Esileht Beebi ja mitmikud Beebi uinub suure nutuga

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Beebi uinub suure nutuga

Postitas:
Kägu

Peaaegu 1-kuune beebi jääb magama suure karjumisega. Ühtviisi kaisus, voodis, süles, vankris, kandekotis, külili, selili, kõhuli….varem magama sättides, hiljem, päeval valges, õhtul pimedas…

Sama hästi võiks beebi jätta üksi nutma, sest minu või mehe juuresolek, sülesolek vmt, ei mõju – lõpuks ikka nutab end magama.

Milles asi? Kas ta kardab uinuda? Kusjuures kui uinub, siis kühukotis võib magada vabalt 2-2,5h, kuni ta äratan (ei lase hetkel toiduvahet üle 3,5 h, kuni 1.  kuu kontrollis oleme käinud). Öösel magab ka muidu rahulikult ja sööb “ainult” 2x – esimene jupp on 5-6 h ööuneeelsest toidust, mis ju väga hea. Ja siis kuigi uinumine keset ööd võtab aega, uinub kisata.

Lugesin ka “Nututa uni”, aga seal paistab olevat eeldus, et laps jääb kuskil nututa magama, vaja lihtsalt ümberharjutada + eeldus, et süles rahuneb. Nt on seal, et ärge laske beebil end magama nutta – aga kuidas seda teha, kui ta isegi süles karjub end magama?

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kullake, 1-kuune beebi ei teagi, mis see hirm on. Usun, et nutu põhjuseks on gaasivalud või koolikud.

Tee seda, mis tundub sulle ja lapsele kõige mugavam. Kaisus magamine, süles kussutamine jne. Beebi vajab meeletult palju lähedust, eriti kui tal valus on.

Tema ainuke valu väljendamise viis on nutmine.

Mõnd beebit aitavad teatud probiootikumid, mõnd gaasivalude leevendamise padi, mõnd võimlemine, mõnd gaasivalurohud ja enamusi aitab ainult aeg. Tavaliselt möödub see 4-5.elukuu vahel, kuid mõnel võivad need ka aastaselt ja ka vanemalt olla, tingituna näiteks toidust/allergiatest. Tuleb lihtsalt üle elada ja mitte hulluks minna. Sa pole ainuke, seda kogeb ilmselt enamus lapsevanematest ja minu jaoks oligi see kõige raskem aeg mu elus. Elan üks päev korraga ja mingi hetk läheb asi paremaks.

Kindlasti kontrolli ega beebil suus soori pole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoidke ikka teda lähedal. Ei oska küll aimata, mis ta nutu põhjus võib olla, äkki tõesti gaasid, aga ikka on tema jaoks vahe selles, kas jäetakse üksi nutma või on koos ema-isaga.

Meil oli ka korra selline tunne, et miski, mis teeme, ei aita, ei lohuta last, aga tegelikult beebi ikka vajab lähedust. Ükskõik mis see põhjus siis ka pole, miks ta nutab, tal on ikka seda parem teha vanemate tähelepanu ja lähedust tundes.

+1
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebi uinub suure nutuga