Esileht Kodunurk Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 366 )

Teema: Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?

Postitas:
Kägu

ja sa ütled, et sellise tubase kompostriga saan linnaviletsuselt vabastuse biojäatmete veost?

Oma eramaja aeda üks komposter osta oleks siiski praktilisem, sinna saab ka umbrohu ja lehed ja kõdunenud taimevarred visata. Kuhu sa need siiani pannud oled?

aiajäätmete osakaal biojäätmete hulgas võib olla nii väike, et ma ei oska nii palju toitu raisata, et kõik tekkivad aiajäätmed konteinerisse saaksin panna…

siiamaani olen ise jäätmejaama viinud, see mul üsna lähedal ja nagunii suht igapäevase liikumistee peal.

Aiajäätmeid võib eraaias endiselt lahtiselt komposteerida, köögijäätmete jaoks peab aga olema kaanega kast, et närilised-linnud laiali ei veaks (jumala õige) ja võidki teha ise tavalise laudadest väikeste õhuvahedega kaanega kasti õue oma mõne kohvifiltri ja õunasüdame jaoks ja ongi asi ants. Tõesti ei pea iga (mõistliku) uuenduse vastu kogu hingest võitlema ju.

jutt algas sellest, et ma ei suuda tekitada nii palju toidujäätmeid kui ette nähtud. seepeale soovitati mul ka aiajäätmed biokonteinerisse panna – selle peale vastasingi, et nende osakaal biojäätmete hulgas on piiratud, seega see ei ole lahendus.

ma, muide, ei võitle üldse biojäätmete eraldi kogumise vastu, ma võitlen jaburate reeglite vastu.

ja kogemus sellega, kuidas inimesed nö alluvad, on mul täiesti olemas. vanematel suures Lasnamäe kortermajas on bio konteiner juba aastaid, aga pilt, mis sealt üheksal korral kümnest vastu vaatab, on kõike muud kui see, mis paberil ette nähtud. äkki prooviks esmalt selle korda saada ja siis hakkaks eramajaomanikke  peedistama?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole üldse sorteerimise vastu, kaugel sellest, komposter on ka aastaid. Sorteerin klaasi, äraantavad pudelid, pakendid, paberi ja papi, mida meil tekib üüratult, olmeprügi, kompostin, mida saan. Aga need praegused reeglid pole normaalsed. Äraveograafikutest rääkimata. Konteinerisse ei või panna piimatooteid, no ok, määrin nendega olmejäätmed ära. Õli pean eraldi kuhugi viima, saan ka sellega hakkama. Kogu aeg populariseeritakse biolagunevate kottide kasutamist ja osa neist tõesti ka laguneb – aga neid ka ei tohi panna biokonteinerisse, kuna prügifirma kompost peab(!) valmima 30 päevaga, aga nii kiiresti need kotid ei lagune. Ega need kotid ka ise suhkruroost ja maisist ei valmi – selleks on vaja ju terveid tehaseid! Kas need töötavad kõik taastuvenergial igal maal? Ja kogu nende sisustus ja masinad on toodetud maailma kaitsmiseks? Kogu see tehnoloogia ja aparatuur nende tarbeks, puhas öko? No vaevalt. Ja siis ma ei või seda pagani kotti isegi biojäätmesse panna…

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vanematel suures Lasnamäe kortermajas on bio konteiner juba aastaid, aga pilt, mis sealt üheksal korral kümnest vastu vaatab, on kõike muud kui see, mis paberil ette nähtud. äkki prooviks esmalt selle korda saada ja siis hakkaks eramajaomanikke  peedistama?

No just! Magalates on biokonteinerid juba ammuilma ja nendes on küll väga palju tavalisi kilekotte jm mittekomposteeruvat kraami. Mitte keegi ei ole reageerinud aastaid ja ei tea ka, kuidas seda teha saaks üldse.  Ja nüüd hakkame eramajade omanikke trahvima, kui sinna  kohupiima ülejäägi paneme? Eks see Maalehe eksperiment nende pakendite jälitusseadmetega viis ka inimestel tuju ära kõike sorteerida, puhtad plastpakendid lõpetasid nagunii kas prügimäel või ahjus, ei mingit taastootmist. Läbi loputatud ja selleks vett raisatud, korralikud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nemad kaaaaaaa!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Grite, VKG, Venemaa, kes iganes võib ju pinnast või Läänemerd reostada, mina siiski meres, allikas ega järves pead Head&Shouldersiga ei pese ega iseennastki mingi dušigeeliga. Peaks ärakulunud talverehvid ja värvipoti põhjad nüüd jõkke viskama, sest kui teised reostavad, mis minagi passin?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem jaburdus on pealesunnitud prügiveo graafik. Olmeprügi kord kuus, pakend 3 kuu peale korra. OK, sain pakendi kord kuus sõitma, aga no olmeprügi konteiner sõidab mul igakord kolmveerand tühjalt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem jaburdus on pealesunnitud prügiveo graafik. Olmeprügi kord kuus, pakend 3 kuu peale korra. OK, sain pakendi kord kuus sõitma, aga no olmeprügi konteiner sõidab mul igakord kolmveerand tühjalt.

