Esileht Beebi ja mitmikud Beebiasjad – annate ära või müüte?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Beebiasjad – annate ära või müüte?

Postitas:

Mida teete väikseks jäänud, enam mitte kasutuses olevate beebiasjadega – kas annate ära, hoiate alles nt tulevasteks lasteks või hoopis müüte ära? Kui olete müünud, siis millisel platvormil ja kui hästi/kiiresti müük läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemat – enamuse andsin ära, mõned asjad müüsin ka maha. Müügiks läksid nt doppler, beebimonitor, vanker, turvahäll. Ära andsin riided, mänguasjad, söögitooli. Müüsin FB Marketplace’is, kõik, mis müügiks panin, ära ka müüsin (kõige kauem müüsin beebimonitori: 5 kuud. Ilmselt seepärast, et hind oli sel kõrge).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikesed riided 56-68 andsin enamus edasi väikesele sugulasele. Üksikud armsamaks saanud asjad hoidsin alles mälestuseks/järgmisele lapsele. Suuremad riided olen maha müünud, sest polnud kellelegi anda ja see on ka hea võimalus natuke raha tagasi saada, mille eest uusi asju vajadusel osta. Turvahälli, vankri jms müüsin maha, sest pole mõistlik neid aastaid kuskil ladustada. Kui plaanida väikest vanusevahet, siis tasuks ikka alles hoida, aga meil tuleb laste vanuseevahe 4,5a ja kuna algusest peale oli selline plaan, siis ei näinud mõtet nii palju asju alles hoida. Pole sellist ruumigi, et kõiki riideid 50-98 suuruses kuskil ladustada.
Müünud olen FB müügigruppides või siis marketplace’is. Kõik asjad on üsna kiiresti kaubaks läinud, kõige kauem kuu ajaga olen ostja leidnud asjadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suuremad ja kallimad asjad nt käru, turvahäll, häll jms müün osta.ee-s. Mulle endale meeldib kasutada korralikku portaali. Ostjal ka turvalisem, sest saab maksmisel kasutada nt deposiiti.

Väikseks jäänud aga korralikuma ja vähem kantud riidekraami nt kombed, kleidid, jalanõud panen korra aastas nädalaks või kaheks kirbukasse müüki.

Mis müümata jääb, jagan sugulastele tasuta. Pikalt ei viitsi müütada.

Ise olen ka osta.ee-st ostnud. Eks müük kulgeb vastavalt sellele, mis asi ja mis hinnaga on. Oluline on heas valguses tehtud ja iga nurga alt fotod + täpne kirjeldus. Häll läks osta kohe hinnaga kolme päevaga aga oli ka väga hea Tutti Bambini CoZee häll, pool uue hinnast ning väga heas korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen kõike kolme – osad annan ära, mõned paremad asjad (nt kandmata villariided, mida tean, et ei soovi kasutada – FB Marketplace ja erinevad müügigrupid) müün maha ja osad asjad lähevad teisele ringile (ootan teist last hetkel). Plekilised ja koledad riided viskan ära, ei hakka isegi pakkuma kuskile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale esimest last hoidsin pea kõik alles – teadsin, et millalgi tuleb ka teine. Tuligi, aga alles 8 a hiljem. Õnneks oli ruumi hoiustamiseks. Peale teist last andsin riided ära, mõned üksikud (uuemad ja kallimad nagu kombe näiteks) müüsin ka. Kärud olid juba vanad, need andsin niisama ära, aga turvahälli müüsin, see oli ka vaid paar aastat vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki kolme olen teinud 😀

Kuna oli kohe plaanis 2 last alla 2 a vahega, siis alguses hoidsin kõik alles. Kui selgus, et teine on poiss (esimene tüdruk), siis sorteerisin väga karjuvalt tüdrukulikud asjad välja (a la kleidikesed ja sitsi-satsilised asjad, päris beebina neid väga polnudki, tulid pigem juba üle-aastase lapsega). Samas nt mõnede heleroosad sipukad jäid küll kasutusse.

