Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: BeReady test

Postitas:
Kägu

Kes teinud, Jagage palun kogemusi beready testi ja proovide (limaskesta paksuse) kohta. On see valus? Kaua vastuseid ootasite?

Please wait...
Postitas:
DrCat

Mina tegin detsembris. Minul oli üsna valus ja ebameeldiv, ei osanud seda kartagi. Testi teinud arst või ämmaemand (oli keegi teine, mitte minu arst) ütles, et kõigil on see hästi erinev – mõned ei tunne midagi ja teistel on päris ebamugav.

Vastuseid ootasin vähemalt 3 nädalat (vahepeal olid ka pühad ja aastavahetus, ehk venis ka seetõttu), mis tähendas, et üks tsükkel jäi vahepeal vahele enne kui sain külmaringiga alustada.

Limaskesta paksuse näitu ei mäletagi, ilmselt on see tulemuste lehel kirjas (sain selle kaasa), aga ma saan aru, et põhiline, mida seal mõõdetakse on emaka retseptiivsus ja vastus võib olla üks neist: a) see on siirdamiseks täpselt õige aeg b) siirdamiseks mitte veel valmis c) siirdamiseks liiga hilja d) proov ei anna vastust, tuleb uuesti teha (saan aru, et sel viimasel juhul kordusproovi eest uuesti maksma ei pea).

Mina sain tulemuseks, et emakas on just sellel ajal 99% valmis siirdamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle tehti ka see test eelmisel aastal, ma ei tundnud mitte midagi , muidugi ma võtsin enne protseduuri 1 kange valuvaigisti sisse. Mul näitas ka, et kõik korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun jagage, kuidas seda testi füüsiliselt tehakse, kas võetakse emakakaelast proov?

Ja mis kasu nendest tulemustest siis on, kui need selguvad alles 3 nädalat hiljem proovivõtmise hetke kohta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst et seda on mõtet teha, kui pole isegi keemilist rasedust tekkinud. Kui mõnest siiramisest rasedus on kas või natukene tulnud, on see juba indikaator et emakas on retseptiivne

Please wait...
Postitas:
DrCat

Palun jagage, kuidas seda testi füüsiliselt tehakse, kas võetakse emakakaelast proov?

Ja mis kasu nendest tulemustest siis on, kui need selguvad alles 3 nädalat hiljem proovivõtmise hetke kohta?

Proov võetakse emakast, mitte emakakaelast. Seda tehakse füüsiliselt nii, et emakakael avatakse veidi, proovi võtmise ajaks (max minut-paar). Mingi klamber vms pannakse sinna mis seda lahti hoiab. See võibki pisut valus olla, emakast proovi võtmine ise ei tohiks olla. Enne valuvaigisti võtmine tundub päris hea idee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas juba korra loomulikult rasedtunutele ja sünnitanutele siis ei ole mõtet teha? Ma olen arusaanud, et see ikka seoses Ivf siirdamisega, et millal on just õige aeg siirdada?
Seletage palun rumalale käole☺️

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas juba korra loomulikult rasedtunutele ja sünnitanutele siis ei ole mõtet teha? Ma olen arusaanud, et see ikka seoses Ivf siirdamisega, et millal on just õige aeg siirdada?

Jah, seda tehakse seoses IVF siirdamisega, et selgitada välja, millal on parim aeg siirdamiseks (mil emakas on embrüole kõige vastuvõtlikum).

DrCat

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, seda tehakse seoses IVF siirdamisega, et selgitada välja, millal on parim aeg siirdamiseks (mil emakas on embrüole kõige vastuvõtlikum).

DrCat

Aga mis kasu selle parima aja väljaselgitamisest on, kui tulemus tuleb mitu nädalat hiljem, siis on parim aeg juba möödas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
DrCat

Jah, tulemus saabub 2-3 nädalat hiljem, aga see ongi mõeldud nii, et sellesse tsüklisse ei siirdata, vaid järgmisse. Idee on selles, et järgmise tsükli alguses tuleb emakas täpselt samamoodi ette valmistada kui eelmises tsüklis, mil test tehti. Ehk siis võtta täpselt samu ravimeid samal ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi selleks, et teada õiget aega, millal järgmisesse tsüklisse siirdamist teha. Minul soovis arst jätta veel ühe tsükli vahele peale testi tegemist, kuna tsükkel oli täielikult ravimite peal (estrofem+gepretix).
Testile tuleb minna täis põiega ja see teeb asja nagu ikka, väga ebamugavaks, kui uh anduriga kõhu peale surutakse. Testi võtmisel oli tunne nagu sääsk nõelaks, aga valusamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mainisin seda ka oma arstile, aga ta ütles, et esimese katse ajal ei ole seda tarvis teha. Et kui paar-kolm korda ei õnnestu, siis. Õnneks õnnestus kohe esimene katse 🙂 Peagi saab 4k täis.

M.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )