Esileht Lapse ootamine Beebi suure sünnikaalu seos vanemate pikkuse ja kaaluga

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Beebi suure sünnikaalu seos vanemate pikkuse ja kaaluga

Postitas:

Kas on olemas suur seos vanemate pikkuse ja kaalu ning lapse sünnikaalu vahel? Niigi hirmsasti kardan sünnitust ja kui peaks veel väga suur laps sündima, mis teeb sünnituse veel raskemaks? Ise olen 170 cm ,lapse isa 195 cm pikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik. Mina 177, mees 189
Esimene laps 4490g,55cm
Teine 4360g,55cm
Kolmas arvati ka 4+kg(kõhus veel).
Polnud häda midagi sünnitada.

Aga meil kõik peres sündides üle 4kg olnud, minu vanemad, mu vend ja õde, mu abikaasa. Samas on mu ema ainult 159cm, aga kõik ta lapsed üle 4+ kg sündides

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist seost ei ole teaduslikult tõestatud. Mina 182 cm, abikaasa 193 cm, esimene poeg 3440g ja teine 4450 g. Üldiselt emad lihtsalt lõpus söövad selliseid asju, mis lapsel kaalu kasvatavad ja nt raseduseaegne veresuhkrutase mõjutab kaalu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina: 169
Lapse isa: 183
Laps: 4300

Sünnitus kerge

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimesed lapsed mõlemad 100-200g üle 3 kg. Laste isa 187cm ja 100 kg.
Mina ei usu seda seost

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et otsest seost on.
Ma olen 160cm ja 50kg, lapse isa 185+cm ja ca 95kg(turske).
Laps sündis 52cm ja 3850g
Haiglas öeldi, et minu pisikese kasvu kohta oli suur laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks kui suur laps on sinu meelest suur?
Mina olen 163cm ja 63kg, abikaasa on 188cm ja 90kg. Seega mina veidi alla keskmise ja mees veidi üle.
1. laps 4450g ja 56cm. Sain kaks pisikest välist ilupistet.
2. laps 4360g ja 55cm. Sünnitasin ilma ühegi õmbluseta.
Mõlemal lapsel pea 37cm.

Lapsed veidi üle keskmise ja ei erine keskmise lapse sünnitamisest kuidagi tõenäoliselt.

Ehk kui laps oleks 5+ kg tekiks küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks-ühest seost kindlasti ei ole. Väga palju oleneb sellest, kui suured lapsed on suguvõsas sündinud, natuke ka raseda menüüst.
Mina olen 175 cm, mees 178 cm. Lapsed 3,6 ja 4,2 kg, suuremat last oli kergem sünnitada ja jäin praktiliselt terveks. Kõht oli mõlemal korral pigem väike. Oletatavat sünnikaalu õnneks raseduse ajal ei hinnatud. Ämmaemandad ohkasid üllatusest, kui 4,2 kg müraka kätte said, nad olid tõsiselt üllatunud, et beebi NII suur oli 😀

Sünnituse raskus sõltub rohkem beebi pea ümbermõõdust ja asendist sünnitusteedes, aga selles osas ei saa midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 176 ja mees 193. Laps sündides 52cm ja 3110g. Suht kindel, et mingit seost pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et otsest seost on.

Ma olen 160cm ja 50kg, lapse isa 185+cm ja ca 95kg(turske).

Laps sündis 52cm ja 3850g

Haiglas öeldi, et minu pisikese kasvu kohta oli suur laps.

Mina 154cm, mees 188cm. Mõlemad peenikesed. Esimene tüdruk 3186g/50cm, teine 3890g/53cm. Teine sünnitus kordades kergem ja turbokiirusega – 1,5h algusest. Ämmaemandad ütlesid ka, et minu kohta üsna suur laps. Ja seda lapse suureks söömise juttu ma ei usu. Mõlema raseduse ajal olid minu toitumisharjumused samadtt, teise ajal võtsin isegi 7kg vähem juurde, kuigi laps oli suurem. Erinevus oli ainult selles, et teine laps sündis nädal aega hiljem, kui esimene (40+5). Seega igati loogiline, et natuke suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemate praeguse pikkuse ja kaaluga kindlasti mitte! Pigem on seost vanemate sünnikaaludega. Laps kes on rohkem minusse sündis u 3kg (ise olin sündides 3100), isasse laps üle 4kg (mees oli sündides üle 4kg). Mõlemad poisid ja ajalised. Pikematel sünnivad tihti ka veidi pikemad lapsed, kaalu see pigem ei mõjuta, aga UH tihti ennustab neile kõrgemat kaalu, kuna UH ennustab mõõtude järgi, mitte realse kaalu järgi).

Lisaks mängib olilist rolli raseduse kulg. Kõrgema veresuhkruga naistel pigem rsskemad lapsed ja kellel esinenud valku uriinis ja vererõhku (preeklampsia) siis väiksemad. Siin mängivad rolli just raseduse viimased paar kuud. Mõjutab ka raseduse kestus: 38. ja 42. nädala vahel on üldjuhul u kilone vahe kuna laps võtab juurde sel ajal 200-300g nädalas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Beebi suure sünnikaalu seos vanemate pikkuse ja kaaluga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.