Aga hangi siis väiksem konteiner, maksad ka vähem äraveo eest. Vähemalt meil kodus ja ka meie üürikates sõltub veohind konteineri suurusest. 1,5 kuubise konteineri asemel on nüüd, kui prügi sorteeritakse rohkem, 0,8 kuubine. Äraveo hinnavahe on 14 asemel veidi alla kaheksa. Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem jaburdus on pealesunnitud prügiveo graafik. Olmeprügi kord kuus, pakend 3 kuu peale korra. OK, sain pakendi kord kuus sõitma, aga no olmeprügi konteiner sõidab mul igakord kolmveerand tühjalt.

Aga hangi siis väiksem konteiner, maksad ka vähem äraveo eest. Vähemalt meil kodus ja ka meie üürikates sõltub veohind konteineri suurusest. 1,5 kuubise konteineri asemel on nüüd, kui prügi sorteeritakse rohkem, 0,8 kuubine. Äraveo hinnavahe on 14 asemel veidi alla kaheksa. Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

ma ei tea, millises omavalitsuses sa elad ja kes on su teenusepakkuja, aga minu jaoks (Tallinna linnas) läheks konteineri väiksema vastu vahetamine maksma ligi 40 eurot – see on praktiliselt uue konteineri hind. nii et selle 240-liitrise ragnsellsi konteineriga olen ma laulatatud kuni meist emma-kumma eluiga lõppeb, kui nüüd natuke utreerida.

ja isegi kui ma kõik selle otsustaksin siiski läbi teha, siis jäätmevedaja hinnakirja järgi võidaksin ma väiksemat konteinerit kasutades ei rohkem ega vähem kui 30 senti. 30 senti kuus!

kes on see, kes kõiki neid hinnakirju ja teenusepakkuja tingimusi kooskõlastab? kas sellistes protsessides üldse ei mõelda, mis oleks tarbijale motiveeriv? selles jäätmekäitluse süsteemis on vaga palju asju väga viltu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

pole kasutatav soovitus, ragnsells kasseerib kõigilt konteinerite tagastajatelt ja vahetajatelt 18 € konteineri pesemise eest, oled sa selle eelnevalt voolikuga üle lasknud v ei.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema kogemust oskan jagada – Nõmme Linnaosavalitus aktepteeris Bokashi köögikompostrit. Bokashi kompostri eelis on see, et sinna SAAB panna liha, kala ja piimatooteid ja muidugi see et see on küll sul mõnusalt kööginurgas aga ei haise ja kärbseid ligi ei meelita. Tal on see kasutusel juba aasta. Kompostris toimub jäätmete eeltöötlus, seejärel kasvuhoones mulla alla ja paari nädalaga mure murtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tsiteeri

komplekt siit siis:

https://koduwark.ee/collections/bokashi-organko-essential

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem jaburdus on pealesunnitud prügiveo graafik. Olmeprügi kord kuus, pakend 3 kuu peale korra. OK, sain pakendi kord kuus sõitma, aga no olmeprügi konteiner sõidab mul igakord kolmveerand tühjalt.

Aga hangi siis väiksem konteiner, maksad ka vähem äraveo eest. Vähemalt meil kodus ja ka meie üürikates sõltub veohind konteineri suurusest. 1,5 kuubise konteineri asemel on nüüd, kui prügi sorteeritakse rohkem, 0,8 kuubine. Äraveo hinnavahe on 14 asemel veidi alla kaheksa. Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

Mul ongi kõige väiksem konteiner.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem jaburdus on pealesunnitud prügiveo graafik. Olmeprügi kord kuus, pakend 3 kuu peale korra. OK, sain pakendi kord kuus sõitma, aga no olmeprügi konteiner sõidab mul igakord kolmveerand tühjalt.

Aga hangi siis väiksem konteiner, maksad ka vähem äraveo eest. Vähemalt meil kodus ja ka meie üürikates sõltub veohind konteineri suurusest. 1,5 kuubise konteineri asemel on nüüd, kui prügi sorteeritakse rohkem, 0,8 kuubine. Äraveo hinnavahe on 14 asemel veidi alla kaheksa. Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

Mul ongi kõige väiksem konteiner.

Aga miks sa tahaksid, et konteiner tingimata punnis täis oleks?
Minul sellest küllalt raske aru saada, sest äraviskamist ootavaid asju leiab absoluutselt iga kord. Seekord sai kolmandik olmejäätmete konteinerit täis vanu talvejalatseid (2 paari, mis kumbki 4 talve teeninud), talvejope (1), viledaks kulunud sokid (7-8), alustass, mille servast kild väljas ja paar mõraga kruusi. Murdunud varrega kühvel, mõned küünlapõhjad, kaks topiliseks läinud salli, nõudepesuhari, mitu aastat vahetamata WC poti hari, üks paar aastat kasutamata käekott, purunenud purgikaanetaja, mõned sukkpüksid, pannikaas, mille pann kõrbes ära ja kaas on muudele nõudele sobimatu, koerahari, koledaks läinud põll, koledaks läinud pannikaabits, värvist maas tavaline talvemüts, mehe toasussid, kingiks saadud kole plastikust kastekann, talvel kudumistöödest üle jäänud kümmekond redisesuurust lõngakerajääki. Ma isegi ei kujuta ette, et kord kuus ei leiaks ära visata tervet suuuuurt kilekotitäit. Njah, aga ma ka olen hea äraviskaja.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

pole kasutatav soovitus, ragnsells kasseerib kõigilt konteinerite tagastajatelt ja vahetajatelt 18 € konteineri pesemise eest, oled sa selle eelnevalt voolikuga üle lasknud v ei.

