Esileht Beebi ja mitmikud Beebikaubad – parimad ja mõttetuimad

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Beebikaubad – parimad ja mõttetuimad

Postitas:
Kägu

Suure kobaka vanni asemel soovitan Tummy Tubi. On pisike, võtab ülivähe vett ja on nii mugav! Ja aitab hästi gaasivalude vastu ja lapsel on seal turvaline tunne, kuna istub nagu emaüsas. Kasutasin oma lapsega 8da kuuni, siis ta enam ei mahtunud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suure kobaka vanni asemel soovitan Tummy Tubi. On pisike, võtab ülivähe vett ja on nii mugav! Ja aitab hästi gaasivalude vastu ja lapsel on seal turvaline tunne, kuna istub nagu emaüsas. Kasutasin oma lapsega 8da kuuni, siis ta enam ei mahtunud.

Täiesti ebapraktiline ost siis ju, 8 kuu pärast pead ikkagi uue vanni ostma. Beebivannid ei ole suured ega kobakad, väga kompaktsed ja praktilised on. Tuleb tunnistada, osav tootearendus muidugi, võtad tavalise plastmassämbri, mõtled välja mingi ninnu-nännu tootenimetuse ja läheb muudkui kaubaks. Ei kujuta küll ette, kuidas see mugav kasutada saab olla. Kohe kui laps natuke kasvab, ei mahu teda seal sees pesemagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub ikka väga elustiilist ja inimesest endast. Keegi eespool mainis, et turvahälli adapterid olid mõttetud – meile olid väga vajalikud. Ma vahel kasutasin neid ainuüksi selleks, et viia laps turvahälliga rataste peal toast autosse, sest mul oli üsna raske häll ja  juba 3-4 kuu vanuse lapsega oli päris raske 100 meetrit autosse kõndida. Kuna meil on majas lift, siis oli väga mugav nii. Rääkimata siis turvahälliga poes käimisest jms. Kui ütleb, et need on mõttetud, siis ilmselt tassib hälli ainult käe otsas.

Samuti mainis keegi, et imetamisriided on mõttetud ja tavalisest rinnahoidjast on lihtsam rinda kätte saada? Mis rinnahoidjaid te kannate?? Mul on noorem laps natuke üle aasta ja saab päeval rinda pigem harva, seega kannan vahel tavalisi rinnahoidjaid ka ja kui nendega pean rinda andma, on ikka väga ebamugav.

Meil leidis vähe kasutust tegelusmatt koos mängukaarega. Sama hästi oleks võinud olla tavaline tekk, sest nii kaua kuni laps oli selili, siis ta veel kätega aktiivselt ei liigutanud ja kui hakkas rohkem kõhuli olema, siis jäid kõik mänguasjad pea kohale. Igatahes kumbki minu lastest ei mänginud nende kaare peal rippuvate mänguasjadega.

Muidu olen nõus nendega, kes on öelnud, et pigem muretseda alguses vähem asju, eks jooksvalt selgub, kui midagi on juurde vaja ja kõike saab tegelikult igast supermarketist, riideid, lutte, isegi rinnapumpasid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mugavad on imetamisriided. Tõmbad pluusil väikese luku rinna kohalt lahti ja valmis.
Elektriline rinnapump. Kui vaja tagavaraks piima pumbata – laps jääb isaga või vanavanematega, Ülimugav.
Mähkmekonteiner oli esimese lapsega. Nüüd tundub palju odavam ja mugavam kasutada tavalisi ca 3-liitriseid sangadega kilekotikesi. Paned ühe kakase mähkme sisse, tõmbad sõlme peale. Paari tunni pärast paned järgmise sisse. Mahub 4 tükki kenasti ja ei mingit haisu.
Esimene laps oli lutifänn, aga lutikett segas täiega. Käed  sebisid ringi ja jäid ikka ketti kinni, rabasid ka luti suust. Teine ei võta lutti üldse. Vähemalt 5 erinevat on proovitud, öögib välja.
Titevanni pole, käib duši all pesus ja ujub suures vannis. St titevann on küll olemas, aga ilmselt leiab  kasutuse, kui juba istuda oskab. Esimesele sai muidugi ostetud vann ja jalad, aga kasutati oma 2 korda. Polnud meeldiv ei titele ega vanematele.
Kõike saab jooksvalt osta, kui tunned, et just seda on vaja. Aga väga paljusid mugavustarbeid tõesti eriti ei olegi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu jaoks mõttetu (ja kallis) on olnud turvahälli isofix alus. Kui sõidan üksi, tõstan beebi turvahälliga kõrvale (turvapadi on meil lihtsasti välja lülitatav) ja kui mehega, istun taga, sest beebi ei armasta väga autosõitu. Kui jätta isofix ilma hällita, siis sõidu ajal piiksub ja nii see autost välja visatud sai. Lisaks on isofixil turvahälli kalle liiga istuv.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutasin ka mähkmekonteineri  asemel tavalisi väikeseid, kasutatud kilekotte (isegi saia-, leivakotid läksid käiku – 4-5 mâhet ja sólm peale).

