Esileht Kodunurk Biojäätmed korteris

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )

Teema: Biojäätmed korteris

Postitas:
Kägu

Mille sisse kogute korteris biojäätmeid? Biolagunevad kotid lagunevad paari päevaga ära. Paberkotid peavad veidi paremini vastu, aga neid ei ole väga heas formaadis saada. Päris poekotitäit biojäätmeid ei tahaks ka endale tuppa koguda. Kilekotti kogudes peaks selle hiljem kuhugi ümber valama. Head lahendust nagu ei olegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea lahendus olek mingi kaanega ämber või kast, et ei haiseks. Ämber täis saab, kallad biolagunevasse kotti ja viid välja. Säilituskasti pesed puhtaks. Samuti müüakse tubaseid konteinereid loodusliku väetise tegemiseks. Sinna käib sisse mingi graanulitelaadne pudi, mis kiirendab protsessi ja hoiab haisu ära.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kogu biojäätmeid. Meil on küll hoovis (8 korteriga maja) miski biojäätmete tünn, nii et kui ma sooviksin neid biojäätmeid koguda, siis ma saaks need ka kohe õue viia. Ausaltöeldes ma ei kujuta ette, kuidas neid biojäätmeid teisiti kogudagi, ma küll endal toas ei tahaks nädal aega mingit käärivat pütikest hoida. Igapäevaselt mul biojäätmeid ei teki, ma päris iga päev ei tee kodus sellist toitu, et peaks kartuleid-porgandeid koorima. Suppide sees kasutan üsna palju ka külmutatud juurikaid (lillkapsas, paprika külmutatuna)

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kogu biojäätmeid. Meil on küll hoovis (8 korteriga maja) miski biojäätmete tünn, nii et kui ma sooviksin neid biojäätmeid koguda, siis ma saaks need ka kohe õue viia.

Millegi sees tuleb nad siiski õue viia. Ei kujuta ette mingi “solgiämbri” pesemist pidevalt. Ja iga peotäie jaoks biolagunev kott osta on ka ajukas. Nõme teema igatepidi.
Kui sul on õues see tünn, siis on ilmselt teie piirkonnas juba ka biojäätmete eraldi kogumine kohustuslik ja tavaprügi hulka seda panna ei tohiks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga eramajas pean ju ka nad samamoodi õue viima. Kaanega ämbriga valamukapi sahtlis, võtan ekstra näppu, jalutan hoovi kaugemasse nurka, tulen tagasi ja pesen ämbri ära. Ega eramajas vähem haisema ei hakka kui korteris. Lihtsam vb mõned sammud vaja rohkem teha.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul koguneb ca 2-liitrine pangeke täis paar-kolme päevaga. Selle ajaga haisema ei lähe miski. Kartulikoored, kapsajuurikad, apelsinikoored, kohvipaks, pole nagu millelgi mädaneda eriti.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kogugi. Mu korter pole mingi prügihoidla, et seal pidevalt mingeid haisvaid kotte hoida ja nende ümberkallamisele aega ja energiat raisata. Läheb üldprügisse. Eraldi sorteerin vaid pappi, paberit , klaasi ja kilet. Ei huvita.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvaline väike kilekott, nt turult saadud või leiva-saiakott. Välja viies valan biojäätmete konteinerisse tühjaks ja kilekott olmeprügisse. Pole just ideaalne lahendus, aga paremat pole leidnud ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millegi sees tuleb nad siiski õue viia. Ei kujuta ette mingi “solgiämbri” pesemist pidevalt. Ja iga peotäie jaoks biolagunev kott osta on ka ajukas. Nõme teema igatepidi. Kui sul on õues see tünn, siis on ilmselt teie piirkonnas juba ka biojäätmete eraldi kogumine kohustuslik ja tavaprügi hulka seda panna ei tohiks.

Ma arvan, et ma peaks viima mingi kausiga, no et koorin kartulid ära, koored kuskile kausi sisse ja siis lähen poetan sinna boijäätmete tünni. Aga enamus osa aastast on see siis nii, et paned saapad jalga, jope selga, lähed oma kausikesega õue, keerad värava lahti, kruvid tünni kaane lahti, poetad koorekesed tünni, siis värav kinni… oeh.