Noh, endal ju viisakam tunne.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küsimus neile, kes tallinna linna evald süsteemis linnale oma kompostripildi ja komposteerimise avalduse esitanud: kui palju aeva kulus avalduse esitamisest jaatava vastuse saamiseni?

ise esitasin 1,5 nädalat tagasi, praeguseks ei mingit vastust peale automaatse teate, et nad said avalduse kätte ja hakkavad menetlema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan kogemust kiirkompostriga. Hankisime veebruaris, silma järgi tundub, et kahe nädala pärast saab esimest pinnakomposti 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soetasin endale söefiltritega kompostiämbri tuppa. Näeb ilus välja ja eesmärki täidab ka. https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/prugi–ja-kompostikastid/bioproffa-biojaatmete-kogumiskonteiner-aktiivsoefiltriga-biojaatmete-taaskasutamiseks-ja?id=12687506

Kui ämber täis saab, siis viin õue kompostikasti – väga mugav. Siiani pole küll midagi haisema läinud ja ka väikeseid kärbseid pole tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soetasin endale söefiltritega kompostiämbri tuppa. Näeb ilus välja ja eesmärki täidab ka. https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmikloomad/prugi–ja-kompostikastid/bioproffa-biojaatmete-kogumiskonteiner-aktiivsoefiltriga-biojaatmete-taaskasutamiseks-ja?id=12687506

Kui ämber täis saab, siis viin õue kompostikasti – väga mugav. Siiani pole küll midagi haisema läinud ja ka väikeseid kärbseid pole tekkinud.

Ot kuskohas see filter seal on? Põhjas, poole peal, pinnal? Mismoodi see ämbrike töötab?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan kogemust kiirkompostriga. Hankisime veebruaris, silma järgi tundub, et kahe nädala pärast saab esimest pinnakomposti ????

Raporteerin, ilmselt kulub siiski 10 p veel. Lisasime kulu ja pappi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem jaburdus on pealesunnitud prügiveo graafik. Olmeprügi kord kuus, pakend 3 kuu peale korra. OK, sain pakendi kord kuus sõitma, aga no olmeprügi konteiner sõidab mul igakord kolmveerand tühjalt.

Aga hangi siis väiksem konteiner, maksad ka vähem äraveo eest. Vähemalt meil kodus ja ka meie üürikates sõltub veohind konteineri suurusest. 1,5 kuubise konteineri asemel on nüüd, kui prügi sorteeritakse rohkem, 0,8 kuubine. Äraveo hinnavahe on 14 asemel veidi alla kaheksa. Vana lase voolikuga puhtaks ja selle ostab sinult keegi, kel veel suurem ja nüüd soovib väiksemat.

Mul ongi kõige väiksem konteiner.

Aga miks sa tahaksid, et konteiner tingimata punnis täis oleks?

Minul sellest küllalt raske aru saada, sest äraviskamist ootavaid asju leiab absoluutselt iga kord. Seekord sai kolmandik olmejäätmete konteinerit täis vanu talvejalatseid (2 paari, mis kumbki 4 talve teeninud), talvejope (1), viledaks kulunud sokid (7-8), alustass, mille servast kild väljas ja paar mõraga kruusi. Murdunud varrega kühvel, mõned küünlapõhjad, kaks topiliseks läinud salli, nõudepesuhari, mitu aastat vahetamata WC poti hari, üks paar aastat kasutamata käekott, purunenud purgikaanetaja, mõned sukkpüksid, pannikaas, mille pann kõrbes ära ja kaas on muudele nõudele sobimatu, koerahari, koledaks läinud põll, koledaks läinud pannikaabits, värvist maas tavaline talvemüts, mehe toasussid, kingiks saadud kole plastikust kastekann, talvel kudumistöödest üle jäänud kümmekond redisesuurust lõngakerajääki. Ma isegi ei kujuta ette, et kord kuus ei leiaks ära visata tervet suuuuurt kilekotitäit. Njah, aga ma ka olen hea äraviskaja.

Kuule, sa peaks küll oma tarbimisharjumused üle vaatama, kui sul ikka iga kuu selline hulk prügi tekib. Ma viskan poole aasta peale vast sama koguse asju ära, tegelikult ilmselt ka  poole aasta peale vähem.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sa peaks küll oma tarbimisharjumused üle vaatama, kui sul ikka iga kuu selline hulk prügi tekib. Ma viskan poole aasta peale vast sama koguse asju ära, tegelikult ilmselt ka  poole aasta peale vähem.

