Esileht Koolilaps Breketite teema

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Breketite teema

Postitas:
Kägu

Tütar nimelt 11a ja otsustasime hambaarstil käia ja uurida ,mis siis maksumus oleks.Ja oh üllatust breketid alla ja üles tuleb arvestada 1000 euriga.Haigekassa ei maksa,kuna mingi millimeetrid lubatust olevat rohkem ja siis tuleb ise kompenseerida.Kus on loogika.Ega vist muud üle jää kui tuleb ca aastake koguda.Kellel kogemusi ootan huviga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Breketite teema

Jah, ongi kallid. Minu lapse ravi läheb üle 2000 euri. Samas vale hambumus soodustab ka hammaste lagunemist ning ei ole ainult esteetiline probleem. Minu pojal oli lõug taga ja oleks täiskasvanuna olnud selline nõrga ja olematu lõuaga meesterahvas- praegu pärast aastast ravi on lõug ette toodud ja hambad ka ei ole enam ammu puseriti. Nüüd kasvab alumine lõualuu õigesti ja tema välimus tulevikus on hoopis teine mis oleks olnud ravita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest on eriti absurdne, et toimib selles vallas raha ette- tulemus järgi systeem, olen mitme tuttava peal näinud, et lubatud tulemust ei saada, kuigi arst väga lubas ja soovitas panna.
mingi garantiid ei saa, proovimise eest selline raha!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie saime Haigekassa toel, kuna hambumus vajas korrigeerimist meditsiinilisel kaalutlusel mitte esteetilisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tütrele panime algul ülemise rea – 250 euri panek+ igal kuul pingutamine ~20euri.
Nüüd kavatseme alla ka panna, läheb veel kallimaks, hinnad vist tõusnud.

Pojal kasvavad hambad praktiliselt suulaest, sest ei mahu ära, neljandad võtsimegi välja juba – mingit meditsiinilist näidustust arsti sõnul ei ole, seega kosume veidi peale tütre hambaid ja maksame jälle täiega:(

Mis siin nutta, endal ka kehvad hambad ja lasin sundolukorras olles 1 hamba asemel krooni panna ja läks ka 250.- (ilma juureravita). Nutt tuleb peale selliste hambalugude peale:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartus on kõige soodsam Ortodontiakeskuses paigaldada. Kusjuures meie juba kogume raha, sest suvel lapsel breketite panek. Nii see asi käibki. Vaevalt, et kellelgi see 1000¤ kohe tagataskust võtta on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie ei pidanud korraga maksma. tehti leping ja maksin osade kaupa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et teil on suht hästi läinud. meil oli hinnakalkulatsioon 1,5 a tagasi 40 tuhat krooni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma arvan, et teil on suht hästi läinud. meil oli hinnakalkulatsioon 1,5 a tagasi 40 tuhat krooni.[/tsitaat]

Samad sõnad, et hästi läinud.
Meil 2 aasta peale kalkulatsioon kõik kokku 3500 ¤. Eelmise aasta augustis alustasime.
Ortodontiakeskus, Tallinn.
Ja poisil läheb 1 pingutamisel käimise visiit 50¤. Seda siis tehakse ca kord kuus.
Miskipärast arvan, et see 1000 ¤ võib olla ainult breketid. Ja lisandvad sellele veel jäljendite võtmised, pingutamised ja muud tööd + hilisem tugikaar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See lapse hambumuse teema on Eestis ikka …!

Meil lapsel ei mahu hambad suhu ära ning ka hakkasime raviga pihta. Oleme algusjärgus – praegu toimub hambakaare laiendus. Sealt edasi breketid jne.

Ka küsisin artilt, et miks selline asi meditsiiniline põhjus pole? Lapse hambad ei mahu suhu = sellest tulenevalt hoolitsemine on puudulik (ei pääse hammaste pindadele ligi) ja sellest tulenevalt lagunevad kiiremini ning hammaste tervi on suuresti terve tervise alus.

Minul on priporiteet lapse hambad korda teha ning leian selle raha aga mis teevad alamsissetulekuga laste vanemad? Minu arvates raha puudus ei tohiks olla laste hammaste tuksi keeramise põhjus sellises vanuses.

Meie laps on 7-aastane (ja vahetunud 8 hammast).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes on Tallinnast, kus ja kelle juures käite lapse hambumust kontrollimas? Soovitage head arsti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

dr. Varu¨kin Kaarlis. Väga tore ja kiidan. Räägib seletab ning kõik, mis jäi selgusetuks, küsige üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tean, et tuttavad käisid nii Tallinnas kui väikeses maakohas hambaarstil lapsega. Tallinn ütles ka, et paar mm jääb puudu, et saada Haigekassalt toetust, aga väikelinnas hambaarstil käies said Haigekassa kaudu. Polnud lapse hambaid uurinud enne, aga nüüd on tulemus ilus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil ka sama lugu .Haigekassa toetusest 1mm puudu.Kas kellegil kogemusi ka Tallinna hambapolikliinikuga sest seal hinnad odavamad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See lapse hambumuse teema on Eestis ikka …!

[/tsitaat]Kui see sind lohutab, siis ühes teises riigis lähevad breketid meile maksma 6000 dollarit. \”Riik\” ei kata sellest loomulikult sentigi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui see sind lohutab, siis ühes teises riigis lähevad breketid meile maksma 6000 dollarit. \”Riik\” ei kata sellest loomulikult sentigi.[/tsitaat]

Meie riigi sissetulekud, võimalused ja hambaravi hinnad on nihkes. Hammaste ravi on pool alampalgaga töötaja aastasissetulekust?
Lihtsalt mõistmatu on, et kui pole esteetiline probleem vaid tervistmõjutav, et riik ei toeta oma kasvava tööjõu hammasteravi.