Teise lapsega ostaksin veel rohkem asju taaskasutusest, sest asjade kasutusiga on meeletult väike. Nt vankrid, toolid, istumisalused, jne jne on vóimalik saada praktiliselt ilma rahata kasutatud asjade grupist, Uuskasutuskeskusest vói mujalt.

Ühekordsete aluslinade asemel väikesed froteerätikud, marlilapid.

Vórevoodi kasutuses algusest peale, sellega saab pikemalt läbi kui hällide v väikeste vooditega.

Palju kasutust leidis ka kandekott, kevadel aias möllates laps oli seljas ja nautis. Ise ajapuudusel väga vankriga ei liikunudki, seetóttu aias magamiseks sobis ka odavam taaskasutatud tankvanker

Kasutust ei leidnud eriti voodikarussell, ebamugavad beebiriided, lutid, vankrikott, suurel hulgal mänguasju (lapsele meeldivad pâris asjad -nóud, harjad jne jne rohkem mängimiseks), vanniiste, ujumismähkmed.

Imetamisrinnahoidjad ei meeldinud, topid rohkem, aga edaspidi kasutaksin vist ainult sportrinnakaid. Beebiólid ja -kreemid ei leidnud eriti kasutust

Enamus asju saab asendada tavaliste asjadega, ei pea kasutama eraldi  mähkmekotte, prügikontenereid jne. Lasteasjade puhul turundus on ülikóva, aga elulisest seisukohast enamus asju móttetud.

 

 

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suure kobaka vanni asemel soovitan Tummy Tubi. On pisike, võtab ülivähe vett ja on nii mugav! Ja aitab hästi gaasivalude vastu ja lapsel on seal turvaline tunne, kuna istub nagu emaüsas. Kasutasin oma lapsega 8da kuuni, siis ta enam ei mahtunud.

Täiesti ebapraktiline ost siis ju, 8 kuu pärast pead ikkagi uue vanni ostma. Beebivannid ei ole suured ega kobakad, väga kompaktsed ja praktilised on. Tuleb tunnistada, osav tootearendus muidugi, võtad tavalise plastmassämbri, mõtled välja mingi ninnu-nännu tootenimetuse ja läheb muudkui kaubaks. Ei kujuta küll ette, kuidas see mugav kasutada saab olla. Kohe kui laps natuke kasvab, ei mahu teda seal sees pesemagi.

Sa pole proovinud, sellepärast ette ei kujutagi 😀 ja miks sa peale ämbrit uue vanni ostma pead? Mul kolis ämbrist välja dušši alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostaks:

vanker ja turvahäll. mõlemad minu jaoks asendamatud.

Beebivann – suurde vanni kulub liiga palju vett, dušši all tundub mulle ebamugav.

Vastavalt võimalusele õues käimise riided – mida vankris ja turvahällis selga paned?

Beebile riided, minu eelistus olid tudukombed ja hõlmikbodid. täiesti mittevajalikuks osutusid mul sukkpükste asenduseks mõeldud sipukad, ilma traksideta need.

Palavikualandaja igaks juhuks küünlad olemas.

Pepukreem ja saialilletinktuur naba puhastamiseks, vatitikud selleks.

