Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebiga õues- miks ei viitsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 136 )

Teema: Beebiga õues- miks ei viitsi?

Postitas:
Kägu

Minu jaoks oli kärutamas käimine asi, mis struktureeris päeva, mis, vastupidi siinsetele arvamustele, aitab mandumist just vältida.

(Ja mina tegin ka kodust tööd, see pole vabandus.)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

lugege selle postituse all kommentaare.. see on ikka tase omaette

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laps ei saa värsket õhku ainult jalutades vaid ka niisama verandal/rõdul/õues magades aga osad ei võimalda sedagi lapsele.

Osad ei võimalda lapsele isa. Kasvab katkine laps. See palju hullem. Sellistel “täiskohaga emmedel” tekivadki luulud, milline peab lapse kasvatamine täpselt välja nägema. Et peab tegema seda ja toda. Liiga palju aega ja aju peab midagi välja mõtlema, et päris ära ei känguks.

Enamasti on siiski asi nii, et isad ise ei taha väikelapsega tegeleda, kuigi ema palub jumalakeeli endale natukestki vaba aega rahus kasvõi vetsus või pesemas käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti on siiski asi nii, et isad ise ei taha väikelapsega tegeleda, kuigi ema palub jumalakeeli endale natukestki vaba aega rahus kasvõi vetsus või pesemas käia.

Ega isal polegi lapsega asja, kui kodune emme dikteerib kõik lapsega seotu ette. Kuna emme võttis endale plaaniks saada täiskohaga emmeks pooleteist kuni kolmeks aastaks ning saab selle eest ka tasu, siis polegi kellelgi teisel midagi õpetada ega teha. Laps ongi emme hoole ja pingsa jälgimise all saavad teised seda ilmaimet kaugelt imetleda. Seda, et lapsel on kaks vanemat, ei peeta millekski. Siis poleks äkki naist vajagi, kui issi ka lapse kasvatamisega hakkama saaks. Tuleb ikka hoida see laps enda ligi ning teha end asendamatuks.
Kõige selle tulemus on lõpuks katkine pere ja katkine laps. Saab veel euroopas rekordeid lüüa üksikvanemate osakaalu tõttu.
Väga suur erinevus on selles, kuidas lääne mees ja eesti mees suhtleb oma lapsega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jalutamine on kasulik. Alati leiab selle pool tunnikest et jalutada ja laps vajab värsket õhku. Praegu pole üldse ilmad külmad ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loen ja paljuski panen imeks, et nii palju on noori naisi, kes õigustavad väikelapsega kodus oldnud aja jooksul mitte õues käimist. Ei ole nagu võimalik tänapäeval? Ok, inimesi on erinevaid, aga ise peaks ju aru saama, et jama ajad. Endale tunnistada ikka võiks.
Ma olen eelmisest põlvkonnast, lapsed on täiskasvanud, kes mõnda aega, kes mõne aasta eest saanud.
Isegi siis, nn vanasti juba teadsid kõik, et iga päev tuleks lapsega väljas käia. Ei räägi kümnetest kilomeetritest. Mu meelest see asi ei vaja muutust ega muutmist milleski, ka tänapäeval.
Ok, siis, vanasti oli see ka üks suhtlemise vorme, nägid teisi, kohtusid möödaminnes, ajasid juttu, see osa on nüüdsel ajal sama oluline. Et reaalsest elus osa saada, mitte seadmepõhiselt, mida tuleks ammu vältida.
Laps sai värsket õhku, ema ise sa isamuti, liikumine, olgu või paar kiltigi.
Peale selle oli loomulik, et läksid õue, käisid alati vajadusel lapsega toidupoest ka läbi.
Ja need naised, kes ei käinud eriti lastega õues, need olid tugevaks kõneaineks.
Sellepärast on imelik, et vale käitumine on justkui mingi ajupesuga enesõigustuseks saanud. Seda, mis õige, tehakse maha. Uskumatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvel lausa lust, talvel vastik, eriti mitme lapsega. Pole nürimat asja kui pargis jõllitada ja külmetada kui pulgaga lombis solistatakse. Allaastased on sellega võrreldes lust ja lillepidu, saab käia seal, kus sulle meeldib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või sa tõsimeeli usud, et väike 6-kuune imik ei vajaks ema lähedust?