Ma ei tea, kas 4 aastat kandmist on talvejalatsite ja talvejope jaoks väga vähe? See oli mu ainus jope, käisin sellega neli aastat. Ma ei tarbi nii palju, et mul oleks 7 jopet kapis. On üks ja ühega käin. Ka suvejakke on üks. Okei, koos matkajakiga kaks.
Sukkpükse ka puruneb, sokke kantakse viledaks. Koeraharja polnud enam vaja, kuna koer suri ära 🙁 ja see oli kutsikapakiga kaasa antud, kui ta 12 aastat tagasi ostsime. Pannikaabitsaid ka nagu vahetame aegajalt, samamoodi viskan ära killulise servaga tasse – kellele neid veriseks tõmmatud huuli vaja on. Ja nii edasi. Enamus inimesi muidugi kogub kola, meie mitte. Kõik, mida ei saa kasutatud aasta või max kaks aastat, saab kas annetatud, müüdud või ära visatud. Katkiseid parandamist mittevõimaldavaid asju ei hoia ja kui talvemüts värvist ära läheb, siis teeb korra-paar tolmulapi tööd ja siis läheb prügisse. Ei, ei pane kappi, et “äkki läheb kunagi vaja”.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sa peaks küll oma tarbimisharjumused üle vaatama, kui sul ikka iga kuu selline hulk prügi tekib. Ma viskan poole aasta peale vast sama koguse asju ära, tegelikult ilmselt ka poole aasta peale vähem.

Ma ei tea, kas 4 aastat kandmist on talvejalatsite ja talvejope jaoks väga vähe? See oli mu ainus jope, käisin sellega neli aastat. Ma ei tarbi nii palju, et mul oleks 7 jopet kapis. On üks ja ühega käin. Ka suvejakke on üks. Okei, koos matkajakiga kaks.

Sukkpükse ka puruneb, sokke kantakse viledaks. Koeraharja polnud enam vaja, kuna koer suri ära ???? ja see oli kutsikapakiga kaasa antud, kui ta 12 aastat tagasi ostsime. Pannikaabitsaid ka nagu vahetame aegajalt, samamoodi viskan ära killulise servaga tasse – kellele neid veriseks tõmmatud huuli vaja on. Ja nii edasi. Enamus inimesi muidugi kogub kola, meie mitte. Kõik, mida ei saa kasutatud aasta või max kaks aastat, saab kas annetatud, müüdud või ära visatud. Katkiseid parandamist mittevõimaldavaid asju ei hoia ja kui talvemüts värvist ära läheb, siis teeb korra-paar tolmulapi tööd ja siis läheb prügisse. Ei, ei pane kappi, et “äkki läheb kunagi vaja”.

Siinkohal räägid sa iseendale vastu. Oma eelmises postituses väitsid, et alati leiab midgi, millega pooltühja konteinerit täita ja loetlesid üles kõik sel korral konteinerisse loobitud asjad. Ja nüüd tood välja kui harva sul sellist kola tekib.

Enamik inimesi saab sellise koguse sodi kokku poole aasta peale mitte iga kuu. Selleks ei pea sugugi kola korjama. Meil 4-liikmelises peres läheb 80-liitrine konteiner enamasti minema pooltühjalt, sest mul ei teki iga kuu äraviskamiseks 2 paari saapaid, katkisi tasse ja ei tea veel mida. Tassi tekib pragu vast korra aastas. Kingitud kole kastekann läheb uuskasutuskeskusesse mitte prügisse. Laste jalanõud jäävad väikeseks enne, kui katki lähevad, seega ei liigu need mitte prügikonteinerisse vaid uuele ringile. Täiskasvanu viskab ka jalatseid ära paar korda aastas – ei tule iga kuu 2 paari jalanõusid äraviskamiseks mitte kuidagi.

Meie konteiner saab täis 2x aastas, siis kui toimub ventsüsteemi hooldus ja vanad filtrid prügikasti lähavad, nendega saab tõesti prügikastist kolmandiku hoobilt täis. Aga muul ajal ei suuda meie pere küll sellises koguses prügi toota, nagu ette nähtud.

Enamus tekkivast prügist on pakend ja seda tavaprügisse nagunii ei pane. Vanad riided lähevad H&M kogumiskonteinetisse, biojäätmed juba aastaid kompostrisse. Meil on 230 L komposter ja saab kenasti nii hakkama, et kevadel tõstad põhja välja ja järgmise kevadeni muudkui pealt täidad. Ilmaski ei suudaks meie pere toota 80L biojäätmeid kuus.

