Esileht Väikelaps Beebiga koos lasteaeda?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Beebiga koos lasteaeda?

Postitas:

Mure on selles, et peres on kaks last 2,5aastane ja 6 kuune beebi. Vanem laps sai lasteaiakoha ja teda peab hakkama seal harjutama käima.
Üks võimalus on, et isa harjutab lapse lasteaeda. Aga laps on väga issikas ja ma arvsn, et ta ei lepi ealeski kui isa ta aeda jätab. Teine võimalus, et mina harjutan suuremat aeda ja isa jääb beebiga. Kuid beebi üle paari tunni ilma minuta ei lepiks.
Beebiga koos lasteaeda ju ka ei saaks minna.. Või saab?
Kuidas teie olete teinud ja korraldanud seda?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on harjutaja olnud alati mina ehk ema. Beebi olen jätnud isaga. Miks üle paari tunni ei saa? Ja miks sa nii kindel oled, et laps kindlasti ei lepi, kui isa viib? Lasteaiaga harjumine sõltub 95% lapsevanemast. Praegu oled sa juba ette endale pähe võtnud, et ei saa nii ega naa ja laps ei lepi jne. On näha, et sa ise pole lapse lasteaeda minekuks valmis. Kui nagunii kodune oled, siis lükka aasta kohta edasi ja proovi uuesti siis, kui ise lapsest lahti laskma oled valmis. Laps võtab sinu hoiaku õhust üle!

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kahe lapsega üksikema. Väiksem oli ülimalt rahutu ja pidevalt kõva kisa tõstev beebi, temaga koos lasteaeda minna oleks olnud mõeldamatu. Seega sai 2,5-aastasele väga ahvatlevas võtmes ära räägitud, kui tore koht lasteaed on, ja läks üksi. St hommikul läksime kolmekesi kohale, sai oma kapi ja asjad kappi aidatud, õpetajatega tutvustatud, aga rühma läks omapäi. Esimene kord muidugi vaid paariks tunniks. Ja kuna mina olin väiksemaga ju veel kodune, siis ega suurem ka esimestel aastatel üle kolme päeva nädalas lasteaias kunagi ei käinud. Ülihästi harjus, täiesti valutult ja pisarateta läks kogu see asi.

Väiksemaga oleks mul olnud küll võimalus kaasa minna ja ahvatlus endal näha, kuidas see lasteaiaelu neil käib, aga sain aru, et see oleks olnud puhtalt mu enda ego rahuldamine — väiksem oli mitu aastat suurema pealt näinud, et lasteaias käiakse üksi, ta ootas minekut ja minu kaasatulek oleks temas ainult segadust tekitanud. Seega usaldasin õpetajaid, kes vähemasti meie lasteaias on alati rääkinud, et enamik VANEMAID vajab hädasti seda, et saaks alguses ise kaasas käia last harjutamas, ning seetõttu kedagi ei keelata, aga lapse jaoks tähendab see kaht järjestikust kohanemist: kõigepealt lasteaia ja uute inimestega. Ning seejärel segadusega, mis tekib, kui selgub, et see polegi koht, kus käiakse koos emmega mängimas — ning see ei pruugi lapse jaoks sugugi kergem olla kui see, et algusest peale on selge, kuidas lasteaiaelu päriselt toimib. Nii et teadlikult langetasin otsuse noorem laps samuti kohe üksi rühma saata — ja meie pere jaoks toimis see super hästi.

Seega mul on kaks last läinud kohe üksi, ilma igasuguste probleemide ja tagasilöökideta, mõlemad kohanesid ülikiirelt ja suurepäraselt. Nii et mina oma kogemusest täitsa soovitaksin ka sellist varianti kaaluda. (Muidugi peab ise olema positiivne ja enesekindel, õpetajad Su otsust toetama jne, sest lapsed haaravad vanema hirme ja ebakindlust õhust.)

