Esileht Ilu Breketiravijärgne traat läheb kogu aeg lahti

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Breketiravijärgne traat läheb kogu aeg lahti

Postitas:
Kägu

Kaks aastat tagasi lõpetasin breketiravi ja sain alumistele hammastele taha traadi. See traat aga pidevalt tuleb lahti – teema, mille eest eelnevalt muidugi hambaarst mind ei hoiatanud, nii et maei osanud sellist probleemi kartagi. Alguses oli traadi uuesti kinnitamine garantiiaja sees, nüüd aga olen pidanud juba ühe korra uuesti selle kinnitamise eest maksma. Mitte siis üleni ei tule lahti, aga paari hamba tagant kukuvad lihtsalt need plastikust jubinad ära, millega traat on hammaste külge kleebitud. No nii närvi ajab, mul on vist kahe aastat jooksul seda traati uuesti paigaldatud juba 6 korda. Viimane kord kinnitati kahe hamba külge traati kaks nädalat tagasi ja nüüd jälle täpselt samade küljest lahti. Kusjuures lahti tulevadki samad 2-3 nuppu. Ma ei närvi süüdimatult progandeid ja õunu, jälgin väga, et ma ei sööks niimoodi, et see traatidele ohtlik oleks. Miks need nublakad siis ometi suus ei püsi?!

Mul on väga terved hambad ja varem pidin hambaarstil vadi kord aastas kontrollis käima, nüüd olen aga selle pagana traadi pärast juba nagu püsiklient. Milles ometi asi on, miks need korralikult kinni ei püsi? Ma ei taha uskuda, et minu hambad on nii erilised, et nende küljest need traadid püsida ei taha.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortodont peaks oskama öelda, miks, sest see pole pigem normaalne. Mul 15 aasta jooksul 2 korda neid kinnitatud. Ühel korral hammustasin konti kogemata, teise korra kohta ei mäleta, et miks ühe hamba küljest lahti tuli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et see pole normaalne. Mul ka 12 aasta jooksul kaks korda lahti tulnud, aga mõlemal korral hammustasin ka kõva toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, et teemaväline. Milleks ja kui kaua traate peab kandma breketi järgselt? Ma ise sain oma breketitest lahti ammu peaaegu 20 aastat tagasi, siis oli peale breketeid ainult üks võimalus – eemaldatavad hambaklambrid. Huvi pärast tahaks teada traatide kohta ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, et teemaväline. Milleks ja kui kaua traate peab kandma breketi järgselt? Ma ise sain oma breketitest lahti ammu peaaegu 20 aastat tagasi, siis oli peale breketeid ainult üks võimalus – eemaldatavad hambaklambrid. Huvi pärast tahaks teada traatide kohta ka.

Ikka selleks, et tulemus püsima jääks. Ja tihti – eriti täiskasvanute breketiravi puhul – soovitatakse neid traate ikkagi kogu eluks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, et teemaväline. Milleks ja kui kaua traate peab kandma breketi järgselt? Ma ise sain oma breketitest lahti ammu peaaegu 20 aastat tagasi, siis oli peale breketeid ainult üks võimalus – eemaldatavad hambaklambrid. Huvi pärast tahaks teada traatide kohta ka.

Ikka selleks, et tulemus püsima jääks. Ja tihti – eriti täiskasvanute breketiravi puhul – soovitatakse neid traate ikkagi kogu eluks.

jep, reteiner kogu eluks kui breketiravi täiskasvanuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on siis rekord. Traat on alumistel hammastel püsinud ligi 20 aastat. Ainult hambakivi tekkimine on probleemiks. Ülemistele hammastele traati ei pandud, seisavad paigal niisamagi. Aga teemaalgatajal on jah nähtavasti mingi ülepinge hammastes. Küllap need kaks hammast ikkagi kipuvad reast uuesti välja nihkuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need traadid võivad lahti tulla, kui enda hammastest mõnigi on veidi liikuv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis plastikust jublakatega need kinnitati? Mul nö liimitakse mingi kitiga need kinni ning paratamatult kord aastas tuleb lahti või on vaja seda kitti juurde panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kandsin 30-selt veidi alla aasta breketeid ja hiljem see kaasa antud klamber jäi üldse kappi seisma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuli peale breketite eemaldamist üks traadikinnitus ülemiste hammaste tagant pea iganädalaselt lahti (äärmine neljast). Tookord pidin iga kord tasuma visiiditasu (ei kujuta ette, kui kallis see muidu oleks). Ühel hetkel enam ei viitsinud minna kinnitama. Mõne aastaga tekkis esihammatele taas vahe, mille breketid olid korrigeerinud. Ajapikku tulid järjest lahti ka järgmised kinnitused, jäid ainult mõned traadijupid. Mingil hetkel tuli lahtj ka alumiste hammaste üks keskmisi kinnitusi. Kuna oli keskmine, siis mingit hammaste liikumist ei toimunud. Kaks aastat tagasi kasvas ülahammaste taha üks tarkusehammas, mis vopsti ülahambavahe kinni lükkas. Nüüd jälle kena rida, aga loll olin, et lasksin asjadel niiviisi areneda. Breketiteaeg jäi mul aastatesse 2009-2011.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid esimest korda breketid vist 13 aastasena, hoiti pool aastat ja pärast kandsin öösiti klambreid ja all oli traat, mis mingil põhjusel u pool aastat hiljem ära võeti. Ei mäleta, et see oleks pidevalt lahti tulnud või oleks ise selleks soovi avaldanud, aga tol ajal ortodondiga vaielda ka ei osanud. Nüüd olen 31-selt breketitega uuel ringil, sest hambad hakkasid vaikselt tagasi liikuma ja mingi hetk tulid mängu tarkusehambad, mis all ikka korraliku ruumipuuduse põhjustasid. Üks arst ütles, et ilmselt retainer oleks aidanud seda ära hoida. Seega ei ole need traadid vajalikud vaid täiskasvanutel tehtud ravi säilitamiseks. Nüüd eeldan, et kui breketravi lõpeb, saan mõlemale rivile retainerid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Retaineri asemel on ka võimalus Essex hambavormi kasutada. See on umbes samasugune nagu plastvorm hammaste öise krigistamise vastu, aga õhem. Öösiti kandmiseks et hambad ei kaotaks oma kohta pealen breketiravi. Uuri seda võimalust oma hambaarsti käest kui retainer on tüütu ja nii tihti lahti tuleb hammaste küljest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu Breketiravijärgne traat läheb kogu aeg lahti