Need suured kastid võtavad aias palju ruumi. Kui inimesel juba on kast, mis alati poolest saadik täitmata jääb, siis ta ei taha aeda järgmist kolakat, mida ta samuti täita ei suuda. Eriti arvestades, et järgmisse kasti kogutava bioprügi arvelt jääb olmeprügi jaoks mõeldud kast veel tühjemaks. Olmeprügi vedamise graafikut võiks küll lubada hõredamaks muuta. Kui biojääde nagunii eraldi koguda, siis ei haise seal ka midagi, et peaks kindlasti iga kuu tühjaks vedama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinkohal räägid sa iseendale vastu. Oma eelmises postituses väitsid, et alati leiab midgi, millega pooltühja konteinerit täita ja loetlesid üles kõik sel korral konteinerisse loobitud asjad. Ja nüüd tood välja kui harva sul sellist kola tekib.

Ikka leian iga kuu. Näiteks nüüd käis prügi neljapäeval ja sinna panin tavaprügile lisaks vanaks läinud padja. Üks on mul veel. Ka viskasin ära ainsa paari teksaseid, sest need on nüüd küll liiga suureks jäänud ja püksirihma – kahjuks kingiti kunstnahast ja see pidas vastu ehk pool aastat. Jõulukardinad ja -laudlina jõudsid alles müüd prügikasti…ka kingitus, aga hirmus koledad, sünteetika ja “Merry Christmas Ho-ho-hoo” kirjaga 🙂 Pole kunagi üleval olnud, aga no enne jõulu sain. Saekett tuleb uus osta, praegu sai vana ära visatud, seda on 4-5 korda teritatud ja nagu hästi enam ei tööta. Ära viskasin ka pange, mis jäi talveks õue ja läks rabedaks. Nüüd mul pange polegi 🙁 Oma viga. Ja nugade puki, no selle paku, mille sees kööginoad käisid. Selle sain 20 aastat tagasi ümmarguseks sünnipäevaks, aga läks koledaks. Miskit veel. Ahjaa, koera puugilahused ja kaelarihmad 🙁 Oleksin pidanud ära viskama ka oma ainsa ujumistrikoo, sest see on veidi viledaks kulunud, aga mõtlesin, et ma niikuinii avalikus rannas ega spaas ei käi, mis ma uut ostan, hea vähemalt peenraid rohida. Paistab, et juuni prügiveoga peaksin ära saatma näiteks plätud, neid on juba teibiga parandatud, võiks tõesti uued osta. Ja kassi liivakast ka. Kass on juba umbes 17 ja vääriks uuemat kasti, kui see, mille teda varjukast võttes ostsime. Kassi kraapimispuule sai uus nöör keerutatud, vana läks juba nüüd prükkarisse.
Vähe asju, aga püüan, et katkiseid, väikeseks või suureks jäänuid ja kasutamist mitteleidvaid kolasid oleks vähem. Ahjaaa, taignarulli viskasin ka ära, sest kui midagi pole kolimisest alates st 20+ aastat kasutatud, siis tõenäosus seda siiski vajada on minimaalne.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinkohal räägid sa iseendale vastu. Oma eelmises postituses väitsid, et alati leiab midgi, millega pooltühja konteinerit täita ja loetlesid üles kõik sel korral konteinerisse loobitud asjad. Ja nüüd tood välja kui harva sul sellist kola tekib.

Ikka leian iga kuu. Näiteks nüüd käis prügi neljapäeval ja sinna panin tavaprügile lisaks vanaks läinud padja. Üks on mul veel. Ka viskasin ära ainsa paari teksaseid, sest need on nüüd küll liiga suureks jäänud ja püksirihma – kahjuks kingiti kunstnahast ja see pidas vastu ehk pool aastat. Jõulukardinad ja -laudlina jõudsid alles müüd prügikasti…ka kingitus, aga hirmus koledad, sünteetika ja “Merry Christmas Ho-ho-hoo” kirjaga ???? Pole kunagi üleval olnud, aga no enne jõulu sain. Saekett tuleb uus osta, praegu sai vana ära visatud, seda on 4-5 korda teritatud ja nagu hästi enam ei tööta. Ära viskasin ka pange, mis jäi talveks õue ja läks rabedaks. Nüüd mul pange polegi ???? Oma viga. Ja nugade puki, no selle paku, mille sees kööginoad käisid. Selle sain 20 aastat tagasi ümmarguseks sünnipäevaks, aga läks koledaks. Miskit veel. Ahjaa, koera puugilahused ja kaelarihmad ???? Oleksin pidanud ära viskama ka oma ainsa ujumistrikoo, sest see on veidi viledaks kulunud, aga mõtlesin, et ma niikuinii avalikus rannas ega spaas ei käi, mis ma uut ostan, hea vähemalt peenraid rohida. Paistab, et juuni prügiveoga peaksin ära saatma näiteks plätud, neid on juba teibiga parandatud, võiks tõesti uued osta. Ja kassi liivakast ka. Kass on juba umbes 17 ja vääriks uuemat kasti, kui see, mille teda varjukast võttes ostsime. Kassi kraapimispuule sai uus nöör keerutatud, vana läks juba nüüd prükkarisse.

Vähe asju, aga püüan, et katkiseid, väikeseks või suureks jäänuid ja kasutamist mitteleidvaid kolasid oleks vähem. Ahjaaa, taignarulli viskasin ka ära, sest kui midagi pole kolimisest alates st 20+ aastat kasutatud, siis tõenäosus seda siiski vajada on minimaalne.

