Esileht Kodunurk Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 366 )

Teema: Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?

Postitas:

ilmselgelt oligi kõik see prügi, aga mingil põhjusel pidi sa oma eelmiste postitustes jätma mulje, et lihtsalt sul endal polnud enam soovi/vajadust neid asju edasi kasutada.

Hoopis sina eeldad ja kujutad igasugu asju ette. Ma juba enne mõtlesin, et inimesed on ikka väga varmad mingeid jaburusi oletama – eks ikka omaenda mätta otsast, vaevumata mõtlema, et igal asjal on enamasti olemas taustsüsteem ja et enamasti see erineb kardinaalselt sellest, mida teised mõtlevad või arvavad. Logisch, et kohe ei hakata kogu taustüsteemi kirja panema, aga kes kauem on Perekoolis käinud, need juba teavad, et on olemas igasugu inimesi ja igasugu taustsüsteeme ja et ei saa, ei pea ega tohikski kohe “jooksu pealt valedele järeldustele tulla”. Ja muidugi veel see, et ollakse samuti väga varmad kohe nõiajahti alustama ja süüdistama kirjutajat tont teab milles. Ja ikka stiilis, et aaaaaga saaa ju ennnnne ei üüüütelnud. No ei peagi kõike ütlema, tule Ansip appi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tõesti ei teki olmeprügi igal kuul kastitäis. Ja sellest pikast kirjutisest ka aru ei saa, et niimoodi võiks aastas 12 korda kast täis saada.

See, et sina millestki aru ei saa, ei puuduta ju asja. Jutt ei ole ka kastitäiest iga kuu vaid umbes kolmandikust – neljandikus, kui õigesti lugesin. Istun siin ja vaatan oma 19 ruudust tuba selle pilguga, et mis oleks pidanud ammu ära antama või ära visatama.
Saan nüüd ka äkki pahandada, et kirjutan pikalt. Telekaaluse riiulil on vererõhumõõtja karp, plastikust. Kuna vererõhumõõtja on varahommikul ja magma minnes tegevuses, on see magamistoas. Karp kogub tolmu, muidugi peaks ära viskama. Kaminahari, aga äärmiselt kehv, ei pühi kenasti. Mis tast hoida, müüa teda ei saa, sest varre ots on katki. Peaks ära viskama. Väike hunnik raamatute kattekaasi. Neid, mis kõvade kaante peal käivad, enamus mitte päris tavaline paber. Need on niiskuskahjustusega, peaks muidugi ära viskama. Veiniriiul, koledakene, traadist, halastuse pärast külajoodikult ühel laadal ostetud. Pärast veinikülmiku ostmist kasutu, liiga teravate nurkadega ja inetu, et müüa. Miks seda ma ära pole visanud? Tumba, minimaalselt 40 aastat vana, narmendav, näotu, nõuk masstoodang. Mugav kaminat küttes peale istuda, kuigi ähvardab kokku vajuda, aga uus kaminatool on ju ostetud ja on köögis niisama risuks ees. Muidugi plastikosad ja kangaosa prükkarisse, miks seni pole teinud, ei tea. Diivanipadjast ei taha isegi mõelda, mis seal sees on. Meenus, et prilllauas on pragu, kuigi vaid kaks aastat vana ja sügisel hangitud rätikunagil murdus viiest kaks naga ära.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on prügivedu 2x kuus ja prügikast 240l. Iga kord on kast ääreni täis. Peres 5 liiget, kellest 1 veel mähkmetes. Prügi ei viitsi sorteerida, sh kõik pakendid, purgid, kartulikoored jne lähevad samasse kasti. Ei tunne üldse mingit muret selle pärast. Aianurgas on kompostitünn, mis on pealt suletav. Selle abil saan biojäätmete äraveo vabastuse. Sügisel lähevad oksad ja hekikäätmed sinna kasti. Muru niitmisest jäätmeid ei teki, sest robot stabiilselt niidab igat liblet.

Riided, mida enam ei kanna või on katki, viin suurte 200l prügikottidega tööjuurde prügikasti. Samas kotis ka jalanõud, vanad käe-ja seljakotid. Las prükkarid võtavad endale kui tahavad. Taaskastuse usku ei ole  st ei käi kaltsukates ja sinna ei vii ka.

