Esileht Ilu ja tervis Borrelioos

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Borrelioos

Postitas:

Eelmise aasta kevadel põdesin borrelioosi. Näitajad olid nii et IGG oli 207 ja IGM 41,2. Sain ab ravi kuu aega ja enesetunne läks paremaks.

suvel tehtud korduvatest näitas tulemuseks 232 ja 24. Tean, et nii kiiresti ehitus kordustest ei anna õigest vastust ja see viitas läbipõdenud borrelioosile.

Nuud kevadel tegi arst uued analüüsid kuna osa kaebuseid on tagasi tulnud. Näitajad vastavalt IGG 38 ja IGM 6.

Kas mul on uuesti borrelioos või on need näidud juba põetud haigusest?

Kuidas teie ole jagu saanud borrelioosist ja saanud hea enesetunde tagasi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui borrelioos on avastatud hilises staadiumis ja antibiootikumiravi on hilinenud, siis ongi sellest tõvest raske ja vahel lausa võimatu päriselt vabaneda, ehkki arstid seda tunnistada ei taha. FB-s on grupp “Borrelioos Eestis”, seal on palju kogemuslugusid ja soovitusi raviks.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised kaebused on tagasi tulnud? Borrelioos iseenesest ei ole raske haigus.Võrreldes puukensafaliidiga on haigusnähud siiski kerged.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen põdenud borrelioosi ja mul on kaks korda puuk küljes olnud. Lasin mõlemal korral testid teha, värske nakkus ja vana. Möödas on kuskil vist 10a-t põdemisest. Minul oli esimene kord koledad rändavad luuvalud, kord põlvedes, kord pahkluudes, kord randmetes, samuti pea tuikamine ja pidev kuklasurve selline uimane raske vati sees olek rõhuva kiivriga. Samuti olid mul närvituiked randmete juures. Tabletikuur kuu aega (2 nädalat kanget ravimit, kaks kergemat) tegi vist mu korda, sest mul kadusid kõik nähud ära. Pole siiani tagasi tulnud, aga kunagi ei tea, borelioos on salakaval haigus, nalja sellega pole, kuigi jah perearstid suhtuvad sellesse kuidagi möödaminnes.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised kaebused on tagasi tulnud? Borrelioos iseenesest ei ole raske haigus.Võrreldes puukensafaliidiga on haigusnähud siiski kerged.

Mul on ema borrelioosiga haiglas olnud ja isa puukentsefaliidiga. Ütleks, et on sama rasked haigused. Mõlemad olid raskes seisus haiglas (üks oli 40+, teine natuke alla 60, kui haiged olid) ja mõlemil võttis taastumine terve suve ja veel natuke peale.
Lapsel on borrelioos olnud ja ka tema oli mitu kuud haige, nii et kerge see haigus küll pole.
Aga nii ema kui laps said ühe raviga borrelioosist lahti ja tagasi pole ükski vaevus tulnud. Lapsel oli puuk küljes vaid tund, kui sedagi ja enamus sümptome tekkis alles paar kuud hiljem.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti kindlalt eelmise aasta põdemisest jäänud numbrid.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Sain äsja teada, et olen samuti borrelioosi haige. Avastasin pigem hilja (3nda staadiumi algus).

Hetkel mul pole esinenud ühtegi sümptomit, peale ära kadunud laigu ja kroonilise palaviku 36,9-37,1. Väsinud olen pidevalt, aga arvasin see sellest, et päevad läbi möllan kahe väikelapsega ja andsin phmt viimase päevani rinda. Nüüd kui teada sain alustasin ravikuuriga esimesel vōimalusel.

Kas keegi kes läbi põdenud viitsiks jagada, kuidas ta elu ja tervis on olnud peale läbipõdemist? Kui tihti haigus endast tunda annab? On nippe, kuidas sümptomeid kontrolli all hoida kui ei õnnestu välja ravida?

Tänan juba ette!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui borrelioos on avastatud hilises staadiumis ja antibiootikumiravi on hilinenud, siis ongi sellest tõvest raske ja vahel lausa võimatu päriselt vabaneda, ehkki arstid seda tunnistada ei taha. FB-s on grupp “Borrelioos Eestis”, seal on palju kogemuslugusid ja soovitusi raviks.

Nii nõme, kuidas kohe lennatakse arste süüdistama. Miks nad siis ei taha tunnistada, mingi koletu vandenõuteooria patsientide vastu? Mida saavad arstid kasu mingi reaalse haiguse mitte tunnistamisest? Post borrelia syndrome on täiesti olemas ja ka Eesti arstide poolt aktsepteeritud seisund, guugelda.  Loe teaduskirjandust, mitte mingit FB gruppi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui borrelioos on avastatud hilises staadiumis ja antibiootikumiravi on hilinenud, siis ongi sellest tõvest raske ja vahel lausa võimatu päriselt vabaneda, ehkki arstid seda tunnistada ei taha. FB-s on grupp “Borrelioos Eestis”, seal on palju kogemuslugusid ja soovitusi raviks.