Kulla inimene, sa nimetad siin asju, mida viskad ära korra 5 aasta jooksul. Pealegi suurt osa neist asjadest paljude inimeste kodus polegi, seega ei saa neid ka ära vista, eksole. Kui ikka kettsaagi kodus pole, pole ka saeketti (pealegi mõistlik inimene viib selle vanarauaks, mitte ei pane olmeprügisse); kui koera ega kassi pole, pole ka kassi liivakasti ega surnud koera kaelarihma. 20 aastat vana nugade pukk? – noad on sahtlis vastavast hoidikus, mingit pukki ei teki ka 20 aasta jooksul mitte. Kui kunagi peaks tulema uus köögimööbel, siis sahtlis olev noahoidik läheb utiliseetimisse koos ülejäänud köögimööbliga, mitte ei hakka sahtlisisusid eraldi olmeprügisse toppima. Kasutmata Merry Christmas kardinad (pole elus selliseid asju omanud, ka kingina pole saanud) läheksid uuskasutuskeskusse, et järgmine jõulukola fänn saaks need olematu raha eest osta ja sõbrale kinkida. Kui keegi sellist rämpsu poest uuena ei osta, siis pole ka tootjatel mõtet seesugust jama toota. Teksapüksid võiks ka tekstiilijäätmena vastavasse kogumiskonteinerisse viia – võibolla oled näinud, et vanadest teksapükstest toodetakse näiteks märsse ja muud taolist.

Sinu nimekirjast võiks minu kodus olmeprügina tekkida vana padi, trikoo, plätud ja katkine pang, igaüks neist vast korra 3-4 aasta jooksul.

Kui ikka asi läheb katki, viskan kohe minema; kui kasutust ei leia, viin vastavasse kogumiskonteinerisse jne. Mingit kola ma kuhugi ei kogu. Pole kodus sellist kohtagi, kuhu ma saaks pooleks aastaks koledad kardinad vedelema unustada. Sellest hoolimata, et katkised pannilabidad, mõni  purunenud mänguasi, väsinud tolmulapid, kasutatud hambaharjad ja nõudepesukäsnad ja sukkpüksid jms kraam jooksvalt  prügikasti liigub, ei saa ma enamasti olmeprügi konteinerit ka kolmveerandi ulatuses iga kuu täis. Enamik nendest võtab nii vähe ruumi, et mingit erilist prügihulga suurenemist sellest ei teki, kui see mõni asi prügikasti visata.

Viimane tõesti suur asi, mis ära viskasin oli muruniiduk, aga seda olmeprügisse nagunii panna ei saa. Või sa lammutaksid osadeks ja iga kuu paneks mõne jupi kaupa just niipalju, kui parasjagu ruumi on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulla inimene, sa nimetad siin asju, mida viskad ära korra 5 aasta jooksul. Pealegi suurt osa neist asjadest paljude inimeste kodus polegi, seega ei saa neid ka ära vista, eksole. Kui ikka kettsaagi kodus pole, pole ka saeketti (pealegi mõistlik inimene viib selle vanarauaks, mitte ei pane olmeprügisse); kui koera ega kassi pole, pole ka kassi liivakasti ega surnud koera kaelarihma. 20 aastat vana nugade pukk? – noad on sahtlis vastavast hoidikus, mingit pukki ei teki ka 20 aasta jooksul mitte. Kui kunagi peaks tulema uus köögimööbel, siis sahtlis olev noahoidik läheb utiliseetimisse koos ülejäänud köögimööbliga, mitte ei hakka sahtlisisusid eraldi olmeprügisse toppima. Kasutmata Merry Christmas kardinad (pole elus selliseid asju omanud, ka kingina pole saanud) läheksid uuskasutuskeskusse, et järgmine jõulukola fänn saaks need olematu raha eest osta ja sõbrale kinkida. Kui keegi sellist rämpsu poest uuena ei osta, siis pole ka tootjatel mõtet seesugust jama toota. Teksapüksid võiks ka tekstiilijäätmena vastavasse kogumiskonteinerisse viia – võibolla oled näinud, et vanadest teksapükstest toodetakse näiteks märsse ja muud taolist.

Sinu nimekirjast võiks minu kodus olmeprügina tekkida vana padi, trikoo, plätud ja katkine pang, igaüks neist vast korra 3-4 aasta jooksul.

Miks ründame? Tuju paha? Korista, viska rämps ära, on endal ka ülevam ja avaram tunne.

