Esileht Ilu ja tervis Breketid vs kaped

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Breketid vs kaped

Postitas:
Kägu

Kellel on olnud emb-kumb? Mille järgi tegite valiku? Mis on kapede ja breketite plussid ja miinused?

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lapsele või täiskasvanule? Meil on silikoonist öökaped, laps on igati rahul, harjus nendega magama mõne ööga (esialgu kukkusid suust välja magades), aastase kasutamisega on hambad sirges reas ja enam ei pea kasutama (probleem oli, et hambad vajuvad ettepoole ja keeleasetus oli öösiti vale, hammastele oli lihtsalt vaja õige suund kätte anda). Breketeid pole peres keegi kasutanud, võrrelda ei tea. Kapede pluss on ka see, et keegi päeval neid ei näe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ortodondi hinnang ja haigekassa maksis, kaped muidu maksavad 700.- (need polnud individuaalselt tehtud vaid masstoodang, neid on muidu isegi amazonis müügil, aga neid ei julgeks lapsele kasutada, ikka hambaarst peaks valima)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valik sõltub ravi keerukusest. Minul kunagi 7a tagasi olnud klassikalised breketid, aga no eks siis ei olnud ka kapede variante nii palju. Nüüd on veidike silmahambad reast välja vajunud ja olen mõelnud kaperavile, kuna ei nõua nii suurt tööd ja kaped saaksid sellega hakkama.

Viimasest kommentaarist ei saa aru. Masstoodang? Need tehakse ikka väga individuaalselt ning iga paari nädala tagant võtad uue kape, sest juba eelnevalt välja arvutatud hammaste nihkumine ning seeläbi uued kaped vormitud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lapsele või täiskasvanule? Meil on silikoonist öökaped, laps on igati rahul, harjus nendega magama mõne ööga (esialgu kukkusid suust välja magades), aastase kasutamisega on hambad sirges reas ja enam ei pea kasutama (probleem oli, et hambad vajuvad ettepoole ja keeleasetus oli öösiti vale, hammastele oli lihtsalt vaja õige suund kätte anda). Breketeid pole peres keegi kasutanud, võrrelda ei tea. Kapede pluss on ka see, et keegi päeval neid ei näe.

Breketeid soovin endale. Olen 35a.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise ikka ei saa valida kas kaped või breketid.Kaped sobivad ainult väga väikeste probleemide korral.Minule tehti hinnapakkumine breketite eest.Hind oli kosmiline 4000 euri.(2 aastaks) Loobusin.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ela Eestis ja siin asjad teistmoodi. Käin hambaarsti juures, kus pakutakse ainult kapesid. Ma üldse ei ole kindel, kas seal päris ortodonti üldse töötab. Mul on hambad päris puseriti ja hambaarsti ütles, et kaped on populaarsed. Hakkasin ka ise kahtlema, kas kaped minu olikorras aitaks. Aga eile juba valisin teise koha, kus tegeletakse ainult ortodontiaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vale arusaam, et breketid on raskete probleemide puhuks ja kaped väiksemate. Mina valisin Invisalign kaped, sest enda vanuses (40+) ma ei soovinud breketeid. Kui ma kellegiga meetri kaugusel räägin, siis ei saa keegi aru, et mul kaped suus. Mul on hambad puseriti ülevalt ja alt ja lisaks kaldenurk liiga sisse. Aega läheb mul ca 500 päeva. Kui kaldenurka muutma ei peaks, saaks hakkama poole lühema ajaga.

https://www.maxilla.ee/invisalign-nahtamatu-alternatiiv-breketitele/?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutBB3pZS4No4J7PRkKqJaXuK_lUtPYU4cYvHKnDciw9qNE_5_Ly94lxoCsN4QAvD_BwE

