Esileht Väikelaps beebi/ väikelapse hammaste pesu

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: beebi/ väikelapse hammaste pesu

Postitas:
Kägu

Kui vanalt alustasite lapse hammaste pesemist? Ja kas teie väikelaps (1-3-aastane) laseb ilusasti korralikult hambaid pesta? Kui talle ei meeldi, siis kas leiate ikka viisi, et kogu suu süsteemselt läbi käia, või pigem vōtate vabalt vōi lasete tal üldse ise sahmida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alustasime esimese hambaga (näpuhari).

Laps ei olnud vahepeal vaimustuses, siis tegimegi suure nutuga. Algul nätsutas ise harja, seejärel pesin jõuga üle. Ei võta vabalt, ei taha varsti auke lappima minna (mis on hambapesust kordi keerulisem korraldada vastupunniva lapsega).

Mäng aitab – me teeme nüüd hambaarstimängu. Prillid ette, väike peegel ja hambahari minu kätte, pärast maksab oma mängurahaga. Saab nututa.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma alustasin kõigi oma lastega peale öise imetamise lõppu. Praegu on noorim 1a6k ja algul ei lasknud ikka midagi teha. Näris niisama seda harja. Aga vanemad vennad õpetasid, mida teha ja kuna ma vendadel ikka üle pesen õhtuti, siis nüüd tuleb ka pisem ja teeb suu ilusti lahti ja laseb üle pesta. Päris vabalt võtta ei saa ikka sellega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võtsime vanema lapsega selles vanuses vabalt, neljast esihambast kukkus igaühest pool lihtsalt tükikaupa küljest ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimesest hambast alates pesime näpuharjaga. Eks periooditi ole streikimist ka olnud. Kui 3a sai, ostsime elektrilise hambaharja, mida saab kasutada koos telefoniäpiga. Hambapesu muutus kohe põnevamaks ja pole enam probleeme olnud. Peseb hea meelega ise, aitan tagumisi hambaid pesta. Ma hambapesu osas küll lõdvalt ei võtaks. Oma last teades, ei teeks ta hambaarsti juures suudki lahti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alustasin esimese hamba tekkimisel – vanemal lapsel 5-kuuselt, nooremal lapsel 9-kuuselt. Alguses näpuhambaharjaga õrnalt – pigem ikka nagu harjutamise mõttes, mitte puhastamise mõttes. Nagunii lapsed sõid siis veel öösiti.

Mingi hetk sai siis hambaharjale üle mindud, arvan, et umbes aastaselt või nii. Mina olen tõesti võtnud seda asja vabalt – eesmärk on saada lapsed hambaid pesema, mitte aga läbi jõu pesemine. Kui laps ei las emul pesta, siis peseb ise – täitsa pesemata ei luba olla, aga siis vähemalt nühib või närib (sõltuvalt vanusest) seda hambaharja ise. Lapsed on hetkel 4 ja 6 ja nende jaoks on hambapesu loomulik osa, suuremale ei pea enam isegi meelde tuletama hommikuti.

Siit ikka loeb teemasid, kuidas 4-5aastastel, hoolimata ideaalsest suuhügieenist, on juba augud hammastes. Ma väga ei usu seetõttu, et hambapesu väga suuresti mõjutab – no tõesti, kui üldse ei hoolitse, aga just see, et jumala eest 2 x päevast piinlikult täpselt – siin ikka ei paista seost olevat, ikka looduse poolt antud materjal määrab rohkem. Ma ise nt lapsena ei pesnud üldse hambaid ja alles teismeeas hakkasin enda eest hoolitsema, esimene auk oli hambas 12-aastaselt – tollel ajal muidugi oli magusat ka vähem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapsel tuli esimene hammas 4-kuuselt ja siis hakkas neid riburada pidi tuloema, ikka nii kesmiselt kiirusega 1 hammas 1 kuu kohta; 11-kuuselt oligi 11 hammast suus, ja kõik hambad olid enne 2a saamist väljas. Seega mul pikka pidu polnud, pidin küllalt varakult alustama seda hammaste nühkimist. Algul vist proovisin ka selle silikoonist näpuharjaga, aga varsti ikka läksin päris hambaharjale üle. Lapsele hambaid pesta pole kunagi meeldinud, küll ma nägin temaga vaeva, kui ta oli nii 2-3-4-aastane. Aga püüdsin ka meelitades ja naerutades ja mängides, issand jumal, mul tekib peavalu puhtalt sellele tagasi mõeldes…

Siiamaani on see end ära tasunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tal tuli esimene hammas umbes 5 kuuselt ja selles vanuses ta näris ja toppis suhu kõike. Niisiis andsingi talle beebide hambaharja kätte ja ise näris seda harjast 😀 niimoodi saingi hambaharja kombe. Alguses näris ja ise harjasin tal veega, hiljem üliväikse kogusega Weleda saialille beebihambapesugeeliga, mida võib alla neelata. Kahjuks mõnda aega mina ise ei viitsinud hambaharja regulaarselt anda talle igal õhtul ning praegu 1a 8k ei taha ta hambaharja suu lähedusse. Teab küll, mida sellega tegema peaks, aga ei taha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps 1a10k ja hambapesu on olnud suht algusest peale võitlus, mingid lühikesed perioodid on olnud, kus talle on see isegi meeldinud. Pihta hakkasime u siis kui esimene hammas oli tulnud vist ja selle näpuharjaga, u aastaselt ostsin tavalise hambaharja ja veidi hiljem elektrilise, lootuses, et sellega on pesemine lihtsam. Pole midagi lihtsamaks läinud. Vahepeal toimis ka hambapesu laul, aga enam väga mitte. Õnneks talle endale muidu meeldib “pesta”, st närida, harja kraani alla panna jne. Nii et üritan tal kiirelt hambad üle käia ja siis saab ise toimetada. Isaga läheb tal asi paremini, temal laseb korralikumalt ka pesta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka esimesest hambast saati oleme pesnud.Algul lihtsalt harjaga ja ilma pastata. Lasime tal harja närida ja siis pesime hamba(d) ise ka üle.

Isegi koolieelikul vähemalt korra päevas pesin pärast tema enda tehtud hambapesu ise hambad üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimesel lapsel tuli hammas neljakuuselt, siis hakkasime näpuharjaga pesema. Aastaselt oli 14 hammast suus ja pesime tavalise harjaga, sest hakkas näppe maha hammustama. Umbes aastani lasi hästi pesta, sealt edasi jõuline võitlus ja nüüd 2,5-aastasena laseb enam-vähem pesta .

Teisel lapsel tuleb alles enne aastaseks saamist esimene hammas ja siis alustame jälle pesuga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lasen tal ise pesta ja siis pärast käin ise ka veel hammastest üle.

Meil on ülihea abimees Stig Rästa hambapesu laul, mis kestab täpselt 2 minutit ja niikaua nad seal videot vaadates tantsivad ja pesevad hambaid samal ajal.

Aga nûûd pole seda laulu ammu lasknud neile ja hambapesu kestab ka kohe vähem aega:)

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Väikelaps beebi/ väikelapse hammaste pesu