Peres on 2 last hambumuse probleemidega. Kahjuks üks peab ootama ning raskema probleemiga laps käib praegu ravis.

Selle kohta on naligi, et miks eestlased ei naerata…?

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii nõus kõigiga.
See on uskumatu mis summasid küsitakse
Mina aga küsiksin juurde, et kas Pärnu mnt ort keskus on kõige kallim koht?
Käisime seal ja numbrid öeldi nii jubedad :S
no appikene
Kas kaarli võiks olla odavam?

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm, me saime oma 40000kroonise pakkumise kliinik 32-st ja minu meelest soovitati siin perekoolis selle peale just ortodontiakeskusesse minna, et pidi soodsam olema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tegin tugevat taustauuringut, kui otsisin ortodondi teenust.

Olen truuks jäänud Kaarlile – tegin mitu päeva kodulehtedel hinnauuringut.

Kaarlis on hinnakiri üleval.

Vaatan, et Ortodontiakeskus küsib isegi lapse raviplaani ja visiiditasu? Kaarlis maksame vaid materjali eest:)) Ei maksnud siiani külastuste ega raviplaani, visiidi eest. Käisime pidevalt hambumuse jälgimistel (kui hambad tulid ja mis olukorras asjad on plus kidalõikus).Nüüd, kui agregaat suus, siis maksame visiidi ja tegemiste jne. ) eest. Vist? Läheme alles esimesele jälgimisele.

Olen Kaarliga väga rahul. Enne esimese pakkumisele \”Jah\” ütlemist, tasub mitme koha uksi kulutada. Hinnavahed on müstilised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suur tänu Kägu 16:03
Kelle juures Kaarlis?

Käisime jah ort keskuses Pärnu mnt ja oli visiiditasu,esmane küll väike, 4 eur. aga kujutan ette et raviplaan on kordades suurem

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See lapse hambumuse teema on Eestis ikka …!

Meil lapsel ei mahu hambad suhu ära ning ka hakkasime raviga pihta. Oleme algusjärgus – praegu toimub hambakaare laiendus. Sealt edasi breketid jne.

Ka küsisin artilt, et miks selline asi meditsiiniline põhjus pole? Lapse hambad ei mahu suhu = sellest tulenevalt hoolitsemine on puudulik (ei pääse hammaste pindadele ligi) ja sellest tulenevalt lagunevad kiiremini ning hammaste tervi on suuresti terve tervise alus.

Minul on priporiteet lapse hambad korda teha ning leian selle raha aga mis teevad alamsissetulekuga laste vanemad? Minu arvates raha puudus ei tohiks olla laste hammaste tuksi keeramise põhjus sellises vanuses.

Meie laps on 7-aastane (ja vahetunud 8 hammast).[/tsitaat]

Ma vihkan Eestit
No tõesti jube mis toimub. Ja niimoodi kasseritakse. Muidugi ei tea kuidas mujal aga meil ikka kohati nii ülepaisutatud kõik hinnad. palgad ja hinnad ….oeh
meie ei saa panna, pole võimalik.

Please wait...
Postitas:
Nipuneema

Minu 2 suuremat tüdrukut käivad ka Kaarlis doktor Varu¨kini juures. Kui keskmise tüdruku puhul olen ma nõus, et tegu on pigem nö iluraviga (mõni hammas suunaga ettepoole ja mõni tahapoole), siis vanema puhul ma küll nõus pole, et tegu on iluraviga, mida haigekassa ei toeta. Tal on sama lugu nagu keegi siin eelnevalt mainis, et alustasime raviga, kui ta oli 8a saanud: kõigepealt ülakaare laiendus (üle aasta keerad klambreid iga nädal laiemaks), siis oli alakaare laiendus (jälle üle aasta), edasi ülemised breketid, nüüd alumised breketid. Meid hoiatas doktor kohe, et siin läheb ravi 18 eluaastani välja. Kulutatud summad on küll suured, aga see on kõik oma laste heaolu nimel. Kuigi ma leian samuti, et mingilgi määral võiks haigekassa sellist suures mahus ravi toetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma vihkan Eestit
No tõesti jube mis toimub. Ja niimoodi kasseritakse. Muidugi ei tea kuidas mujal aga meil ikka kohati nii ülepaisutatud kõik hinnad. palgad ja hinnad ….oeh
meie ei saa panna, pole võimalik.[/tsitaat]
Intelligentne inimene ei vihka kedagi ega midagi. Ammugi oma isamaad. Inimestele teatud asjad meeldivad ja teatud asjad ei meeldi. Kui negatiive emotsioon on sees nii suur, siis ma soovitan abi otsida. Üldse mitte paha pärast. Pigem on see mu ametist tingitud soov aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oi ma arvan et selline viha emtsioon on Eestis paljudel ka oma isamaa vastu – vaesematel siis st vähem intelligentsetel. nii jah?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas keegi kiidab tallinna hambapolikliinikut, kas seal soodsam kui mujal

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaarli ja dr Varu¨kin 🙂 Nii põhjalik arst ja kannatlik. Tõesti väga kannatlik. Mul poiss on selline, kes kõike ise uurib ja puurib ja esitab totraid küsimusi aga arst õhtul kl 19 peale pikka tööpäeva seletas pikalt ja laialt kannatlikult 11 aastasele noormehele kõike ja tõi näiteid ja lubas oma arstiriistu vaadata jne! ravi umbes 2 a 1800 eur läheb! :((( Alustasime detsembris mullu.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Koolilaps Breketite teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.