Esileht Beebi ja mitmikud Beebil väliskõrvapõletik?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Beebil väliskõrvapõletik?

Postitas:

Käisin arstil lapsega eile ja öeldi, et mõlemad kõrvad on natuke punased ja paistes seest. Et tavaliselt see paraneb ise aga kuna lapsel oli juba 5 päeva palavik siis ta soovitas AB kuuri läbi teha.
Kas selle põletikuga tuleb kuidagi eriliselt ka kõrvu kaitsta vms? Tean, et vett näiteks ei tohi kõrva minna aga kuidas ma lapsel siis pead pesen? Panen vatitropid kõrva? Esimesel lapsel oli sama vanalt angiin kui nooremal praegu see kõrvapõletik, seega pole kõrvapõletikuga kogemust. Kas see hakkabki nyyd iga nohuga nii olema?
Eks see viiruste aeg tuleb alles, suurem käib koolis ha tassib niikuinii midagi veel koju 🙁
Beebi 8 kuud vana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 09:36; 29.08 15:41; 29.08 22:26; 30.08 10:47; 30.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli laps selles samas väliskõrvapõletikus eelmine nädal ja tema alles saab 3 kuuseks.
AB kuuri soovitan kindlasti läbi teha, sest mitte korrektsel väljaravimisel võib see tõepoolest korduma hakata ja halvimal juhul võib lõppeda ajukelmepõletikuga.

Meil ütles arst et vatitupse ei tohi samuti kõrva panna ja vannis ei tohtinudki need 7 päeva käia. Tegime kiire pesu vaid strateegilistele kohtadele. Kõrvad hoia õues soojas mütsiga.
Ja kui lapsel on palavik, siis ei ole ka soovitatav pead pesta vaid alles palaviku möödudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 13:26; 30.08 10:27; 30.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

AB kindlasti ära kohe anna, muidu jäädki neid iga kuu andma terve talve. Viiruslikku kõrvapõletikku ei ravita AB-dega, see lausa keelatud skandinaavias. Meil kahjuks arstid kirjutavad iga punetuse peale ab välja. Küsi kohe vereproovi ja kui põletikku veres pole, on selge, et tegu viirusega ja see möödub iseenesest. Kui põletik veres, siis tuleb alles ab anda, siis bakteriaalne, aga seda esineb suht harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin juba andma AB, nüüd enam ei saa lõpetada :S mismõttes, et hakkan lapsele terve talve seda andma? Arst ei teinud vereproovi aga ütles, et mõlemad kõrvad seest punetavad ja paistes. Lapsel tuli vahepeal mingit sellist vedelamat vaiku ka hästi palju kõrvast ja ilmselt tegid kõrvad ka vähe valu, sest aeg-ajalt kisendas nagu segane. Ja palavik püsis ka juba 5-ndat päeva, juba seetõttu arst soovitas AB kuuri läbi teha.
Mina käisin lapsega soomes arstil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 09:36; 29.08 15:41; 29.08 22:26; 30.08 10:47; 30.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti anna AB. Nii väikese lapsega pole palavikuga kõrvapõletik naljaasi, see võib tõesti ajukelmepõletikuga lõppeda ( ja sellest edasi halvimal juhul surmaga. Vabandan, et hirmutan, aga ma ei saa aru nendest, kes on nõus oma lapse tervisega riskima AB hirmus. Ma arvan, et keegi ei taha pärast kahetseda, kui mädane kõrvapöletik tüsistustega lõppes).
Ja see, kui tihti on kõrvapõletik, ei sõltu AB kasutusest. Ikka sellest, kuidas lapse kõrvaehitus on ja kui palju pisikutega kokkupuudet on. Mõnel lihtsalt on kitsamad käigud väiksena ja on sageli kõrvapõletikus. Enamasti siiski kasvamisega see muutub harvemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 16:15; 30.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti anna AB. Nii väikese lapsega pole palavikuga kõrvapõletik naljaasi, see võib tõesti ajukelmepõletikuga lõppeda ( ja sellest edasi halvimal juhul surmaga. Vabandan, et hirmutan, aga ma ei saa aru nendest, kes on nõus oma lapse tervisega riskima AB hirmus. Ma arvan, et keegi ei taha pärast kahetseda, kui mädane kõrvapöletik tüsistustega lõppes).
Ja see, kui tihti on kõrvapõletik, ei sõltu AB kasutusest. Ikka sellest, kuidas lapse kõrvaehitus on ja kui palju pisikutega kokkupuudet on. Mõnel lihtsalt on kitsamad käigud väiksena ja on sageli kõrvapõletikus. Enamasti siiski kasvamisega see muutub harvemaks.[/tsitaat]
No ma ise ka mõtlen, et pole naljaasi, seepärast AB annangi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 09:36; 29.08 15:41; 29.08 22:26; 30.08 10:47; 30.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel, et lapsel on väliskõrvapõletik, mitte keskkõrvapõletik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 22:45; 30.08 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]AB kindlasti ära kohe anna, muidu jäädki neid iga kuu andma terve talve. Viiruslikku kõrvapõletikku ei ravita AB-dega, see lausa keelatud skandinaavias. Meil kahjuks arstid kirjutavad iga punetuse peale ab välja. Küsi kohe vereproovi ja kui põletikku veres pole, on selge, et tegu viirusega ja see möödub iseenesest. Kui põletik veres, siis tuleb alles ab anda, siis bakteriaalne, aga seda esineb suht harva.[/tsitaat]

