Esileht Kodunurk Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?

Näitan 6 postitust - vahemik 361 kuni 366 (kokku 366 )

Teema: Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?

Postitas:
Kägu

Meil väike kortermaja ning prügi sorteerin vastavalt sellele, mis konteinerid meil hoovis on. Varem oli segaolme, segapakendid ja paber/papp. Siis sai kõige kiiremini täis segaolme prügikott. Kui lisandus kohustus hakata biojäätmeid eraldi sorteerima ja tuli konteiner siis asi muutus. (Nüüd konteinerid: segaolme, segapakend, klaas, paber/papp, biojäätmed). Bioprügi (BioBag korviga)  viin välja üle päeva, segaprügi prügikorv nädalaga täis ei saa.

Meil ka väike kortermaja 8 korteri ja 3 äriruumiga ning on segaolme-ja biokonteiner.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on prügivedu 2x kuus ja prügikast 240l. Iga kord on kast ääreni täis. Peres 5 liiget, kellest 1 veel mähkmetes. Prügi ei viitsi sorteerida, sh kõik pakendid, purgid, kartulikoored jne lähevad samasse kasti. Ei tunne üldse mingit muret selle pärast. Aianurgas on kompostitünn, mis on pealt suletav. Selle abil saan biojäätmete äraveo vabastuse. Sügisel lähevad oksad ja hekikäätmed sinna kasti. Muru niitmisest jäätmeid ei teki, sest robot stabiilselt niidab igat liblet.

Sellest ma küll aru ei saa. Biojäätmete tünn on olemas, aga kartulikoored lähevad prügikasti. Miks ometi? Ma pole mingi ökomemm, aga no elementaarne biojääde läheb ikka komposti, tundub ülimõttetu sellega koormata prügivedajaid ja loodust. Loomakondid jms jah, on küsitav, aga kartulikoored jms komposteerimata jätmine tundub mulle küll liig.

Vastan: ei viitsi selle sorteerimismajandusega tegeleda. Mitu prügikasti jne. Lihtsam on kõik ühte visata. Prügiveo hind mulle sellest ei muutu.

Sul vist pole kaasaegset elamist:) ongi ju vähemalt kolm prügikasti köögimööblisse sisse ehitatud:)

+1
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul vist pole kaasaegset elamist:) ongi ju vähemalt kolm prügikasti köögimööblisse sisse ehitatud:)

Mul on kevadel valminud maja ja tellitud köögimööbel. Kaks prügikasti on mööblisse sisse ehitatud. Ise tellisin selliselt. Oleks ka ühega või lausa ilma saanud. Pole see küll mingi näitaja, et uus elamine ja siis on mitu. Samamoodi võiks sulle ette heita, kas sa ei tellinudki kaasaegselt oma soovi kohaselt mööblit ja võtsid valmise mööbli.

PS! Hoolimata sellest, et konteinereid on kaks mööblis, sorteerime me juba aastaid korralikult prügi.
Üks kast olmejäätmed, teine pakendid. Biojäätmete jaoks on pisike 2-liitrine kaanega “kohvrike”. Panditaarat, pappi ja paberit kogume majandusruumi.

Taara, pakendid ja paberi viin lähilinna kogumiskohta, kui sealt muude asjatoimetuste tõttu mööda sõidan. Poodi minnes viib ka tee sealt mööda. Pole ka mingi probleem, kui see pakendikott või paberikast ununeb viia ja jääb pagasnikusse järgmist ringi ootama. See ei haise ju.

Biojäätmeid tekib meil väga vähe, sest meil on ka kanad, kes saavad toidujäägid söögiks.  Biojäätmetesse satuvad enamasti vaid sibula ja banaanikoored ja kohvipaks.

Kui me linnas korteris elaks, siis tekiks biojäätmeid rohkem. Muus osas jääks tarbimine ja prügimajandus samaks. Kraanikausi all oleks kaks konteinerit ja taarakott. Biojäätmeid koguks kindlasti vaid kaanega suletavasse anumasse.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sordin eraldi ja viin ära panditaara. Biojäätmed biokonteinerisse, aboluutselt kõik ülejäänu segaolmekonteinerisse.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Viskad kõik segakotti ja seod koti kinni. Punkt.

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu mis järeldused. Tõesti pole äsja ehitatud, aga mõned aastad tagasi tegime köögiremondi ja tõesti ei soovinud mitme prügikasti jaoks ruumi mööbli sisse.

Ma pigem mõtlesin mitut konteinerit maja ette. Meil on prügikasti jaoks ehitatud eraldi osa, mille prügiauto meeskond saab ise avada. Mahubki ainult see üks 240L konteiner. Mingeid uusi konteinereid ega koledat sorteerimisjaama ei hakka ehitama. Prügi koht on prügimäel. Mina ei hakka prügifirma eest tööd ära tegema. Olen nõus ka rohkem maksma, aga sorteerima ei hakka.

+1
-1
Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 361 kuni 366 (kokku 366 )

Esileht Kodunurk Biojäätmete kogumine. Lahendused? Kuidas?