad maksavad nimetatud hüvitist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui lapse sündi ei jõutud registreerida siis vormistatakse kahjuks ainult surma akt.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Tunnen kaasa, teemaalgataja.

Täiendan eelmist:
teemaalgataja ilmselt juba sai kätte töövõimetushüvitise(sünnitushüvitise) e nn dekreediraha 140p eest.

Seda Haigekassa maksis.

Küsimus oli sünnitusejärgsete rsp päevade kompenseerimisest VH suuruseni,seda maksab hoopis Pensioniamet
ja millele olnuks õigus kui määrataks VH.
VH avaldust teha ei saa, seda ei määrata, vahet ei kompenseerita.

Kahjuks.

0
0
Please wait...

Postitas:
JulTe

Siiralt tunnen kaasa teie perele…..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

uuri palun otseallikast-sotsametist.
raske sünniuse korral nt saab rasedus-sünnituspuhkusele ka päevi juurde.muidu 140 päevale saad juurde +10 päeva.

kui lapseke elas paaripäevaseks siis saad vormistada sünnitunnistuse (nime panna)ja kohe ka surmatunnistuse vormistada. sünnitunnistuse alusel makstakse riiklik sünnitoetus.KOV ist uuri eraldi- vallad-linnad erinevad.

kaastunne!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]uuri palun otseallikast-sotsametist.
raske sünniuse korral nt saab rasedus-sünnituspuhkusele ka päevi juurde.muidu 140 päevale saad juurde +10 päeva.

kaastunne![/tsitaat]
Ei saa mingeid lisapäevi enam mitu aastat. Ja varem sai 14 päeva.

Teemaalgatajale avaldan kaastunnet, väga kurb lugu!

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

[tsitaat]uuri palun otseallikast-sotsametist.

kui lapseke elas paaripäevaseks siis saad vormistada sünnitunnistuse (nime panna)ja kohe ka surmatunnistuse vormistada. sünnitunnistuse alusel makstakse riiklik sünnitoetus.KOV ist uuri eraldi- vallad-linnad erinevad.

kaastunne![/tsitaat]

Sünnituspuhkuse pikkus on kõigil 140 päeva, mingisuguseid lisapäevi ei ole juba alates 01.07.2009.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen selle läbi elanud, pole midagi hullemat.
Pead ajama asju, et saada raha kuna laenud vajavad maksmist ja teised lapsed tahavad süüa. Samas pole mingit jaksu ja tahtmist. Asju ajades tekib kohati tunne, nagu püüaksid oma lapse surma arvelt raha saada. Aga muud valikut pole.
Tööle minna ei suuda mitu kuud. Täielik jõuetus.

Meie panime lapsele nime paar päeva peale sündi. Saime ühe toetuse kätte. Aga teist toetust- see oli vist linna poolt me ei saanud kuna selleks ajaks oli laps juba surnud.
Väga paha tunne oli kui üks ametnik helistas mulle ja asjaliku häälega pikalt seletas, miks ta mulle raha maksta ei saa.

Saime ka matusetoetuse.

Kartsin, et pean dekreedirahad tagasi maksma kuna perioodi eest kaks kuud peale sündi oli ju mulle raseduse lõpus makstud, aga laps oli surnud nädalasena.
Õnneks keegi seda raha tagasi küsima ei hakanud.
Raha oli peaaegu otsas kuna ostsime vankri, voodi ja kõik muud beebiasjad enen sünnitust valmis.

Peale dekreedi lõppu võtsin vist 1-2 kuuks haiguslehe. Siis olin sunnitud minema tagasi tööle.
Praegu on möödas 3 aastat ja hakkan vähehaaval jälle normaalseks inimeseks tagasi muutuma.
Ole tugev, sellest saab lõpuks kuidagimoodi üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ei maksa karta, et sünnitushüvitist(dekreediraha) tagasi nõutakse.
See on antud ju töövõimetuse tõttu st seepärast, et ema on enne ja pärast sünnitust töövõimetu.
Ega see ema töövõimet muuda, kas laps on või ei, sünnitanu on sünnitanu.

