Esileht Kodunurk Boršipõhi purki

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Boršipõhi purki

Postitas:

Praegu on peedid veel mõnusad pehmed ja kõik muu ka värviline ja värske. Mõtlesin, et teeks sel aastal ise purgisuppi. Kas keegi võiks jagada head ja mis peamine, järeleproovitud retsepti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud peaaegu selle retsepti järgi. Peaaegu sellepärast, et sibulat ma ei söö, seega seda ei pannud ning juursellerit mul ei olnud. Kuna minu borši sisse tomat ei käi, siis selle jätsin ka ilmselt ära. Maitsete timmimine on siin põhiline kunst, kõiki maitseaineid tasub lisada jaokaupa ja siis vaikselt ühte või teist juurde. Arvesta, et purgisupile paned pärast vett või puljongit ja võibolla ka lihakraami juurde, seega maitse võiks olla pigem tugevam.

Igal juhul oli see boršipõhi esimene, mis hoidistest otsa sai, olgugi, et tehtud oli seda ikka omajagu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kindlat retsepti ei ole, panen sisse sibulat, porgandit, peeti, paprikat, tomatit. Kui on, siis kapsast kah. Olen ka pannud kas kurki või suvikõrvitsat, aga neid ei tohi pehmeks keeta, st lähevad lõpus ja saavad vaid natukene kuuma. Kuldreneti tükke olen kah pannud, üldse pole paha. Kogu kunst minu meelest ongi selles, et suhkrut ja äädikat ja eks tegelikult ka soola just parasjagu saab. Ülesoolatud supi puhul tuleb ju kõvasti kartulit enne söömist sisse keeta, liiga vähesega ei säili. Aga põhilised vääratused on tulnud suhkru ja äädikaga, kusjuures keetmise ajal tundub, et voh, väga hea on. Aga mõlematel on kalduvus domineerima hakata, kui konserv mõnda aega seisab. Ma ikka mõtlesin oma vanaema tomatiplögina peale, et miks pagan ta nii magusat teeb. Kui ise tegin, siis küll ei pannud oma arust liiga palju suhkurt, kõik oli tasakaalus, aga kui sööma hakkasime mitu kuud hiljem, siis oli magus mis magus. Ei tea, kas see magususeteema ongi vaid tomatiga seotud, aga ka boršiga (mul käib raudselt tomat sees) on magusaäpardust ette tulnud, kuigi keetmise ajal maitstes on kõik tasakaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teinud selle esimese retsepti järgi. Juurselleri asemel panen peeti ja kui kapsast või porgandit on vähem, panen jällegi peeti. Maitseaineid panen alati retsepti järgi. Minu arvates on hea.
Poolest kogusest saab täpselt 7 pooleliitrist purki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

https://toidutare.ohtuleht.ee/925948/endatehtud-borsipohi
See on ka üks tore retsept.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Boršipõhi purki