Mõttetu massihullus on see prügisorteerimine.

+7
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tõesti ei teki olmeprügi igal kuul kastitäis. Ja sellest pikast kirjutisest ka aru ei saa, et niimoodi võiks aastas 12 korda kast täis saada.

See, et sina millestki aru ei saa, ei puuduta ju asja. Jutt ei ole ka kastitäiest iga kuu vaid umbes kolmandikust – neljandikus, kui õigesti lugesin. Istun siin ja vaatan oma 19 ruudust tuba selle pilguga, et mis oleks pidanud ammu ära antama või ära visatama.

Saan nüüd ka äkki pahandada, et kirjutan pikalt. Telekaaluse riiulil on vererõhumõõtja karp, plastikust. Kuna vererõhumõõtja on varahommikul ja magma minnes tegevuses, on see magamistoas. Karp kogub tolmu, muidugi peaks ära viskama. Kaminahari, aga äärmiselt kehv, ei pühi kenasti. Mis tast hoida, müüa teda ei saa, sest varre ots on katki. Peaks ära viskama. Väike hunnik raamatute kattekaasi. Neid, mis kõvade kaante peal käivad, enamus mitte päris tavaline paber. Need on niiskuskahjustusega, peaks muidugi ära viskama. Veiniriiul, koledakene, traadist, halastuse pärast külajoodikult ühel laadal ostetud. Pärast veinikülmiku ostmist kasutu, liiga teravate nurkadega ja inetu, et müüa. Miks seda ma ära pole visanud? Tumba, minimaalselt 40 aastat vana, narmendav, näotu, nõuk masstoodang. Mugav kaminat küttes peale istuda, kuigi ähvardab kokku vajuda, aga uus kaminatool on ju ostetud ja on köögis niisama risuks ees. Muidugi plastikosad ja kangaosa prükkarisse, miks seni pole teinud, ei tea. Diivanipadjast ei taha isegi mõelda, mis seal sees on. Meenus, et prilllauas on pragu, kuigi vaid kaks aastat vana ja sügisel hangitud rätikunagil murdus viiest kaks naga ära.

Muidugi võib kogu selle nodi ära visata, aga see eelmine inimene ju kirjutas, et ta saab 12 korda aastas oma olmejäätmete kasti niimoodi täis. Mõnest padjast, tainarullist ja mõranenud tassist, mis 10-20 aastat vanad. Sa vast mahutad oma ebavajalikud asjad vaid ühte kasti ära. Äärmisel juhul kahe korraga saad kasti täis. Ja mida siis ülejäänud 10 aasta jooksul igal kuul ära viskad?

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi võib kogu selle nodi ära visata, aga see eelmine inimene ju kirjutas, et ta saab 12 korda aastas oma olmejäätmete kasti niimoodi täis. Mõnest padjast, tainarullist ja mõranenud tassist, mis 10-20 aastat vanad. Sa vast mahutad oma ebavajalikud asjad vaid ühte kasti ära. Äärmisel juhul kahe korraga saad kasti täis. Ja mida siis ülejäänud 10 aasta jooksul igal kuul ära viskad?

Mulle jääb ka see osa arusaamatuks. Kui on iga kuu suur kotitäis asju ära visata, siis peaks ju samapalju kraami tekkima ka, muidu pole ju lõpuks enam midagi ära visata. Samas inimene ei käi iga kuu linnaski. Ongi siis 20 aastat prügi kogunud, mida on asunud nüüd jaokaupa välja viskama?

Eks igaühel on oma tarbimisharjumused, aga tundus, et see kirjeldaja siin ju ise ei saanud aru. kuidas teistel ei teki iga kuu piisavalt äravisatavat kraami. Nagu näha, enamusel ikka ei teki küll ja paljud siiski ei viska ka vanu riideid jms kraami olmeprügisse. Ma ei vaidle vastu, et mõnel juhul on see mõistlik, kuid paljud siiski elavad linnas või käivad seal regulaarselt ja sel juhul on küll keskkonnasäästlikum riided muul moel utiliseerida.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle jääb ka see osa arusaamatuks. Kui on iga kuu suur kotitäis asju ära visata, siis peaks ju samapalju kraami tekkima ka, muidu pole ju lõpuks enam midagi ära visata. Samas inimene ei käi iga kuu linnaski. Ongi siis 20 aastat prügi kogunud, mida on asunud nüüd jaokaupa välja viskama?

