Esileht Beebi ja mitmikud Beebiga hullumaja

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Beebiga hullumaja

Postitas:

Lugedes facebooki emade gruppi kes äsja lapse saanud, siis tundub, et kõikidel super lapsed. Magavad tunde, öösel samuti ja päeval rahulikud. Pettumust valmistab. Mõtlen kas minu beebil midagi viga. Peaks ehk ometi nagu rohkem magama või rahulikum olema.

Laps 2 kuune. Sünnist saati kehva magaja olnud. Hädaga saan ta magama ja magab max 30 min. Ei aita luti suhu toppimine ega kaissu võtmine, et kauem magaks. Silmad pärani ja jorin lahti. Päevas saan ta magama ehk vaid 4 korda. Ehk siis magab kokku 2 h päevas mida on ilmselgelt vähe. Ei sobi talle vankrisõit. Kisab seal. Samuti kõhukotis ei meeldi lapsele olla. See et mina kõrval olen samuti mitte. Laps väga lähedust ei taha, sellesmõttes et võib vabalt omaette veidike olla voodis või tegelustekil. Uinub vahepeal ise kui olen eemal, aga siis jälle 10 min pärast silmad lahti. Öösiti täpselt sama teema. Esimesed 2 h kui ööunne jäänud on, magab hästi. Peale seda hallab terve öö üks trall pihta. Üks nihelemine ja jorin. Gaase ei tundu sel hetkel olevat. Pigem vastu hommikut on gaasid. Mähe kuiv, toas hea jahe. Kõik tingimused nagu uneks loodud. Tissi otsas jääb magama küll aga kui rinna lahti laseb ise on plaksti üleval. No ma ei oska enam midagi teha. Terve päeva ja öö käib vaid üks jamamine magamasaamise nimel. Kodus midagi teha ei saa sest laps ainult viriseb. Magama ma teda ei saa ja nii ongi surnud ring. 🙁 ja siis loen foorumitest kuidas teiste lapsed magavad ikka tunde päeval jutti ja neil veel mure kuidas saada lapsel 1 söömiskord öösel ära.. et magaks terve öö.. no kurat.. ma oleks nõus kasvõi iga tunni tagant söötna kui ta veidikenegi magaks. Laps saab rinnapiima ja kaal kenasti tõuseb. Asi näljas ei ole. B12 vitamiin samuti kontrollitud ja okei.  Olen nii kurb ka nõutu 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa lihtsalt eorad teisi kurtjaid, sest need ei aita sind.

Meie grupis on paljudel raskusi unega. Minu laps magab ka mitu tundi – aga ainult kühukotis. Nüüd kujuta ette, toaski on 26 kraadi, kui kõik aknad kinni ja kardinad ees, ja beebi kõhukotis 2 h jutti….. Jah, beebi magab, aga päikeselise ja sooja ilmaga ei saa ma suurema lapsega pikalt õues olla, isegi kui oleks 23 kraadi – pean koguaeg viludat otsima, sest ei saa ainult beebit vankriga viludasse sättida.

Aga me ikka eirame teiste probleeme ja keskendume endale, justkui minu elu oleks kõige raskem….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sulle vanemlus -ja unenõustajat: Marianne Tobro

Tema on pühendunud just beebide unele ning ta täitsa ausalt teeb imesid!

Üks asi, mida kindlasti ära tee on beebi üksinda tuppa, hälli jätmine kuni ta hommikuni röögib. On suur lämbumisoht, nutukrambioht ja see jääb eluks ajaks mõjutama tema vaimset tervist.

Jõudu sulle! Esimesed 6 kuud on meeletult rasked, kuid ära karda abi küsida, ära jää oma muredega üksi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 12:42; 25.06 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti pole sinu beebi ainus, kes halvasti magab. Minul on kuuekuune, kes ärkab endiselt 3-6 korda öö jooksul. Päeval magab nüüd õnneks paremini, aga alguses olin ka suures hädas. Kusjuures oma beebigrupist näen küll, et paljudel ikkagi unega mure  ja arvestades, kui palju on unenõustajaid, koolitusi sel teemal, siis kindlasti pole Sa oma hädaga üksi – unega seotud mured on väga paljudel peredel.