Suur 6kuune käib rõõmsalt sõimes või hoiab neid hoidja ja emme poole kohaga tööl. Eks need väiksed 6kuused ripuvad küljes. Ainult siis on rõõmsad, kui käruga ringi töllerdavad või emme perekoolis ja lapsel nutitelefon peos.

Millise see suur 6-kuune on ja milline see väike 6-kuune on? Juhmakas oled või?

Sul on sitalt kasvatatud tütred või kus sa neid noori emasid näed, kes ainult perekoolis ja nutitelefonides on?

Ja selle lälina, nagu 6-kuune käiks RÕÕMSALT kuskil hoius, võid küll kivi alla pista.

On ikka kibestunud memm siia sattnunud…

Tundub, et on seesama memm, kes tegi K.Kallase lapsest teema ja siis kirjutas 60+ postitust sellest, kui madal IQ siin kõigil ikka on…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub, et on seesama memm, kes tegi K.Kallase lapsest teema ja siis kirjutas 60+ postitust sellest, kui madal IQ siin kõigil ikka on…

Võin kinnitada, et ei ole sama. Ei ole kõnealust teemat isegi avanud. Ei huvita kallas ega tema laps. See on ilmekas näide, et perekoolikad ei ole võimelised kägusid eristama.
Mina olen kägu, keda huvitab majandus. Mingite isikute isiklik elu jätab täiesti külmaks. Üldiselt ei loe ka mallikate ja blogijatega seotud teemasid. Sest ei loe blogisid.
Mind paneb imestama, et inimesed ise ei taipa seost sellel, et naised jäävad aastateks koduseks ning palgalõhe vahel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega isal polegi lapsega asja, kui kodune emme dikteerib kõik lapsega seotu ette. Kuna emme võttis endale plaaniks saada täiskohaga emmeks pooleteist kuni kolmeks aastaks ning saab selle eest ka tasu, siis polegi kellelgi teisel midagi õpetada ega teha. Laps ongi emme hoole ja pingsa jälgimise all saavad teised seda ilmaimet kaugelt imetleda. Seda, et lapsel on kaks vanemat, ei peeta millekski. Siis poleks äkki naist vajagi, kui issi ka lapse kasvatamisega hakkama saaks. Tuleb ikka hoida see laps enda ligi ning teha end asendamatuks.
Kõige selle tulemus on lõpuks katkine pere ja katkine laps. Saab veel euroopas rekordeid lüüa üksikvanemate osakaalu tõttu.
Väga suur erinevus on selles, kuidas lääne mees ja eesti mees suhtleb oma lapsega.

Seda vaatepilti, kus lapsevankri lükkajaks on meessoost isik, näeb Eesti parkides ja teedel aina sagedamini, muide. Jalutavad kannatlikult kohe mitu tundi – ilmselt on see lapse ema jaoks tänuväärne aeg, kus ta saab kodus puhata või vastupidi, just kuhugi minna. Enamasti on tegu isaga, kuid meiekandis on igapäevane vankrilükkaja üks vanaisa (vankris on tema tütrepoeg) – ilmselt kasu mõlemapoolne, laps saab värsket õhku ja pensionär jõukohast liikumist.

Aga kui lapsevanakriga jalutamine olevat hoopis vale ja lapse rikkumine – ehk siis on rohkem andeks antav, kui last kärutab ehk “rikub” ema asemel isa? 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen kägu, keda huvitab majandus. Mingite isikute isiklik elu jätab täiesti külmaks. Üldiselt ei loe ka mallikate ja blogijatega seotud teemasid. Sest ei loe blogisid.
Mind paneb imestama, et inimesed ise ei taipa seost sellel, et naised jäävad aastateks koduseks ning palgalõhe vahel.

Minu meelest ei saa sellist korraldust, mis majanduse nimel eraldab massiliselt imikuid nende emadest (soodustab või koguni sunnib massiliselt alla aastaseid lapsi hoidu panema), ajades mingit “aga imikud ongi õnnelikumad, kui nad oma emadest eraldatud on” udu sinna juurde, küll kuidagi edumeelseks nimetada.

Loodan, et Eesti ei võta kunagi üle seda, mis mõnes riigis on halvem kui meil ehk siis, et enamus Eesti inimesi ei hakka kunagi õigustama korraldust, kus majanduse nimel lahutatakse imikud emadest.

