Esileht Pereelu ja suhted Bioloogiline isadus ja düsfooria

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Bioloogiline isadus ja düsfooria

Postitas:

Kas asjaolu, et noor ei tea oma tegelikku bioloogilist isa (ei tea, et on lapsendatud mehe poolt, kes ei ole bioloogiline vanem), võiks põhjustada düsfooriat?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib, sest alati on võimalus, et see noor tegelikult teab seda, aga sina ei tea, et tema teab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin varasemas postituses kirjutas, et tundis terve lapsepõlve, et midagi on valesti ning alles täiskasvanuna sai teada.
No antud juhul see teema, et teismeline väidab end kuidagi nö. valena tundvat ja arvab, et tema on tegelikult teisest soost ja kui vaid saaks õigesse kehasse jms.
Kuid kas võib olla, et ta just sellesama isateema tõttu tunneb end nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul on küsimus, kas spermadoonori kasutamisel peaks ka laps teadma, et tal ei ole oma isa geenid?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul on küsimus, kas spermadoonori kasutamisel peaks ka laps teadma, et tal ei ole oma isa geenid?

Jah, peaks!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa mitte samal teemal siin foorumis juba arutlenud ei ole?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viimase küsimusega teemaalgatakat ehk siis mind silmad peeti, siis jah ma lüsisin sama asja kohta, aga kuna see oli vana teema, siis vastuseid ma nii ei saanudki…
Nii tegin siis oma teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

moevärk
https://epl.delfi.ee/lp/mul-oli-poeg-ja-tohutu-ilus-tutar-nuud-on-mul-kaks-poega?id=90056651

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul on küsimus, kas spermadoonori kasutamisel peaks ka laps teadma, et tal ei ole oma isa geenid?

Kristalselt aus ema ei varja isegi oma koolieelikust lapse eest isaduse tegelikku fakti. Ema saab tänapäevase tehnika juures väga vabalt varjatud kaameraga üles võtta dr. Sõritsa juures seda vedelast lämmastikust auravat pütti, kust lapse tegelik isa välja kougiti

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil see juba 5-6 aastat teemaks olnud. Nüüd täisealine, aga õnneks midagi ette võtnud pole. Olen aru saanud, et sellised asjad võivad olla seotud puberteediga ja ka üle minna. Ise ka alati poisilik olnud, ehkki pole mõelnud, et tahsksingi mees olla.
Ja ikkagi arutlen, kas sellel ja isateemal võiks mingi seos olla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus lastest ju siiski teavad, kui tegemist kasuisaga (või -emaga).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul on küsimus, kas spermadoonori kasutamisel peaks ka laps teadma, et tal ei ole oma isa geenid?

Jah, peaks. Seda enam, et igasugused Ancestry.com jne tüüpi teenused on juba isegi praegu (rääkimata siis tulevikust) nii levinud, et niikuinii ei õnnestu lapse eest tõde varjata. Parem siis las teab kohe algusest peale, kuigi see võib omakorda palju probleeme tekitada. Vastupidine trauma on siiski palju hullem.
https://anonymousus.org/stories/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 03:03; 01.07 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

düsfooria

Minu arvates peaks. On palju haigusi, mis on geneetilised ja see teadmine lihtsustaks oluliselt selle inimese elu, kui peaks mõni selline haigus välja lööma.
Väldiks ka asjatut muretsemist, kui vanematel lööb mõni geneetiline haigus välja, siis inimene teab, et temal ei ole neid geene.
Ka munaraku doonorluse puhul peab seda teadma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma saan aru, aga see ei vasta paraku minu küsimusele…

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et inimesed tunnevad väga hästi ära, et neile valetatakse (antud juhul ei räägita bioloogilisest päritolust). Nad ei oska seda muidugi sõnadesse panna, sest pole õrna aimugi, et valetatakse ja milles see valetamine seisneb. Ja siis võibki väljenduda see pahuruses ja rahulolemattuses.
See ei tähenda muidugi, et tõe välja rääkimisel kõik paugu pealt paremaks muutub. Laps on selle tujutusega juba harjunud elama ja niisama lihtsalt kätteõpitud harjumusi ei muuda. Aga tõde ehk aitab ikka õige tee kätte leida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 10:23; 30.06 11:21; 01.07 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

moevärk

https://epl.delfi.ee/lp/mul-oli-poeg-ja-tohutu-ilus-tutar-nuud-on-mul-kaks-poega?id=90056651

Jah, tal on nüüd kaks poega. See uus poeg on õnnelik ja tal on ka tore poissõber(!). Homoseksuaalsus on minu jaoks igati mõistetav, aga siinkohal kippus juhe kokku jooksma: tahan nii väga saada tüdrukust meheks ja olla sealjuures gaymees?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 10:57; 30.06 21:33; 03.07 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homoseksuaalsus on minu jaoks igati mõistetav, aga siinkohal kippus juhe kokku jooksma: tahan nii väga saada tüdrukust meheks ja olla sealjuures gaymees?

