Esileht Pereelu ja suhted Blokib ja siis ei bloki?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Blokib ja siis ei bloki?

Postitas:
Kägu

Olen facebookis ühte tuttavat jälginud ja tähele pannud järgmist. Me pole teineteist lisanud, ega seal suhelnud. Muidu ka ei suhtle. Otsides tuleb profiil välja, paar päeva on, kaob. Ütleb midagi taolist, et antud lehte ei saa hetkel vaadata? Paar päeva on selline teade, edasi ilmub jälle välja? Mis toimub? Inimene blokib minu profiili ja unblokib, blokib ja unblokib? Nii kogu aja?

+3
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Luulud?

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks tuttavalt endalt ei küsi, kui unblokitud oled? Argpüks oled?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama lugu ühe inimesega. Ta ajas mulle ligi, aga pärast minu abiellumist kadus mu FB-listist– oli mu ära blokkinud. Siis mõned kuud hiljem ilmus jälle välja, “sõbrasoovituste” listi all. Sinna aga ei satu sind blokkinud inimesed, sest neid sa lihtsalt ei näe. Olen aru saanud, et sõbrasoovitused koosnevad inimestest, kes kas on su sõprade sõbrad (mida see inimene ei ole) või need, kes su profiili on vaadanud.

*See FB ongi tegelikult üks imelik kommuun.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

*See FB ongi tegelikult üks imelik kommuun.

Draamadeks.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa teda üldse jälgid, kui te sõbrad ei ole ega suhtle? Niisama nuhid kellegi taga iga päev, et täpselt tead, et täna-homme on profiil ja siis kaks päeva jälle pole?

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

FB tarkvara areneb ja muutub sellise kiirusega, et nende enda arendajad ei suuda ise ka nende bugidega järge pidada ning kogu süsteem on otsast peale mäda. Selline viga on täiesti tavaline. Samuti nt see et inimesed su sõbralistist maagiliselt kaovad ja taasilmuvad ilma et ise oleksid vastu võtnud. Või see, et sinu sõbralistis inimesed on, aga kellegi teisega ühiste sõprade all neid inimesi ei näita jne. Pluss need asjad kui näitab et sul on terve uudisvoog tühi. Sõbrasoovitused tulevad mingi algorütmi järgi, nt gruppidest, mille liige sa oled. Need inimesed ei pea olema sind vaadanud. Üldloogika on see et loogikat pole mõtet FB otsida 😀

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen facebookis ühte tuttavat jälginud ja tähele pannud järgmist. Me pole teineteist lisanud, ega seal suhelnud. Muidu ka ei suhtle. Otsides tuleb profiil välja, paar päeva on, kaob. Ütleb midagi taolist, et antud lehte ei saa hetkel vaadata? Paar päeva on selline teade, edasi ilmub jälle välja? Mis toimub? Inimene blokib minu profiili ja unblokib, blokib ja unblokib? Nii kogu aja?

Sõltuvushaiguseks kujunenud, tühjust imetleda. Tal on ikka profiil privaatne, sest miks ta ei peaks seda privaatsena hoidma stalkeritele, nagu sina? Pane endale ka sõbralistile kõik nähtavaks, et talt ära võtta võimalus stalkimiseks, kui veel ei ole, aga miks ta muidu käib sinu profiili peal?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

FB tarkvara areneb ja muutub sellise kiirusega, et nende enda arendajad ei suuda ise ka nende bugidega järge pidada ning kogu süsteem on otsast peale mäda. Selline viga on täiesti tavaline. Samuti nt see et inimesed su sõbralistist maagiliselt kaovad ja taasilmuvad ilma et ise oleksid vastu võtnud. Või see, et sinu sõbralistis inimesed on, aga kellegi teisega ühiste sõprade all neid inimesi ei näita jne. Pluss need asjad kui näitab et sul on terve uudisvoog tühi. Sõbrasoovitused tulevad mingi algorütmi järgi, nt gruppidest, mille liige sa oled. Need inimesed ei pea olema sind vaadanud. Üldloogika on see et loogikat pole mõtet FB otsida 😀

Kust seda lugesid?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

On inimesi, kes panevad oma konto päris kinni ja siis teevad lahti, kui midagi vaadata tahavad. Ilmselt pead end liiga oluliseks, kui arvad, et blokk mahavõetakse ja siis jälle peale pannakse. Enamasti blokke ikka naljalt ei panda ja maha ka ei võeta, kõige tõenäolisem on, et ta kustutab igakord oma konto kui “lahkub” ja siis “tuleb ” tagasi. Seda enam, et te pole üksteist sõpradeks lisanud. Tõesti arvad, et kellelegi on aega kedagi otsida üles ja temaga selliselt mängida, et viskan minema ja siis korjan üles? Täiesti võõra inimesega, keda ei tunnegi niipalju, et sõbraks lisada. Kas sina tõesti ise teed nii?