Või siis saadaksin lapse ikkagi isaga. Või läheksin ise ja väiksem jääks isaga, nagu keegi siin pakkus. Üle paari tunni ei olegi ju tarvis, esialgu ei jää ükski laps pikaks päevaks lasteaeda. Lasteaeda magama jäädakse ikka siis, kui laps on juba kohanenud ja vanemate juuresolek ei tule teemakski.

Aga imik rühmaruumis on küll minu arvates täiesti sobimatu ja kõigi jaoks väga häiriv variant, seda ma isegi ei kaaluks. Kuuekuune, kuitahes rahulik ja rõõmus laps, pole siiski ka enam vastsündinu, kes võiks ideaaljuhul mitu tundi häirimatult kuskil kandelina sees magada ja vahepeal nii märkamatult tissi võtta, et teised tema juuresolekut õieti ei märkakski.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meiega koos oli ka keegi imikuga harjutamas. Kui see imik on nii väike, et lasteaia riiuleid ja mänge segi paiskama ei pääse, siis tavalist melu ta ehk väga ei sega, sina oled lihtsalt oma imikuga nurgas ja passid seal. Kui tal oleks jalad all, siis peaksid sina pidevalt tema tekitatud kaost korraldama ja harjutamise jaoks sul aega eriti ei jää. Segate rohkem, kui asi väärt on. Tegelikult on harjutamine nagunii rohkem lapsevanema enda harjutamine. Näed, kuidas elu käib ja rahuned, saad õpetajatega tuttavaks ja seda rahunemist tajub positiivselt ka sinu laps.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub sinu kirjutise põhjal, et kõige parem kui isa viib lapse. Ja tõesti, lapse harjumisel on kõige olulisem vanemate suhtumine. Laps tunneb selle väga kergelt ära. Kui vanem on ärev ja negatiivselt meelestatud, siis kandub see üle ka lapsele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mitmeks tunniks sa kavatsed siis koos lapsega aeda jääda? Unusta kohe mõte päevadeviisi koos lapsega aias istuda, see segab kõigi rütmi ja laps ei kohane.

Esimesel päeval oled ehk 45 minutit koos lapsega ja tulete ära. Järgmisel korral oled koos lapsegs 15 minutit ja jätada ta üksi, 30 minutiks. Ja nii hakkad päev päevalt pikendama. Võimalikult kiiresti lõpetad ka selle 15 min juures passimise, vaid lihtsalt viid kohale ja lõunast järgi. Kui juures enam ei passi, võib beebi kaasas olla. Kuna sa oled kodune, siis lõunaunne hakkab siis jääma, kui hommikul enam ei nuta.

Ära mõtle üle seda harjutamist. Laps peab eelkõige harjuma vanemast eemalolekuga, mitte uue kohaga. Kohaga harjumine pole probleem, probleem on lahusolek, aga juuresistumine ei lahenda midagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 18:53; 05.07 22:15; 08.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa oled kodune, siis lõunaunne hakkab siis jääma, kui hommikul enam ei nuta.

Mu lapsed jäid siis lõunaunele, kui ise tahtsid jääda. See võttis vähem kui pool aastat kummalgi juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 19:05; 06.07 10:48; 21.08 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa oled kodune, siis lõunaunne hakkab siis jääma, kui hommikul enam ei nuta.

Mu lapsed jäid siis lõunaunele, kui ise tahtsid jääda. See võttis vähem kui pool aastat kummalgi juhul.

