Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebiga õues- miks ei viitsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 136 )

Teema: Beebiga õues- miks ei viitsi?

Postitas:
Kägu

Sattusin ühe blogija pildi peale kus kirjutas,et esimest korda õue lapsega, laps juba 3-kuune :O
Kas see on laiskus või mis, et lapsega ei viitsita õue minna, isegi mitte hoovi magama panna???
Ma ise jalutasin lapsega vist 3-päevaselt, kui haiglast koju saime. Laps magas õues hästi ja endale ka meeldis mõni tund päevas end liigutada, mitte lihtsalt diivanil tagumenti laiaks istuda.
Minu jaoks müstika, kuidas ollase nii autokeskne ja padulaisk.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kamoon, see blogija on ju ennegi palganud lapsele “jalutaja” kes tema vankrilapsega vahel väljas käib (eelmiste lastega). Vot see on tase.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina pole kunagi selle kärutamise mõttest aru saanud. Liigutakse punktist A punkti B. Kui laps magab õues, siis ei pea käru liikuma. Milleks töllerdada käruga ringi, kui lapsel sellest suva. See diivanil tagumiku laiaks istumine- seda teete ju poolteist aastat jutti. Teistes riikides ollakse pool aastat kodus ja siis tööl tagasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milleks töllerdada käruga ringi, kui lapsel sellest suva.

Mõnel lapsel ei ole suva. Mõni vaatab ringi. Mõni jääb liikuvas kärus paremini magama. Mõnel emal pole oma hoovi ega rõdu ja õues seisva käru kõrval passimine on ju tüütu, pealegi on liikumine ka tervislikum. Ja miks ei viitsita käruga õues käia- noh, eks seal ole tükk tegemist, pane kõik riidesse (ennast ja beebit), tassi käru välja, võta varustus kaasa, ja eks vahel kogu selle triangli peale pistab beebi õues teadmata põhjusel lõugama ega rahune enne, kui oled tuppa saanud (see tõenäosus muidugi väheneb, kui käigud igapäevaseks muuta). Hullem, kui beebi otsustab kisamisega alustada, kui oled kodust kaugele juba jalutanud. Samuti võib ilm jamaks muutuda, nt jääd paduvihma või tuisu/lörtsi kätte vüi tõuseb väga tugev tuul (kuigi minnes tundus ilm ok). Mugavam on ju kodus passida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

imestan ka, et 3-4 kuud ei viida last värske õhu kätte.
Samas paari päevane veeti juba Selverisse (autoga)😑

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole kunagi selle kärutamise mõttest aru saanud. Liigutakse punktist A punkti B. Kui laps magab õues, siis ei pea käru liikuma. Milleks töllerdada käruga ringi, kui lapsel sellest suva. See diivanil tagumiku laiaks istumine- seda teete ju poolteist aastat jutti. Teistes riikides ollakse pool aastat kodus ja siis tööl tagasi.

Miks peab eeskujuks võtma midagi, mis on mujal halvemini kui meil? See on umbes nagu rääkida, et näe, Hong Kongis on kõik maksimaalselt ära kasutatud, kõik kohad kõrghooneid täis ja korterid 10-ruutmeetrised. Ainult meil siin laiutatakse oma metsakülas omaette talus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ok see natuke kehvasti, et laps üldse õue ei saa aga sellest niisama kärutamise fenomenist ei saa mina ka aru. Mõttetult nüri tegevus mu arust. Ise olen käinud lastega väga harva niisama ringil. Käruga käisime võimlemas, poes, külas jne ja tulime koju tagasi. Laps magas aga kõik uned üle aasta terrassil.

Lapse une ajal oli nii mõnus midagi head kokata, raamatuid lugeda, tööalase kirjandusega ennast kursis hoida jne. Ehk siis lapse kõrvalt ka endale aega leida. Samas kui kärutamine on lihtsalt raisatud aeg. Üritasin ka podcaste ja audioraamatuid kuulata aga see kuidagi ei sobinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin peaks juba lastekaitse sekkuma 😁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peab eeskujuks võtma midagi, mis on mujal halvemini kui meil?

