Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebiga õues- miks ei viitsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 136 )

Teema: Beebiga õues- miks ei viitsi?

Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli lapsega 2-3h jalutamine just nö minu puhke aeg, laps magas rahulikult, mina sain jalutada, pargipingil lugeda, oma teed/kohvi rahus juua. Need nö minu tunnid andsid meeletult energiat, mis sest, et vb jalutasin 10-15km maha, aga tundsin, et alati värskema ja puhanuna.

Samas mul pole lapsed ka kunagi üle 20-30 minuti maganudtoas, samas väljas magasid 2-3h järjest. Külmaga paremini (-20-30 kraadi pole probleem, kui on vastav riietus ja külmakreem), pigem oli +30 see, kui olime toas ja õues jalutasime öösel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen alati kahtlustanud, et see meeletu kärutamine on naistel, kes rapsivad oma vormi tagasi saada, aga kuna seda ei taha kõva häälega välja öelda (“oh mis mina, mul tuli kõik nii iseenesest”), siis aetakse seda juttu, et lapsel on vaja magamiseks pikki distantse läbida. No ja hiljem laps ei tahagi liikumatus voodis magada, sest on harjunud kiigutamise-kõigutamisega. See hull distantside läbimine ja mõõtmine on tõesti kõrvalisele pilgule vähe imelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled ise ilmselgelt lastetu. Saa kunagi laps(ed) ja siis tule räägi uuesti asjast millest sa praegu mitte midagi ei tea.

Minu lapsed juba suureks kasvatatud. Veel enne seda aega, kui pidi poolteist kuni kolm aastat kodus istuma.

Palgalõhe ja üksikvanemate osas oleme euroopas esirinnas. Ei ole ükski teine riik nii hullus seisus.

Mul on sel juhul kahju, et sina oma lastega ei saanud nende beebiaega koos veeta ja ilmselt pole ka sul oma lastega sellist lähedast suhet. Õnneks on tänapäeval võimalik korraliku raha eest kodus istuda, ilma, et pere rahakott selles kaotaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks peab kogu aeg targutama ja teisi õpetama ja silmi pööritama, kui keegi teine teeb teisiti kui mina?

See on poolteist aastat kodus istunud “täiskohaga emme” jutt. Emme, kelle päeva tipphetk oli see, et käis lapsega kärutamas. Sel ajal kui teised emad end harivad ja karjääri teevad, käib eesti emme käruringil ja hurjutab teisi emmesid, et muudmoodi elada ei tohigi.

Ei, see on konkreetse iseloomutüübi viga. Sinagi ju katsud teistele ette kirjutada, kuidas ikka õige elada on 😉
Muuseas kohustust poolteist kuni kolm aastat kodus olla ei ole Eestis mitte kunagi olnud, ei ole ka praegu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on sel juhul kahju, et sina oma lastega ei saanud nende beebiaega koos veeta ja ilmselt pole ka sul oma lastega sellist lähedast suhet.

Jajah. Enamus euroopa inimestest on siis ilma lähedase suhteta. Ainult eestlased on väga lähedased. Lubage naerda. Äkki vaataks statistikat. Üksikvanemate osas oleme esirinnas. Lahutuste osas esirinnas. Palgalõhe osas esirinnas. Viimati lugesin statistikat, et ka haigete laste osas esirinnas. Lapsed kasvavad poolikus peres. Ei aita see imikuga koos kärutamine midagi, kui ülejäänud 16 aastat kasvab laps ilma tervikliku pereta katkiseks inimeseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Pilletydruk

Mul on sel juhul kahju, et sina oma lastega ei saanud nende beebiaega koos veeta ja ilmselt pole ka sul oma lastega sellist lähedast suhet.

Jajah. Enamus euroopa inimestest on siis ilma lähedase suhteta. Ainult eestlased on väga lähedased. Lubage naerda. Äkki vaataks statistikat. Üksikvanemate osas oleme esirinnas. Lahutuste osas esirinnas. Palgalõhe osas esirinnas. Viimati lugesin statistikat, et ka haigete laste osas esirinnas. Lapsed kasvavad poolikus peres. Ei aita see imikuga koos kärutamine midagi, kui ülejäänud 16 aastat kasvab laps ilma tervikliku pereta katkiseks inimeseks.

