Esileht Beebi ja mitmikud Bilirubiini tase kõrge :(

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Bilirubiini tase kõrge :(

Postitas:

Tere!
Kindlasti olete kuulnud, mis see bilirubiin on. Jah, see olevat suht normaalne nähtus vastsündinuil, kuid meie poja näit oli täna 324 :(. Saab valgust. Mure aga nii suur. Kas saab sellest lahti ja millal… Mul veri ka reesus negatiivne, lapsel positiivne.
Palun lohutage, et kõik saab korda.
Lambi all on ta teist korda juba.

Mure nii suur 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 19:19; 19.01 20:00; 19.01 20:22; 19.01 20:58; 19.01 21:34; 20.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutan: kõik saab korda 🙂 Kui vaja käite ka kodus olles juba vajadusel n.ö lambi all. Mul on sama moodi lapsega erinevad veregrupid ja reesused. Oli ikka tükk aega n.ö kollane. Olime nädala haiglas, seejärel lasti koju ning kui nädal hiljem end lastearstile näitama läksime, saadeti taas \”päikest võtma\”. Meie õnn oli küll see, et laps sündis mais ning sain ettekirjutuse pidevalt päeva jooksul läbi aknaklaasi päevitada. Ja lõpuks sai kõik normi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli esimese lapsega see mure, pärast sündi kõikus veresuhkur ja bilirubiini näit oli kõrge. Haiglas olime u nädala, päevas käis mitu korda \”päevitamas\”. Kui näit normaalne juba oli, siis paar päeva hoiti veel haiglas ja võeti proove, et näha, et on püsima jäänud.

Muidugi oli raske ja valus vaadata, kui nii pisikest muudkui vere võtmisega torgiti, aga õnneks on lapsed kiired kosujad ja nüüd on see ammu unustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teil need bili näidud olid? Minu arust 324 on jube kõrge. Siin olen kuulnud et kui see 400 ni läheb, võidakse teha juba vereülekannet.. Kohutavalt mures olen 🙁
Aga tänud, teie lood on lohutavad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 19:19; 19.01 20:00; 19.01 20:22; 19.01 20:58; 19.01 21:34; 20.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi saab korda, see on väga sage vastsündinute probleem ning lambi all \”päevitamine\” aitab selle ilusti ära lahendada. 🙂 Jah, kui bilirubiin on pikka aega väga-väga kõrge, võib see lõpuks hakata kahjustama lapse aju, aga sellepärast ju bilirubiini taset kontrollitaksegi ja vajaduse korral valgusravi määrataksegi – ning võid täiesti muretu olla, seda tehakse päris suure varuga, ammu enne seda, kui bilirubiin reaalselt Su lapse arengut ohustama võiks hakata.

Normi piirid olenevad sellest, mitmepäevase lapsega on tegu ning kas tal on mingeid täiendavaid riskitegureid, seega on raske kommenteerida, kui kõrge 324 just Sinu beebi jaoks on, aga kindlasti pole see midagi erakordset.

Tegu on tüütu probleemiga, mis võib lapse ja tema ema pärast sünnitust mõnevõrra kauemaks haiglasse vangistada, kui nad lootnud oleksid, aga kokkuvõttes on ravimise korral olukord täiesti ohutu. Ära muretse ilmaaegu! 🙂 (Ma tean, et kerge öelda vastsündinu emale, ja raske teha, aga tõesti on Sul põhjust päris rahulik olla.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on 5 päevane. Sündis 38 nädalal. Arst rääkis ka midagi reesusfaktorist jne. Ütles, et 300 oleks tal ok, kuid on 324, seega vaja teist korda lambi all olla. Ka ei saanud ta alguses korralikult süüa, kaotas esimese kahe päevaga 9%. Ma ei osanud korralikult rinda anda. Sünnikaal oli tal kõrge- 4600 gr. Nagu näha, on siin palju faktoreid.
Tänud lohutamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 19:19; 19.01 20:00; 19.01 20:22; 19.01 20:58; 19.01 21:34; 20.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Muidugi saab korda, see on väga sage vastsündinute probleem ning lambi all \”päevitamine\” aitab selle ilusti ära lahendada. 🙂 Jah, kui bilirubiin on pikka aega väga-väga kõrge, võib see lõpuks hakata kahjustama lapse aju, aga sellepärast ju bilirubiini taset kontrollitaksegi ja vajaduse korral valgusravi määrataksegi – ning võid täiesti muretu olla, seda tehakse päris suure varuga, ammu enne seda, kui bilirubiin reaalselt Su lapse arengut ohustama võiks hakata.

