Esileht Ilu ja tervis Breketite hind (12-a laps)

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Breketite hind (12-a laps)

Postitas:

Tere!

Kes on hiljuti või viimasel aastal lasknud lapsele panna breketid? Mismoodi see hind kujuneb?  Kas haigekassa poolt ka mingi osa on?

Kliinikute kodulehed infoga just ei laiuta …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel hinnapakkumine 720 ülemine ja 760 alumine, lisaks raviplaan, iga kahe kuu tagant kontroll. Seega vähemalt 3000 lähima pooleteise aastajooksul koos eemaldamisega.

Haigekassa peale ei looda kuna kliinik kus lõpuks löögile saime ei oma lepingut, anomaalia pole ka nii suur et Haigekassa maksaks.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:14; 20.02 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 aastaks breketid maksavad 2000 euri kokku.(Üles ja alla) 2 aastaks aga 4000 euri. Nii mulle öeldi Maxillas.Riik iluprotseduure ei toeta.Mina sain shoki igatahes.Ja kas laps üldse nõus on? Breketitega harjumine ikka võtab aega isegi täiskasvanul.Teete ülikalli ostu kuid laps ei plaanigi neid kanda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ikka hambumusest, kuid kui tervist kahjustav probleem ei ole tuleb kõik ise maksta. Meile pakuti ülemised läbipaistvad breketid 2 aastaks 3600 eurot. Sai järelmaksuga ja osadena ka maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa sa kellegi teise kogemustest mingit indikatsiooni, kui palju just sinu lapsel kulub. seda, kas hk maksab, ütleb ortodont esimesel visiidil. seda, kui palju kokku kulub, öeldakse mõnes kliinikus kohe ja mõnes saad alles ravi lõpus teada, kui palju läks. minu lastel läks ühel 3500€ (ülemisel kaarel läbipaistvad) ja teisel 2700€. minu hinnad on tegelikult juba mitme aasta tagused, nii et praeguseks ilmselt kallim.

Teete ülikalli ostu kuid laps ei plaanigi neid kanda.

mis mõttes ei plaanigi neid kanda? breketeid ei saa niisama lihtsalt suust ära võtta, kui soov tuleb. aga mis puudutab lapse koostöövalmidust, siis jah, mida suurem laps seda rohkem lootust. mul endal kogemus sellest, et u 12-aastaselt soovitas ortodont oodata veel breketite panemisega ja 16-aastaselt breketeid pannes oli oodatav raviaeg lühenenud 1,5 aasta võrra. lihtsalt lõualuu oli vahepeal nii palju kasvanud, et ravivajadus oli väiksem.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:39; 21.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa sa kellegi teise kogemustest mingit indikatsiooni, kui palju just sinu lapsel kulub. seda, kas hk maksab, ütleb ortodont esimesel visiidil. seda, kui palju kokku kulub, öeldakse mõnes kliinikus kohe ja mõnes saad alles ravi lõpus teada, kui palju läks. minu lastel läks ühel 3500€ (ülemisel kaarel läbipaistvad) ja teisel 2700€. minu hinnad on tegelikult juba mitme aasta tagused, nii et praeguseks ilmselt kallim.

Teete ülikalli ostu kuid laps ei plaanigi neid kanda.

mis mõttes ei plaanigi neid kanda? breketeid ei saa niisama lihtsalt suust ära võtta, kui soov tuleb. aga mis puudutab lapse koostöövalmidust, siis jah, mida suurem laps seda rohkem lootust. mul endal kogemus sellest, et u 12-aastaselt soovitas ortodont oodata veel breketite panemisega ja 16-aastaselt breketeid pannes oli oodatav raviaeg lühenenud 1,5 aasta võrra. lihtsalt lõualuu oli vahepeal nii palju kasvanud, et ravivajadus oli väiksem.

Hambakaped on moodsad breketid.Paljud ei tea hambakapedest midagi. Samas alati kaped ka ei sobi.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maksis haigekassa kogu ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa sa kellegi teise kogemustest mingit indikatsiooni, kui palju just sinu lapsel kulub. seda, kas hk maksab, ütleb ortodont esimesel visiidil. seda, kui palju kokku kulub, öeldakse mõnes kliinikus kohe ja mõnes saad alles ravi lõpus teada, kui palju läks. minu lastel läks ühel 3500€ (ülemisel kaarel läbipaistvad) ja teisel 2700€. minu hinnad on tegelikult juba mitme aasta tagused, nii et praeguseks ilmselt kallim.