Ja kõiges selles on süüdi see, et meie oma lapsi ei ole (õnneks) pidanud 5-kuustena lasteaeda viima.
P.S elasin aastaid Ameerikas, seda haledat nuttu, mida ma iga päev kuulsin (pere juures kus elasin) alla aastatelt lastest kui neid iga päev lastehoidu viidi, oli valus kuulata. Või sa tõsimeeli usud, et väike 6-kuune imik ei vajaks ema lähedust?
Kuigi su jutust õhkub külmust, küllap oled sa ise samuti ilma emaarmastuseta jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muuseas kohustust poolteist kuni kolm aastat kodus olla ei ole Eestis mitte kunagi olnud, ei ole ka praegu.

Kui antakse raha peo peale ja öeldakse, et kodus istumise ees saad sama tasu, siis on sellele väga raske ära öelda. Alles sellest aastast saab tegelikult paralleelselt tööl käia ilma hüvitist kaotamata. 15 aastat oli nii, et kui läksid tööle, siis hakkasid kohe hüvitist kaotama. Ikka päris rumal peab olema, et sellest aru ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kärutasin ka oma noorima lapsega väga vähe. Põhjuseks:
1) Mul oli 2 vanemat last, kellele süüa teha ja kelle tagant koristada, seni kuni beebi magab.
2) Tegin lapsega kodus olles osalise koormusega tööd.
3) Veetsime enamuse soojema aja õhtutest ja nädalavahetused maja ehitades. Kuna maja veel polnud, siis oli laps sel ajal tundide kaupa õues vankris, lamamistoolis, süles, kõhukotis või teki peal.
Külmal ajal lükkasin lapse akna alla magama. Mõnikord viitsisin käru õue viia ja tegin teisel pool akent süüa või tööd.
Mõnikord tegin köögis akna lahti ja laps magas kärus. Lahtise akna all.
Käruga asula vahel tolknemas käisin tõesti ainult mõned üksikud korrad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Või sa tõsimeeli usud, et väike 6-kuune imik ei vajaks ema lähedust?

Suur 6kuune käib rõõmsalt sõimes või hoiab neid hoidja ja emme poole kohaga tööl. Eks need väiksed 6kuused ripuvad küljes. Ainult siis on rõõmsad, kui käruga ringi töllerdavad või emme perekoolis ja lapsel nutitelefon peos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või sa tõsimeeli usud, et väike 6-kuune imik ei vajaks ema lähedust?

Suur 6kuune käib rõõmsalt sõimes või hoiab neid hoidja ja emme poole kohaga tööl. Eks need väiksed 6kuused ripuvad küljes. Ainult siis on rõõmsad, kui käruga ringi töllerdavad või emme perekoolis ja lapsel nutitelefon peos.

Millise see suur 6-kuune on ja milline see väike 6-kuune on? Juhmakas oled või?
Sul on sitalt kasvatatud tütred või kus sa neid noori emasid näed, kes ainult perekoolis ja nutitelefonides on?
Ja selle lälina, nagu 6-kuune käiks RÕÕMSALT kuskil hoius, võid küll kivi alla pista.

On ikka kibestunud memm siia sattnunud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millise see suur 6-kuune on ja milline see väike 6-kuune on? Juhmakas oled või?

Juhmakas oli see eelmine kommenteerija, kes rääkis väikesest 6kuusest imikust. Mina viitan tema tekstile. Ja küsin, et kas on olemas ka suured 6kuused…? Aga lugemisoskus kaobki ära peale 3aastast kodus istumist ja pluti pluti tegemist. Mingi uuring oli selle kohta avaldatud, et IQ hakkab langema kui viibida koos endast madalama IQga inimestega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tea küll, kellest jutt, aga taolist suhtumist (mitte viitsida) olen kohanud ka siin, oma kodukülas. Siin tuuakse põhjuseks, et väike koht, kõik kohad juba läbi käidud ja iga päev ei tehetavat ennast samas situatsioonis (!) näidata.
Mul on igatahes siiralt hea meel, et elan külakeskusest eemal ja isegi toidupoodi on umbes 1,5km kõndimist. Autot ma ei juhi (paanikahäired), seega selline edasi-tagasi pendeldamine oli beebi ajal täiesti normaalne igapäevane tegevus: käisingi iga päev kas või niisama poes väikeseid koguseid ostmas, raamatukogus või staadionil jooksmas.
Samuti käisime seenel-marjul (laps traksidega seljas, kõhul või kandehälliga kaasas, kohalik leht pidas seda uudisnupukese vääriliseks lausa!).
Minu jaoks mõeldamatu, et igapäevaselt ei saa paar-kolm tundi õues olla, aga mõistan, et minust on ka erinevaid inimesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