Kapede eelis on hügieen. Saab süüa kõike ja hambad puhtaks pesta, sest söömise ajaks võtad ära. Breketid võivad jätta hammastele jäljed, mida kapedega ei juhtu. Peale veidi soodsama hinna ei tea mina ühtegi põhjust, miks peaks eelistama tänapäeval breketeid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vale arusaam, et breketid on raskete probleemide puhuks ja kaped väiksemate. Mina valisin Invisalign kaped, sest enda vanuses (40+) ma ei soovinud breketeid. Kui ma kellegiga meetri kaugusel räägin, siis ei saa keegi aru, et mul kaped suus. Mul on hambad puseriti ülevalt ja alt ja lisaks kaldenurk liiga sisse. Aega läheb mul ca 500 päeva. Kui kaldenurka muutma ei peaks, saaks hakkama poole lühema ajaga.

https://www.maxilla.ee/invisalign-nahtamatu-alternatiiv-breketitele/?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutBB3pZS4No4J7PRkKqJaXuK_lUtPYU4cYvHKnDciw9qNE_5_Ly94lxoCsN4QAvD_BwE

Kapede eelis on hügieen. Saab süüa kõike ja hambad puhtaks pesta, sest söömise ajaks võtad ära. Breketid võivad jätta hammastele jäljed, mida kapedega ei juhtu. Peale veidi soodsama hinna ei tea mina ühtegi põhjust, miks peaks eelistama tänapäeval breketeid.

 

Mis sulle siis hinnaks öeldi?

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub natuke tüütu see, et neid peab söömise ajaks ära võtma. Kuna töötan lasteaias ja sööme kõik koos, siis äkki mul ei ole võimalust eemale minna, et neid suust ära võtta????Ja sama ka suhu tagasi panemisega, ei ole ju võimalik kogu aeg minna eemale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vale arusaam, et breketid on raskete probleemide puhuks ja kaped väiksemate. Mina valisin Invisalign kaped, sest enda vanuses (40+) ma ei soovinud breketeid. Kui ma kellegiga meetri kaugusel räägin, siis ei saa keegi aru, et mul kaped suus. Mul on hambad puseriti ülevalt ja alt ja lisaks kaldenurk liiga sisse. Aega läheb mul ca 500 päeva. Kui kaldenurka muutma ei peaks, saaks hakkama poole lühema ajaga.

https://www.maxilla.ee/invisalign-nahtamatu-alternatiiv-breketitele/?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutBB3pZS4No4J7PRkKqJaXuK_lUtPYU4cYvHKnDciw9qNE_5_Ly94lxoCsN4QAvD_BwE

Kapede eelis on hügieen. Saab süüa kõike ja hambad puhtaks pesta, sest söömise ajaks võtad ära. Breketid võivad jätta hammastele jäljed, mida kapedega ei juhtu. Peale veidi soodsama hinna ei tea mina ühtegi põhjust, miks peaks eelistama tänapäeval breketeid.

Mis sulle siis hinnaks öeldi?

Minul läheb kokku 4500, aga seda ei pea kohe ära maksma, ravi jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub natuke tüütu see, et neid peab söömise ajaks ära võtma. Kuna töötan lasteaias ja sööme kõik koos, siis äkki mul ei ole võimalust eemale minna, et neid suust ära võtta????Ja sama ka suhu tagasi panemisega, ei ole ju võimalik kogu aeg minna eemale.

Eks natuke ebamugav ikka on ja peab planeerima, aga alati on võimalus enne ja pärast sööki korraks tualetti minna, et kapedega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid breketid mõni aasta tagasi, kapedele tookord ei mõelnud. Ravi kestel mõtlesin küll, et äkki oleks mugavam ja kenam, aga kui pärast breketeid sain kape algul kuuks ajaks koguaeg kandmiseks ja hiljem öösiti, siis sain aru, et need on suus ikka üsna ebameeldivad ning arvan, et ahvatlus neid koguaeg ära võtta oleks olnud suur.