Ja siis? Mu lapsed jäid siis lõunaunne, kui ma tööle läksin nagu keskmises peres ehk kui tekkis vajadus. 2 nädalat ja üks kuu oli neil kohanemiseks ja kõik elasime üle, ei saanud keegi traumat, kui vanem üle ei mõtle. Lõbu pärast ma neid aeda ei viinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 18:53; 05.07 22:15; 08.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ütleb, et mida vähem rühmas lapsega kaasas jõlkuda, seda kiiremini harjub. Pole mõistlik tekitada lapsele seost, et lasteaed on koht, kus ema on alati kohal ja tal pole muud tegemist peale lapsega mängimise.
Seletad lapsele kenasti ära, et kuhu ta läheb ja mis seal toimuma hakkab. Alguses lähed järgi peale lõunasööki, nädala või paari pärast peale magamist.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 22:48; 22.08 21:06; 23.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest – vanem las ei jäänudki lasteaeda, ei minuga ega isaga. Nädalaega nuttis ja kutsuti meid tagasi, lõpuks lõime käega ja jäin veel koju (laps oli 2,3)
Tegime pooleaastase vaheaja, siis läks koos naabrilapsega ja jäi kohe. `
Noorem läks lasteaeda ja jäi päevapealt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa oled kodune, siis lõunaunne hakkab siis jääma, kui hommikul enam ei nuta.

Mu lapsed jäid siis lõunaunele, kui ise tahtsid jääda. See võttis vähem kui pool aastat kummalgi juhul.

Ja siis? Mu lapsed jäid siis lõunaunne, kui ma tööle läksin nagu keskmises peres ehk kui tekkis vajadus. 2 nädalat ja üks kuu oli neil kohanemiseks ja kõik elasime üle, ei saanud keegi traumat, kui vanem üle ei mõtle. Lõbu pärast ma neid aeda ei viinud.

Ja siis? Sina ei olnud ju kodune nagu teemaalgataja, nii et kuidas sinu laste aedajäämine asjasse puutub?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 19:05; 06.07 10:48; 21.08 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin koos beebiga harjutamas (7k). Isa läks hommikul tööle ja mina siis kahe lapsega lasteaeda. Kandekott päästis olukorra ja laps jäi üldiselt juba lasteaeda jalutades sinna sisse magama (tühja käru võtsin alati kaasa). Õnneks suurem oli kiire harjumisega ja max 3 päeva pidin kõrval olema (9st-12ni). Kui juhtuski natuke rahutum olema siis õõtsutasin teda kuskil nurgas või astusin korraks ruumist välja. Alguses oli toas harjutamist ca 1-2h ja edasi läksid nad juba õue. Siis sain väiksema juba kärusse ümber sättida ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas seal lasteaias kombeks, või mida õpetajad eelistavad. Aga minu laste lasteaias nad väga pikka harjutamist ja nii, et vanem pool päeva ongi rühmas, ei soosinud, et siis laps hakkab arvama, et ongi ema/isa temaga seal pool päeva ja nii käibki. Nagu keegi eespool kirjutas, laps peab harjuma vanemast eemalolekuga. Ja seda harjutataksegi esialgu ja vähehaaval. Viid lapse, natuke vaatab, mis teeb, selgitad, et jääb nüüd teistega mängima, sina käid ära ja tuled varsti tagasi. Tunnikese pärast tuled tagasi ja laps harjubki sellega, et ema/isa käib ära, aga tuleb tagasi. Kaob varsti hirm, et ta “sinna” jäetaksegi. Põhiline ongi, et laps harjuks sellega, et lasteaed ei ole nagu mängutuba, kus vanemaga koos mängimas käiakse, vaid ikkagi koht, kus ta õpetajate ja teiste lastega on. Tuleb lihtsalt tekitada see teadmine ja usaldus, et ema/isa tuleb tagasi.

