Esileht Beebi ja mitmikud beebil kõht lahti ja oksendab

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: beebil kõht lahti ja oksendab

Postitas:

Mure järgmine, 9-kuusel lapsel kõht täiesti lahti ja on ka kaks korda 24h jooksul oksendanud. Muidu on rõõmsameelne, sööb ilusasti (siiski annan hetkel rohkem piima kui püreesid). Perearsti täna kätte ei saanud, helistan homme, aga uuriks siin, et äkki kellegil on kogemusi, millest see võiks olla. Võib olla lihtsalt kõhuviirus? Annan talle ka palju vett juua, et ei tekiks vedelikupuudust, õnneks on nõus jooma.
Peaks vist probiootikume ostma ja neid andma, olen kuulnud, et need aitavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 18:53; 22.02 19:24; 23.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea küll, mis see olla võiks, aga oksendamise puhul viiks lapse küll arstile igaks juhuks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, homme helistan perearstile. Siiani pole rohkem õnneks okendanud. Ma usun, et ei hakka nüüd enne ööd haiglasse minema, jälgin teda homseni. Aga millest see küll olla võib, ma loodan, et ei ole midagi tõsist, varem pole lapsega sellist muret olnud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 18:53; 22.02 19:24; 23.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt jah mingi kõhuviirus, neid palju liikvel. kui joob ja joodut kohe välja ei oksenda, on väga hea. Jälgi, et vedelikupuudust ei tekiks, siis haiglasseminek. Vaata, kas pissib ilusti, kas limaskestad suus niisked, kas nutab pisaratega ja ega väga loid ei ole. Ega muud väga teha olegi, õnneks need viirused mööduvad üsna ruttu. Pese ainult hoolega käsi, et ise ka haigeks ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1220 või 1599, helista. Vedelikupuudus on kiire tulema. Praegu levib väga kõhugripp millega on haiglad umbes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedelikupuuduse tekkimist ma kardangi, aga jälgin seda, õnneks joob väga hästi ja see välja ei tule. Mähkmes on pissi ka. Öö möödus ilusasti, ei mingit kakamist ega oksendamist, aga hommikul siin on kaka nii vedel ja juba kaks korda kakanud. Vist ikka viirus jah, sest endal ka enesetunne päris õige ei ole.
Ma loodan, et see möödub siin mõne päeva jooksul, aga täna perearstile kindlasti kõne, et kas saaks ise ka aidata kaasa, et üle läheks 🙁
Nii kurb, olen nii mures on väiksekese pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 18:53; 22.02 19:24; 23.02 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vedelikupuuduse tekkimise vastu on apteegis saada rehydron, ise ka kasutasime just kõhuviiruse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka kõhuviirus. Saime abi rosinakeedu veest. Peotäis rosinaid ühe klaasi vee kohta, keeta umbes 10-15 minutit ja pärast seda vett lapsele juua anda. Rosinad enne keetmist ikka puhtaks pesta. See pidi magu rahustama. Meile anti ka apteegist seda rehydroni, aga sellel nii hull maitse, et isegi ei suuda juua. ja ära väga palju süüa anna. Meie tegime lahjat veega keedetud kaerahelbe putru. Kiiret paranemist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka kõhuviirus, kolmas päev praegu. Alguses oksendas mitu korda ja nüüd kõht lahti. Õnneks kakab üsna harva (3-4 korda päevas), pissib korralikult ja joob ilusti, muidu on ka rõõmus ja tegutseb. Perearst soovitas ka Rehydroni anda pärast oksendamist-kõhulahtisust, kõhulahtisust aitab leevendada ka Smecta. Joogiks sobib ilma gaasita Värska või kummelitee. Söögist soovitati mustikakisselli, riisiputru ja kuivikuid (kui laps muidugi närib neid). Perearst ütles, et praegu on kõhuviirusi palju ja võivad ka nädalajagu kesta. Haiglasse tuleb kohe pöörduda siis, kui laps ei pissi (peab pissima minimaalselt 3 korda päevas), on loid, suu on kuiv ja keel valge ning üldse juua anda ei õnnestu. Kui laps on aga rõõmus ja aktiivne ning joob korralikult, võib koduse raviga jätkata ka 5-6 päeva. Kui tõesti üldse paremaks ei lähe, siis arstile.

Kiiret paranemist kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kiirabis soovitati apteegi nacl, see võtab iivelduse maha ja taastab elektrolüüdid. ja juurde rp. püreed jäta ära

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud beebil kõht lahti ja oksendab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.