iialgi ei jätaks last rõdule kus suitsukonid ja vastikud kajakad võivad lapsele haiget teha. minu ämm kiitles ka kuidas tema laps ei saanud üldse 9.korruselt allapoole, vaid magas koguaeg rõdul. õudusega mõtlen, et selliseid emasid ongi olemas. noja muidugi lendaski ühel päeval suitsukoni vankrisse, ema ise oli veel poodi läinud aga imekombel jõudis õigeks ajaks kohale. pole küsimustki, et liikumine vankriga teeb head nii lapsele kui emale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok see natuke kehvasti, et laps üldse õue ei saa aga sellest niisama kärutamise fenomenist ei saa mina ka aru. Mõttetult nüri tegevus mu arust. Ise olen käinud lastega väga harva niisama ringil. Käruga käisime võimlemas, poes, külas jne ja tulime koju tagasi. Laps magas aga kõik uned üle aasta terrassil.

Lapse une ajal oli nii mõnus midagi head kokata, raamatuid lugeda, tööalase kirjandusega ennast kursis hoida jne. Ehk siis lapse kõrvalt ka endale aega leida. Samas kui kärutamine on lihtsalt raisatud aeg. Üritasin ka podcaste ja audioraamatuid kuulata aga see kuidagi ei sobinud.

Täitsa nõus sinuga, kõigil on ju olemas terrassid, suured hoovid, rõdud – no mida hekki nad tolgendavad nende kärudega ringi 😀

Nii enesekeskne annab olla ikka. Sa muidu oled ikka märganud, kui palju korterelamuid meil Eestis on? Seal elavad inimesed, muide, ka noored lastega pered…

Please wait...
Postitas:
Kägu

iialgi ei jätaks last rõdule kus suitsukonid ja vastikud kajakad võivad lapsele haiget teha.

õudusega mõtlen, et selliseid emasid ongi olemas.

Õudusega mõtlen selle kirjaoskamatuse peale. Tead üldse, mis päev täna on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd makstaksegi praktikandi palka ja vôetakse järgmine. Mis on selle kodus istumise ja mandumise tulemus? Ülekaaluline täiskohaga emme, kelle elu mured on osta lapsele kombe ja õige brändi riided. Varsti jätab ka mees sellise maha ning on üks katkine laps juures. Muudes riikides on ema tööl, laps sõimes, pere koos õnnelik. Naisel karjäär alles. Palgalõhe olematu.

Esiteks – minu lapsed (praegu on mul kolmas laps, beebi) ei maganud kuni 2a saamiseni tervet ööd järjest. Mis tähendab, et 2 aastat igal öösel ma ei sa tervet ööd magada ning olen 2a stabiilselt poolmagamata olekus. Palun selgita mulle, kuidas ma alla 2a lapse kõrvalt igal hommikul ennast poolmagamata tööle vedades maru õnnelik oleksin? Pole küsimustki, et eelistan töölemineku asemel kasutada võimalust lapsega kodus olla.

Teiseks – ma pole ülekaaluline, mu kaal hakkas imetades mitte väga kiiresti, aga järjekindlalt langema ning 9k peale esimese lapse sündi olin raseduseelses kaalus. Teise lapsega samamoodi ning praegu, kolmanda imikuga, olen jälle raseduseelses kaalus tagasi. Kehakaal võib sõltuda naise toitumisharjumustest ja ainevahetuslikest iseärasustest. Kehakaal nüüd kohe kindlasti ei olene sellest, kas oled kodune ema või töötav ema.