Teete ülikalli ostu kuid laps ei plaanigi neid kanda.

mis mõttes ei plaanigi neid kanda? breketeid ei saa niisama lihtsalt suust ära võtta, kui soov tuleb. aga mis puudutab lapse koostöövalmidust, siis jah, mida suurem laps seda rohkem lootust. mul endal kogemus sellest, et u 12-aastaselt soovitas ortodont oodata veel breketite panemisega ja 16-aastaselt breketeid pannes oli oodatav raviaeg lühenenud 1,5 aasta võrra. lihtsalt lõualuu oli vahepeal nii palju kasvanud, et ravivajadus oli väiksem.

Meil on hambaarsti ja ortodondi poolt just soovitus lõualuu kasvuajal breketiravile. Hiljemalt 14-aastaselt. Sest hiljem on raviaeg pikem ja ei pruugi õnnestuda.

Seega probleemid on erinevad. Ja minu lapsel ei ole tegu iluraviga, st iseenesest kõrvaltvaataja ei saa arugi mis häda. Samas pole ka aega oodata et kas kuskil Haigekassa lepingut omavas asutuses löögile saaks. Neis pole isegi ühendust võetud kuigi sai pandud ootelisti, kus oli võimalik seda teha, 1.5 aastat tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:14; 20.02 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambakaped on moodsad breketid.Paljud ei tea hambakapedest midagi. Samas alati kaped ka ei sobi.

Kui sa ise neist midagi teaks, siis oleks ka kuulnud, et vähegi keerulisemat juhtumit ei saa nendega ravida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:30; 21.02 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimast kägu ei tasu kuulata.

Minu 16-aastasel on ka breketid. Nii üleval kui ka all. Saime tasuta. Öeldi, et sõltub probleemi suurusest, kas on vaja ise maksta või maksab Haigekassa. Kuidagi mõõdetakse seda. Ju mu lapsel oli siis nii paigast ära, et saime tasuta.

Mu lapsel saab varsti aasta täis. Ei ole veel kuulnud, et keegi oleks teda sellepärast narrinud. Mu meelest ei paista tal need eriti välja ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:50; 21.02 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimast kägu ei tasu kuulata.

Miks viimast kägu ei maksa kuulata? See on ju täiesti tõsi, et kapedega saab ainult kergemaid kõrvalekaldeid ravida.

või sa tahad väita, et su lapsel on kaped ja haigekassa maksab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 10:39; 21.02 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15 aastasel pandi 1,5 aastat tagasi breketid. Ravi hind arvati jäävat ca 2000 kuni 2500 kanti. Seni olen maksnud ca 1600, järgmisel kuul võetakse ära, ilmselt jääb siis mingi traat või kape vmt, mis siis veel maksab. Tegu Tartu Ülikooli stomatoloogiakliinikuga. Ilmselt tavalise traadi pingutuse jmt. eest läheb vähem raha kui erakliinikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimast kägu ei tasu kuulata.

Miks viimast kägu ei maksa kuulata? See on ju täiesti tõsi, et kapedega saab ainult kergemaid kõrvalekaldeid ravida.

või sa tahad väita, et su lapsel on kaped ja haigekassa maksab?

Sina ei ole see kägu, kellele viitasin. Vahetult enne mind kommenteeris keegi kägu, et see lapsevanem peab peast puhta loll olemas, kes oma 16-aastasele breketid paneb, kuna see pidi niigi õrnas eas lapse automaatselt pilkeobjektiks muutma.

Nüüd on ta oma kommentaari, millele sai väga palju miinuseid, ära kustutanud. Ja sina sattusid seeläbi minu eelkommenteerijaks 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 09:50; 21.02 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambakaped on moodsad breketid.Paljud ei tea hambakapedest midagi. Samas alati kaped ka ei sobi.

Lisaks veel seda, et kaped ei ole odavamad kui tavalised breketid, samamoodi hind sinna 2500-3000 ja isegi üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:30; 21.02 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 aastat tagasi ühele lapsele 450 eurot (ainult ülemised hambad). Nüüd teine Haigekassa kulul, ainult visiiditasu 5 eurot igakordne pingutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Breketite hind (12-a laps)