Normi piirid olenevad sellest, mitmepäevase lapsega on tegu ning kas tal on mingeid täiendavaid riskitegureid, seega on raske kommenteerida, kui kõrge 324 just Sinu beebi jaoks on, aga kindlasti pole see midagi erakordset.

Tegu on tüütu probleemiga, mis võib lapse ja tema ema pärast sünnitust mõnevõrra kauemaks haiglasse vangistada, kui nad lootnud oleksid, aga kokkuvõttes on ravimise korral olukord täiesti ohutu. Ära muretse ilmaaegu! 🙂 (Ma tean, et kerge öelda vastsündinu emale, ja raske teha, aga tõesti on Sul põhjust päris rahulik olla.)[/tsitaat]

Olime pojaga haiglas samadel põhjustel 9 päeva (valgusravi sai ta 2 korda- korra lambi all ja teise valguspadjal). Bil näit ja normid peaksid olema jah seotud vanusega. Palu, et arst näitaks sulle graafikul, kuhu see teie puhul jääb.

Vaatasin oma haiglas tehtud märkmeid- 3.päev 275- kõrge(norm 250), algas esimene päevitamine;4.päev 256 5.päev uus päikeseravi-293; 7.päev 264- ok; 7.päev 283, norm 300, 8.päev 287- ok, 9. päev 236- ok. 11. päeval käisime vereproovi tegemas, siis oli näit veelgi langenud – 195.

Kas laps sööb korralikult? Kas kaal on hakanud tõusma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 20:54; 19.01 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline ongi see, et sööb korralikult, kuid täna ütles arst, et kaalulangust on 50 grammi. Lisas juurde, et see kõik biliga seotud. Annan endast parima, et see rohkem ei langeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 19:19; 19.01 20:00; 19.01 20:22; 19.01 20:58; 19.01 21:34; 20.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee kontrollkaalumist- kaalu last enne söötmist ja pärast(samade riiete- tekkidega). Vaata, kas ta saab piisavalt rinnast kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 20:54; 19.01 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen seda mitu korda päevas. Rinnapiimaga võtab gramme juurde, sellepärast annangi lisa ka, et saaks oma normi täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 19:19; 19.01 20:00; 19.01 20:22; 19.01 20:58; 19.01 21:34; 20.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti tita sööb? Mina hoidsin last 24/7 rinnal, kui bili oli pea 300. Saime lambita hakkama ja rp-ga mürgid välja loputatud.
Palju jaksu Sulle ja küll saate tita tervise korda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