Olen tähele pannud, et päris sageli öeldakse, et tegelikult võib pidada üsna ootuspäraseks, et mingil perioodil laps magab päevaunesid 30-40 minuti kaupa. Minu oma oli ka esimestel kuudel toas magades täpselt 40 minuti une järel üleval. Õnneks kärus õues magas paremini. Ja magama saamine oli raske. Mis meid aitas oli lapse nö kookonisse mässimine – swaddle inglise keeles. Kui sa seda juba ei tee, siis soovitan väga! Ausaltöeldes tegin seda veel mõnikord oma viiekuusele ka, kui ta muud moodi magama ei jäänud. Minu oma on kummaline selles mõttes, et kui ta mässimata voodisse panin ja luti suhu andsin, siis ta hakkas selle lutiga mängima, ühel hetkel ärritus ja ei jäänudki magama. Kui käed olid kinni mässitud, siis läks lutt suhu ja uni tuli väga kiiresti.

Siis käib meil ka pidevalt une taustaks white noise. Saad lasta kas telefonist youtube’st või tõmmata äpi.

Ma olen ise üsna õnnetu, et minu beebi ka ei taha eriti lähedust või see kuidagi ei aita teda magamisel. Niisama kaissu võtmine teda ei uinuta, samuti ei taha ta eriti olla selles nö klassikalises beebiasendis minu süles, et ma saaksin teda kussutada. Seega on mul ka olnud päris raske last magama panna – kuidas sa paned, kui ta ei taha vertikaalses asendis olla, eksole.

Ühesõnaga – kahekuuse puhul kindlasti swaddle, white noise ja lutt. Muidugi olen kuulnud siinsamas foorumis emadest, kes ütlevad, et lasevadki lapsel magada kasvõi tiss suus, et saaks magatud ja pärast rõõmsa lapsega parem koos olla ja asjatada. Kui sa ütled, et ta rind suus magab, siis äkki proovid mõnikord nii, et ei võtagi seda ära ja pikutad koos temaga. Mul mõnikord öösiti nii, et päris palju tahab rinnal olla ja siis, kuigi see on mulle päris ebamugav, imetangi päris pikalt.

Ja mis puudutab nihelemist, jorisemist öösel, siis jällegi meil oli sama teema. Ma pikalt ei saanud aru, mis see on, aga kui ükskord umbes kolmanda kuu paiku see öine jant ära lõppes taipasin, et vast olid ikka gaasid. Nii kui öösel sõi, hakkas jaurama, jorisema, jalgadega tõmblema. Vahel aitas krooksu välja laskmine, aga vahel mitte. Arvan, et tal ikka oli kõhus mingi ebamugavus. Seega proovida võid gaasirohtu anda, aga peamine – krooksutada pärast söömist. Üldiselt muidugi võibki olla, et läheb mööda ainult ajaga.

Palun pea vastu, kuigi see kõlab nii tüüpiliselt, siis tegelikult beebiga läheb kõik hästi kiiresti mööda ja asjad muutuvad mõnikord üsna iseenesest ning ootamatult paremuse poole. Mu väga halb päevane magaja võib praegu enamasti toas teha mitu ligi 2h uinakut, kuigi varem pidin kõhukotis tassima või ringi kärutama. Asi on muutunud paremaks vaid mõne kuuga. Palu abi lähedastelt toidu tegemisel, koristamisel vms. Peaasi, et saad ise söönuks ja natukene last kellegi teise kätte anda. Oled tubli, et muretsed lapse une pärast ja olen kindel, et varsti läheb teil asi paremaks!