See, kes siin söömise pärast muret tundis, siis breketitega pead samamoodi pärast sööki pilgu peeglisse viskama ja vajadusel puhastama, sest nende vahele lääb palju palakesi kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas kaped ja kohvi joomine kokku sobivad? Kas peab siis ka ära võtma need suust ja kohvi vist määrib ära kaped?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kannan kapedid.5 kuud on täiS.Söömise ajaks tuleb ära võtta ja ka kohvi joomise ajaks.Kapedega võib juua tavalist vett.Maksimaalselt võivad kaped suust ära 1h, aga mina olen rahul.Olen 40+ ja breketid polnud üldse mõeldavad. Probleem pole ka suur ja sai kaped panna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kannan kapedid.5 kuud on täiS.Söömise ajaks tuleb ära võtta ja ka kohvi joomise ajaks.Kapedega võib juua tavalist vett.Maksimaalselt võivad kaped suust ära 1h, aga mina olen rahul.Olen 40+ ja breketid polnud üldse mõeldavad. Probleem pole ka suur ja sai kaped panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid breketid 33a. Nüüd olen 40+ ja hoiatan, et summa võib tõusta topelt ja lõputult++++ kuna siiski ravi individuaalne ja pole ju kindel tulemus.

 

Minu puhul-  ravi käigus selgus, et tuleb plaani muuta kuna 1 hammas ei pidanud vastu ja pidin krooni kinni maksma ja lisaks elu lõpuni suus traat+ hammaste email on täis mõra(bonus breketi emaldamisest, mis keelab valgendamist+ tuli ka tundlikus ja pidev ortodonti küllastamine jne. Praeguseks põhjus, miks ravi oli vajalik on tagasi ja hambuvus nii viltu, et vaivalt suudan liha närida 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vale arusaam, et breketid on raskete probleemide puhuks ja kaped väiksemate. Mina valisin Invisalign kaped, sest enda vanuses (40+) ma ei soovinud breketeid. Kui ma kellegiga meetri kaugusel räägin, siis ei saa keegi aru, et mul kaped suus. Mul on hambad puseriti ülevalt ja alt ja lisaks kaldenurk liiga sisse. Aega läheb mul ca 500 päeva. Kui kaldenurka muutma ei peaks, saaks hakkama poole lühema ajaga.

https://www.maxilla.ee/invisalign-nahtamatu-alternatiiv-breketitele/?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutBB3pZS4No4J7PRkKqJaXuK_lUtPYU4cYvHKnDciw9qNE_5_Ly94lxoCsN4QAvD_BwE

Kapede eelis on hügieen. Saab süüa kõike ja hambad puhtaks pesta, sest söömise ajaks võtad ära. Breketid võivad jätta hammastele jäljed, mida kapedega ei juhtu. Peale veidi soodsama hinna ei tea mina ühtegi põhjust, miks peaks eelistama tänapäeval breketeid.

ou ou, sul on ju ravi pooleli? Kus on garantii, et sul ravi lõppeb selliselt nagu eeldate koos arstiga? Praegu on eeldus ja ravi alguses on optimism laes.
Tähtis on kokkuvõttes ju tulemus. Kapedega perfektset tulemust ei saa. Paljud jätavad kaperavi pooleli, kuna see eeldab väga head distsipliini. Breketid on ikka suus kogu aeg ja nende reguleerimise eest vastutab ortodont.

Kapede eest on vastutus inimesel, päris nii ikka ei ole, et igaüks saab hakkama.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõber kandis 2 aastat breketeid.Seejärel pandi hammaste taha retrainer traat et tulemus püsiks. Paraku see traat läks katki koguaeg.Parandati pidevalt. Lõpuks lõi käega. Ligi 4500 euri läks sisuliselt prügikasti või siis lihtsalt hambaravi kliiniku rahastamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõber kandis 2 aastat breketeid.Seejärel pandi hammaste taha retrainer traat et tulemus püsiks. Paraku see traat läks katki koguaeg.Parandati pidevalt. Lõpuks lõi käega. Ligi 4500 euri läks sisuliselt prügikasti või siis lihtsalt hambaravi kliiniku rahastamiseks.

Ilma traadita vajusid hambad kõik tagasi? Nojah, kui lööd käega, siis on see ju oma otsus. Minul ka traadid, katki pole läinud, 2 aasta jooksul on paar korda otsast lahti tulnud ning olen käinud kinnitamas. Kulutatud raha, aeg ja breketitega kaasnenud ebamugavused on väärt seda, et ise tulemust hoida, seetõttu kannan ka öist kapet järjekindlalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõber kandis 2 aastat breketeid.Seejärel pandi hammaste taha retrainer traat et tulemus püsiks. Paraku see traat läks katki koguaeg.Parandati pidevalt. Lõpuks lõi käega. Ligi 4500 euri läks sisuliselt prügikasti või siis lihtsalt hambaravi kliiniku rahastamiseks.