bilirubiini normnäidud muutuvad tundidega. ehk et seal väga keerulised graafikud, kus arstid näpuga järge ajavad, et palju just sel hetkel norm on. sõltub siis lapse vanusest tundides, mitte päevades.
mina oma lapsega olin haiglas kaks nädalat, reesuskonfliktiga. alguses oli nii öösel kui päeval lambi all, söömiseks sain ainult pooleks tunniks. ja eks sa katsu laps sööma saada, kui päevitamine ta veel loiumaks teeb. kui ise sööma ei saanud, siis intensiivi õed andsid pudelist lambi all süüa. enamasti pumpasin ise talle pudelisse piima. kui näidud paranesid, siis oli 3tundi lambi ala ja 3 mite. kui juba näidud head olid, siis oli nii öelda test aeg, kui üldse ei päevitanud. ja arst rääkis koguaeg, et kui laps ilusti sööb, siis saab asi korda. aga minuarust see oli nii mõttetu jutt, sest haiglas oleku ajal saime isegi oma sünnikaalu juba kätte, aga bilile see justkuiüldse ei mõjunud. lõpuks saime hemoglobiininäidu pärast ka väikse vereülekande, mis siis lõpuka ka bilile kuidagi mõjus ja saime koju. kontrollis käisime siiski veel hiljem mõned korrad, aga enam bilirubiin ei tõusnud.
nii et jah, saab korda, aga võib võtta ka kauem aega, kui oled arvestanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu esimene laps läks ka kollaseks aga seetõttu, kuna ta ei saanud piisavalt rinnast piima ja tekkis jube vedelikupuudus. Kõige halvem näit oli tal minu mäletamist mööda 370 millegagi. Päevitas 3 ööd lampide all ja kodus hakkas saama palju, palju RP ja asi sai korda. Kindlasti oli kollasuse üks teguritest ka vaakumsünnitus, tal oli peas suur verimuhk :S
Teise lapsega mõõdeti haiglas koguaeg bilirubiini taset ja näit oli pidevalt 17-20.
Saab ikka kõik korda 🙂 ma ka hullult muretsesin aga kõik läks hästi.
Mina olen reesus positiivne aga last ma ei tea, teine laps on igatahes reesus negatiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis enneaegsena, 34-ndal nädalal ja samuti päevitas kuna billirubiini tase oli kõrge. Alguses intensiivis, siis hiljem palatis ka 3 tsüklit. Vahepeal oli juba korras ja siis arst avastas, et laps jube kollane ja pandi jälle päevitama. Kokku olime haiglas 10 päeva ja seda ainult billirubiini kõrge taseme pärast. Aga lõpuks läks see normi tagasi ja jäigi normi. Kollasus läheb ära aega-mööda.
Küll Teie pisikesel ka see tase normaliseerub ja saate koju. Tean, et olete mures – minul oli samamoodi. Ei saanud aru, miks laps enneaegsena sündis (õnneks oli kõik korras ja poiss väga hea tervisega) ja miks billirubiin nii kõrge jne. Emotsioonid olid kogu aeg laes ja muretsesin palju.
Olge tugev ja varsti saate koju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud teile kõigile- nii lohutav on teie lugusid lugeda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.01 19:19; 19.01 20:00; 19.01 20:22; 19.01 20:58; 19.01 21:34; 20.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meie laps sündis selle diagnoosiga. See küll avastati tal kolmandal päeval,kui koju tahtsime minna. Aga siis tuli lastearst ja keeras meie plaanid tagurpidi. Ütles,et see laps nüüd küll koju ei lähe,vaid läheb hoopis intensiivi. ¨okk oli niiiniiii suur, läksime pojaga palatisse ja nutsin,sest keegi ei öelnud,et mis pojal viga on. Siis tuligi õde ja viis lapse minema,mitte midagi öeldes…Läks aega,kuni tuli lastearst ja rääkis pikalt ja laialt sellest bilirubiinist,mis oli poja diagnoos. Arst lohutas ja ütles,et kõik saab korda,et laps võtab päikest ja kosub. Saime palatis söömemas käia ja külalised said ka kõik pojaga kohtuda. Me kosusime kiiresti ja 4 päeva pärast diagnoosi saime koju. Siis aga öeldi,et peate tagasi tulema,et vaja on teha ajust UH. Ka see oli õnneks korras. Loodan,et teil läheb hästi ja saate varsti koju 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, minu laps sündis küll väga pikka aega tagasi – või no… 3a tagasi. Tema veregrupp oli minust erinev ja ta sünnikaal ka kõrge. Veresuhkruga oli kõik korras, sündis 37ndal nädalal, aga bilirubiin oli kõrge, ka üle 300 kõvasti. Korra räägiti verevahetusest ka, aga ühel hetkel hakkas langema ja siis läks ikka kõik korda. Olin nädal temaga haiglas. Kokku käis ta päris mitu korda päevitamas, kaks ööd polnud minu juures, käisin teda öösel söötmas ainult. Saab küll kõik korda ma täitsa mõistan sind, olin ise ka haiglas olles nii murest murtud, nutsin patja ja käisin teda niisama piilumas seal päevitustoas ja silitamas. Olegi tema jaoks olemas ja tea, et kõik saab korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See suht tavaline asi pea pooltel vastsündinutel ju. Meie piiga päevitas ka, erinevad veregrupid olid ja sünnijärgsel päeval muutus kollakaks ja vaid magas. Arst, kes esmaspäeval tuli, käskis lapse kohe päevitama viia ja sealt sain hoopis teise jumega lapse tagasi, ilusa roosa näoga. Paar päeva kontrolliti meil kaaluiivet ka. Sübnitusmajas peale sünnitust lapsed võtavadki alul maha ca 200gr. Ainus kuritegu minu suhtes, oli inkubaatorimuti käitumine, surus, et tema annab lapsele pudelist ja mul veel piima pole niikuinii ja ärgu käigu ma nii tihti all, mul tekkis sellest jube rinnapõletik, kahju, et esmasünnitajana nii rumal olin toona, muidu oleks enda eest seisnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Bilirubiini tase kõrge :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.