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On inimesi, kes panevad oma konto päris kinni ja siis teevad lahti, kui midagi vaadata tahavad. Ilmselt pead end liiga oluliseks, kui arvad, et blokk mahavõetakse ja siis jälle peale pannakse. Enamasti blokke ikka naljalt ei panda ja maha ka ei võeta, kõige tõenäolisem on, et ta kustutab igakord oma konto kui “lahkub” ja siis “tuleb ” tagasi. Seda enam, et te pole üksteist sõpradeks lisanud. Tõesti arvad, et kellelegi on aega kedagi otsida üles ja temaga selliselt mängida, et viskan minema ja siis korjan üles? Täiesti võõra inimesega, keda ei tunnegi niipalju, et sõbraks lisada. Kas sina tõesti ise teed nii?

Konto pidev kustutamine ja taastamine on kergem? Mitu korda nii üldse teha saab? Mis selle kaotamise ja tagasituleku mõte on üldse? Ma ei lisa jah igasuguseid sõbraks. See ei tähenda, et ma teaks ainult neid, kes sõbralistis on. Ma ei suhtlegi eriti ka nendega, kes sõbralistis on. Põhiliselt fb panen uue pildi või jagan midagi, laigin midagi, vaatan teiste postitusi.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konto pidev kustutamine ja taastamine on kergem? Mitu korda nii üldse teha saab? Mis selle kaotamise ja tagasituleku mõte on üldse?
Ma ei lisa jah igasuguseid sõbraks.

See ei tähenda, et ma teaks ainult neid, kes sõbralistis on. Ma ei suhtlegi eriti ka nendega, kes sõbralistis on. Põhiliselt fb panen uue pildi või jagan midagi, laigin midagi, vaatan teiste postitusi.

Mida sa.. mitte keegi ei tea seda, millesse sa end mässinud oled. Vaata suhtumine ka üle, seal peitubki vastus, miks sa ise ei tea. Miks sa üldse võõraste igasuguste inimeste profiili vaatad? Sõbralistis pole piisavalt postitajaid?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest saab sättida ühest kohast, kas sinu profiil tuleb välja võõraste otsijate hulgast, sõprade sõprade hulgast või on ainult sõpradele nähtav. Selleks ei pea ju kedagi blokkima. Minul on privaatsussätted näiteks nii pandud, et ainult sõbrad näevad minust infot. Mistahes teine inimene ei jõua minu profiilinigi, ja kui jõuab, siis näeb seal vaid täielikku tühjust.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust seda lugesid?

Olen ise arendaja ja suhelnud ühe FB endise arendajaga. Kõiki neid vigu, mida nimetasin, olen ise kogenud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust seda lugesid?

Olen ise arendaja ja suhelnud ühe FB endise arendajaga. Kõiki neid vigu, mida nimetasin, olen ise kogenud.

Mitte ükski arendaja ei kirjuta “algorütm”.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte ükski arendaja ei kirjuta “algorütm”.

Mismoodi nad siis kirjutavad, kas pigem venepäraselt, et “algoritm” või?
(алгоритм. – Jaa, ma tean ka meie EKI tädisid ja nende kalapüüdmist, see on neil tavaline. )

Skype omad, kes EKI-ndusega ei tegele, vaid reaalse asjaga, neil on ju ka algorütm?
Näide: https://digi.geenius.ee/raadiosaade/algorytm/02-07-algorutm-mida-skypei-majas-tehakse/

……..

Aga teemaalgataja on muidugi meil “lahe tegelane”.

Seda TA ilmselt ei oska selgitada, miks peaks ühe võõra inimese FB kontot ülepäeviti jälgima.
Kusjuures, ta ise kirjutab selle võõra inimese nime veel otsingusse ülepäeviti valesti ka.
Miks ta muidu teda ei leia.