Teisest lapsest jäänud tubased beebiriided andsin ära, kuna ikka natuke veninud või kokku tõmmanud ja päris müügikõlbulikuks ei pidanud, samas täiesti kasutuskõlblikud. Õueriideid üritasin ka müüa, facebookis, aga ei mäleta, kuidas läks. Siis veel marketplacei polnud või lihtsalt ei kasutatud seda ja kogu müük käis gruppides.

Rohkem olen siiski müünud juba üle aastaste laste riideid, nt peo- või linnariideid jmt, mida kantakse harva ja on väga korralikud edasi müümiseks. Või kui saan korraga panna müüki mitu sama otstarbega asja soodsalt (nt 5 t-särk 5 euroga), siis niimoodi ka ostetakse hästi. Aga hunnikuga – et “erinevad riided suuruses 110-116”, niimoodi müük ei ole läinud – tahetkase konkreetseid esemeid.

Kõik riided, mis mul kevadeks alles on – kas pole müünud (sh viitsinud müügiga tegeleda) või tuttavatele andnud – viin mais puuetega inimeste tasuta asjade turu kogumispäevale.

Alati enne rõiva kõrvalepanemist ka hindad, et kas äkki kuulub minemaviskamisele – need asjad kogun kokku ja viin HM-i kogumiskasti. Ka heategevuseks ei jäta plekilisi, topilisi, väljaveninud asju.

Nüüd ma täna ei teagi, mida teha riietega, sest tegelikutl umbes poole aasta pärast võiks 3. lapse hakkama panna. Aga vanusevahe teisega saab olema vähemalt 4,5 aastat, kui õnnestub kohe asi. EI teagi, kas tasub nii pikalt koguda riideid 😀 Võibolla voodriga kevad-sügisriided jätan esialgu, neid on kuidagi kõige tülikam leida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vankri müüsin, kuna oli juba niigi 2 muud käru ja polnud kuskil hoida. Turvahäll koos alusega on ootel. Alguses hoidsin kõik riided alles, aga hiljem ainult lemmikumad asjad. Müüsin asju FBs, andsin tuttavatele, viisin taaskasutusse. Nüüd on tulemas 2. laps väikse vahega ja kui osutub tüdrukuks, teen inventuuri ja müün jällegi FBs poisteasjad maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ise sai riideid Facebooki Turu (Marketplace) kaudu kokkuvõttes päris palju ostetud (mitmelt inimeselt suurem kogus korraga), siis sain julgelt vähemlemmikud kas Humana kogumiskasti viia või mõnel juhul ka paari euroga suurema koguse müüki panna. Korralikumaid riideid ja nt riidest mähkmeid ei raatsinud ära müüa/anda, jätan ikkagi järgmisele lapsele, kuigi ei tea veel, kas tuleb aasta või viie aasta pärast, kindlat plaani pole. Võib-olla ei tulegi, aga igaks juhuks ikkagi hoian mõnda aega, ei viitsi jamada ja kõike uuesti koguma hakata. Üsna neutraalsed riided on ka olnud, nii et sobivad ilmselt mõlemale soole.

Hälli, vankrit jne ei müü. On võimalik hoiustada ja sama asi, et ei viitsiks neid uuesti otsima hakata, see põhjalik valimine võttis ikka aega. Kuna hälli ostsime uuena, siis ehk siiski ei aegu selle ajaga.

Marketplace on minu arvates väga mugav ja mõnus müügikeskkond. Ise olen sealtkaudu väga palju ostnud, aga ka müünud (enamasti mitte beebiasju, aga ka neid) – tundub, et tehingud saavad sealtkaudu kõige kiiremini tehtud. Hinda ei tasu ulmeliseks ajada – arvestada asja reaalset väärtust, aga ka seda, mis hinnaga teised müüvad. Kui ikka kõigil on samad monitorid 20-ga müügis, siis pole mõtet sul 55-ga üritada, lihtsalt ei osteta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebiasjad – annate ära või müüte?