Esileht Imetamine Beebi väänleb tissi otsas

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Beebi väänleb tissi otsas

Postitas:

Ehk oskab keegi kogemusi jagada, olen täitsa nõutu. Laps 1,5 kuune. Viimased nädalad ei saa me enam korralikult söödud. Annan lapsele rinda, 5 minutit sööb ta normaalselt, vahel isegi liiga intensiivselt. Siis hakkab aga üks tõmblemine ja väänlemine pihta. Küll ta vehib jalgade ja kätega, tõmbab nibu, keerab pead ja laseb rinnast lahti. Kõht tal täis ei ole, sest nii kui rinnast lahti laseb hakkab uuesti rinda otsima. Annan uuesti rinna, ta imeb paar korda ja laseb jälle rinnast lahti, ise vääneldes ja ägisedes. Mõnikord saan ta uuesti umbes 5 minutiks rinnale kuni kordub sama asi. Normaalselt söödud saame ainult siis, kui ta unine on. Ei tea, milles asi. Imemisvõte peaks õige olema, rinnast pigistades tuleb piima ka. Igasugune soov edasi imetada hakkab vaikselt kaduma. Ei jaksa temaga päevast päeva võidelda. Kõhu saab lõpuks siiski vist täis, sest kaaluiive on piisav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 13:25; 07.10 08:59; 14.01 13:05;
To report this post you need to login first.

Pakun mõned variandid, millega võiks tegeleda.
Piilu lapsele suhu, ega ei ole soori? Soori korral võib imetamine olla häiritud.
Gaasid? Vallanduvad just imetamise ajal.
Kontrolli asendit. Oled juba kogenud imetaja, kuid just nüüd kipub käest minema imetamise asend. Eelkõige võib juhtuda, et laps on rinnast liiga kaugel. Kas kasutad veel patju (võiks, et laps oleks õigel kõrgusel), kas jälgid põhimõtteid – lapse pea ja keha ühel joonel, kõht vastu kõhtu, alustades rinnanibu umbes lapse nina kohal, et laps peaks haarates kallutama pead pisut tahapoole. Ku laps on ema ligidal, siis tal ei ole ka eriti lihtne ennast vabaks nihverdada. Rabelemise vastu võiks aidata ka laid-back asend.
Kas lutt on? Kui lutt on, siis lutt ära, kuna lapse käitumine on hästi tüüpiline sellisele lutilapsele, keda lutt imetamisel segab (efektiivse ja rahustava imemise tehnikad on erinevad).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun et laosel krooks sees. Nagu juba öeldud, siis imetamise ajal need justkui vallanduvadki. Tee paus, võta beebi püstiselt sülle ja lase krooksud välja, siis sööb ilusti edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh mõtteid jagamast. Soori ei ole. Asend võiks ilmselt parem olla küll, proovin rohkem tähelepanu pöörata. Lutilaps on ta tõesti, võib-olla ongi asi selles siis. Gaasid kimbutavad ka. Tavaliselt olen peale söömist üritanud krooksutada, aga alati ei saagi krooksu välja. Proovin siis pause teha ja vahepeal krooksutada. Katsetan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 13:25; 07.10 08:59; 14.01 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka lapsed molemad nii mingil perioodil teinud, aga pole lutilapsed. neil oli see kas sellest, et olid ohtuti rohkem ärevad, ja ei suutnud magada, aga kôht oli täis, ja olid harjunud end uinutama ja rahustama tissi otsas. ka gaasidega oli sellist käitumist, aga gaase tuligi rohkem, kui ei söönud korralikult regulaarsete vahedega, vaid ‘törtsutasid’, et uinuda voi rahuneda.
see läheb üle, seedimine on ebaküps, aga nii see ei jää.
vôid sellel perioodil kasutada pärast söômist kôhukotti, siis pääsevad krooksud paremini välja, ja ei ole nii palju toidu tagasiheidet, mis on titale mônikord ebameeldiv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui laps pissib korralikult (mähku pole pikalt kuiv) ja kaaluga kõik korras, siis pole põhjust muretseda. Suure tõenäosusega on gaasid. Minu pojal olid näiteks gaasid kõige hullemini just alates 1,5 kuust kuni kolme kuuni. Enne seda oli suhteliselt rahulik laps ja siis hakkas samuti üks ülemõistuse siplemime tissi otsas igal söögikorral. Samuti, öised söömised olid rahulikumad, sest läbi une. Meil olid tol ajaperioodil ka päevauned väga rahutud, laps magas 30 min ainult ja kuna tal ööuni enme kella kümmet ei tulnud, siis pm tegigi umbes 5-6 päevaund. Mulle tundus reaalselt, et terve päev koosneski ainult lapse magamapanekust. Pikali asendis oli lapsel eriti halb olla ja näha kohe, et valus. Meile sobis poollamav asend nii magamiseks kui imetamiseks (mees lõikas spetsiaalselt mingist paksust poroloonist viltuse madratsi lapsele, et ta poleks päris horisontaalses magamisasendis). Ja muidugi õueõhk tegi imet. Siis saime hulka ikka mõne pikema unekese ka, kui 30min.