Kolmandaks – laps sõimes õnnelik? Loe neid teemasid, kus sõimerühmades töötavad lasteaiaõpetajad ise tunnistavad, et nad näevad, kuidas enamus väikesi sõimelapsi õnnelikud küll ei ole. Eesti sõimerühmad on suured – õpetaja jõuab lapsi vaid kuidagi karjatada, individuaalselt läheneda ja pingeid maandada eriti mitte. Võibolla välismaal on rühmad väiksemad ja olukord parem (samas maksab selline teenus ka palju).

Kuna olen enne lapsi tublisti töötanud, lähen peale kolmanda lapse kolmeaastaseks saamist samale erialasele töökohale tagasi, kust ma kunagi esimese lapsega puhkusele jäin. Rohkem lapsi ei plaani. Eks ma saan järgnevad aastakümned, kus mul enam lapsi juurde ei sünni niikuinii, veel erialast tööd vehkida küll ja küll.

Kärutamas käin iga päev 2 tundi. Külateid pidi. Mul on suurte ratastega vanker, millega saan sõita aasta ringi – nii lumise kui ka porise teega. Esimese lapsega sai vankri ostmisel seda arvestatud, et oleks selline vanker, millega saab igasugustes ilmastikutingimustes sõita. Olen rahul. Minule on liikumine ja värske õhk vajalik.

Samas, ma ei kritiseeri ka neid, kelle laps magab terrassil vms. Igaüks ise vaatab, kuidas on tema jaoks parem lapse päevauned korraldada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ok see natuke kehvasti, et laps üldse õue ei saa aga sellest niisama kärutamise fenomenist ei saa mina ka aru. Mõttetult nüri tegevus mu arust. Ise olen käinud lastega väga harva niisama ringil. Käruga käisime võimlemas, poes, külas jne ja tulime koju tagasi. Laps magas aga kõik uned üle aasta terrassil.

Lapse une ajal oli nii mõnus midagi head kokata, raamatuid lugeda, tööalase kirjandusega ennast kursis hoida jne. Ehk siis lapse kõrvalt ka endale aega leida. Samas kui kärutamine on lihtsalt raisatud aeg. Üritasin ka podcaste ja audioraamatuid kuulata aga see kuidagi ei sobinud.

Täitsa nõus sinuga, kõigil on ju olemas terrassid, suured hoovid, rõdud – no mida hekki nad tolgendavad nende kärudega ringi 😀

Nii enesekeskne annab olla ikka. Sa muidu oled ikka märganud, kui palju korterelamuid meil Eestis on? Seal elavad inimesed, muide, ka noored lastega pered…

Väga paljudel korteritel on siiski ka rõdud. Endal esimene laps magas Mustamäe paneelika rõdul täpselt sama mõnusalt kui kolmas nüüd terrassil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

iialgi ei jätaks last rõdule kus suitsukonid ja vastikud kajakad võivad lapsele haiget teha. minu ämm kiitles ka kuidas tema laps ei saanud üldse 9.korruselt allapoole, vaid magas koguaeg rõdul. õudusega mõtlen, et selliseid emasid ongi olemas. noja muidugi lendaski ühel päeval suitsukoni vankrisse, ema ise oli veel poodi läinud aga imekombel jõudis õigeks ajaks kohale. pole küsimustki, et liikumine vankriga teeb head nii lapsele kui emale.

Jah,suitsukonidel on kombeks koos kajakatega lennata ja haiget teha kärus magavatele lastele 🤦

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võibolla välismaal on rühmad väiksemad ja olukord parem (samas maksab selline teenus ka palju).