Väikelaste puhul võib veel arutleda, et kui on väga kvaliteetsed ja hästi lapsesõbralikud sõimed, ehk võib nad sinna panna (või osalise ajaga panna) varem kui kolmeaastasena. Aga siit läheb minu jaoks ka piir.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käin päevas käruga jalutamas 10-15 kilomeetrit. Laps toas väga hästi ei maga, sama ka seisvas kärus (kuigi pole seda harjutanud, sest ei ela päris privaatses kohas), pikemad ja sügavamad uned magab vankris. Esimest korda käisime väljas jalutamas lühikest aega, kui laps oli 2-nädala vanune.
Ilmselt eeldan, kellest jutt, mul oli samal kuul tähtaeg. Minu jaoks on natukene imelik, et väga värsket õhku ei saa, kuigi võib-olla magab lahtise akna all?
Mulle meeldib jalutada, saab kodus ära ja värsket õhku. Lisaks magab laps hästi, saan jalutamise ajal väheke trenni teha, muusikat kuulata ja oma mõtteid mõelda. Autoga liigun/liigume vähe. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võin kinnitada, et ei ole sama. Ei ole kõnealust teemat isegi avanud. Ei huvita kallas ega tema laps. See on ilmekas näide, et perekoolikad ei ole võimelised kägusid eristama.

Ma tõesti ei taipa. Et kui poemüüja läheb 2-kuuse juurest tööle, tema palk tõuseb kaks korda? Ja kui läheb kolme aasta pärast, võetakse ta palk kaks korda väiksemaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei taipa. Et kui poemüüja läheb 2-kuuse juurest tööle, tema palk tõuseb kaks korda? Ja kui läheb kolme aasta pärast, võetakse ta palk kaks korda väiksemaks?

Noh, mõeldud on sellist rohkem kaudsemat seost, et kui tööandja teab, et naismüüja võib minna lapsepuhkusele, aga meesmüüja ei lähe, siis ta selle lapsepuhkusele mineku “ohu” tõttu võib maksta naismüüjale väiksemat palkakui meesmüüjale.

Aga – lihtsalt selle nimel oma imikut kuhugi hoidu panema ja ruttu-ruttu tööle tormama, et saaks tunda ennast mingi ideaalse sõdurina palagalõhe vastases võitluses, mina küll ei hakka. Või imikut rinnapiimalt pudelitoidule viima vms. kahtlase väärtusega asja tegema. Tänan väga!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või imikut rinnapiimalt pudelitoidule viima vms.

Naljakas on lugeda naiste reageeringut. Imikut kistakse emme käte vahelt ära. Sunnitakse nuttes hoidu jne. Milline draama. Lapsed viiakse hoidu pooleks päevaks, kus nad toredasti mängivad ning koos teistega kiiremini arenevad. Samad emmed käivad ju lastega mängutubades. Seal ju lapsed mängivad? Hoid on mujal täiesti tavaline. Keegi ei kujuta teistmoodi ettegi. Samas eesti emme läheb kohe kettasse. Misasja? Tööle? Ega müüjal ju vahet ei ole. Tuuakse näiteks kaks kuud. Mina räägin 6 kuud pluss või aastasest lapsest. Enamus pole aastaselt enam ammu mingil rinnapiimal.

Suhtumine on vildakas ja läheb ajaga hullemaks. Aga soovitakse euroopalikke väärtusi. Et palgalõhet poleks. Aga kui vaja ise euroopalikuks saada, siis ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oletame, et väljas viibimine, kärus magamine ei anna lapse tervisele midagi juurde.
kui laps viiakse sõime, kas sama suhtumine emadel jätkub? või peab laps saama õues ka olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või imikut rinnapiimalt pudelitoidule viima vms.

Naljakas on lugeda naiste reageeringut. Imikut kistakse emme käte vahelt ära. Sunnitakse nuttes hoidu jne. Milline draama. Lapsed viiakse hoidu pooleks päevaks, kus nad toredasti mängivad ning koos teistega kiiremini arenevad. Samad emmed käivad ju lastega mängutubades. Seal ju lapsed mängivad? Hoid on mujal täiesti tavaline. Keegi ei kujuta teistmoodi ettegi. Samas eesti emme läheb kohe kettasse. Misasja? Tööle? Ega müüjal ju vahet ei ole. Tuuakse näiteks kaks kuud. Mina räägin 6 kuud pluss või aastasest lapsest. Enamus pole aastaselt enam ammu mingil rinnapiimal.

Suhtumine on vildakas ja läheb ajaga hullemaks. Aga soovitakse euroopalikke väärtusi. Et palgalõhet poleks. Aga kui vaja ise euroopalikuks saada, siis ei sobi.