Miks juhe kokku jooksma? Seksuaalsus ja sugu on ju täiesti erinevad asjad. ûks on see, millisest soost isikuid sa enda jaoks seksuaalselt atraktiivseks pead, teine on see, kuidas sa ennast ise oma kehas ja ühiskonnas tunned – kas mehe või naisena. Eesti keeles on kehva sõnavara selleks, inglise keeles arendatakse ka pidevalt uusi sõnu ja lühendeid. Kas tead näiteks, mida tähendab CIS-inimene? Uuri.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 10:23; 30.06 11:21; 01.07 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda vedelast lämmastikust auravat pütti, kust lapse tegelik isa välja kougiti

Püha jäme jumal! No tõesti! Julm, aga veidi naljakas ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homoseksuaalsus on minu jaoks igati mõistetav, aga siinkohal kippus juhe kokku jooksma: tahan nii väga saada tüdrukust meheks ja olla sealjuures gaymees?

Miks juhe kokku jooksma? Seksuaalsus ja sugu on ju täiesti erinevad asjad. ûks on see, millisest soost isikuid sa enda jaoks seksuaalselt atraktiivseks pead, teine on see, kuidas sa ennast ise oma kehas ja ühiskonnas tunned – kas mehe või naisena. Eesti keeles on kehva sõnavara selleks, inglise keeles arendatakse ka pidevalt uusi sõnu ja lühendeid. Kas tead näiteks, mida tähendab CIS-inimene? Uuri.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 10:57; 30.06 21:33; 03.07 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean nüüd mainima, et minu tütrel on ka poiss-sõber ja üsna mehelik…

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.06 15:36; 27.06 16:45; 27.06 22:15; 28.06 00:30; 28.06 07:45; 30.06 07:51; 30.06 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks juhe kokku jooksma? Seksuaalsus ja sugu on ju täiesti erinevad asjad. ûks on see, millisest soost isikuid sa enda jaoks seksuaalselt atraktiivseks pead, teine on see, kuidas sa ennast ise oma kehas ja ühiskonnas tunned – kas mehe või naisena. Eesti keeles on kehva sõnavara selleks, inglise keeles arendatakse ka pidevalt uusi sõnu ja lühendeid. Kas tead näiteks, mida tähendab CIS-inimene? Uuri.

Jah, ja sina oled meil muidugi ülim instants ja viimse tõe teadja, kelle arvamused elust ja loodusest kuuluvad vastuvaidlematule ülevõtmisele ja allumisele, ning kes lausa olemuslikult ei saagi kunagi eksida, eksole!

Kulla ajupestud tegelane. Kui sa vaid teaksid, kui naeruväärne sa oma ülima enesekindlusega esinemisel ja pseudoteaduse kuulutamisel välja näed. Eksimatu tunnus, et inimene kuulub ajupesuga tegelevasse ususekti, on väljendi “CIS-inimene” kasutamine. Ja oh õnnetust, veel teistelegi kuulutamine ja pähe määrimine stiilis “usu, usu, mina tean, kuidas asjad on”.

Kes oled sina, et sa tuled mulle või mõnele teisele oma veidraid, elust irdunud arvamusi tõena kuulutama ja pähe määrima? Kas sa ikka saad aru, kui jabur su tegevus on? Usu kodus mida tahad, aga ära selliseid uskumusi teistele peale suru.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.06 03:03; 01.07 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks juhe kokku jooksma? Seksuaalsus ja sugu on ju täiesti erinevad asjad. ûks on see, millisest soost isikuid sa enda jaoks seksuaalselt atraktiivseks pead, teine on see, kuidas sa ennast ise oma kehas ja ühiskonnas tunned – kas mehe või naisena. Eesti keeles on kehva sõnavara selleks, inglise keeles arendatakse ka pidevalt uusi sõnu ja lühendeid. Kas tead näiteks, mida tähendab CIS-inimene? Uuri.

Jah, ja sina oled meil muidugi ülim instants ja viimse tõe teadja, kelle arvamused elust ja loodusest kuuluvad vastuvaidlematule ülevõtmisele ja allumisele, ning kes lausa olemuslikult ei saagi kunagi eksida, eksole!