Peaegu ei ole meil biojäätmete kogumine kohustuslik, see peaks olema alates 10 korteriga majast. Meil ongi selline komposteeriv tünn, pmt saaksime sealt mingil ajal valmis komposti siis õuele põõsa alla viia. Viimasel aastal oleme sinna hakanud istutama põõsaid (tikrid, sõstrad) Eelmine aasta olid ainult vitsad püsti, nüüd juba on nagu rohkem põõsa moodi.  Vanasti oli meil pmt ainult muruplats ja kaks sirelit. Keegi eriti hoovi ei kasutanud, sest kõigil on mingid maakodud olemas. Sellist aeda ei saa viljeleda, mida suvel tihti kastma peab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Biolagunev kott ei lagune ja midagi ei haise ka nädal, kui kasutada biolagunevat kotti õigesti st see ei tohi kleepuda mingi ämbri seintele vaid ämbri asemel on nn korv (spetsiaalne korvike müügil või kas või see augustatud prügikorv/prügikast e nn paberikorv). Kui õhk liigub anuma seina ja biolaguneva koti vahel, kõik ok. Võlusõna on ventileerimine.

Kasutan 2+ aastat sellist korvi:

https://www.biobag.ee/wp-content/uploads/2016/04/MaxAir-Ventilated-Caddy-500×500.png

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MaxAir kompostikorv + kotikesed, peab meie perel (3 inimest) u nädala vastu, ei haise.

NB! vedelike(n kohvipaks) imamiseks võib julgelt panna ka köögipaberit st paberkäterätti (kasutatut) jäätmetega samasse.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaanega ämbriga valamukapi sahtlis, võtan ekstra näppu, jalutan hoovi kaugemasse nurka, tulen tagasi ja pesen ämbri ära.

Eriti keskkonnasõbralik, kui iga kord seda solgipange pesta. Palja veega käärivat pläga maha ei pese, ikka kuuma vett ja pesuvahendit tuleb kulutada ja kanalisse lasta. Reoveepuhastil koormus kasvab, veehind kallineb. Samas pesemata ei saa ka jätta, haiseb ja elu tekib sisse.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

MaxAir kompostikorv + kotikesed, peab meie perel (3 inimest) u nädala vastu, ei haise.

NB! vedelike(n kohvipaks) imamiseks võib julgelt panna ka köögipaberit st paberkäterätti (kasutatut) jäätmetega samasse.

Kui tahad keskkonnabralik olla ja kompostida, siis tuleb hakata paberkäterätte kasutama?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille sisse kogute korteris biojäätmeid? Biolagunevad kotid lagunevad paari päevaga ära. Paberkotid peavad veidi paremini vastu, aga neid ei ole väga heas formaadis saada. Päris poekotitäit biojäätmeid ei tahaks ka endale tuppa koguda. Kilekotti kogudes peaks selle hiljem kuhugi ümber valama. Head lahendust nagu ei olegi.

Kallutan prügikasti nagu kõik muugi. Igal õhtul viin prügi välja ja haisema ei hakka midagi, kuigi meil tekib toidujäänuseid päris suures koguses. Supi ja muu vedela kraami lasen wc potist alla ja kohvipaksu kallan kraanikaussi.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Biolagunev kott ei lagune ja midagi ei haise ka nädal, kui kasutada biolagunevat kotti õigesti st see ei tohi kleepuda mingi ämbri seintele vaid ämbri asemel on nn korv (spetsiaalne korvike müügil või kas või see augustatud prügikorv/prügikast e nn paberikorv). Kui õhk liigub anuma seina ja biolaguneva koti vahel, kõik ok. Võlusõna on ventileerimine.

Kasutan 2+ aastat sellist korvi:

https://www.biobag.ee/wp-content/uploads/2016/04/MaxAir-Ventilated-Caddy-500×500.png

Ok, see on midagi uut, mida ma ei teadnud. Peab proovima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille sisse kogute korteris biojäätmeid? Biolagunevad kotid lagunevad paari päevaga ära. Paberkotid peavad veidi paremini vastu, aga neid ei ole väga heas formaadis saada. Päris poekotitäit biojäätmeid ei tahaks ka endale tuppa koguda. Kilekotti kogudes peaks selle hiljem kuhugi ümber valama. Head lahendust nagu ei olegi.