Mismõttes ta halvem on? Naises kaotavad oma karjääris. Tekib palgalõhe. Naisi ei soovita enam palgata, sest niikuinii kaovad ära. Nüüd makstaksegi praktikandi palka ja vôetakse järgmine. Mis on selle kodus istumise ja mandumise tulemus? Ülekaaluline täiskohaga emme, kelle elu mured on osta lapsele kombe ja õige brändi riided. Varsti jätab ka mees sellise maha ning on üks katkine laps juures. Muudes riikides on ema tööl, laps sõimes, pere koos õnnelik. Naisel karjäär alles. Palgalõhe olematu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

enamus ajast on üpris külm olnud st. ka mina oma talvebeebia õue ei läinud kui miinus oli esimesel kuul minuteada ei soovitatgi talvel õue ronida. Küll aga vanema lapsega võiks. Üldiselt ma olen seda polt et igaüheenda asi aga samas kui on oma maja ja hoov siis õue magama ikka võiks ilusa ilmaga panna eriti kui lapsel nohusi vms esineb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jalutamas mittekäimine ei tähenda, et laps värsket õhku ei saa. Mõnele meeldib jalutada, teisele mitte, las iga ema otsustab ise, mida oma ajaga teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

enamus ajast on üpris külm olnud st. ka mina oma talvebeebia õue ei läinud kui miinus oli esimesel kuul minuteada ei soovitatgi talvel õue ronida. Küll aga vanema lapsega võiks. Üldiselt ma olen seda polt et igaüheenda asi aga samas kui on oma maja ja hoov siis õue magama ikka võiks ilusa ilmaga panna eriti kui lapsel nohusi vms esineb.

Sel talvel paar päeva olnud, mil 10 + kraadi külma 😀
See vist Spocki soovitus, et esimesel kuul välja ei soovitata minna. Värske õhk teeb ka vastsündinule vaid head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No selge – kui laps magab voodis, mitte hoovis kärus, siis järelikult oled paks ja laisk. Muidugi-muidugi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga miks peaks üldse seda beebit vankri sees sihitult ühest kohat teise logistama?

nt kui inimesed elavad eramajas, siis piisab ju, kui beebi saab värsket õhku lihtsalt oma aias vankri sees (või nt pesukorvis) magades või soojal ajal murule pandud vatitekil või aiadiivanil siputades.
kortermaja elanikul on võimalik neid õhu- ja päikesevanne lapsele anda rõdul.

meil nt polnudki üldse vankrit: elasime 5-kordse liftita maja viimasel korrusel, kui oli vaja kuhugi minna, siis laps oli kaasas kõhukotis. autot polnud, liikusime jala või bussiga.
minu jaoks olid väga tegusad need üksikud tunnid, kui titt oma voodis magas, sain tegeleda koduste või tööasjadega (raamatupidamine), kui oleks pidanud iga päev 2-3h lihtsalt niisama mustamäe vahel lumehangedes sumpma, laps kõhukotis “ringi jalutades”, nagu teemalgataja eeldab, oleks jäänud tööasjad tegemata ja lisaks oleks tõenäoliselt saanud selja ülekoormusest mingi püsiva tervisekahjustuse. Hiljem kui laps suuremaks sai, tuli käru, seda oli lihtsam treppidest üles-alla tarida.
aga jalutada lihtsalt jalutamise pärast? mis mõte sel on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu talvel sündinud laps sai käruga jalutama alles siis, kui lumi oli läinud ja maa kuivanud. Elasin alevikus viiendal korrusel. Kuhu ma lumehangede vahele oleksin jalutama läinud? Laps magas kinnisel rõdul, sain rõduakent lahti teha, seega värske õhu probleem lahendatud. Kogenud emad olid mind hoiatanud, et ma ei harjutaks last liikuvas vankris magama. Ka edaspidi oli laps õues vankris vaid ärkveloleku ajal. Lapse magamise aeg oli ainuke vaba aeg iseenda jaoks.
Mis te sekkute teiste ellu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ei saa värsket õhku ainult jalutades vaid ka niisama verandal/rõdul/õues magades aga osad ei võimalda sedagi lapsele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab eeskujuks võtma midagi, mis on mujal halvemini kui meil?

Mismõttes ta halvem on? Naises kaotavad oma karjääris. Tekib palgalõhe. Naisi ei soovita enam palgata, sest niikuinii kaovad ära. Nüüd makstaksegi praktikandi palka ja vôetakse järgmine. Mis on selle kodus istumise ja mandumise tulemus? Ülekaaluline täiskohaga emme, kelle elu mured on osta lapsele kombe ja õige brändi riided. Varsti jätab ka mees sellise maha ning on üks katkine laps juures. Muudes riikides on ema tööl, laps sõimes, pere koos õnnelik. Naisel karjäär alles. Palgalõhe olematu.

Minu teada ei ole praegugi ju lapsehoolduspuhkus kohustus, vaid võimalus, ning seda võivad võtta nii isad kui ka emad. Kõik vägisi tite kõrvalt tööle ei tee kõiki sugugi mitte õnnelikuks. Olgem ausad: igaühe päevas on 24 tundi ja ikka väga üksikud on need, kes jõuavad selle sees karjääri teha, trennis käia, lastega tegeleda, kodu korras hoida, perele süüa teha, raamatuid lugeda või end muul moel harida (v.a erialased), puhata, enese eest hoolitseda, mehele tähelepanu pöörata, jvm.
Muudes riikides on väga palju erinevaid variante kasutuses. Ühes, kus mina elasin, jäi jõukamas peres üks, enamasti naine, mitmeks aastaks koduseks, kui pereloomiseks läks. Kuna seal ka lastehoiule soodustusi polnud, siis tuli kaaluda, kas on ikka mõttekas sisse osta kõik need teenused või teha need tööd ise ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laps ei saa värsket õhku ainult jalutades vaid ka niisama verandal/rõdul/õues magades aga osad ei võimalda sedagi lapsele.

