Esileht Beebi ja mitmikud Beebi teiste beebide juuresolekul

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Beebi teiste beebide juuresolekul

Postitas:

Tere!

Olen märganud, et minu 4-kuune beebi muutub teiste beebide juuresolekul kiiresti nutlikuks. Kui mõni teine beebi nutma hakkab, siis pea silmapilkselt teeb sama ka minu beebi. Süles olles on küll veidi rahulikum, kuid endiselt nutlik. Näiteks beebide grupivõimlemises käimine on võimatu.
Kodus väga lärmakas meil ei ole, enamiku päevast oleme kahekesi kodus, kus sageli teler küll mängib tausaks, kuid järske helimuutusi ja valjusi helisid väga ei ole. Olen mõelnud, et võiks ehk proovida kodus teda valjemate helidega harjutada. Valjude helide peale ehmub võrdlemisi kergesti (koera haugatus, mõni kõvem võõra inimese poolt öeldud fraas, kodumasina lähedal töötamine jms).
Muul ajal kodus on laps rõõmus, üke-ühele suhtlust naudib väga ning seejuures ei pelga ka valjemat häält. Täiskasvanute seltskonnas jutukõminale nutuga ei reageeri, vaatab huvitatult pigem.

Küsikski, kas siin on ka teisi, kellel sarnased tähelepanekud olnud oma beebide osas? Kas beebi on sellest ise välja kasvanud? Või olete pigem harjutanud?

Aitäh asjalike vastuste eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on näide beebide empaatiast. Kui on tundlikuma loomuga, siis paistab see rohkem silma. Igati normaalne 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps samasugune, kuu aega vanem kui sul. Mina ja abikaasa oleme sellised vaiksed inimesed, ju laps samasugune. Olen mõelnud harjutada, aga las jääda. Muidu pesumasinat, tolmuimejat ja muusikat ei karda, aga kassi mjäugumise peame ehmatab üles. 😀 Ja kui aus olla siis see lärm mulle väga ei meeldigi (nt telekas on liiga vali mu kõrvade jaoks vahel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul sõbranna rääkis sama. Mu enda lapsed ilmselt enesekesksemad, neid ri huvitanud (üks neist hetkel juba 4a ja väga eneseteadlik, teiste arvamus ei koti).

Ka varem olen kuulnud kõikjalt, et kui 1 nutab, nutavad kõik. Endal küll jäikogemata, arvan et pigem mu lapsed erandid. Nad vaatasid nutvat beebit pigem huviga, et mis toimub. Esimene mul üldse nuttis vähe, oli selline naerurull pigem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna beebi oli samasugune. Ainult nuttis teiste laste juuresolekul.
Tänaseks päevaks on diagnoositud autism.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kuskilt, et mida noorem laps, seda kergesti mõjutatavam psüühika ja näide oli seal toodud just selline: väiksele beebile piisab sellest, kui teine beebi hakkab kõrval nutma – ja juba ta nutab ise ka. Vanuse kasvades aga suureneb psüühika stabiilsus – kui teine laps hakkab nutma, siis laps lihtsalt kuulab-vaatab, aga ise nutma ei hakka. Kui laps on näiteks võõra koha (mis ei ole kodu) tõttu kerges ärevuses, siis kombinatsioon “võõras koht + teise lapse nutt” vallandab nutu kergemini. Seda võivad isegi vanemad lapsed teha, beebidest rääkimata.

Eks see sõltub ka selleset, kui harjumuspärased või siis mite on beebile teised lapsed.
Mul esimene laps (kellel polnud ju kodus üldse õdesi-venid, üksi elas ja oli ja mängis) oli
alguses pinges, kui viidi kodust ära ja mingid teised lapsed ka veel. Harjus järk-järgult. Seevastu praegune beebi, kolmas laps, kellel on sünnist saati kaks lärmavat vanemat last kodus olnud – tema puhul pole teiste laste hulka viimine üldse probleem olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi teiste beebide juuresolekul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.