Vanem laps alustas u 2,5-aastaselt sõimes, seal rühmas soovitasid õpetajad, et vanem istub esimesed päevad tunnikese ja jälgib, ei sekku, kui just laps ise tema juurde ei jooksee, laps vähehaaval sel ajal avastab rühmaruumi, tutvub teistega jne. Siis juba võiks proovida korraks ära käia jne. Nii et minu arust võid vabalt beebiga seal istuda, ega sa lapsega koos ju sinna mängima ei lähe, rohkem oled toeks ja olemas, kui tõesti vaja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin just isal lapsi lasteaeda harjutada. Peamiselt sellepärast, et tema leidis, et oleks vaja juba panna. Mina oleks neid ksuem hoidnud. Vsnem oli 2a4k, noorem 1a5k. Meil läks ka nooremaga kergemalt kui vanemaga, sest noorem oli juba näinud, et vend aias käib.
Harjutamine oli erinevates lasteaedades, aga põhimõte oli sama, nagu siin kirjeldatud. Päev v paar käis isa lapsega koos, nad olid enamik aega õues. Siis hakati isa ära saatma, poole tunni jms kaupa.
Mulle tundub just, et isaga läks kergemalt. Ise olin ärevsm, aga kodus rõõmsalt lehvitada oli ok. Meil oli algselt plaanitud, et nädal käivad mängimas, siis juba söövad, siis magavad ka lõunat. Läks aga nii, et pärast nädalast harjutamist (kui nooremst harjutasime) jäid lapsed haigeks ja olid selle harjutamise sja kodus. Kui terveks said ja uuesti läksid, ei hakanud enam otsast, vaid jäidki kohe ka magama ja umbes neljast läksime järgi. Kui ka laps jäi nutuga maha, siis reaalselt üle 5min ta kjnagi ei nutnud. Kuulsin seda ka ise, nt kui olin lapse rühma saatnud, aga veel sättisin kapis asju vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie saime lasteaiast meili, et koroonaohu tõttu mingit vanematega koos harjutamist ei tule. Lapse peab juba välisuksel üle andma. ei teagi, mis nüüd teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki polegi tarvis koduse vanemaga lapsel sel aastal lasteaeda minna?
Arvestades, et oht viirus lapse kaudu koju saada on olemas ja võibolla hakatakse isegi lasteaedu jälle sulgema.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie saime lasteaiast meili, et koroonaohu tõttu mingit vanematega koos harjutamist ei tule. Lapse peab juba välisuksel üle andma. ei teagi, mis nüüd teha.

Soovitan võtta pikem harjutamisaeg. Vb on võimalik harjutada õues, st lähete hoopis õueminekuajaks kohale, saad nö eemal lapsele olemasolla ja siis sel ajal ära käia 30 min. Hilhem juba lähevad koos lapsega tuppa jne, kunils tuleb hommikune mibek. Ja enne hommikust minekut lapsele seletada, et seekord ei jää õue.

Kui nii ei saa, siis viidki alguses terve nädala 30 minutiks, kui lapsel probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 18:53; 05.07 22:15; 08.08 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei tohi lapsevanemad lasteaeda üldse tulla viirusohu tõttu. Õues antakse laps üle ja võetakse vastu. Ei usu, et ka harjutamiseks lubataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 14:40; 18.08 18:55; 22.08 16:54; 23.08 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kahene alustab lasteaiaga. Rühmaruumidesse sisse ei lubata, ainult õues võib koos olla.

Mina ei paneks TA asemel last sel aastal aeda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 17:53; 23.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paneks TA asemel last sel aastal aeda.

Mina ka mitte. Sel aastal ühtki haigusnähtu keegi ei kannata, kohe pead koju viima ja paar nädalat ei tohi enam tuua. Seega nagunii seal palju käia ei saaks. Lisaks toob su beebile ka viirused koju. Pidevalt haigete lastega on hullem elu kui see, et mõlemad kodus on.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 14:40; 18.08 18:55; 22.08 16:54; 23.08 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma vajaduseta tõesti sel aastal väga väikest last lasteaeda harjutama ei hakkaks.

