Esileht Koolilaps Breketid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Breketid

Postitas:

Laps 12-a ja siiani on käinud hambaarsti juures vist 2 korda elus- hambad lihtsalt on terved ja arstil ei ole ka neil kordadel olnud seal suus midagi teha. Sestap meil puuduvad ka kogemused hamba-teeemaga.

Ent nüüd tundub, et vist on tekkinud vajadus breketite järele. Kui aga käisin meile kõige lähemal, Tõnismäe hambapolikliinikus, öeldi sealt, et uusi patsiente üldse ei võetagi. Minnes kõrvalasuvasse Kaarli polikliinikusse, anti sealt teada, et järjekord on 2 aastat. Pika otsimise peale leidsin hambaravi, kus oleks pääsenud löögile juba 3 kuu pärast, ent sealt sain teada, et neil puudub leping Haigekassaga.

Nüüd küsimus selline: kas tasub panna breketeid sellises kliinikus, millel puudub Haigekassaga leping? Iseenesest peaks breketite endi eest maksma ju nagunii ise, seega pole vist suurt vahet? Kuid visiiditasud, lisauuringud ja muu selline – kas HK lepinguga kliinikus visiiditasu ei võeta? Seega küsimus: kas breketite panek ilma HK lepinguta kliinikus läheks väga oluliselt kallimaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 10:19; 17.09 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda, kui suured on visiiditasud HK lepinguga kliinikus. Aga ise panin täiskasvanuna breketid 2016. aasta alguses, maha võeti ca aasta hiljem. Olid ainult ülemisel kaarel need läbipaistvad (keraamilised? igatahes mitte metallist) ja kogu kupatus alates visiitidest-jäljenditest kuni eemaldamiseni ja kapedeni maksis ca 1200 eurot. Käisin Sakala Hambakliinikus just samal põhjusel – mujal olid nii pikad järjekorrad. Sinna sain ca 2 kuuga esimesele visiidile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin eksida, aga oluline on see, mis põhjusel breketid pannakse. Minu lapsel on asi nii hull, et haigekassa hüvitab täies mahus ravi. Aga see kehtib kõige odavamate breketite puhul. Ise pean juurde maksma, et paremaid saada. Lisaks ka visiiditasu on ainult 5 eurot, muidu oleks kallim.
Saan aru, et kui ei oleks sellist diagnoosi, siis peaks igal juhul ise maksma kõik. Seega oluline on vast kõigepealt kindlaks teha, kui hull olukord on või milline ravi peaks üldse tulema.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 11:22; 17.09 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui breketiteks puudub meditsiiniline näidustus, siis ei oma HK leping tähtsust, nagunii maksad omast taskust. Käin oma lapsega Kaarli hambakliinikus (on HK lepingupartner) ja kõik kulud on minu kanda, HK ei hüvita midagi.
Aga võid ju alati ka hambaravi kliinikust üle küsida, millised erisused neil võrreldes lepingupartneriga on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile. Ma just seda teada tahtsingi, et mis erisused on konkreetselt breketite paneku osas HK lepinguga ja ilma. Küsisin seda juba enne ka kliinikult järele, aga nad ei vastanud sellele. Pärast neilt küsimist tulin siit uurima. Arusaadav, et breketite eest tasun ma ise. Aga kui näiteks HK lepinguga kliinikus visiiditasusid ei võeta, ent ilma HK lepinguta kliinikus maksan iga kuu visiitide eest nt 50 eurot ja nii mitu aastat, siis kujuneks päris kopsakas hinnavahe. On nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 10:19; 17.09 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.haigekassa.ee/laste-hambaravi

Kui diagnoosi ei ole, siis ei hüvitata midagi, ka visiiditasu peab ise maksma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 11:22; 17.09 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu laps käib Kaarlis. Minu meelest oli esimesel visiidil mõni asi Haigekassa kulul-äkki nt röntgen. Hiljem on kõik tasuline olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kaarlis. Minu meelest oli esimesel visiidil mõni asi Haigekassa kulul-äkki nt röntgen. Hiljem on kõik tasuline olnud.

esimene visiit ongi tasuta ka siis, kui hk ravi ei maksa. samas, see esimese visiidi raha on teiseks poolaastaks enamasti otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Breketid