Vaatasin kah huvi pärast üht enda jaoks võõrast inimest – Jüri Ratast.

No ei kao ta kusagile, mees nagu muiste, aeg ajalt midagi postitab, aga ilmselgelt tal seal hommikust õhtuni aega passida vist ei ole.
Aga ta ka ei teki ega kao.

Kui ilmselt teda kuu pärast uuesti vaadata, oleks paar postitust juures, aga kogu profiil ikka alles.
Kuidas TA oma “tutvusringkonnast” selliseid kaljukindlaid inimesi ei suuda leida ja neid siis salaja jälgida, on arusaamatu.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samuti nt see et inimesed su sõbralistist maagiliselt kaovad ja taasilmuvad ilma et ise oleksid vastu võtnud.

Selles ma küll kahtlen. Mul on sõbralistis ca 250 inimest ja mitte keegi ei ole ise sinna tekkinud (10 aasta jooksul). Aegade jooksul on ca 15 inimest kadunud, aga olen kindel, et nad on ise sõbraks olemise maha võtnud. Kõik on tõesti olnud sellised inimesed, kellega ei ole enam aastaid kokku puutunud ja suhtlust või midagi olulist ühist ei ole. Ja mõned on ka sellepärast kadunud, et meil on ületamatuid erimeelsusi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks võimalik põhjendus sellisele käitumisele on see, et inimene veedab Facebookis liiga palju aega ja see häirib ka tema vajalikke tegemisi. Siis on lihtsam oma konto deaktiveerida. Aga sõltuvus kõigega kursis olla paneb inimese konto jälle aktiveerima.

Või siis ei oska see inimene lihtsalt FB kasutada.

Olen aru saanud, et sõbrasoovitused koosnevad inimestest, kes kas on su sõprade sõbrad (mida see inimene ei ole) või need, kes su profiili on vaadanud.

Pigem need, kelle profiili sa ise oled vaadanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konto pidev kustutamine ja taastamine on kergem? Mitu korda nii üldse teha saab? Mis selle kaotamise ja tagasituleku mõte on üldse? Ma ei lisa jah igasuguseid sõbraks. See ei tähenda, et ma teaks ainult neid, kes sõbralistis on. Ma ei suhtlegi eriti ka nendega, kes sõbralistis on. Põhiliselt fb panen uue pildi või jagan midagi, laigin midagi, vaatan teiste postitusi.

Ja mis see põhjus on, et selle võõra inimese kontot kogu aeg niimoodi jälgid?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis see põhjus on, et selle võõra inimese kontot kogu aeg niimoodi jälgid?

Lugedes siin teisi teemasid, pole vist raske arvata.

See “võõras” mees ütles teemaalgatajale, et võtame rahulikult ja vaatame, mis elu toob.
Teemaalgataja tahabki näha, kas elu on sellele mehele midagi toonud või mitte. Lootes, et mees paneb kohe uuest vallutusest pildid üles.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks võimalik põhjendus sellisele käitumisele on see, et inimene veedab Facebookis liiga palju aega ja see häirib ka tema vajalikke tegemisi. Siis on lihtsam oma konto deaktiveerida. Aga sõltuvus kõigega kursis olla paneb inimese konto jälle aktiveerima.

Või siis ei oska see inimene lihtsalt FB kasutada.

Olen aru saanud, et sõbrasoovitused koosnevad inimestest, kes kas on su sõprade sõbrad (mida see inimene ei ole) või need, kes su profiili on vaadanud.

Pigem need, kelle profiili sa ise oled vaadanud.

Jep. Mina üks selline, liiga tihti vaatan sinna, segab töötamist. püüan end aegajalt võõrutada, mingihetk siiski murdun või tõesti on vaja, sest mingi seltskond on otsustanud seda keskkonda projekti ajal kasutada.
Praegu on pigem aga ka selline kivi all olemise periood, ma ei taha olla nähtav, tahan olla omaette ja olematu. See mul aegajalt külas käiv psüphholoogiline probleem, no so what, oma asi kuidas endaga toime tulen. Üks sõber aga peab seda sulgemist väga nõmedaks, kuigi ta pole mul fbs isegi mitte sõber.

+1
-1
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Pereelu ja suhted Blokib ja siis ei bloki?