Teemaalgataja-
kui tunned, et ei suuda veel tööle minna dekreedi lõppedes, siis arstid annavad kindlasti haiguslehte veel kui soovid.

Olge tublid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen teile kaasa.
Kui tohib küsida, mis põhjusel sellised kurvad asjad juhtuvad-kas lapsed on enneaegsed..
Vabandan, kui kui kedagi riivan..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaastunne.
Matsime oma lapse 2009 aastal, kui tegemist oli sünnituse ajal lämbumisega ja arstid ei suutnud last päästa, kuna ei pannud mind ja minu palveid reageerida lihtsalt tähele ja ignoreerisid, kuni oli juba liiga hilja. Haiglaks oli ITKH.

Dekreedi ajal kindlasti tööle ei tohi minna, siis küsib Haigekassa raha tagasi. Uurisin,kuna ka meil tekkis rahaline raskus, kuna paljud peretoetused ja sünnitoetus linna poolt jäi saamata, mis oleks aidanud veidi rahalist seisu kuni VH alguseni.

Riigilt sain sünnitoetuse.Kuidas see nüüd mõned aastad hiljem on, ei ole kindel. Linnalt toetust ei saanud, kuna nende määruse järgi peab laps avalduse esitamise ja menetluse ajal olema elus.
Töökohalt sain ka veidi abi matusetoetuse osas.
Rohkem ei midagi.
Samuti ei tule mingeid lisapäevi juurde dekreedile .

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Dekreediraha nüüd küll tagasi ei pea maksma, ka mingeid lisapäevi (ega ka muud lisakompensatsiooni) juurde ei saa.
Soovitan dekreedi lõpuni ilusti kodus püsida (või nn ‘mustalt’ tööle tagasi minna, kui raha hädasti vaja).
Mina ei saanud sünni- ega ka matusetoetust (aga need sõltuvad KOVi tahtest).
Õnneks pakkus Tallinna Krematoorium soodsatel tingimustel tuhastamist ja urni (kokku läksid ca 75 euri maksma).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tunnen teile kaasa.
Kui tohib küsida, mis põhjusel sellised kurvad asjad juhtuvad-kas lapsed on enneaegsed..
Vabandan, kui kui kedagi riivan..[/tsitaat]

ei anna ikka rahu, jah? vaja urgitseda?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

avaldan kaastunnet.
kuidas sa saad matta kedagi, kellel pole nime ega sünnitunnistust, mis on lapse ainus dokument? enne peab nime panema ära ja siis saad ka lapse surmatunnistuse. olen selle kõik läbi teinud. see valu ei unune iial, aja jooksul lihtsalt natukene läheb talutavamaks. meil sellest juba 11 a möödas, aga ikka nagu eile oleks olnud. peres nüüd siiski 2 last ja elu läheb edasi…
meie saime toetust küll, sain nii dekreetrahad, sünnitoetuse, matusetoetuse ja olin lihtsalt haiguslehel, et jalule saada. kohale jõuabki see alles natukene hiljem. meie valisime ka tuhastamise…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui laps elab kasvõi mõned tunnid peale sündi , on tema vanemail siiski õigus sünnitoetusele-sünniakt kirjutatkse nii ehk naa välja. Lapse sünd tuleb registreerida suuremas linnas perekonnaseisuametis , väiksemas kohas vallavalitsuse rahvastikuregistri spetsialisti juures(e. lapsele nime panek) -saadakse lapse sünnitunnistus , mille alusel on õigus sotsiaalkindlustusametist taodelda riiklikku sünnitoetust. KOV sünnitoetuste kohapealt pead ise uurima, sest iga omavalitsus otsustab ise, millistel alustel sünnitoetus määratakse. Riiklikku matusetoetust kui sellist enam ei olegi (alates 2009. a juulist) , omavalitsuste makstavad matusetoetused on samuti erinevad ja seda tuleb siis ise uurida.
Mingeid rahasid tagasi maksma ei pea, sünnituspuhkuse lõpuni on õigus kodus olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui laps elab kasvõi mõned tunnid peale sündi , on tema vanemail siiski õigus sünnitoetusele-sünniakt kirjutatkse nii ehk naa välja. Lapse sünd tuleb registreerida suuremas linnas perekonnaseisuametis , väiksemas kohas vallavalitsuse rahvastikuregistri spetsialisti juures(e. lapsele nime panek) -saadakse lapse sünnitunnistus , mille alusel on õigus sotsiaalkindlustusametist taodelda riiklikku sünnitoetust. KOV sünnitoetuste kohapealt pead ise uurima, sest iga omavalitsus otsustab ise, millistel alustel sünnitoetus määratakse. Riiklikku matusetoetust kui sellist enam ei olegi (alates 2009. a juulist) , omavalitsuste makstavad matusetoetused on samuti erinevad ja seda tuleb siis ise uurida.
Mingeid rahasid tagasi maksma ei pea, sünnituspuhkuse lõpuni on õigus kodus olla.[/tsitaat]
Meil suri vastsündinu kolmandal päeval haiglas. Sünnitusmajast anti küll sünnitõend, ja surnukuurist surmatõend, aga Perekonnaseisuamet ei hakanudki sünnitunnistust väljastama, vaid väljastas kohe surmatunnistuse. Nii et kuigi laps sündis elusana, ei saanud ikkagi sünnitoetust, sest seda saab ainult sünnitunnistuse alusel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks miinustatakse neid, kes kaasa tunnevad???
Ei mõtle selle all kägu, kes tahab teada, mis juhtus.