Kallutan prügikasti nagu kõik muugi. Igal õhtul viin prügi välja ja haisema ei hakka midagi, kuigi meil tekib toidujäänuseid päris suures koguses. Supi ja muu vedela kraami lasen wc potist alla ja kohvipaksu kallan kraanikaussi.

Probleem ei olegi haisemises. Lihtsalt Ragn Sellsi uus nõue (meie piirkonnas) on, et biojäätmed lähevad eraldi konteinerisse ja nad saavad olla päris pirtsakad, kui midagi valest konteinerist leiavad. Probleem on see, et see hull biotamine on tegelikult üks topeltjant, ebamugavis ja lisaks kõigele ka raiskamine teisipidi – ikka mingi special kott või korv, lisapesu, lisakilekott vms.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaanega ämbriga valamukapi sahtlis, võtan ekstra näppu, jalutan hoovi kaugemasse nurka, tulen tagasi ja pesen ämbri ära.

Eriti keskkonnasõbralik, kui iga kord seda solgipange pesta. Palja veega käärivat pläga maha ei pese, ikka kuuma vett ja pesuvahendit tuleb kulutada ja kanalisse lasta. Reoveepuhastil koormus kasvab, veehind kallineb. Samas pesemata ei saa ka jätta, haiseb ja elu tekib sisse.

Tõsi. Samas supipotte jmt ikka ju peseme. Eramajas õnneks on rõõm, et suurema sodi loputan vihmaveetünnis oleva maha.

Lihtsalt kui vaeva näha ja sorteerida või seda mitte teha, siis väike kogus biojäätmeid tavaprügikastis võib terve konteineritäie prügi järel sorteerimiskõlbmatuks teha st see mis prügilas tehakse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on maja juures paberikonteiner eraldi. Ei käi mingi eriauto seda tühjendamas, eelmisel suvel vettis seal, kuhi peal. Lõpuks valati tavalisse prügiautosse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on maja juures paberikonteiner eraldi. Ei käi mingi eriauto seda tühjendamas, eelmisel suvel vettis seal, kuhi peal. Lõpuks valati tavalisse prügiautosse.

Tavaline prügiauto tühjendabki. Lihtsalt ta võtabki sel päeval vaid pappi peale.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on maja juures paberikonteiner eraldi. Ei käi mingi eriauto seda tühjendamas, eelmisel suvel vettis seal, kuhi peal. Lõpuks valati tavalisse prügiautosse.

Tavaline prügiauto tühjendabki. Lihtsalt ta võtabki sel päeval vaid pappi peale.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline umbes liitrine nõu (nagu lillepott või väike ämber), sinna sisse panen väikese läbipaistava kilekoti, millega olen poest puu- või juurvilju ostnud, biojäätmed siis sinna sisse. Kui kott täis saab, siis tühjendan õue kompostrisse, kilekoti viskan prügikasti, mis on õues kompostri kõrval ja kuhu meie tavaprügi läheb. Täis saab kuidas kunagi, tavaliselt päeva või paariga. Haisema pole läinud, küll peab sügisel hoolikas olema, et äädikakärbseid ei tekiks, siis katsun kotti tihedamalt tühjendada ja kotisuu kinni hoida. Kaanega nõu peale olen mõelnud, aga pole sobivat leidnud. Kilekotte spetsiaalselt ei osta, kasutan neid, mis poeskäigust üle jäävad, vajadusel võiksin ka saiakotte kasutada, aga need on kitsamad ja siis peaksin omale ilmselt mingi kitsama ja kõrgema nõu vaatama.

Nõud loputan ainult siis, kui kilekott on lekkinud.

Paberit kogume ka eraldi, selle viime jäätmejaama paberikonteinerisse. Loodetavasti seda vast ikka tavaprügiga kokku ei kallata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaanega ämbriga valamukapi sahtlis, võtan ekstra näppu, jalutan hoovi kaugemasse nurka, tulen tagasi ja pesen ämbri ära.