Sama võib juhtuda ka siis, kui ravida kapedega. Ikka on vaja panna kas traat või kanda viimast kapet elu lõpuni. Kui seda ei tee siis lähevad hambad tagasi ja kogu raha on prügikastis. Breketravi puhul on prügikastis veidi väiksem summa ja kapedega ravi puhul siis veidi suurem summa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on vale arusaam, et breketid on raskete probleemide puhuks ja kaped väiksemate. Mina valisin Invisalign kaped, sest enda vanuses (40+) ma ei soovinud breketeid. Kui ma kellegiga meetri kaugusel räägin, siis ei saa keegi aru, et mul kaped suus. Mul on hambad puseriti ülevalt ja alt ja lisaks kaldenurk liiga sisse. Aega läheb mul ca 500 päeva. Kui kaldenurka muutma ei peaks, saaks hakkama poole lühema ajaga.

https://www.maxilla.ee/invisalign-nahtamatu-alternatiiv-breketitele/?gclid=CjwKCAjw95yJBhAgEiwAmRrutBB3pZS4No4J7PRkKqJaXuK_lUtPYU4cYvHKnDciw9qNE_5_Ly94lxoCsN4QAvD_BwE

Kapede eelis on hügieen. Saab süüa kõike ja hambad puhtaks pesta, sest söömise ajaks võtad ära. Breketid võivad jätta hammastele jäljed, mida kapedega ei juhtu. Peale veidi soodsama hinna ei tea mina ühtegi põhjust, miks peaks eelistama tänapäeval breketeid.

ou ou, sul on ju ravi pooleli? Kus on garantii, et sul ravi lõppeb selliselt nagu eeldate koos arstiga? Praegu on eeldus ja ravi alguses on optimism laes.

Tähtis on kokkuvõttes ju tulemus. Kapedega perfektset tulemust ei saa. Paljud jätavad kaperavi pooleli, kuna see eeldab väga head distsipliini. Breketid on ikka suus kogu aeg ja nende reguleerimise eest vastutab ortodont.

Kapede eest on vastutus inimesel, päris nii ikka ei ole, et igaüks saab hakkama.

Mul on ravi poole peal, aga ma ju näen, et toimib, sest alumine hambakaar on juba ideaalselt sirge.

Enamus inimesi ei tea, et nii peale breketeid kui kapesid tuleb kanda elu lõpuni traati ja öist kapet, sest hambad vajuvad muidu tagasi. Traadi ja retaineri vajadus ei sõltu sellest, kas valiti ravi breketite või kapedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kaperavi seljataga ja pean tunnistama, et see traadi ja öise retaineri kandmine ei ole tegelikult kõige mugavam. Imestan, et paljud ütlevad, et see traat ei sega sugugi, mina tunnen seda pidevalt, kogu aeg kipub keel seda katsuma ja peale iga söömist on tunne, et midagi jääb sinna traadi vahele kinni, ehkki reaalselt näha ei olegi. Ja see öine kohmakas kape on ka ikka paras nuhtlus, mul on niigi uinumisega raskusi ja see just heale ööunele kaasa ei aita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kaperavi seljataga ja pean tunnistama, et see traadi ja öise retaineri kandmine ei ole tegelikult kõige mugavam. Imestan, et paljud ütlevad, et see traat ei sega sugugi, mina tunnen seda pidevalt, kogu aeg kipub keel seda katsuma ja peale iga söömist on tunne, et midagi jääb sinna traadi vahele kinni, ehkki reaalselt näha ei olegi. Ja see öine kohmakas kape on ka ikka paras nuhtlus, mul on niigi uinumisega raskusi ja see just heale ööunele kaasa ei aita.

Jagan arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Breketid vs kaped