Minu kaastunne Sulle! Mul tulid pisarad silma…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vähe sellest. keegi on miinuseid ladunud ka neile, kes ise sama asja läbi elanud ja oma kogemusi kirjeldavad. kas üldse ajusid pole mõnel?

0
0
Please wait...

Postitas:
Silkus

[tsitaat]Ma ei saa aru, miks miinustatakse neid, kes kaasa tunnevad???
Ei mõtle selle all kägu, kes tahab teada, mis juhtus.

Minu kaastunne Sulle! Mul tulid pisarad silma…[/tsitaat]
See miinustamine on ilmselt veidi lapsemeelsete inimeste teema. Miinustada tuleks vaid labaseid, vihkamist õhutavaid ja roppustest kubisevaid postitusi, mitte neid, millega arvamus ei ühine. Mõni siin klõpsib miinuseid ilmselt lihtsalt intrigeerimiseks, milleks üldse tähelepanu pöörata?

See kägu, kes \”urgitses\” – minu meelest täiesti viisakas inimene siiski, vabandas ju ette ja taha. Lapse surm on hirmus ka neile, kes seda kunagi ise kogenud ei ole – see hirm on igas naises, kes kunagi rasestunud ja last kandnud. \”Kas ikka kõik läheb hästi? Ka mu laps sünnib tervena?\” Loodame tänapäeva meditsiini peale, kui teame, et alati see ei aita. Minu meelest ei ole see \”urgitsemine\”, vaid tõeline hirmust ja kaastundest tingitud küsimus, \”kuidas tänapäeval ometi sellised asjad ikka juhtuvad!?\”. Miks üks elukene elamata jäi? Ka täiesti võõra lapse surmafaktist on normaalsel inimesel raske lugeda, ei usu, et see mingit labast uudishimu endas kätkeb.
Mul endal kahel tuttaval see läbi elatud ja üks ei saanud ka ise täpselt teada, mis juhtus. Teadmatus on häiriv. Inimene on nii loodud, et soovib saada lõplikke vastuseid. See viib meie elu edasi, see aitab \”vigu\” vältida. Meie meditsiin on arenenud tänu sellele samale inimloomusele omasele \”urgitsemisele\”, küsimusele \”mis juhtus?\”
Ja kui ma ei eksi, siis tegelikult on ka leinas vanematel hea sellest rääkida. Jagatud valu toob siiski mingitki leevendust, aitab enda jakski mõne mõtte paremini sõnastada, elu edasi elada. Ja kõigil meil on hea meeles pidada, kui õnnelikud me oleme, kui meie lähedased elus ja terved on. Et kõik muu on tähtsusetu tegelikult.

0
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Beebi surm ja rahaasjad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.