Eriti keskkonnasõbralik, kui iga kord seda solgipange pesta. Palja veega käärivat pläga maha ei pese, ikka kuuma vett ja pesuvahendit tuleb kulutada ja kanalisse lasta. Reoveepuhastil koormus kasvab, veehind kallineb. Samas pesemata ei saa ka jätta, haiseb ja elu tekib sisse.

Üldiselt saab selle ämbri puhtaks küll ka veega, pole ma kunagi sinna midagi muud valanud. Mul suvisel ajal just nii käibki – sodi kompostrisse ja ämber vihmavee tünnist võetud veega puhtaks. Lihtsalt ei ole kõige meeldivam tegevus see pesemine.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogenus – mitte mingil juhul kaanega pang soojas ruumis. Seal lähevadki jäätmed kiirelt käärima või mädanema. Kartuli-. apelsini- ja mangokoortega ei juhtu midagi, kui nad on lahtises anumas ja kuivavad. Kapsalehed, kaalikatükid, leivakannikas seisavad samuti õhu käes, ei haise.  Meloni koor ajab palju vedelikku, aga ka ei lähe paari päevaga mädanema, kui õhku saab. Kohvipaks seisab ka paar päeva ilma hallitamata.
Mingit eripesu kuuma veega pole vaja olnud, ei juhtu selle ämbrikesega midagi.  Niikui kaane peale paned, kohe löga järel. Proovitud pikalt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaas võib isenesest olla, aga mitte umbne, vaid aukudega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaas võib isenesest olla, aga mitte umbne, vaid aukudega.

Ei, see segab ikkagi kuivamist ja õhu ligipääsu. Mitte mingit kaant, siis ei lähe miski haisema ega mädanema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaas võib isenesest olla, aga mitte umbne, vaid aukudega.

Ei, see segab ikkagi kuivamist ja õhu ligipääsu. Mitte mingit kaant, siis ei lähe miski haisema ega mädanema.

Huvitaval kombel spetsiaalsed biojäätmete ämbrid on kaantega?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea lahendus olek mingi kaanega ämber või kast, et ei haiseks. Ämber täis saab, kallad biolagunevasse kotti ja viid välja. Säilituskasti pesed puhtaks. Samuti müüakse tubaseid konteinereid loodusliku väetise tegemiseks. Sinna käib sisse mingi graanulitelaadne pudi, mis kiirendab protsessi ja hoiab haisu ära.

Vastupidi, kaane all hakkavad protsessid kiiremini toimuma ja iga kord kaant avades tuleb korralik lehk, põhi vettib jne.

Mõistlik on ilma kaanet väiksem anum, et max 2 päeva jäätmed siss. Viidki selle sama ämbriga välja ja pärast tühjendamist pesed.

Korteris oli mul ka algul väike kaanega ämber ja biolagunev kott – 3. päevaks haises meeletult, kui miskit sisse panin ja välja viies vettis juba.

Nüüd majas on mul lihtsalt kauss köögis ja iga päev või ülepäeva tühjendan komposti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kogugi. Mu korter pole mingi prügihoidla, et seal pidevalt mingeid haisvaid kotte hoida ja nende ümberkallamisele aega ja energiat raisata. Läheb üldprügisse. Eraldi sorteerin vaid pappi, paberit , klaasi ja kilet. Ei huvita.

Ja üks suur prügiämber haiseb vähem? Prügi on ikka sama palju ju

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaas võib isenesest olla, aga mitte umbne, vaid aukudega.

Ei, see segab ikkagi kuivamist ja õhu ligipääsu. Mitte mingit kaant, siis ei lähe miski haisema ega mädanema.

Huvitaval kombel spetsiaalsed biojäätmete ämbrid on kaantega?

Need on kompostrid, kus jäätmed peavadki käärima hakkama ja lagunema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline prügiauto tühjendabki. Lihtsalt ta võtabki sel päeval vaid pappi peale.

No see masin reaalselt tõstis enne peale suure konteineri sisu ja seejärel tolle paberikonteineri sisu, kõik läks läbisegi. Mul oli sel ajal laps väike ja talle meeldis aknast vaadata, kuidas prügiauto käib, nägime seda oma silmaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 82 )


Esileht Kodunurk Biojäätmed korteris