Tekib juurde, tekib juurde 🙂 Küll kingivad ülemused. lapsed või sugulased midagi, küll pleekivad kardinad ära, lõikelauad ei püsi, kui nii palju kokata. Täna just vaatasin, et jalamatt on küll juba piinlik ja Carlsbergi õlle spordikotiga ka nagu ei liigu, kui külagruppidest keegi endale ei taha – võitsin aata tagasi suva selveri loosimisega. Äratuskell on kindlasti 25 aastat vana ja kuna vähemalt 10 aastat äratavad meid mobiilid – mis ta seisab. Raadiofunktsiooni ei ole, antiik ei ole. 1970. aastate kirjutusmasin, mis muide kuulus tuntud kirjamehele – muuseum ei tahtnud, väärtuslik ei ole, isiklikult ka emotsionaalselt sidet pole. Peab ära viskama. Ja siis see kohvrike, mida nähes ma alati nutma hakkan. Pisike nahast klõpsuga kohvrike, millega mu 1932. aastal sündinud ema (eel)koolis käis. Kuuliaguga. On ammune foto, pilt, kus on mõne aastane ema oma koerakesega, kelle see hulkuv kuul tappis, mistõttu ema sai hingelise trauma, mis saatis teda eluaeg. Sõda oli ju. Ära visata? Südant pole. Vaadata? Südant pole. Kappi toppida? Nii tehtud, aga miks peaks mul selline asi alles olema, mistõttu ema täiskasvanuna kord aastas kindlasti psühhiaatriahaiglas oli. Käsi pole veel tõusnud ära viskama eriti halba õlimaali. Tõsiselt halba.

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tekib juurde, tekib juurde ???? Küll kingivad ülemused. lapsed või sugulased midagi, küll pleekivad kardinad ära, lõikelauad ei püsi, kui nii palju kokata. Täna just vaatasin, et jalamatt on küll juba piinlik ja Carlsbergi õlle spordikotiga ka nagu ei liigu, kui külagruppidest keegi endale ei taha – võitsin aata tagasi suva selveri loosimisega. Äratuskell on kindlasti 25 aastat vana ja kuna vähemalt 10 aastat äratavad meid mobiilid – mis ta seisab. Raadiofunktsiooni ei ole, antiik ei ole. 1970. aastate kirjutusmasin, mis muide kuulus tuntud kirjamehele – muuseum ei tahtnud, väärtuslik ei ole, isiklikult ka emotsionaalselt sidet pole. Peab ära viskama. Ja siis see kohvrike, mida nähes ma alati nutma hakkan. Pisike nahast klõpsuga kohvrike, millega mu 1932. aastal sündinud ema (eel)koolis käis. Kuuliaguga. On ammune foto, pilt, kus on mõne aastane ema oma koerakesega, kelle see hulkuv kuul tappis, mistõttu ema sai hingelise trauma, mis saatis teda eluaeg. Sõda oli ju. Ära visata? Südant pole. Vaadata? Südant pole. Kappi toppida? Nii tehtud, aga miks peaks mul selline asi alles olema, mistõttu ema täiskasvanuna kord aastas kindlasti psühhiaatriahaiglas oli. Käsi pole veel tõusnud ära viskama eriti halba õlimaali. Tõsiselt halba.

Issver, missugune kolakoguja.

+6
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on prügivedu 2x kuus ja prügikast 240l. Iga kord on kast ääreni täis. Peres 5 liiget, kellest 1 veel mähkmetes. Prügi ei viitsi sorteerida, sh kõik pakendid, purgid, kartulikoored jne lähevad samasse kasti. Ei tunne üldse mingit muret selle pärast. Aianurgas on kompostitünn, mis on pealt suletav. Selle abil saan biojäätmete äraveo vabastuse. Sügisel lähevad oksad ja hekikäätmed sinna kasti. Muru niitmisest jäätmeid ei teki, sest robot stabiilselt niidab igat liblet.