Meil näiteks krooksuutamine ei aidanud üldse, mina ei saanud mingit vahet aru, et kuidagi parem oleks olnud. Ja ilma lutita oli täielik katastroof, sest siis ta läks selle peale täiesti närvi ära, et lutist (st tissist, mida ma siis asemele pakkusin) piima peale tuli kogu aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pidin ka alguses söömise ajal krooksutama. Hakka samuti nihelema, siis krooksutasin ja kui krooksud väljas, sõi edasi.

variant on pakkuda ka teist rinda, kui krooksutamine ei aita. Võibolla on ta harjunud, et piima tuleb megasurvega, aga kui on 5 min ära söönud, siis enam ei ole nii suur surve. Siis tõstad teisele rinnale ja niimoodi muudkui vahetad rinda 😀 Ma mingi vahe tõstsin niimoodi ühel toidukorral 4x rinnal trinnale :d

Rääkides asenditest, siis kui laps oli juba suurem ja käputas/seisis toe najal, siis ta eelistaski süüa kuidagi niimoodi, et seisis kummargil minu najal, pepu püsti 😀 Ma küll proovisin teda istuma saaa, aga ju tal oli niimoodi seistes mugavam…praegu hakkab ta juba 2a saama ja nt nukuteatris ka ei suuda üle 10 min paigal istuda, peab kõndima toolide vahel edasi-tagasi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi niimoodi kõhuvalu tõttu. Pikalt arvasin, et lihtsalt gaasid (mis on kõige tõenäolisem põhjus), aga tasapisi lisandus sümptomeid ja sai selgeks, et oli allergiline reaktsioon minu joodud lehmapiimale. Kui allergiast jagu saime, kadusid ka kõhuvalud ning laps hakkas normaalselt sööma.

Kui väänlemine kestab siiani, siis tasub mõelda, kas on veel mingeid probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saite võitu? Mul ka probleem lehmapiimaga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lehmapiimaga probleem, siis see lihtsalt toidulaualt välistada. Nagunii näitavad uuringud aina enam, et polegi see piim nii vajalik ja hea meie toidulaual.

Igatahes, veidi vana teema küll, aga mul on beebiga sama lugu, et pooltel kordadel väänleb hullult, täpselt nagu teema autor kirjeldas. Väga selgelt on asi seedimises ja süües hakkabki see seedimine neil korralikult tööle, seepärast ka paljud kakavad just söömise ajal. Just imemise ja väänlemise ajal kuulen tihti lapsel ka gaase kõhus liikumas, seetõttu olengi kindel, et just selles asi on. Mul endal võib ka piimatoodetes asi olla, st tarbin neid küll vähe, aga pole sellist mitmenädalast täieliku välistamise perioodi veel olnud, lapsel on lihtsalt aeg-ajalt parem olnud ja aeg-ajalt jälle rohkem gaase ja kõht lahti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin. Palju aega on möödas ja laps kohe viie kuuseks saamas. Probleem on endiselt sama ja midagi pole muutunud. Olen proovinud ka pudelist piima anda, aga kordub täpselt sama jama mis rinnal. Õnneks kaal ikka tõuseb ilusti. Perearst ja lastearst arvavad, et selline käitumine on ilmselt ühe teise terviseprobleemiga seotud. Piimaallergiat perearst ei kahtlusta, kuigi lapsel on ka veidike punne kaelal. Ma proovin piima välja jätta menüüst. Saan vähemalt ehk selle variandi siis välistada, muidu mingi kahtluseussike ikka närib hinges, et äkki on piimast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 13:25; 07.10 08:59; 14.01 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas gaasid ei või olla? Ma ise panin tähele, et kui gaasid vaevavad, siis ka kipub rohkem väänlema ja punnitab tissi otsas. Vahel on tunne, nagu oleks tiss take away funktsiooniga beebi arvates, niimoodi sikutab ja kisub ja ise väänleb ja punnitab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Beebi väänleb tissi otsas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.