Esileht Beebi ja mitmikud Beebil magamiseks tiss suus, iga päev aina rohkem

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Beebil magamiseks tiss suus, iga päev aina rohkem

Postitas:
Kägu

Laps on peagi 3- nädalane ja juba kuskil nädal aega on üha süvenemas olukord, kus ma olen diivanil pikali, laps kaisus, tiss suus. Tissi vajab ka uinumiseks. Kuid unne jäädes ei saa ma nibu enam kätte, sest nii kui selle ära võtan, hakkab seda otsima ja rusikaid suhu toppima. Ta tegelikult tissist ei söö selles faasis, aga tundub, et vajab seda edasi magamiseks. Viimased hommikud olen mitu tundi temaga diivanil pikali olnud ja terved õhtud samuti. Peres on veel 2 last, kellele samuti tahaks tähelepanu jagada. Eile hakkasin esimest korda nutma õhtul, sellised süümekad tekkisid. Mida soovitate? Lutti ta ei võta, hakkab öökima. Kaaluiive on kena. Öösel sööb 2-3 tunni tagant, päeval tihedamini. Kuid vankris magab 2-3h.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Esmalt palju õnne perelisa puhul.
Sünnitusest möödas kõigest 3 nädalat ja on täiesti normaalne, et nutuhood tulevad.
Soovitaks vb mitte rinnal magama jääda, vaid et sööks intensiivselt 30-45 min ja siis rind suust ära. Proovi väikese sõrmega suunurgast suud avada ja nibu eemaldada.
Ise olin samuti luti vastane, ent hiljem tajusin, et ilma selleta päris ei saa.
Osta erinevaid lutte.
Me ostsime Nukid, Chicco, Philips ja sobis vaid teatud Nuk lutt.
Võid veel luti rinnapiimaga kokku teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitan ka lihtsalt julmalt mitte lubada rinnal tukkuda, kui porbleem nii suur. Kui laps mitte kuidagi ei oska uinuda, siis proovi vankris teda magama saada (kas õues käite üldse, kui koguaeg uinub tiss suus?).

Oma teisele lapsele harjutasime lihtsalt julmalt lutti, ta ka algul ei tahtnud, aga katsetasime erinevaid (lõpuks ikka klassikaline ots sobis talle kõige paremini) ja siis vaikselt harjutasime teda sellega. Muidu oli ka toas igavene jama pidevalt

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd ma olengi hakanud teda kaheks uneks õue panema, siis magab 2-3 tundi. Toas on jah jube jama. Kuid eile ka ei lasknud õhtul tal tissi otsas uneleda, vaid võtsin sülle ja kussutasin magama. Kui kõht täis, siis tundub, et jääb ka nii kenasti tuttu. Öösel muidugi lasen tissi otsas uinuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Proovi erinevaid lutte, minu tutvusringkonnas on viimasel ajal enamustele sobinud need Bibs lutid. Palju lihtsam on lutt anda kui ise elus lutt olla..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vankris magab 2-3h ja on nõus tegema väljas mitu und – siis on ju isegi hästi. See ongi sinu oma aeg praegu.

Ma oleks ainult 3-nädalase lapse rinnast eemal hoidmisega luti abil pigem ettevaatlik – just kuskil esimese elukuu lõpust kuni u 3 elukuu lõpuni on rinnapiimabeebidel marulise kasvamise periood, mis tähendab, et nad peavad väga tõsiselt tegelema piima juurdetellimisega. See järjepidev piima juurdetellimine on muidugi raske ja väsitav töö väikestele, nad panustavad sellesse oma viimasegi jõuraasu, seetõttu nad “vajuvadki” sageli ema kõrval ära. Aga mõne aja pärast, kui on pisutki hinge tõmmanud, ehmatavad jälle üles ja hakkavad otsima, et toiduallikas vajadusel kohe võtta oleks. Luti äraheitmine – ilmselt sinu beebi on nö. liiga kaval, saab aru, et ta raiskab väärtuslikku piimatellimise jõudu valele objektile.

Viimased hommikud olen mitu tundi temaga diivanil pikali olnud ja terved õhtud samuti. Peres on veel 2 last, kellele samuti tahaks tähelepanu jagada. Eile hakkasin esimest korda nutma õhtul, sellised süümekad tekkisid.

Jah, beebiea esimene ots ongi paljudel üks lõputuna näiv beebiga külitamine. Aga tegelikult lähevad beebi esimesed kuud ju kiiresti! Läheb nii paar kuud edasi ja on sul juba suurem beebi, keda saab panna mängumatile rippuvaid mänguasju vaatama ning aega hakkab olema hoopis rohkem.

Aga ära ole kannatamatu. Katsu see teha endal olemine nii mugavaks kui võimalik ja teiste lastega rääkida beebi juurest. Muidugi on hea, kui keegi teine täiskasvanu (isa, vanaema) tegutseb ka suuremate lastega niipalju kui võimalik. Kui ise tahad natukeseks ajakski päris üksi olla – siis las keegi teine täiskasvanu kiigutab ajutiselt beebit ja “põgene” kasvõi paarikümneks minutiks kodust minema ja siis tuled natuke värskema jälle tagasi.

Ei mingeid süümekaid! Sinul ja beebil läheb ju tegelikult väga hästi! Su beebi teeb püüdlikult oma rasket imemise tööd ja kasvab hästi. Küll ta mõne aja pärast on järgmises eluetapis ja aega rohkem.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebil magamiseks tiss suus, iga päev aina rohkem