Sellest ma küll aru ei saa. Biojäätmete tünn on olemas, aga kartulikoored lähevad prügikasti. Miks ometi? Ma pole mingi ökomemm, aga no elementaarne biojääde läheb ikka komposti, tundub ülimõttetu sellega koormata prügivedajaid ja loodust.  Loomakondid jms jah, on küsitav, aga kartulikoored jms komposteerimata jätmine tundub mulle küll liig.

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest ma küll aru ei saa. Biojäätmete tünn on olemas, aga kartulikoored lähevad prügikasti. Miks ometi? Ma pole mingi ökomemm, aga no elementaarne biojääde läheb ikka komposti, tundub ülimõttetu sellega koormata prügivedajaid ja loodust. Loomakondid jms jah, on küsitav, aga kartulikoored jms komposteerimata jätmine tundub mulle küll liig.

Vastan: ei viitsi selle sorteerimismajandusega tegeleda. Mitu prügikasti jne. Lihtsam on kõik ühte visata. Prügiveo hind mulle sellest ei muutu.

+3
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on küll tellitud vedu, see ei maksa ju midagi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on küll tellitud vedu, see ei maksa ju midagi.

sinule ei maksa, aga keegi maksab selle veo ju kinni. ja kui auto käib lihtsalt tühje kaste tühjendamas, siis on see sulaselge raiskamine ja koormus maakerale.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina panen sügavkülma biolaguneva kilekoti, kuhu kõik need jäätmed kokku kogun ja siis kui muu prügi vaja välja viia võtan ka selle koti ning viskan biojäätmete prügikasti. Ei haise midagi.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina panen sügavkülma biolaguneva kilekoti, kuhu kõik need jäätmed kokku kogun ja siis kui muu prügi vaja välja viia võtan ka selle koti ning viskan biojäätmete prügikasti. Ei haise midagi.

Nojah. Mul sügavkülmas selle jaoks ruumi pole.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mida siis ülejäänud 10 aasta jooksul igal kuul ära viskad?

no eks neid riideid tekib juurde, tasse läheb katki jne. see kuu vaatasime ka, et pole seda kasti lõpuni millegagi täita. siis sain aru, et rõdul on vana kaltsuvaiba talve jooksul täiesti määndunud ja ka mitte plaanituks selleks aastaks niikuinii tükk, mis viskamist ootab. sai prükkar täis pärast seda, kui munad tõstsin külmikus kaussi ja sain kaks tühja plastik-munakarpi.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mind hetkel tigedaks ajab, on hoopis pakendivedu. Sain peale veofirmaga suhtlemist selle korra peale kuus – algne pakkumine oli kord kolme kuu peale. No kus kurat ma peaks kuu aega neid pakendeid hoidma? Komposteerimine on oluline, et närilisi ei tekiks, pakendite hoidmise peale ei teki või? Jah, ma loputan neid, aga ei pese tõesti. See on lihtsalt nii naeruväärne, paar koda kuus viin need pakendid ise ära ja siis kord kuus sõidab linnukese pärast auto neile järgi. Kusjuures mitte koos tavapärase olmeprügiveoga, vaid eraldi sõidab.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pakendeid ma küll viin ise ära. Aga mind ikka teeb nõutuks see kompostimine. Meil jääb järgi tihti sööki. Kui ma viin selle komposti, tulevad sinna kindlasti hiired sööma. Kui kinnine see kast peab olema,  et hiired sinna sisse ei saaks? Nad ju pressivad end igast praost läbi, ronivad seina mööda üles. Sellest ei piisa kui mul on puidust kaanega kast aianurgas. See peab olema nagu plastmassist prügikast siis? Aga seal tekib mädanemine, roiskumine,  löga söögist.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See peab olema nagu plastmassist prügikast siis? Aga seal tekib mädanemine, roiskumine,  löga söögist.

Plastikust komposter. Googelda, neid on igas mõõdus ja disainitud närilistekindlaks. Ei teki seal kompostris ka mingit roiskumist kui õigesti kasutada.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See peab olema nagu plastmassist prügikast siis? Aga seal tekib mädanemine, roiskumine, löga söögist.

Plastikust komposter. Googelda, neid on igas mõõdus ja disainitud närilistekindlaks. Ei teki seal kompostris ka mingit roiskumist kui õigesti kasutada.