6-kuused lapsed mängivad omavahel? Kukkusid just kuu pealt või? Nii pisikesele lapsele on ema kõige tähtsam ja vajalikum ning väga paljud lapsed saavad aastaselt veel rinnapiima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kõigi oma nelja lapsega kohusetundlikult kärutamas käinud ja seda kojutulekule järgnevast päevast alates, ehkki kohe kuidagi ei viitsinud. Kevadel ja suvel polnudki mingit takistust peale mugavuse ja laiskuse, aga talvel lapse riidessetoppimine ja siis käruga lumes sumpamine mulle üldse ei meeldinud:)

Tegelikult oli nii, et kui juba väljas olin, siis polnud enam väga viga, ehkki üht lastest ei õnnestunud ka kärutades magama saada ja pirises ka vankris edasi. Kõige raskem oli justnimelt see toast väljasaamise osa:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

väga paljud lapsed saavad aastaselt veel rinnapiima.

Statistika kahjuks ei toeta seda väidet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

väga paljud lapsed saavad aastaselt veel rinnapiima.

Statistika kahjuks ei toeta seda väidet.

Kust saab värsket statistikat Eesti naiste imetamise pikkuse kohta? Ise veel imetan (laps 1a8k), vabadel päevadel ja öösel nii tihti kui tahab ca 3h vahed, tööpäevadel (2p nädalas) hommik, õhtu, öö. Samas tutvusringkonnas palju väikeseid lapsi ja näen, et enne aastat ikka hakatakse võõrutama… ja justnimelt võõrutama, mitte, et laps ei tahaks või piima ei ole. Sagedamini olen kuulnud põhjust “ei viitsi”.
Mis jalutamisse puutub, siis igaühe enda asi. Hea muidugi kui laps värsket õhku saab. Mul magas esimesed 3kuud maja tagahoovis terrassil, peale seda alles hakkasime käruga pikki tiire tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust saab värsket statistikat Eesti naiste imetamise pikkuse kohta?

„Lapse sündides teda rinnaga toitma hakata on ülemaailma populaarne otsus, kuid 6 kuu vanuses on ainult rinnapiimatoidul veel vaid 40% maailma lastest,“ märkis Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) imetamise nõustamise juht Marge Põldma. Ta tõi välja, et Eestis saab esimesel elunädalal rinnapiima alla 90% vastsündinutest, 6 kuu vanustest lastest saab veel osaliselt rinnapiima umbes 70%, kuid ainult rinnapiimaga toidetud laste osakaal on ka meil tunduvalt väiksem. Seega alustatakse Eestis liialt varakult lisasöökide ja -jookide pakkumist imikutele.

https://www.itk.ee/uudised/koik-uudised/2018/8/ulemaailmne-rinnaga-toitmise-nadal-tostab-esile-imetamise-olulisust

https://www.tai.ee/et/terviseandmed/tervisestatistika-ja-uuringute-andmebaas/uuendused/4387-imikute-rinnapiimaga-toitmine-2017

Siin on eraldi andmebaas lingis. Vaadake ise. 2017 Osalisel rinnapiimatoidul laste osatähtsus % 12 kuu vanuselt – 31,6.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kamoon, see blogija on ju ennegi palganud lapsele “jalutaja” kes tema vankrilapsega vahel väljas käib (eelmiste lastega). Vot see on tase.

Mis siin imelikku? Meil oli 25 aastat tagasi juba palgaline jalutaja juhuks, kui ise ei saanud minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teile ütlen, et teil vedas! Minu laps magad vaid liikuvad kärus, toas ja seisvas kärus 20 minutit.

Eks siin ongi põhjus ja tagajärg sassi läinud. Harjutasid lapsed magama ainult loksumise peale ja siis kangelaslikult käisid neid lapsi loksutamas mitu aaatat. Uhke ka veel. Laps õpetatakse magama oma voodis juba varakult. Ja nii, et jääks ise magama.

