Esileht Beebi ja mitmikud Beebile ei meeldi minu süles?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Beebile ei meeldi minu süles?

Postitas:

Minul juhtub siis olema selline kolmekuune beebi, kes süles olles ainult sipleb, kallutab end ettepoole, rabeleb ja vahel ka nutab. Muret teeb aga ka see, et isa süles nii ei ole.

See olukord tekitab minus nii palju stressi, et ma ei tea enam, mida teha. Mees on saanud osaliselt kodust töötada ja on seega beebile väga tuttav ja hoiab teda palju. Ajaliselt olen aga siiski mina peamine, kes magama kussutab, mähkmeid vahetab, toidab (rinnapiim) ja lapsega aega veedab. Laps naeratab mulle palju, vahel lihtsalt niisama, ma ei pea ta naeratuse saamiseks vaeva nägema. See kõik viitab sellele, et lapsega peaks tugev side olema. Vahel tekib aga tunne, et beebi eelistab isa lähedust.

Minu süles nutab ta enne IGA uinakut, isa süles peaaegu mitte kunagi, seal vajub lihtsalt ära. Kussutama peame aga mõlemad ja teeme seda ühtemoodi. Oleme võrrelnud, kuidas teda hoiame ja asi ei saa ole erinevas hoidmises või ebamugavuses. Minu süles “istudes” hakkab ta suht kohe nihelema ja kallutab end ettepoole, nii et ma ei saa rahus teise käega asju teha. Isa süles võiks tunde lihtsalt täiesti lõdvalt olles ringi vaadata. Ei mingit sahmimist. Minu süles ei lase ta üldse enam ennast selile hoida nagu vastsündinuid, isa süles lamab nii hea meelega.

See ajab mind hulluks! Vihaseks ja kurvaks samal ajal. Mina olen see, kes võiks teda nii palju hoida kui ta vaid tahab, aga ta ei lase! Mina ei ärritu ta nutu peale, aga isa nt läheb palju kiiremini endast välja, seega asi ei saa olla ka selles, et beebi tajuks minu ärevust vms. Seda peaks ta just isa poolt tundma.

Asi ongi nii kaugel, et beebi hakkab nutma, tunnen, et peaksin ta sülle võtma ja tahaksin ka teda hoida, aga ma tean, et siis läheb kisa veel hullemaks ja ta ei rahune. Mees aga peab tihti tööasju tegema ega saa last võtta ja siis ongi olukord, et kõik vihastavad, sest mida ma võtan lapsest sülle, kui ta ei rahune ja mees tunneb, et miks tema võtma peab, kui minul pole muud hetkel teha ja tal on. Neid kordi on tohutult, kus laps minu süles nutab ja mehele andes on kohe tasa.

Miks? Kas laps tunneb end minuga vabamalt ja elab oma tundeid välja? Mehega hoiab end vaos ja on leplikum? Või on tal mehega toredam ja suurem side, sest sünnitus oli raske ja alguses mees tegeles lapsega rohkem, vannitas ja vahetas mähkmeid? Aga nii on ju paljudel ning kõigil ei eelista laps siis isa. Mis toimub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli umbes kahe-kolme kuuse pojaga täpselt sama asi. Nii lohutav oli lugeda, et ma polegi ainuke. Kahjuks ma ei oska ühtki hea nõu anda või seletada, milles võiks asi olla.

Igaljuhul, tegelesin temaga ikka nii nagu tavaliselt ja võtsin asja nii, et kui ma ei meeldi oma lapsele nii väga, mis seal ikka. Las siis eelistab isa. Aga see kummaline periood möödus ja nüüd, kaheksa kuusena, eelistab ta isegi mind rohkem. Kuigi sülemuna pole ta eriti kunagi olnud, süles magama jäämisest võin ainult unistada ( niipea kui pead vähe paremini hoidma hakkas, talle eriti süles vedelemine ei meeldinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki ei meeldi mingi kehahooldustoote, šampooni vmt lõhn? Proovi teda petta ja pane üks hommik nt mehe higipulka kaenla alla ???? meil üksvahe oli probleem, et kui laps magades luti kaotas ja mees läks minu asemel, siis hüsteeritses nii kaua kuni mina läksin (ei oidanud teda süllegi võtma, rahunes kohe kui tegin hääkt “kusskuss” vmt), aga ükskord oli mees mu kätekreemi pannud just ja siis laps rahunes ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin ka mõtlema mingi kosmeetikumi lõhnale, mida kaupluseletid naistele täis. Igaüks veel isemoodi lõhnaga.

Käisin ükspäev linna peal ja lasin oma lemmiklõhna peale – sel päeval tita minu rinda näha ei tahtnudki, kisa oli terveks päevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka mingi lühike aeg selline, kus beebi eelistas isa süles olla. Kuna ma kreeme-parfüüme ei kasuta, siis jäi ainsaks loogiliseks selgituseks see, et mehe kätel oli laps kui pesas, laiem pind noh. Ja kõhuli magas ka kuni 4.kuuni just mehe peal. Samas on mul mõlemad issit suht-koht põlanud kuni 3.eluaastani. Väiksem saab varsti kolm ja nüüd alles hakkab issi ka tema jaoks inimeseks muutuma 🙂 Senini täitsa lükkas teda eemale ja karjus isegi, kui mees teda sülle tahtis võtta.
Te võite teda küll ühtmoodi hoida, aga eks laps tajub midagi, mida teie ei näe. Peamine – sul on praegu juba ette stress sellest, et pead lapse sülle võtma ja see ei aita asja paranemisele kaasa. Leia mingi asend, kus ta rahulikum on – kõhuli kätel, üle õla vms. Kui sülle ei taha, panegi ära. Mul pole kumbki lastest tahtnud süles istuda. Nõuavad 100x päevas sülle ja kohe hops maha. Samas vanaemal või mõnel teisel sugulasel võivad pool tundi süles mõnuleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli hoopis vanem tütar, kes sai lapse vahel niimoodi magama, et polnud suurt vaevagi. Me ise arutasime, et äkki minu süles ajab “piima lõhn” lapse rahutuks. Et beebi eeldab minu süles olles ainult tissi otsas olla, aga kellegi teise süles seda seost tal ei teki. Nii siis oligi, et vanem tütar (11 a) äiutas süles või õla peal beebi lõuna ajal magama ja panime ta voodisse. See läks õnneks suve jooksul üle, sest mis ma nüüd, kooli ajal oleksin pidanud tegema 🙂
Ega mind see eriti ei häirinud ka. Beebidega ongi vahel väga kummalisi faase, aga need on kõik mööduvad, sest nad kasvavad nii ruttu ning harjumused ja vajadused muutuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Beebile ei meeldi minu süles?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.