Enam ei ostaks koju lutipudeleid, lutte.  Miskipärast ei taha lapsed neid lutte eriti. Luitkett on kindel ei – eriti need käsitöö lutiketid pole lapsele ohutud. Minule need rinnpadjad jms ei meeldinud, keegi õpetas, et rinnaga toitmise asjal pigista teise käe sõrmedega teine nibu kinni ja lekkeprobleemi pole, minule sobis see kõige rohkem. Imetamisrinnahoidja kasutamine ka mulle ei meeldinud, palju lihtsam oli seda mugava topiga teha. Beebipesa – üks nunnu, kuid mõttetu kola, sama voodikarusselliga.

Vajadusel ostetavate asjade hulka kuuluks lutipudelid, rinnapiimapump.

Samuti ostaks vajadusel kanderihmad või lina, minu esimesele lapsele sobis see hästi, kuid teisele mitte.  Teiseks on juba mõnekuune laps ikka päris raske tassida.

Mina ei kasutanud võrevoodit, täiesti mõttetu kola meie majapidamises. No ei saanud ma last sinna magama. Samas mõned lapsed magavad ilusti.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole proovinud, sellepärast ette ei kujutagi ???? ja miks sa peale ämbrit uue vanni ostma pead? Mul kolis ämbrist välja dušši alla.

Duši alla on see sõna, mitte dušši. Minul jälle ei kolinud. 5-aastane ja ikka käib kord nädalas vannis ka. Nüüd muidugi suures juba. Ämbris loomulikult pole proovinud last pesta ????. Miks oleks pidanud, kui normaalsed beebivannid on olemas?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

beebivoodi – beebi magab mu kaisus tissi otsas
beebitarvete kole kott – mul on seljakott

mähkimislaud – peale pesu riietan pesumasina peal, muul ajal voodis

söötmistool – sööb syles

beebivann- vastik yhe käega last hoida ja teisega pesta. seal ta siis libiseb ja väänleb ja ehmub ja nutab. Seetottu on beebi muga kaasas suurte inimeste vannis, minu rinna peal

päiksevari vankrile

vankrikorv- kui tahad säästa nii ruumi kui raha, osta kärusse soe kookon. Saad kasutada mitu aastat.

hyppetraksid ja mingi õõtsuv tool- laps saab paari minutiga aru et ta pannakse sinna vanemate närvide puhkamiseks ja seljasirutuseks , ning tõmbab kohe sae käima.  Et ta seal 2 minutit rahulikult vahiks ja asu annaks, ei tasu väljaminekut.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

söötmistool – sööb syles

Ja hiljem 1,5-aastane sööb ka ainult süles? Te perega kunagi samal ajal ei söö?

Mul mõlema lapsega söögitool väga vajalik olnud. Meil selline puidust tool, mille kõrgust saab muuta ja hiljem kasutada ka suurema lapsega. Esimene laps sõi seal kuni 4,5-aastaseks saamiseni ja nüüd kasutab väiksem. Väga praktiline asi. Tavalisel toolil istudes on ju väikelapse jaoks laud ebamugavalt kõrgel.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

söötmistool – sööb syles

Ja hiljem 1,5-aastane sööb ka ainult süles?

Jah. Koik mu lapsed on niimoodi yles kasvand.  Ma kysiks vastu- kuidas sa ilma toolita hakkama saad, kui loodusesse voi kylla lahed? Jaab soomata?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

söötmistool – sööb syles

Ja hiljem 1,5-aastane sööb ka ainult süles?

Jah. Koik mu lapsed on niimoodi yles kasvand. Ma kysiks vastu- kuidas sa ilma toolita hakkama saad, kui loodusesse voi kylla lahed? Jaab soomata?

Ma pole küll see, kellelt sa seda küsisid, aga mul oli mingil hetkel söögitool kaasas kui ma külas käisin. Ikea tool käis ilusti kokku ja oli hea kerge, et polnud mingit muret see kokku panna ja kaasa võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja hiljem 1,5-aastane sööb ka ainult süles? Te perega kunagi samal ajal ei söö?

Ma pole ka see.

Meil oli väike elamine ja hoopis täiskasvanud sõid madalal.