Nii nõme, kuidas kohe lennatakse arste süüdistama. Miks nad siis ei taha tunnistada, mingi koletu vandenõuteooria patsientide vastu? Mida saavad arstid kasu mingi reaalse haiguse mitte tunnistamisest? Post borrelia syndrome on täiesti olemas ja ka Eesti arstide poolt aktsepteeritud seisund, guugelda. Loe teaduskirjandust, mitte mingit FB gruppi.

Sest nad ei tea sellest haigusest kuigi palju. Tunnistatakse vaid seda, mis selle kohta nö õpikus kirjas on, aga reaalsete inimeste lood näitavad, et see haigus on sootuks salakavalam ja avaldub paljudel erinevatel viisidel.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda tõestada, nii võib kunagi borrelioosi põdenud inimene eluaeg kõik oma hädad peavalust kuni artriidini kunagise puugi arvele kirjutada ja sõimata, miks arstid midagi ei tea? Jah, kuna spirohheet võib ennast kehast peita, siis kaebused võivad kesta kuid ja aastaid, aga enamasti on see seotud sellega, et ravi jäi liiga hiljaks või jäeti kuur pooleli vms, pealgi juba tekkinud (närvi)kahjustusi ravi enam  ei paranda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda tõestada, nii võib kunagi borrelioosi põdenud inimene eluaeg kõik oma hädad peavalust kuni artriidini kunagise puugi arvele kirjutada ja sõimata, miks arstid midagi ei tea? Jah, kuna spirohheet võib ennast kehast peita, siis kaebused võivad kesta kuid ja aastaid, aga enamasti on see seotud sellega, et ravi jäi liiga hiljaks või jäeti kuur pooleli vms, pealgi juba tekkinud (närvi)kahjustusi ravi enam ei paranda.

Täpselt sama nagu koroonavaktsiiniga või kovidi põdemisega.  On ju ka long covid olemas, samamoodi asteniseerumine ja valu- ja väsimussündroom nagu post borrelia korral. See, et seda ja teisi kroonilisi valusündroome ja väsimust ei õnnestu eriti edukalt ravida, ei tähenda, et arstid seda eitaksid. Samamoodi ei ole ju alkoholismi ja narkomaaniat eriti võimalik ravida, keegi ometi ei arva seetõttu, et arstid sõltuvushaigusi eitaksid.  Või äkki surevad inimesed seetõttu vähki, et arstid vähki eitavad? Nõme süüdistamine.

Üldse ongi nii, et kui keegi on borrelioosi põdenud või siis nüüd ka kovidit, siis kõik, mis elus pärast seda juhtub, on paljude arvates ainult sellest tingitud. Muud haigused justkui haihtuksid olematuks, kõik edasised haigused on kas borrelioos või kovid või vaktsiin edasi. Sest kõik edaspidised asjad toimuvad ju PÄRAST borrelioosi või kovidit või vaktsineerimist. Veider loogika.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest kõik edaspidised asjad toimuvad ju PÄRAST borrelioosi või kovidit või vaktsineerimist. Veider loogika.

Üks põhiline loogikaviga pigem- et üks asi juhtub PÄRAST teist, ei tähenda, et esimene oleks teise põhjuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest kõik edaspidised asjad toimuvad ju PÄRAST borrelioosi või kovidit või vaktsineerimist. Veider loogika.

Üks põhiline loogikaviga pigem- et üks asi juhtub PÄRAST teist, ei tähenda, et esimene oleks teise põhjuseks.

Seda ma ju räägingi. Sama selle teemaga – TA arvates on enesetunne läinud seepärast halvemaks, et ta kunagi varem põdes borrelioosi. Selge see – tuleb muudkui antikehi määrata ja borrelioosi teemal edasi heietada, mitte mingil juhul ei lähe elu ja aeg edasi ja ei teki muid põhjusi halvaks enesetundeks, mkmm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda tõestada, nii võib kunagi borrelioosi põdenud inimene eluaeg kõik oma hädad peavalust kuni artriidini kunagise puugi arvele kirjutada ja sõimata, miks arstid midagi ei tea? Jah, kuna spirohheet võib ennast kehast peita, siis kaebused võivad kesta kuid ja aastaid, aga enamasti on see seotud sellega, et ravi jäi liiga hiljaks või jäeti kuur pooleli vms, pealgi juba tekkinud (närvi)kahjustusi ravi enam ei paranda.

Minul näiteks jäigi ravi just seepärast hiljaks, et arst raius, et mul ei saa borellioosi olla, kuna ma ei ole puuki enda küljest leidnud. Ometigi näitas hilisem vereproov seda, et oli vägagi borrelioos. Nüüd elangi tüsistustega, sest ravi hilines.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mu laps sai elu esimeselt puugil kohe borrelioosi, veel enne kooli…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks jäigi ravi just seepärast hiljaks, et arst raius, et mul ei saa borellioosi olla, kuna ma ei ole puuki enda küljest leidnud. Ometigi näitas hilisem vereproov seda, et oli vägagi borrelioos. Nüüd elangi tüsistustega, sest ravi hilines.

Sina räägid aiaaugust.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Borrelioos