Meil komposter juba ammu pidevas kasutuses ja midagi pole roiskuma läinud. Hiiri ka pole. Eile just toimetasin seal pikemalt, puhastasin seda ämblikuvõrkudest ja niitsin ümbert – mitte mingit lõhna ka ei ole!

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läheb biojäätmete tarbeks ostetud biolagunevate kilekottide peale rohkem raha kui prügiveo arve peale. Veits kummaline nagu.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läheb biojäätmete tarbeks ostetud biolagunevate kilekottide peale rohkem raha kui prügiveo arve peale. Veits kummaline nagu.

Milleks sa neid biolagunevaid kotte ostad? Pole kunagi vaja olnud. Vabalt saab ilma.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris tulised siin teemad, aga kes endiselt otsib parimat lahendust biojäätmete kogumiseks siis soovitan väga teha seda selle rohelise korviga. Mugav sang küljes, tõsta lihtsalt kapipeale ja koori koored sisse. BioBagi kotid tuleb välja et peavad seal sees ka kenasti vastu, ei teki mingit läga ega haisu. Ämm ja äi, vend ja tädi, kõik kasutavad. Naeruväärselt hea asi. Muidugi on teema, et kuhu see panna. Meil väike köök, kord on see meil köögikapil, siis põrandal.. ja suvel hoidsin mõnda aega rõdul, sest need äädikakärbsed ikka tahtsid kiusama tulla. BioBagi kotid päriselt lagunevad, ma ei tea, kas meil Eestis üldse on teisi biolagunevaid kotte veel, BioBagi kotid aga sertifitseeritud ja tuntud üle maailma. Sain kindlust kui nägin Mait Kriipsalu esitlust kus tutvustas neid seritifikaate ja soovitas kasutada siis kas BioBagi kotte või üldse mitte kotte. Ma eelistan kotiga, nii oluliselt mugavam
Kes soovib siis mina tellisin oma komplekti siit: thttps://www.biobag.ee/tootekategooria/eripakkumised/
Ma arvan, et pole kallis. Selle võrra võiks olmeprügile prügikasti rohkem ruumi jääda ja kulub tavalisest plastikust kotte ka vähem

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et pole kallis. Selle võrra võiks olmeprügile prügikasti rohkem ruumi jääda ja kulub tavalisest plastikust kotte ka vähem

Biojääde võtab nii naeruväärselt vähe ruumi võrreldes olmeprügiga, no vast 1/20 on biojääde.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Biojääde võtab nii naeruväärselt vähe ruumi võrreldes olmeprügiga, no vast 1/20 on biojääde.

ilmselt sõltub harjumustest. kes ikka kodus süüa teevad igapäevaselt ja nullist, neil tekib ka biojäätmeid rohkem.

meil on köögihunt ja ma arvasin ka, et paljukest neid biojäätmeid ikka tekib, aga nüüd, kui olen hundi kasutamist vähendanud ja kompostri ostu kaalun, siis olen hakanud biojäatmeid eraldi koguma, et saada pilt ette, kui palju neid siis on. no ma pean ütlema, et ikka on – 1-2 päevaga koguneb u kolmeliitrise ämbri jagu. ja ei, seal ei ole ära visatud toitu, puhtalt toidujäätmed pluss mõned lilled. kui peaks veel korra seenel käima või kõrvitsasuppi tegema, siis saaks üldse nädala normi päevaga täis. segaolmejäätmeid koguneb meil seevastu üks tavaline ämbritäis nädalaga. ehk siis ma olen üllatunud, et kogus on peaaegu sama. siiamaani lasin pea kõik selle hundist alla ja ei tajunud üldse nii suurena seda kogust..

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt sõltub harjumustest. kes ikka kodus süüa teevad igapäevaselt ja nullist, neil tekib ka biojäätmeid rohkem. meil on köögihunt ja ma arvasin ka, et paljukest neid biojäätmeid ikka tekib, aga nüüd, kui olen hundi kasutamist vähendanud ja kompostri ostu kaalun, siis olen hakanud biojäatmeid eraldi koguma, et saada pilt ette, kui palju neid siis on. no ma pean ütlema, et ikka on – 1-2 päevaga koguneb u kolmeliitrise ämbri jagu. ja ei, seal ei ole ära visatud toitu, puhtalt toidujäätmed pluss mõned lilled. kui peaks veel korra seenel käima või kõrvitsasuppi tegema, siis saaks üldse nädala normi päevaga täis. segaolmejäätmeid koguneb meil seevastu üks tavaline ämbritäis nädalaga. ehk siis ma olen üllatunud, et kogus on peaaegu sama. siiamaani lasin pea kõik selle hundist alla ja ei tajunud üldse nii suurena seda kogust..