Külas said lapsed padja istumise alla, polnud ka probleemi.

Täiesti usun, et söögitool on teatud oludes mugav, aga vältimatult vajalik ei ole.

 

——-

Minu meelest on mõttetu mähkimisel neid apteegi-aluslinu kasutada. 1) Tekitab prügi, 2) pole naha vastas meeldiv, 3) liigub eest ära, kui laps rabeleb. Kasutasin froteerätikuid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Koik mu lapsed on niimoodi yles kasvand.  Ma kysiks vastu- kuidas sa ilma toolita hakkama saad, kui loodusesse voi kylla lahed? Jaab soomata?

Külas või looduses otseloomulikult kas võtan lapse sülle nagu Sina või asetan lapse tekile istuma kui juhtub olema piknik. Külla söögitooli pole kunagi kaasa võtnud tõesti. Ausalt öeldes Sinu küsimus on ninakas. Mina olen tõesti harjunud, et söögiajal igaüks istub oma toolil ja kõik saavad rahulikult oma taldrikust ise süüa. Igal toidukorral väikelapse või imiku süles hoidmine tundub mulle lihtsalt ebamugav. Eriti kui laps midagi väga määrivat sööb iseseisvalt. Siis vist iga kord riietevahetus pärast sööki nii emal kui lapsel…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

söötmistool – sööb syles

Ja hiljem 1,5-aastane sööb ka ainult süles?

Jah. Koik mu lapsed on niimoodi yles kasvand. Ma kysiks vastu- kuidas sa ilma toolita hakkama saad, kui loodusesse voi kylla lahed? Jaab soomata?

Ma pole küll see, kellelt sa seda küsisid, aga mul oli mingil hetkel söögitool kaasas kui ma külas käisin. Ikea tool käis ilusti kokku ja oli hea kerge, et polnud mingit muret see kokku panna ja kaasa võtta.

Laheksin hulluks kui peaks kyllaminekuks nii palju  kola kaasa vedama. Peace✌️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole proovinud, sellepärast ette ei kujutagi ???? ja miks sa peale ämbrit uue vanni ostma pead? Mul kolis ämbrist välja dušši alla.

Duši alla on see sõna, mitte dušši. Minul jälle ei kolinud. 5-aastane ja ikka käib kord nädalas vannis ka. Nüüd muidugi suures juba. Ämbris loomulikult pole proovinud last pesta ????. Miks oleks pidanud, kui normaalsed beebivannid on olemas?

Beebi pesemine ämbris on väga ok, suisa eraldi ämbris isegi selleks mõeldud. Neis samuti väga mugav pesta, beebi saba puhtaks anywya.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on mõttetu mähkimisel neid apteegi-aluslinu kasutada. 1) Tekitab prügi, 2) pole naha vastas meeldiv, 3) liigub eest ära, kui laps rabeleb. Kasutasin froteerätikuid.

Ma sain millalgi Pelgu beebipoest mõnusad kahekihilised aluslinad: peal pehme puuvillane flanell, all kile, servadest overlokiga kokku õmmeldud. Pehmed, pestavad ja võtavad kotis vähem ruumi kui need apteegi omad. Kui neid seal veel peaks olema, siis soovitan osta.

Teine hea ost oli marlimähkmed – põhimõtteliselt sellised suured marlilapid, nagu neid meie titepõlves kasutati. Aga ma ei kasutanud neid mitte mähkmetena (tänapäeval on olemas oluliselt mugavamaid variante), vaid beebi kuivatamiseks, ökilappideks ja imetamise ajal kaitseks – üldse igal pool, kus oli mingit lappi või rätikut vaja. Marlilapid imavad hästi, aga on samas piisavalt õhukesed, et mahtuda igasugu voldivahedesse jms, ja kuivavad ka kiiresti.
See voldivahedesse mahtumine on oluline sellepärast, et beebi nahk läheb punaseks siis, kui on niiske. (Seepärast tuleks ka niiskete salfakate kasutamisel pepu alati korralikult ära kuivatada, mitte mähet salfakaniiskele pepule jälle peale panna.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebikaubad – parimad ja mõttetuimad