Aga kui on kindel otsus laps lasteaialapseks treenida, siis õpetajana ei vaataks absoluutselt viltu, kui vanem koos beebiga suuremat aeda harjutaks. Lasteaed ongi ju kodu, st lapse peret toetav asutus ja kui perele on mugavaim või ainuvõimalik koos beebiga harjutamine, siis nii on. Eeldan muidugi samas vastastikust paindlikkust, et nt lapsevanem saab beebi kõrvalt siiski suuremat last toetada, ei lase beebil tegevuste ajal kümneid minuteid nutta jne ning et vanem usaldaks minu nõuandeid – nt kui pikk võiks olla konkreetse lapse harjutusperiood ja millal ja kui kauaks laps üksi mängima jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mure on selles, et peres on kaks last 2,5aastane ja 6 kuune beebi. Vanem laps sai lasteaiakoha ja teda peab hakkama seal harjutama käima.

Üks võimalus on, et isa harjutab lapse lasteaeda. Aga laps on väga issikas ja ma arvsn, et ta ei lepi ealeski kui isa ta aeda jätab. Teine võimalus, et mina harjutan suuremat aeda ja isa jääb beebiga. Kuid beebi üle paari tunni ilma minuta ei lepiks.

Beebiga koos lasteaeda ju ka ei saaks minna.. Või saab?

Kuidas teie olete teinud ja korraldanud seda?

Oeh, viimane aeg beebi isaga harjutada. Mis ei lepi? Oled ära harjutanud ainult endaga. Nüüd ongi raskem ringi harjutada. Kohe tuleb beebit ka isaga harjutama hakata, muidu ema ongi lõksus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paneks TA asemel last sel aastal aeda.

Mina ka mitte. Sel aastal ühtki haigusnähtu keegi ei kannata, kohe pead koju viima ja paar nädalat ei tohi enam tuua. Seega nagunii seal palju käia ei saaks. Lisaks toob su beebile ka viirused koju. Pidevalt haigete lastega on hullem elu kui see, et mõlemad kodus on.

No mõlemad on kodus ka siis, kui nad pidevalt haiged on. Ehk et valida on teemaalgatajal tõenäoliselt selle vahel, kas olla kodus kahe terve või kahe haige lapsega.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 19:05; 06.07 10:48; 21.08 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mõlemad on kodus ka siis, kui nad pidevalt haiged on. Ehk et valida on teemaalgatajal tõenäoliselt selle vahel, kas olla kodus kahe terve või kahe haige lapsega.

Seda proovisingi öelda, et haigetega kodus olla on palju hullem kui kahe tervega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 14:40; 18.08 18:55; 22.08 16:54; 23.08 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paneks TA asemel last sel aastal aeda.

Mina ka mitte. Sel aastal ühtki haigusnähtu keegi ei kannata, kohe pead koju viima ja paar nädalat ei tohi enam tuua. Seega nagunii seal palju käia ei saaks. Lisaks toob su beebile ka viirused koju. Pidevalt haigete lastega on hullem elu kui see, et mõlemad kodus on.

Kust tuleb arusaam, et lasteaialapsed on pidevalt haiged? Minu lapsed on sõimest-lasteaiast haiguste tõttu puudunud igaüks max 1 kuu õppeaastas, enamasti vähem. Mingeid erilisi pingutusi pole selleks teinud. Vastupidi, pole kunagi keelanud beebidel kokkupuuteid pisikute ja nohuste inimestega.
Ehk siis olen suht kindel, et beebi immuunsus pigem kasvab kui lasteaialaps talle erinevaid viiruseid koju toob.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 22:48; 22.08 21:06; 23.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuleb arusaam, et lasteaialapsed on pidevalt haiged?

Huvitav tõesti, kust? Suurem osa siiski on ju. Kui sinu laps on teistsugune, palju õnne. Aga väita ainult oma lapse põhjal, et ei ole, on ju vale. Sõimelapsed siiski üldiselt on palju haiged. Beebile võib tulevikus tõesti kasuks olla paljude viirustega kokkupuutumine, aga esimene aasta põeb ta tavaliselt ikkagi lasteaialapse kõrvalt samamoodi, mis pole emale kerge. Mina praeguses olukorras koduse emana lapsi sõime ei viiks, aga see on loomulikult igaühe enda asi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.08 14:40; 18.08 18:55; 22.08 16:54; 23.08 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuleb arusaam, et lasteaialapsed on pidevalt haiged?