Kogumiskonteiner on minust 55 km kaugusel asuvas linnas. Tõesti, selles linnas käisin ma viimati 25-26 aastat tagasi. Üks saekett või teksapaar näpus sõita 1 tund ja 35 minutit ümberistumisega konteineri juurde või metalli kokkuostu oleks ikka päris tase. Kahjuks bussidel otseliini pole.
See, kui sul pole koera, trikood, katkist kruusi, koledaks läinud riideid ega pange, ei tähenda, et sul muud sodi pole. Muide – vaata oma toes ringi. Mitut asja sa näed (või tead, et on kapiukse taga), mida sa pole aasta tarvitanud. Viska ära. Bad-bad feng shui 🙂 Ja siis vaata oma riidekappi sama mõttega.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaaa, taignarulli viskasin ka ära, sest kui midagi pole kolimisest alates st 20+ aastat kasutatud, siis tõenäosus seda siiski vajada on minimaalne.

vabandust mu otsekohesuse pärast, aga see on ikka päris nõme elustiil.

sul on toimiv asi, mida lihtsalt _sulle_ ei ole vaja, aga sa viskad selle prügikasti!? naabrinaine läheb samal ajal poodi ja ostab 8€ eest taignarulli.

kas sa spetsiaalselt elad ja tegutsed selle nimel, et tootjatel oleks võimalik rohkem müüa ja maailmas oleks rohkem prügi? vastutustundlikud inimesed on loonud meeletus koguses taaskasutusele suunatud kohti/kanaleid ja ikka veel on meie kõrval inimesed, kes järjepidevalt viskavad prügisse kasutuskõlblikke asju ???? kõik su suureks jäänud teksad, 4a kantud talvejope (ja ilmselt ka saapad), käekott, uued jõulukardinad, pannikaas, koerahari – kõik need asjad oleksid võinud kedagi teist edasi teenida. me võime vaielda selle üle, kas küünlajuppe ja koledaks läinud noahoidikut oleks keegi võinud uuskasutada, kuid eelnimetatud asjade puhul ei tohiks isegi arutelu tekkida, kas nende koht on prügikonteineris või taaskasutuses.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaaa, taignarulli viskasin ka ära, sest kui midagi pole kolimisest alates st 20+ aastat kasutatud, siis tõenäosus seda siiski vajada on minimaalne.

vabandust mu otsekohesuse pärast, aga see on ikka päris nõme elustiil.

sul on toimiv asi, mida lihtsalt _sulle_ ei ole vaja, aga sa viskad selle prügikasti!? naabrinaine läheb samal ajal poodi ja ostab 8€ eest taignarulli.

kas sa spetsiaalselt elad ja tegutsed selle nimel, et tootjatel oleks võimalik rohkem müüa ja maailmas oleks rohkem prügi? vastutustundlikud inimesed on loonud meeletus koguses taaskasutusele suunatud kohti/kanaleid ja ikka veel on meie kõrval inimesed, kes järjepidevalt viskavad prügisse kasutuskõlblikke asju ???? kõik su suureks jäänud teksad, 4a kantud talvejope (ja ilmselt ka saapad), käekott, uued jõulukardinad, pannikaas, koerahari – kõik need asjad oleksid võinud kedagi teist edasi teenida. me võime vaielda selle üle, kas küünlajuppe ja koledaks läinud noahoidikut oleks keegi võinud uuskasutada, kuid eelnimetatud asjade puhul ei tohiks isegi arutelu tekkida, kas nende koht on prügikonteineris või taaskasutuses.

Ei, muidugi ma pakkusin seda taignarulli meie lähikülade grupis. Pannikaas ei saa kedagi edasi teenida, sest selle diameeter on 41,5 cm ja oli tehtud sepa poolt täpselt meie eritelllimusel tehtud absoluutselt unikaalsele trapetsikujulisele pannile. Tegi mu toona 11-aastane poeg, tagus ise plekist. Sa oleks tahtnud üle kümne aasta kasutatud ja varrel kutsika hambajälgedega koeraharja või arvad, et keegi oleks tahtnud? Päriselt? Vene toodanng, umbes viiendik harjaseid puudu. Sa tahtnuks mu jopet, mida olin kandnud neli aastat iga päev poolest oktoobrist poole aprillini ja millel kaenla alt oli nõelutud ja mis käis selga ainult üle pea, sest alt juba teine lukk ei käinud lahti enam? Krae narmendas, varjasin seda salliga. Mul on ühel jalal Hallux Valgus, sa arvad, et keegi tahaks neid jalatseid, mis on veninud? Järgmised toon sulle, anna aadress. Teksad, mis teenisid viimased 7-8 aastat vaid seenelkäigul ja marjasoos, sest no kahjuks olid juba eelnevast umbes 10 aastat kasutamisest kulunud…mul on ühed püksid, velvetid, tahad endale? Nad on jalgevahelt hõredad, sest mul on vaid kaks paari pükse, aga kannan neid pika tuunikaga.

Niisiis sa arvad, et kuidagi mõistlikum oleks kord kuus ühe-kahe kasutuskõlbmatu esemega linna sõita? Sul on loodussäästust küll eriline ettekujutus.