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli algusest peale magamisega sama jama ja ma ütlen ausalt, et päevauned pole väga paremaks läinud aga ööuni muutus lapsel mingist hetkeks paremaks. Minu oma magaski täpselt 35 minutit 4 korda päevas ja seda ka ainult voodis, mujal ei sobinud magada ja kui läks üle kahele unele siis magas 2 korda päevas 40 minutit ja nüüd ühe une peal magab tund kuni poolteist tundi. Mingil hetkel ma leppisin, et minu laps lihtsalt ei ole päeval hea magaja ja kõik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, seal beebigruppides kekutavad need, kel ongi see harukordne laps, kes ainult sööb ja magab, kel ei maga, neil pole aega grupis sõna võttagi. See oli nüüd natuke iroonia. Mina olen päris kindel, et selliseid ideaallapsi on vähe. Miskipärast on beebigruppides päris paljudel emadel lausa hädavajalik kiidelda, kui super beebi neil on. Ka mina olin jube õnnetu alguses, et kuidas küll teistel nii lihtne on. Siis hakkasin eraviisiliselt suhtlema sama vanade beebide emadega ja päris reaalsus on siiski hoopis teine.
Meie grupp on näiteks selline, et kui mõni ema sinna nunnupiltide ja kiidulaulude vahele poetab küsimuse stiilis “kas kellegi beebi ärkab ka öösel 10 x”, siis on esimesed viis vastust “misasja, mul magab sünnist saati oma voodis ja hommikuni välja” ehk isegi sellise küsimuse all on vaja kiidelda või jätta mulje, ei teagi.
Ma soovitan grupist lahkuda, see on ebareaalsus, mis sealt vastu vaatab. Üks hea grupp on FB-s nimega Küsi külalt – seal näeb, milline on emade-isade päris elu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, seal beebigruppides kekutavad need, kel ongi see harukordne laps, kes ainult sööb ja magab, kel ei maga, neil pole aega grupis sõna võttagi. See oli nüüd natuke iroonia. Mina olen päris kindel, et selliseid ideaallapsi on vähe. Miskipärast on beebigruppides päris paljudel emadel lausa hädavajalik kiidelda, kui super beebi neil on. Ka mina olin jube õnnetu alguses, et kuidas küll teistel nii lihtne on. Siis hakkasin eraviisiliselt suhtlema sama vanade beebide emadega ja päris reaalsus on siiski hoopis teine.

Meie grupp on näiteks selline, et kui mõni ema sinna nunnupiltide ja kiidulaulude vahele poetab küsimuse stiilis “kas kellegi beebi ärkab ka öösel 10 x”, siis on esimesed viis vastust “misasja, mul magab sünnist saati oma voodis ja hommikuni välja” ehk isegi sellise küsimuse all on vaja kiidelda või jätta mulje, ei teagi.

Ma soovitan grupist lahkuda, see on ebareaalsus, mis sealt vastu vaatab. Üks hea grupp on FB-s nimega Küsi külalt – seal näeb, milline on emade-isade päris elu.

Nii ongi. Beebigrupiga liitudes hakkab kohe see võrdlemine pihta. Kellel on suurem rasedakõht, kellel tuleb kõige vähem kaalu juurde, kellel sünnib kõige suurem laps, kes vaktsineerib, kes imetab, kes paneb oma lapse kohe sündides huviringidesse kirja, sest tema laps on maailma andekaim ja kaunim.

Olin kahes beebigrupis, sest TA jäi täpselt kahe kuu vahele, kuid lahkusin mõlemast kui beebi oli sündinud, sest nägin, kuidas emade lemmiktoit on teised emad.
Ütlen ausalt, mul on see textbook laps, kes ainult sõi ja magas. Ma pole seda mitte kellelgi kunagi öelnud või üritanud sellega uhkustada. Mul pole mitte ühtegi korda olnud lapse pärast magamata ööd. Aga ikkagi oli kõik nii raske. Ei saanud enam üksi WCs käia, ei jaksanud süüa teha, ei tahtnud mehega voodisse minna, ei hoolinud enam enda välimusest, kaalust, riietumisest…Üksi poes või tanklas käimine oli paradiis. Ma austan kõiki lapsevanemaid tohutult palju. Me oleme tõelised superkangelased! Aga näiteks tõeline, sügav, tingimusteta armastus lapse vastu tekkis mul alles siis kui ta sai aastaseks. Temast sai päeva pealt täiesti teine inimene. Ta hakkas mind kallistama, minuga suhtlema, minust aru saama. Eelnevad 11 kuud olin endale pidevalt sisendanud, et ma ei ole hea ema ja ma ei saa mitte millegagi hakkama, sest laps polnud kunagi millegagi 100% rahul. Jah, ta ei röökinud pidevalt ning magas kenasti aga ega ta minu elu lihtsaks ei teinud. Nüüd armastan iga päevaga oma tibu järjest rohkem ja nukrutsen kui jälle üks riidesuurus talle väikseks on jäänud. Naudi igat ilusat hetke, mis sul beebiga on. Need esimesed naeratused ja sõrmest kinni hoidmised ei kesta kuigi kaua, nagu ka kõik ebameeldiv lastekasvatuse juures ????
Ja tõesti, liitu mõne toetava grupiga. Olen samuti Küsi Külalt FB grupis. Siis veel RPA emmede grupis, keisriemmede grupis, positiivse ja rahumeelse vanemluse grupis…oeh, neid on palju. Aga neist gruppidest saab väga palju kasulikku infot, häid nõuandeid ja uusi sõpru.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 12:42; 25.06 23:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebiga hullumaja