Huvitav tõesti, kust? Suurem osa siiski on ju. Kui sinu laps on teistsugune, palju õnne. Aga väita ainult oma lapse põhjal, et ei ole, on ju vale. Sõimelapsed siiski üldiselt on palju haiged. Beebile võib tulevikus tõesti kasuks olla paljude viirustega kokkupuutumine, aga esimene aasta põeb ta tavaliselt ikkagi lasteaialapse kõrvalt samamoodi, mis pole emale kerge. Mina praeguses olukorras koduse emana lapsi sõime ei viiks, aga see on loomulikult igaühe enda asi.

Püüan öelda TA peab ilmselt tööle minema kui noorem laps piisavalt vanaks saab. Kui ta aasta pärast hakkab korraga mõlemat last esmakordaselt lasteaeda harjutama, siis võib tõesti olla, et esimese tööaasta peab ta pidevalt hoolduslehel olema. Kui üks laps on juba aasta kollektiivis käinud, kergeid viiruseid põdenud (ja tema kõrval ka noorem laps), siis tõenäoliselt saab ta esimesel aastal palju rohkem tööl käia. Ehk siis vanema lapse sel aastal harjutama hakkamine on investeering tulevikku.
Minu 2 vanemat last käisid enne lasteaeda hoiul lapsehoidja juures, kellel olid endal väikesed lapsed. Mõnikord oli kogu kamp (nii hoidja kui minu lapsed) nohus-köhas või kerges palavikus. Keegi sellest draamat ei teinud. Mina sain rahulikult tööl käia. Lasteaeda minnes põdesid nad ainult tuulerõugeid (suht paratamatu – tol ajal vaktsiini polnud) ja kord aastas oli vbl mingi paarinädalane hooldusleht veel. Igatahes, haiguste poolest oli lasteaiaaeg üsna muretu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 22:48; 22.08 21:06; 23.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei paneks TA asemel last sel aastal aeda.

Mina ka mitte. Sel aastal ühtki haigusnähtu keegi ei kannata, kohe pead koju viima ja paar nädalat ei tohi enam tuua. Seega nagunii seal palju käia ei saaks. Lisaks toob su beebile ka viirused koju. Pidevalt haigete lastega on hullem elu kui see, et mõlemad kodus on.

Kust tuleb arusaam, et lasteaialapsed on pidevalt haiged? Minu lapsed on sõimest-lasteaiast haiguste tõttu puudunud igaüks max 1 kuu õppeaastas, enamasti vähem. Mingeid erilisi pingutusi pole selleks teinud. Vastupidi, pole kunagi keelanud beebidel kokkupuuteid pisikute ja nohuste inimestega.

Ehk siis olen suht kindel, et beebi immuunsus pigem kasvab kui lasteaialaps talle erinevaid viiruseid koju toob.

No minu lapsed on ka suht terved olnud ja beebi ei jäänud pea kunagi lasteaiakate kõrvalt haigeks, kuid valdavalt suhtlusringkonnas see nii pole. Vat seal tulevadki need jutud, et ENAMIK lapsi on eriti esimestel aia-aastatel rohkem v vähem tõbised. Et sul ja mul on keskmisest tervemad lapsed, ei laienda sama kogemust kogu Eestile.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 17:53; 23.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie saime lasteaiast meili, et koroonaohu tõttu mingit vanematega koos harjutamist ei tule. Lapse peab juba välisuksel üle andma. ei teagi, mis nüüd teha.

Jah, nii on.
Meil ka just harjutamisperiood käsil. Lähme iga päev kella 10-ks lasteaeda õue ja harjutame seal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps Beebiga koos lasteaeda?