Esileht Beebi ja mitmikud Beebide reageerimine helile

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Beebide reageerimine helile

Postitas:

Ma ei leia kuskil otsest artiklit, kus oleks kirjas mis vanuses beebid hakkavad helide suunas pead pöörama. Osad artiklid väidavad, et juba 1 elukuul, osad 3-4 elukuu. Minu beebi ei pööra veel 2,5 kuuvanusena minu hääle ega kõristite suunas pead. Aga kui suudan ta pilku tabada siis vaatab küll mind ja vahest vastab ka häälitsedes. Ma ei teagi, kas olla nüüd mures või mitte. Kuulmistestid kõik ideaalsed. Jagage kogemusi, millal teie beebid kindlasti juba vaatasid heli suunas. Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No 1.elukuul on lapse vaateväli on 10-25 cm raadiuses. Seega ei peagi ta ema/isa nägu kaugelt ära tundma ega reageerima.
Esimesel kahel elukuul tõmbavad nende tähelepanu eredad ja kontrastsed värvid, triibud, täpid ja mustrid.Ja lähedal!
6-nädalaseks saades teevad beebi silmad enamik ajast üksteisega koostööd.
Inimese nägu on esimene objekt, mille nad ära tunnevad (piisavalt lähedal st nende kohale kummardudes).
Kolmekuuselt tunnevad nad ära kindlaid nägusid ja objekte enda elus.
Helile reageerimist kontrollitakse üsna valju ja nn teistsuguse heliga, mitte lihtsalt kõne või kõrinaga.
Kas ta n vile peale ei võpata, mingi telefonist tugeva tirina vms?

Lapsed on ka väga erinevad. Mul on 5 last, vaatasin märkmeid…helile reageerimine on tulnud nii pisut enne 2k kui alles pisut enne 3k saamist. Tänaseks kõik koolilased ja kõigil kuulmine, nägemine ja areng ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kuulmistestid korras, siis milleks muretseda?

laps kuuleb oma ema kõne eelduslikult koguaeg, ta ei pea vajalikusk reageerida. Kõristi vb ei huvita teda. Proovi lapse juures plaksutada järsult, vaata kas võpatab. Kas ta nt viril olles laulmise peale rahuneb? jne

Lapsed muidugi arenevad ka erinevas tempos, kahjuk spole kummagi lapse kohta märkinud, millal hakkasid reageerima helile. Tegevuste jälgimise olen küll üles märkinud, aga heli mitte. Küll mäletan, et 6-7kuuselt reageerisid oma nimele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed mõlemad võpatasid / reageerisid helidele juba sünnitusmajas. Mäletan, et kui kuulmistesti tuldi tegema, olin täiesti muretu, sest laste käitumisest oli juba korduvalt näha olnud, et ilmselgelt nad kuulevad helisid.

Aga heliallikat otsima ja selle suunas pead pöörama hakkavad lapsed alles keskmiselt 6 kuu vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine on ikka see 3-4. Kui hakkab pead keerama, tasub (a)sümmeetriat tähele panna, utsitada teisele poole ka keerama.

Eeldan, et jutt käib primitiivsete reflekside eakohasest kadumisest, mitte kuulmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebide reageerimine helile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.