Osad ei võimalda lapsele isa. Kasvab katkine laps. See palju hullem. Sellistel “täiskohaga emmedel” tekivadki luulud, milline peab lapse kasvatamine täpselt välja nägema. Et peab tegema seda ja toda. Liiga palju aega ja aju peab midagi välja mõtlema, et päris ära ei känguks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgem ausad: igaühe päevas on 24 tundi ja ikka väga üksikud on need, kes jõuavad selle sees karjääri teha, trennis käia, lastega tegeleda, kodu korras hoida, perele süüa teha, raamatuid lugeda või end muul moel harida (v.a erialased), puhata, enese eest hoolitseda, mehele tähelepanu pöörata, jvm.

Ainult Eestis on see nii. Mujal saavad naised hakkama ja pere õnnelik. Eestis on naisel üks laps ning elu nii raske, nii raske. Joostakse mööda kohvikuid ja küünehooldusi. Kui lapsel on nohu, siis raske elu. Ei saa hoidu viia ja peab aja tühistama. Naljakas on tegelikult seda hala lugeda. Umbes nii, et tema muidu jubedalt loeks mingeid erialaseid raamatuid..sellist nalja on keeruline kommenteerida. Hea, kui perekooli või mõnd naisteajakirja loetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olgem ausad: igaühe päevas on 24 tundi ja ikka väga üksikud on need, kes jõuavad selle sees karjääri teha, trennis käia, lastega tegeleda, kodu korras hoida, perele süüa teha, raamatuid lugeda või end muul moel harida (v.a erialased), puhata, enese eest hoolitseda, mehele tähelepanu pöörata, jvm.

Ainult Eestis on see nii. Mujal saavad naised hakkama ja pere õnnelik. Eestis on naisel üks laps ning elu nii raske, nii raske. Joostakse mööda kohvikuid ja küünehooldusi. Kui lapsel on nohu, siis raske elu. Ei saa hoidu viia ja peab aja tühistama. Naljakas on tegelikult seda hala lugeda. Umbes nii, et tema muidu jubedalt loeks mingeid erialaseid raamatuid..sellist nalja on keeruline kommenteerida. Hea, kui perekooli või mõnd naisteajakirja loetakse.

Sa oled ise ilmselgelt lastetu. Saa kunagi laps(ed) ja siis tule räägi uuesti asjast millest sa praegu mitte midagi ei tea. Muuhulgas ka sellest, kas ikka lapsega kodus istumine on nii väga “poolteist aastat perse laiaks istumine”.
Jajah, mujal on muidugi ainult pudurmäed ja piimajõed, 4-5 kuused rinnalapsed viiakse ema juurest hoidu ja siis on “pered nii õnnelikud ja emad ei lähe kunagi paksuks ja mehed ei jäta neid maha ka”. Ja noh küünetehnikus käivad ka ainult need eesti kodus istuvad emmed, välismaa emmed on niisama ilusad ja saledad ja küünetehnikus ei käi.

Sul on totaalselt väärastunud arusaamad pereelust. Nii et ära kommenteeri asjadest millest sa mitte kui midagi ei tea.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Muudes riikides on ema tööl, laps sõimes, pere koos õnnelik. Naisel karjäär alles. Palgalõhe olematu.

Ehk nimetad täpsemalt need paradiisiriigid, kus nii on?

Minu teada on lahutuste protsent igal pool, v.a. ehk moslemimaades, kus ollaksegi täiskohaga kodused naised, üsna suur ja palgalõhe on samuti igal pool probleemiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok see natuke kehvasti, et laps üldse õue ei saa aga sellest niisama kärutamise fenomenist ei saa mina ka aru. Mõttetult nüri tegevus mu arust. Ise olen käinud lastega väga harva niisama ringil. Käruga käisime võimlemas, poes, külas jne ja tulime koju tagasi. Laps magas aga kõik uned üle aasta terrassil.

Lapse une ajal oli nii mõnus midagi head kokata, raamatuid lugeda, tööalase kirjandusega ennast kursis hoida jne. Ehk siis lapse kõrvalt ka endale aega leida. Samas kui kärutamine on lihtsalt raisatud aeg. Üritasin ka podcaste ja audioraamatuid kuulata aga see kuidagi ei sobinud.