Vähem tarbimist, vähem möla, pikem samm!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks vaielda, inimesed on erinevad. Meie pere puhul on aastate praktika, et 80 l olmeprügi konteiner sõidab minema pooltühjalt kuust kuusse. Mees on hakanud sinna vihaka pakendite kotti suruma päev enne prügivedu – sest pakendikonteiner on meist 5 km ja tõesti on nõme saata konteiner pooltühjalt teele, samal ajal ise autoga prügauto sabas pakendeid viima sõita.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaaa, taignarulli viskasin ka ära, sest kui midagi pole kolimisest alates st 20+ aastat kasutatud, siis tõenäosus seda siiski vajada on minimaalne.

vabandust mu otsekohesuse pärast, aga see on ikka päris nõme elustiil.

sul on toimiv asi, mida lihtsalt _sulle_ ei ole vaja, aga sa viskad selle prügikasti!? naabrinaine läheb samal ajal poodi ja ostab 8€ eest taignarulli.

kas sa spetsiaalselt elad ja tegutsed selle nimel, et tootjatel oleks võimalik rohkem müüa ja maailmas oleks rohkem prügi? vastutustundlikud inimesed on loonud meeletus koguses taaskasutusele suunatud kohti/kanaleid ja ikka veel on meie kõrval inimesed, kes järjepidevalt viskavad prügisse kasutuskõlblikke asju ???? kõik su suureks jäänud teksad, 4a kantud talvejope (ja ilmselt ka saapad), käekott, uued jõulukardinad, pannikaas, koerahari – kõik need asjad oleksid võinud kedagi teist edasi teenida. me võime vaielda selle üle, kas küünlajuppe ja koledaks läinud noahoidikut oleks keegi võinud uuskasutada, kuid eelnimetatud asjade puhul ei tohiks isegi arutelu tekkida, kas nende koht on prügikonteineris või taaskasutuses.

Ei, muidugi ma pakkusin seda taignarulli meie lähikülade grupis. Pannikaas ei saa kedagi edasi teenida, sest selle diameeter on 41,5 cm ja oli tehtud sepa poolt täpselt meie eritelllimusel tehtud absoluutselt unikaalsele trapetsikujulisele pannile. Tegi mu toona 11-aastane poeg, tagus ise plekist. Sa oleks tahtnud üle kümne aasta kasutatud ja varrel kutsika hambajälgedega koeraharja või arvad, et keegi oleks tahtnud? Päriselt? Vene toodanng, umbes viiendik harjaseid puudu. Sa tahtnuks mu jopet, mida olin kandnud neli aastat iga päev poolest oktoobrist poole aprillini ja millel kaenla alt oli nõelutud ja mis käis selga ainult üle pea, sest alt juba teine lukk ei käinud lahti enam? Krae narmendas, varjasin seda salliga. Mul on ühel jalal Hallux Valgus, sa arvad, et keegi tahaks neid jalatseid, mis on veninud? Järgmised toon sulle, anna aadress. Teksad, mis teenisid viimased 7-8 aastat vaid seenelkäigul ja marjasoos, sest no kahjuks olid juba eelnevast umbes 10 aastat kasutamisest kulunud…mul on ühed püksid, velvetid, tahad endale? Nad on jalgevahelt hõredad, sest mul on vaid kaks paari pükse, aga kannan neid pika tuunikaga.

Niisiis sa arvad, et kuidagi mõistlikum oleks kord kuus ühe-kahe kasutuskõlbmatu esemega linna sõita? Sul on loodussäästust küll eriline ettekujutus.

Vähem tarbimist, vähem möla, pikem samm!

aga see käekott, räägi palun sellest ka!

vaata, sa mainisid pükse, mis on laiaks jäänud, sa ei rääkinud sõnagi sellest, et oled neid 18 aastat kandnud… ülejäänud asjadega sama, ma ei tuleks selle pealegi, et neli aastat kantud jope kuskilt narmendab või läbi on kulunud – mul on kahju, et sa nii kehva kvaliteediga asju oled sunnitud ostma.

ilmselgelt oligi kõik see prügi, aga mingil põhjusel pidi sa oma eelmiste postitustes jätma mulje, et lihtsalt sul endal polnud enam soovi/vajadust neid asju edasi kasutada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikka pöörane, kuidas see inimene siin oma olmeprügi kogustest kirjutab. No ok, padjad tõesti täidavad kasti, aga vaid üks ju visati ära? Kõik ülejäänu, millest jutt on? Mingi 20 aastat vana tainarull või noahoidja  – no 1 kord 20 aasta jooksul ju viskasid minema. Või need püksid, mida ongi vaid 2 paari – ehk 10 aasta jooksul üks paar läheb prügisse. Ja joped ju ka mitte kord kuus ei lähe prügikasti. Mis mõradega tassidesse puutub – ma olen 18 aastat siinses kodus elanud ja mitte ükski tass pole mõranenud. Igapäevastel taldrikutel tõesti mõned täkked servadesse tekkisid pärast 15 aastat kasutamist – panin nad kõik korraga prügikasti ja sellest tekkis põhja peale vaid ca 15 cm virnake. Mul tõesti ei teki olmeprügi igal kuul kastitäis. Ja sellest pikast kirjutisest ka aru ei saa, et niimoodi võiks aastas 12 korda kast täis saada. Nii vähe riideid ja muud kraami ju visati ära ja väga pikalt kasutatud asju.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 366 )


Esileht Kodunurk Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?