Kulla ajupestud tegelane. Kui sa vaid teaksid, kui naeruväärne sa oma ülima enesekindlusega esinemisel ja pseudoteaduse kuulutamisel välja näed. Eksimatu tunnus, et inimene kuulub ajupesuga tegelevasse ususekti, on väljendi “CIS-inimene” kasutamine. Ja oh õnnetust, veel teistelegi kuulutamine ja pähe määrimine stiilis “usu, usu, mina tean, kuidas asjad on”.

Kes oled sina, et sa tuled mulle või mõnele teisele oma veidraid, elust irdunud arvamusi tõena kuulutama ja pähe määrima? Kas sa ikka saad aru, kui jabur su tegevus on? Usu kodus mida tahad, aga ära selliseid uskumusi teistele peale suru.

Ma ei ole midagi enda usust või uskumisest kirjutanud ja veel vähem midagi “pähe määrinud”. Pigem oli mu ülevaate aluseks sotsiaalteaduslikud arusaamad. Igaüks võib uurida ja lugeda ise.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 10:23; 30.06 11:21; 01.07 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkilise soodüsfooria tekkepõhjused on pigem mingi emotsionaalse trauma tagajärjeks. Selleks traumaks ehk päästikuks võib olla näiteks koolikiusamine, lähedase kaotus, vanemate lahutus, samuti teadasaamine, et isa ei ole bioloogiline.

Soodüsfooriat võib võrrelda mitmete teiste haigustega, mis on keskendunud oma kehaga rahulolematusele ning ajendatud soovist keha vigastada. Eriti teismelised tütarlapsed ei ole tihti oma kehaga rahul, nad leiavad, et nende keha on kas: liiga paks, liiga karvane, liiga tume, liiga hele või valest soost. Nad tunnevad, et tahaksid oma keha vigastada ja siis otsivadki pealtnäha loogilisi argumente, et seda teha: nii nagu anorektik väidab, et ta olla paks, nii väidab soodüsfooriaga tüdruk, et ta olla vales kehas. Ka anoreksiat ei peetud veel hiljaaegu mitte haiguseks, vaid tõemeeli otsitigi noore enesenäljutamisele õigustusi stiilis “ju siis ta on paks ja ongi vaja”. Pärast suuri võitlusi õnnestus anoreksia siiski haiguseks liigitada. Praegu on sama teema soodüsfooriaga: otsitakse õigustust, miks tüdruk peab ennast vigastama hakkama, kuid traumast põhjustatud haiguseks seda veel ei loeta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks juhe kokku jooksma? Seksuaalsus ja sugu on ju täiesti erinevad asjad. ûks on see, millisest soost isikuid sa enda jaoks seksuaalselt atraktiivseks pead, teine on see, kuidas sa ennast ise oma kehas ja ühiskonnas tunned – kas mehe või naisena. Eesti keeles on kehva sõnavara selleks, inglise keeles arendatakse ka pidevalt uusi sõnu ja lühendeid. Kas tead näiteks, mida tähendab CIS-inimene? Uuri.

Jah, ja sina oled meil muidugi ülim instants ja viimse tõe teadja, kelle arvamused elust ja loodusest kuuluvad vastuvaidlematule ülevõtmisele ja allumisele, ning kes lausa olemuslikult ei saagi kunagi eksida, eksole!

Kulla ajupestud tegelane. Kui sa vaid teaksid, kui naeruväärne sa oma ülima enesekindlusega esinemisel ja pseudoteaduse kuulutamisel välja näed. Eksimatu tunnus, et inimene kuulub ajupesuga tegelevasse ususekti, on väljendi “CIS-inimene” kasutamine. Ja oh õnnetust, veel teistelegi kuulutamine ja pähe määrimine stiilis “usu, usu, mina tean, kuidas asjad on”.

Kes oled sina, et sa tuled mulle või mõnele teisele oma veidraid, elust irdunud arvamusi tõena kuulutama ja pähe määrima? Kas sa ikka saad aru, kui jabur su tegevus on? Usu kodus mida tahad, aga ära selliseid uskumusi teistele peale suru.

Ma ei ole midagi enda usust või uskumisest kirjutanud ja veel vähem midagi “pähe määrinud”. Pigem oli mu ülevaate aluseks sotsiaalteaduslikud arusaamad. Igaüks võib uurida ja lugeda ise.

Sotsiaalteadused on kohati paras uhhuu. Kõik see sotsiaalselt konstrueeritud sugu jms on tore küll, aga kui lugeda täppisteaduslikke uuringuid, siis soonormist kõrvale kaldujate hormonaalne tasakaal on ka paigast ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 10:57; 30.06 21:33; 03.07 20:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Bioloogiline isadus ja düsfooria