Seal ongi sõimed väiksemad ning lapsed rõõmsad. Teenus on nõutud ja kvaliteetne, sest naised käivad tööl. Hind normaalne, sest riik toetab. Naine on poole kohaga tööl, sest seadused sellised, et väikese lapsega saab nõuda poolt kohta. Eestis puudub teenus, kuna naised on kodus. Kui ei ole nõudlust, siis ei ole ka pakkumist. Aga naised ise tahavad sellist elu.
Niikaua minnakse sellele “erialasele kohale”, kuni ära koondatakse. Eks siis jäädaksegi koduseks või töötuks. Muud ei oska ju teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljulapseleline ema, kes vist vaid mõned üksikud korrad lapsega jalutamas käinud. Meil alati oma aed olnud ja lapsed alati vankriga õues maganud, kärutamist pole vaja olnud. Ma ei ole kindel, kuid kuskil mälusopis meeles nagu number,et 15 külmakraadi oli see piir, kust alates imikut enam õue magama ei pandud. Aga ma võin ka eksida. Seega sel talvel külmakraadide taha peitu pugeda ei saa.

Please wait...
Postitas:
Pilletydruk

Võibolla välismaal on rühmad väiksemad ja olukord parem (samas maksab selline teenus ka palju).

Seal ongi sõimed väiksemad ning lapsed rõõmsad. Teenus on nõutud ja kvaliteetne, sest naised käivad tööl. Hind normaalne, sest riik toetab. Naine on poole kohaga tööl, sest seadused sellised, et väikese lapsega saab nõuda poolt kohta. Eestis puudub teenus, kuna naised on kodus. Kui ei ole nõudlust, siis ei ole ka pakkumist. Aga naised ise tahavad sellist elu.

Niikaua minnakse sellele “erialasele kohale”, kuni ära koondatakse. Eks siis jäädaksegi koduseks või töötuks. Muud ei oska ju teha.

Kui sa oma kibestunud sapi alt suudad ja jaksad, siis palun loe mida muu maailma meie suurepärasest vanemahüvitise süsteemist kirjutab. Vihjeks, et ollakse kade, Eesti (ja veel mõne üksiku riigi) suurepärane vanema ja perehüvitiste süsteem on väheseid, mis võimaldab emadel lastega kodus olla. Seega pista oma sapine pirin kuskile teise teemasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mind on erialaselt töölt ära koondatud ka siis, kui mul veel mitte ühtegi last ei olnud ja olin tubli tööinimene, keda keegi saanud süüdistada liigse aja kulutamises lastega kodus istumisele. Tuli masu ja koondatigi. Peale koondamist (sain töötuskindlustust, elasin üksi ja kokkuhoidlikult) leidsin lõpuks uue töökoha ja sellest uuelt töökohalt jäingi esime lapsega lapsepuhkusele.

Mis imekindlustuse see, kui ma oleks kohe imiku kõrvalt tööle jooksnud või oletame, üldse mitte lapsi saanud, annaks mulle selle vastu, et midagi minust sõltumatut võib muutuda ja mind võidakse ära koondada? Nii et ära hirmuta. Olen koondamise läbi elanud. Tean, et ole sa nii tubli tööinimene kui tahes, midagi sinust sõltumatut võib muutuda ning pole olemas sellist “rohtu”, mis koondamise võimaluse 100% välistaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui lapsed olid väikesed, siis ei osanud mõeldagi, et ei viiks last välja. lükkasin lapse käruga oma hoovi või kärutasin. ma ei nautinud eriti neid käike küll, pigem tegin sest pidi. nüüd kui lapsed suured, ma tahaks kärutada. ootan, et sünniks lapselapsed. sest liikumine on nii kasulik. mulle endale. seni kuni lapselapsi pole kõnnin niisama. aga saaks ühendada 2 asja. laps õue ja mina kõndima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

iialgi ei jätaks last rõdule kus suitsukonid ja vastikud kajakad võivad lapsele haiget teha.

õudusega mõtlen, et selliseid emasid ongi olemas.

Õudusega mõtlen selle kirjaoskamatuse peale. Tead üldse, mis päev täna on?

Päev, aga terve 2019. aasta on emakeelele pühendatud aasta!

Please wait...
Postitas:
Kägu

/blockquote>
Väga paljudel korteritel on siiski ka rõdud. Endal esimene laps magas Mustamäe paneelika rõdul täpselt sama mõnusalt kui kolmas nüüd terrassil.[/quote]

Ja väga paljudel korteritel siiski pole rõdusid. Seega on nende emade võimalus lapsega õues olla kärutamine ja sa ei saa neid sellepärast halvustada (mõttetult nüri tegevus vms).