Kusjuures see ainult loksudes magamine võib seda last terve elu mõjutada. Tean ise üht juba keskealist, kes ei saa magada, kui toas ei käi ventilaator, sest teda uinutati lapsena selle müra saatel. Kuidas emmed hävitavad oma lapse elu sellega, sest kõige labasemaid lapsekasvatuse tõdesid ei tea. Võtke raamat kätte ja lugege.[/

Jah, see, et üks keskealine peab ventilaatoriga magama, on muidugi väga põhjapanev järeldus. Minu laps suudab juba praegu ammu ilma kärus loksumiseta magada, aga kui ta keskeas hakkab kärru tikkuma, siis tean milles asi :)))

Kui sa arvad, et ma kuidagi vingusin, et pidin nii palju kärutama, siis ei. Mulle väga meeldis, päeval oli rütm ja läks mõnusalt. Saime mõlemad värsket óhku ja liikumine on väga kasulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsega õue ei viitsi minna, ah las parem vaatab kuidas isa õlut joob (viimases laivis oli näha,ebaselget isa laps süles arvutimänge mängimas).
Pohhui ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsega õue ei viitsi minna, ah las parem vaatab kuidas isa õlut joob (viimases laivis oli näha,ebaselget isa laps süles arvutimänge mängimas).
Pohhui ju.

see isa tundub, et enamus hetki on tänu millelegi muule kui õlule joobes? seepärast vist ei sõida ka autoga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pohhui ju.

see isa tundub, et enamus hetki on tänu millelegi muule kui õlule joobes? seepärast vist ei sõida ka autoga?

ÕLLELE on see sõna! Emakeelepäev ju!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma aiman, kellest jutt. Aga inimesed võiks ju aru saada, et ta ongi laisk inimene. Tal on lisaks veel kaks last. Üsna “toredas” eas.
See on taaskord mingi provikatiivne teema, et keegi selle nime välja ütleb ja hakkab mustama.
Ega ta laps kõik see kolm kuud umbses toas passinud pole. Inimene ju liigub enamuse ajast autoga.
Laps on õue saanud.

Mina olen ka laisk. Mu laps ei maganud mitte kusagil üle 40 minuti. Kaalu pärast mul km-d ja mitme tundide pikkuseid matku ette polnud vaja võtta. Pigem need ajasid meie päevakava segi.

enamik kortermajade rõdusid on klaasitud, sisuliselt on tegu klaasseinaga ruumiga.

Eestis on see pigem haruldus.
Ma ei ela Eestis ja ka meil on klaasitud rõdu aga no laps lihtsalt ei maganud 0-8-kuusena mitte kusagil üle 40 minuti.

Ja ma mäletan väga selgelt, et enamus mu päevi seisneski lapse magama uinutamises. Selleks läks vähemalt tund, et ta magama saada. Ise magada ei saanud ei öösel(4h koolikunuttu) ega päeval. Ja ma olingi laisk diivanikaunistus.

Ma olen autoinimene ja ma tõesti siiralt ei mõista seda mitme tunni kärutamise kultuuri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa just vastupidiselt aru nendest iga hinna eest kärutajatest – siin talvel nende jubedate lumesadude ajal sõitsin massiliselt mööda mammadest, kes oma vingerdavate ratastega vankritega selle põlvini ulatuva sopa sees edasi püüdsid rühkida. Samal ajal tuiskas veel lumi silmad-suud täis kõik. Vabandust, aga tõesti tekkis küsimus, et napakas oled või? Muidugi võiks linn kõnniteede eest paremat hoolt kanda, aga no sa näed ju aknast, et kõnniteedest pole enam suurt midagi järel, misasja sa ronid oma vankriga sinna rassima? See ei ole ju kuskilt otsast ei ema ega beebi jaoks mugav, kui see “värske õhk” sulle niimoodi näkku peksab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa just vastupidiselt aru nendest iga hinna eest kärutajatest – siin talvel nende jubedate lumesadude ajal sõitsin massiliselt mööda mammadest, kes oma vingerdavate ratastega vankritega selle põlvini ulatuva sopa sees edasi püüdsid rühkida. Samal ajal tuiskas veel lumi silmad-suud täis kõik. Vabandust, aga tõesti tekkis küsimus, et napakas oled või? Muidugi võiks linn kõnniteede eest paremat hoolt kanda, aga no sa näed ju aknast, et kõnniteedest pole enam suurt midagi järel, misasja sa ronid oma vankriga sinna rassima? See ei ole ju kuskilt otsast ei ema ega beebi jaoks mugav, kui see “värske õhk” sulle niimoodi näkku peksab.

Mis see sinu asi on, sa sõida oma autoga. Lumetuisk ei tapa, pealegi vaevalt vankrisse sisse tuiskas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pohhui ju.

ÕLLELE on see sõna! Emakeelepäev ju!

OIH

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 136 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Beebiga õues- miks ei viitsi?