Ma vabandan nende vaesuritest eesti naiste eest, kel pole terassi.
Aga noh, kui tunnike jalutada, peaks veel 23 tundi jääma muudeks “tähtsateks” tegevusteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sattusin ühe blogija pildi peale kus kirjutas,et esimest korda õue lapsega, laps juba 3-kuune :O

Kas see on laiskus või mis, et lapsega ei viitsita õue minna, isegi mitte hoovi magama panna???

Ma ise jalutasin lapsega vist 3-päevaselt, kui haiglast koju saime. Laps magas õues hästi ja endale ka meeldis mõni tund päevas end liigutada, mitte lihtsalt diivanil tagumenti laiaks istuda.

Minu jaoks müstika, kuidas ollase nii autokeskne ja padulaisk.

Need on ju talvekuud olnud. Millised tänavad on selliselt puhtad, et seal käruga saab liikuda? Teine lugu on kui suvel ei olda väljas, vaid toas, siis saaks sellest “teised elavad valesti” teemast aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled ise ilmselgelt lastetu. Saa kunagi laps(ed) ja siis tule räägi uuesti asjast millest sa praegu mitte midagi ei tea.

Minu lapsed juba suureks kasvatatud. Veel enne seda aega, kui pidi poolteist kuni kolm aastat kodus istuma.
Palgalõhe ja üksikvanemate osas oleme euroopas esirinnas. Ei ole ükski teine riik nii hullus seisus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Beebid on erinevad. Minu esimene laps vihkas vankreid, turvatoole jms. Lapse magamasaamine vankris oli kohutav, kui lõpuks sai, siis ei tohtinud seda vankrit hetkekski seisma jätta. Pikale jalutuskäigule minna ei saanud, sest kui ta ärkas, oli ainus viis rahustada, ta vankrist välja võtta. Päevas ikka ühe une üritasin ta järjekindlalt vankri panna.
Samas teine laps, sama vanker. Uinus hetkel kui kombeluku kinni tõmbasin. Magas absoluutselt kõik päevauned, esimesed 1,5 aastat, õues.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin – noorim lastest röökis kärus nagu ratta peal, seda röökimist oli kuulda ilmselt linna teise otsa. Midagi ei aidanud, röökiski ennast magama – alles siis sai kuhugi mindud. Vanemale lapsele üldiselt meeldis kärutada – vahel olime kuni 5 tundi kuskil väljas (sügisel nt läksime linnast välja metsa marju korjama).
Asi ei olegi selles, kes kui palju kärutab. Kasvav organism peab värsket õhku saama – see mõjub arengule väga hästi. Üks mu lastest tuli enneaegsena – pisike nagu kribal. Algul ei tahtnud midagi süüa ka. Aga sündis suvel ja läksime kohe välja – ilmad olid soojad, õues hea ja tuli ka see söögiisu – kasvas mühinal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps ei pea magama liikuvas kärus ja isegi õues ei pea magama. Kui teil on võimalik lasta lapsel turvalises puhta õhuga väliskeskkonnas magada lasta on väga tore. Aga see ei tee kedagi halvemaks emaks või õnnetumaks lapseks kui laps oma voodis lõunaund magab.

3 lapse ema, perearst

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kodust vanaemalt ja emalt saanud tarkuse, et beebi peab värsket õhku saama – iga päev.
Rõdu mul ei ole. 4 last.
Peaaegu iga päev käin 3 lapsega õues (suurem koolis). 4 aastane ja 4-kuused kaksikud, panen kõik riidesse ja vean korraga 4. korruselt alla. Lifti ega rõdu ei ole, pärast tagasi samamoodi. Ma läheks toas istudes hulluks, ise tahan ju ka õhku hingata.
Kaalu üle ei kurda

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on müstika, et oma iseenese tarkuses ja õiguses ja enesekesksuses ei saada aru, et igaühel on oma elu ja õigus otsustada, kas ja kus ja kuipalju ta õues käib või ei käi. Miks peab kogu aeg targutama ja teisi õpetama ja silmi pööritama, kui keegi teine teeb teisiti kui mina? Rumalus? Egotsentrilisus? Ülbus? Frustratsioon oma saamatuse üle? Oma elu ja õnne puudumine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peab kogu aeg targutama ja teisi õpetama ja silmi pööritama, kui keegi teine teeb teisiti kui mina?

See on poolteist aastat kodus istunud “täiskohaga emme” jutt. Emme, kelle päeva tipphetk oli see, et käis lapsega kärutamas. Sel ajal kui teised emad end harivad ja karjääri teevad, käib eesti emme käruringil ja hurjutab teisi emmesid, et muudmoodi elada ei tohigi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 136 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebiga õues- miks ei viitsi?