Kui rumal vastus. Kui nii väikesel lapsel on kõrvapõletik, siis seda tuleb ravida AB, mitte oodata ja loota, et läheb paremaks.
Teemaalgataja, kõrvade teemat tuleb võtta täie tõsidusega ja ravida AB kuuriga, veel enam, et beebil oli palavik! Minu 3 kuusel ei olnud palavikku, aga ma ei kahelnudki hetkekski, et AB kuuri läbi ei tee, sest kõrvaarst pani südamele, et tagajärjed võivad olla väga karmid.
Ja meie meditsiin on väga kõrgel tasemel, ei ole vaja rääkida siin mingit skandinaavia juttu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 13:26; 30.08 10:27; 30.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindel, et lapsel on väliskõrvapõletik, mitte keskkõrvapõletik?[/tsitaat]
No arst ütles selge sõnaga, et välikorvatulehdus ( väliskõrvapõletik ).
Ütles ka, et tavaliselt see võib ise paraneda aga kuna lapsel oli tol hetkel juba 5-ndat päeva põletik siis soovitas AB kuuri teha. Põletikuline on kuulmekäik, mitte kuulmekile, keskkõrva põletiku puhul vist on kuulmekile samuti punane ja paistetav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 09:36; 29.08 15:41; 29.08 22:26; 30.08 10:47; 30.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu mina aru saan, siis kuulmekile üldse puruneb põletiku korral ja sellepärast voolab ka seda vedelat eritist välja. See kasvab ruttu uuesti kinni.

Ja väliskõrvapõletiku korral voolabki vedelat eritist palju, meil beebil oli sama asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 13:26; 30.08 10:27; 30.08 11:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nagu mina aru saan, siis kuulmekile üldse puruneb põletiku korral ja sellepärast voolab ka seda vedelat eritist välja. See kasvab ruttu uuesti kinni.

Ja väliskõrvapõletiku korral voolabki vedelat eritist palju, meil beebil oli sama asi. [/tsitaat]
Ei tal tuli seda hästi vähe, hommikul oli see natuke nagu kuivanud yhes kõrvas, rohkem pole tulnud.
Ah mina ka enam ei tea mis selle põletiku nimi on kui ainult kuulmekäik on põletikuline. Arst ei lelnud, et keskkõrva põletik on, see vist väljendub hullemalt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No arst ütles selge sõnaga, et välikorvatulehdus ( väliskõrvapõletik ).
Ütles ka, et tavaliselt see võib ise paraneda aga kuna lapsel oli tol hetkel juba 5-ndat päeva põletik siis soovitas AB kuuri teha. Põletikuline on kuulmekäik, mitte kuulmekile, keskkõrva põletiku puhul vist on kuulmekile samuti punane ja paistetav?[/tsitaat]

Natuke soome keelsetest meditsiiniterminitest. Välikorvatulehdus tähendab tegelikult soome keeles keskkõrvapõletikku.

Väliskõrvapõletik ehk siis kuulmekäigu põletik on soome keeles ulkokorvatulehdus. 🙂 kui ei usu, vaadake google translatest järgi.
Seega AB ravi oli kindlasti näidustatud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 16:15; 30.08 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Natuke soome keelsetest meditsiiniterminitest. Välikorvatulehdus tähendab tegelikult soome keeles keskkõrvapõletikku.

Väliskõrvapõletik ehk siis kuulmekäigu põletik on soome keeles ulkokorvatulehdus. 🙂 kui ei usu, vaadake google translatest järgi.
Seega AB ravi oli kindlasti näidustatud 🙂 [/tsitaat]
Asi selge.:) Mulle tunduski kirjelduse järgi, et keskkõrvapõletik ja loomulikult on sel puhul AB igati asjakohane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 22:45; 30.08 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal :S kusjuures ma ise ka salamisi kartsin, et äkki ikka keskkõrvapóletik, see ju nii hull haigus 🙁
Kas nyyd iga nohuga hakkabki nii olema? Suurem plika käib koolis ja viiruste levikut kahjuks peatada ei saa 🙁
Millal ma vanni lapsele teha võin? Ja mis siis kui natuke vett kõrva läheb? Ega vist vatitikuga kuivatamine ei aita? Ma nii kardan selliseid asju, pidev AB on ju nii kahjukik organismile… Kas topelt kogused probiootikume võiks aidata korvata ab tekitatud kahju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 09:36; 29.08 15:41; 29.08 22:26; 30.08 10:47; 30.08 22:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebil väliskõrvapõletik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.