Teen kõik toidu nullist. Segajäätme prügikast on 3 päevaga täis, biojäädet on 3 päevaga pool sellest pruunist kilekotist, millega poest kartuleid tuuakse. Segajäätmes ju paberid, karbid, purgid, potsikud jne.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Segajäätmes ju paberid, karbid, purgid, potsikud jne.

tõesti või? siis ilmselt peaks tõmbama piiri nende vahele, kes sorteerivad prügi ja kes mitte.

pakendeid sorteerime me juba aastaid eraldi ja segaolmejäätmetesse ei lähe praktiliselt mitte midagi. pakendeid on min 2x rohkem kui olmejäätmeid.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

tõesti või? siis ilmselt peaks tõmbama piiri nende vahele, kes sorteerivad prügi ja kes mitte. pakendeid sorteerime me juba aastaid eraldi ja segaolmejäätmetesse ei lähe praktiliselt mitte midagi. pakendeid on min 2x rohkem kui olmejäätmeid.

Ma ei soovi oma aias näha viit prügikonteinerit, eks. Juba see biojäätme oma, mis suvel kohustuslikuks läks ja tuli hankida on segaolme kõrval liig.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei soovi oma aias näha viit prügikonteinerit, eks. Juba see biojäätme oma, mis suvel kohustuslikuks läks ja tuli hankida on segaolme kõrval liig.

Ega sa neid kõiki konteinereid endale ju ei pea hankima. Meil on iga tänava otsas konteinerid, elan Tallinnas. Hakkasin sinna ka nüüd pappi, pakendeid ja klaasi viima ja tõesti enam praktiliselt segaolmejäätmeid ei tekigi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on iga tänava otsas konteinerid, elan Tallinnas.

Kus niisugused tänavad Tallinnas on? Või on neeed mingid eriti pikad tänavad, no Pärnu mnt-le vast mõni konteiner ikka paiguataud on. Meil on näiteks terve asumi peale vaid üks koht kus konteinerid on, kõrvalasumis on neid kohti rohkem, aga kindlasti mitte igal tänaval.

Me biojäätmed kompostime oma krundil (lähevad kõigepealt kompostrisse ja sealt valmis või mõnikord ka poolvalmis kompostmuld kompostihunnikusse oma aega ootama. Vanapabari viime vastavasse konteinerisse (enamasti jäätmejaama), panditaara lähima poe taarapunkti. Pakendeid pole siiani eraldi kogunud, aga plaanis on, naaberasumi pakendikonteiner on isegi lähemal kui enda asumi oma.

Aias on ainult segajäätmete prügikast ja komposter, muud kogume eraldi kotti ja kui see on täis, siis viime ära, tavaliselt jääb mõni sobiv koht ikka tee peale.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sa neid kõiki konteinereid endale ju ei pea hankima. Meil on iga tänava otsas konteinerid, elan Tallinnas. Hakkasin sinna ka nüüd pappi, pakendeid ja klaasi viima ja tõesti enam praktiliselt segaolmejäätmeid ei tekigi.

Elan ka Tallinnas, mingeid konteinereid kuskil tänava otsas pole. Ja ma ei hakka oma autoga ju vedama mingit prahti kuhugi.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil väike kortermaja ning prügi sorteerin vastavalt sellele, mis konteinerid meil hoovis on. Varem oli segaolme, segapakendid ja paber/papp. Siis sai kõige kiiremini täis segaolme prügikott. Kui lisandus kohustus hakata biojäätmeid eraldi sorteerima ja tuli konteiner siis asi muutus. (Nüüd konteinerid: segaolme, segapakend, klaas, paber/papp, biojäätmed). Bioprügi (BioBag korviga)  viin välja üle päeva, segaprügi prügikorv nädalaga täis ei saa.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 366 )

Esileht Kodunurk Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?