Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Biopsia tulemus

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Biopsia tulemus

Postitas:
Kägu

Histoloogiliselt pinnal atüüpiline ebaküps lameepiteel. Düsplaasia mõõdukast tugevani (CIN2-CIN3). Foonil tavapärast endotservikaalset silinderepiteeli.
Kas oskab keegi infot anda, arst pole veel helistanud sain tulemuse digiloost, aitäh kes aitavad ise väga mures. Hpv oli 18 positiivne ja peale seda võeti biopsia proov.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leidsin netist:
lameepiteeli düsplaasia mõõdukast raskeni (CIN2/3) näitab, et tegemist on keskmise kuni raske astme rakumuutustega emakakaelas, mida põhjustab inimese papilloomiviirus (HPV). Düsplaasia astmeid on kolm: kerge (CIN1), mõõdukas (CIN2) ja raske(CIN3).
CIN 2/3 kuulub vähieelsete sesundite hulka, mis vajavad ravi. Kuna PAP testi alusel on tegemist CIN2/3-ga, tuleb teostada kolposkoopiline uuring. See võimaldab paremini hinnata muutusi emakakaelas ja kolposkoopia käigus võetakse ka koeproov diagnoosi täpsustamiseks. CIN2/3 ravi on kirurgiline: emakakaela konisatsioon, mille käigus eemaldatakse koonusekujuliselt HPV-st kahjustatud emakakaela osa. Kiirurgiline ravi on vajalik, kuna CIN2/3 -st võib areneda emakakaela vähk.
Konisatsiooni järel olete jälgimisel (analüüsid, kolposkoopia) kaks korda aastas.
Lisainfot vaadake ka: http://www.hpv.ee ja http://www.emakas.ee

Loodan, et sul lõopeb kõik hästi!
Edu!

+1
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Biopsia tulemus