Mina elasin oma laste imikueas maal, rõduga ja vaikse hooviga kortermajas. Aga mulle MEELDIS liikuda ja ma tegin rõõmuga pikki jalutuskäike käruga kui ilm vähegi lubas.

Hetkel elan linnas, korteris, ja kasutan iga vaba hetke pikkadeks jalutuskäikudeks koeraga, õnneks mets ja terviserada külje all. Ja kohtangi väga palju vankrilükkajaid, ilmselt armastavad ka liikuda, mitte ei tõuka seda käru paljast nürist kohtsetundest 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on küll ainult üks laps, aga kahe ja enama lapse puhul tundub mulle päris keeruline minna välja, sest lapsed kipuvad olema sageli haiged või niisama kodus puhkusel lasteaiast ehk siis millal sa selle beebiga veel saadki välja minna? Ei arvusta kedagi, las elab nagu tahab, ise kärutasin 2 aastat iga päev nagu segane, sest laps magas siis normaalselt…need, kes siin kilkavad, et laps magagu terrassil või rõdul ja siis saab ise midagi kasulikku teha toas.. Teile ütlen, et teil vedas! Minu laps magad vaid liikuvad kärus, toas ja seisvas kärus 20 minutit. Mul oli kergem 2-3h kärutada ja vähemalt üks pikk uni sellega tagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teile ütlen, et teil vedas! Minu laps magad vaid liikuvad kärus, toas ja seisvas kärus 20 minutit.

Eks siin ongi põhjus ja tagajärg sassi läinud. Harjutasid lapsed magama ainult loksumise peale ja siis kangelaslikult käisid neid lapsi loksutamas mitu aaatat. Uhke ka veel. Laps õpetatakse magama oma voodis juba varakult. Ja nii, et jääks ise magama.

Kusjuures see ainult loksudes magamine võib seda last terve elu mõjutada. Tean ise üht juba keskealist, kes ei saa magada, kui toas ei käi ventilaator, sest teda uinutati lapsena selle müra saatel. Kuidas emmed hävitavad oma lapse elu sellega, sest kõige labasemaid lapsekasvatuse tõdesid ei tea. Võtke raamat kätte ja lugege.

Please wait...
Postitas:
Kägu

/blockquote>

Väga paljudel korteritel on siiski ka rõdud. Endal esimene laps magas Mustamäe paneelika rõdul täpselt sama mõnusalt kui kolmas nüüd terrassil.

Ja väga paljudel korteritel siiski pole rõdusid. Seega on nende emade võimalus lapsega õues olla kärutamine ja sa ei saa neid sellepärast halvustada (mõttetult nüri tegevus vms).

Mina elasin oma laste imikueas maal, rõduga ja vaikse hooviga kortermajas. Aga mulle MEELDIS liikuda ja ma tegin rõõmuga pikki jalutuskäike käruga kui ilm vähegi lubas.

Hetkel elan linnas, korteris, ja kasutan iga vaba hetke pikkadeks jalutuskäikudeks koeraga, õnneks mets ja terviserada külje all. Ja kohtangi väga palju vankrilükkajaid, ilmselt armastavad ka liikuda, mitte ei tõuka seda käru paljast nürist kohtsetundest 😉[/quote]

Aga ma pole ju halvustanud. Ütlesin, et minu jaoks täiesti nüri tegevus. Üritasin sellega vastata küsimusele, miks kõik ei käi beebidega pikki ringe jalutamas.

Kindlasti nii mõnigi kärutaja peaks mõttetuks mingeid asju, mida mulle teha meeldib. Inimesed on erinevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

enamik kortermajade rõdusid on klaasitud, sisuliselt on tegu klaasseinaga ruumiga.

ja veel. oskad sa palun mulle selgeks teha, kuidas jõuaks üldse suitsukoni kortermaja viimase korruse rõdule? mul ei õnnestunud küll 10a jooksul ühtki sellist asja näha oma rõdul

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toppige endale kombe selga ja minge ise ka ööseks õue magama.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 136 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebiga õues- miks ei viitsi?