Esileht Koolilaps Breketitega probleem

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Breketitega probleem

Postitas:
Kägu

15-aastasel poisil pandi see aasta breketid. Kas see ongi ok, et iga mingi aja tagant kuskilt midagi tuleb lahti ja jälle on vaja minna parandama. Hakkab juba vaikselt üle viskama. Niigi poiss midagi kõva ei söö. Hommikuti sööb putru. Hambad korralikult kokku ei lähe ja söömisega raskused. Vist äkki on ka nii, et mingi arv parandusi on n.ö selle kogu summa sees ja siis tuleb neid juba hakata ise kinni maksma. Muidugi lisaks ka bensiinikulu, sest lapsega on vaja jälle sõita lähimasse linna. Kuidagi imelik, et nüüd iga kuu selline jama. Või see ongi normaalne ja kõigil nii?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tundu normaalne. Minu tütrel on 2 aastat juba breketid olnud, selle aja jooksul on kaks korda liimist lahti tulnud, söömisel probleeme ei ole, sööb ka 6una ja kummikomme. Breketid nii üleval kui all.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss sai oktoobri alguses breketid. Nüüd kolmas kord lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

15-aastasel poisil pandi see aasta breketid. Kas see ongi ok, et iga mingi aja tagant kuskilt midagi tuleb lahti ja jälle on vaja minna parandama. Hakkab juba vaikselt üle viskama. Niigi poiss midagi kõva ei söö. Hommikuti sööb putru. Hambad korralikult kokku ei lähe ja söömisega raskused. Vist äkki on ka nii, et mingi arv parandusi on n.ö selle kogu summa sees ja siis tuleb neid juba hakata ise kinni maksma. Muidugi lisaks ka bensiinikulu, sest lapsega on vaja jälle sõita lähimasse linna. Kuidagi imelik, et nüüd iga kuu selline jama. Või see ongi normaalne ja kõigil nii?

Jah, on normaalne. meil oli kõik hinna sees. kõvemaid asju saab ka süüa aga neid siis peab lõikama õhukesteks viiludeks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi lööb lahti või katki. Eriti alguses. Mingit nätsumoodi ollust pani teravale otsale. Ei mäleta, et oleks väga juurde maksnud, mõnikord ei maksnud üldse. Kas laps üksi pole nõus sõitma?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pajal olid 1,5 aastat breketid. Ükskord tuli midagi tagant lahti. Ta vaatas ikka väga korralikult, et midagi tugevad ja kõva ei hammustaks.  Õuna lõikasin õhukesteks viiludeks, toorest porgandit ei söönud kordagi jne.
On kaks varianti. Kas on kehva ortodont ja breketid ei oke hästi pandud või poiss sööb ikkagi midagi sellist, mida ei tohiks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see sõltub pisut sellest ka, mida korrigeeritakse. Mingit tüüpi kohtadel on suurem tõenäosus lahti tulla, kui teistel.

Mul oli lapsel vast 1a 2k ja ma arvan, et 5-6 korda tuli lahti sealt, kust süsteem kõige suurema pinge all.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võivad lahti tulla jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid kaks aastat breketid ja kordagi ei juhtunud nendega midagi. Ostsin nt vaha ka juba ette ära, et kui hõõrib ja on valus, aga seda ei pidanud ka kasutama. Mul vedas ikka ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 15-aastane üksi ei saa arstil käidud?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas 15-aastane üksi ei saa arstil käidud?

Vanem ju kirjutas, et aeg ja bensiiniraha.

Meie 14.a ei saa ka kohe mitte kuidagi ise käidud, sest ühistransport käib 1x päevas ja terve päev läheks sõiduks ära. Muidugi peame me kaasas käima ehk sõitma ja lapse nn ukse taha ära viima.

Aga meil on ka lahti tulnud, eriti alguses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pruugi olla ei arsti viga ega lapse viga. See, kas breketid tulevad lahti, sõltub palju ka hammaste asendist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel muidugi tore, kui vanemad neid sõidutavad. Kas need 14-15-aastased siis üksi lähimas linnas ei käigi? Oleks juba aeg iseseisvuma hakata. Teeb raamatukogus bussiaega parajaks.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need 14-15-aastased siis üksi lähimas linnas ei käigi? Oleks juba aeg iseseisvuma hakata. T

Paha lugu on see, et ortodont ei pruugi mitte lähimas linnas asuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel muidugi tore, kui vanemad neid sõidutavad. Kas need 14-15-aastased siis üksi lähimas linnas ei käigi? Oleks juba aeg iseseisvuma hakata. Teeb raamatukogus bussiaega parajaks.

Täisloll mõtlemine.

Elame maal, lähima linnani on 50 km. Kuna see on teise maakonna keskus, siis sinna ei käi MITTE ÜHTEGI BUSSI. Et normaalse vanemana peaksin laskma tal umbes 4 korda ümber istuda ja lisaks…võiksin arvata, et lapsuke passib keset maanteed bussi. Jumal, kui arulage mõtteviis.

Tõsi, Tallinn oleks bussitranspordi mõttes parem. Kõigepealt astuks laos 5 km jalgsi, siis sõidaks 1 tund 45 min linna ja siis kollaks ortodondi juurde. Tagasitee oleks samasugune. St 10 km jalgsi, ligi 3 tundi ehedat sõitu, lisaks linnatransa….Anna kannatust!

Õnneks me oleme laste jaoks olemas ja tõesti tassin oma 14.-15.  a lapsi kuhu vaja. Jah, teinekord olen tõesti sõitnud 3-4x kuus (kaks last kahed breketid) ja mis teha!

A erilollid kommentaarid näitavad, KUI PALJU meil on ainult oma nina ette nägevaid kodanikke.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortodonti valides pidite arvestama ka aja- ja bensiinikuluga. Seega ei maksa hiljem selle üle kurta, ega laps ei ole süüdi. Alguses saate päris tihedalt sõita, pärast teist aastat harvem.

Minu laps käib oma maakonna keskuses, ka hambaarst sealsamas, mis on ka oluline.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Ega see autoga tassimine nüüd nii kohutav probleem polegi, aga ma lihtsalt ei saa aru, kuidas need suus ikkagi niimoodi lagunevad. Praktiliselt ühe kuuga on breketid kahest kohast lahti ja nüüd veel mingi traat ka puruks. Ma lihtsalt nagu kogun neid katki minemisi, et siis ühe korraga saaks kõik parandatud. Muidu peaks iga nädal seal koha peal käima. Neil ei ole ju aegasid suvaliselt anda, et laps saab minna kohale bussiga. Saaks küll bussiga, aga laps käib ju koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 13-aastasel pea-aegu aasta breketid. Vaid paar korda on tulnud traat kinnituse vahelt välja. Esimesel korral läksime arsti juurde, teisel korral oskas laps juba ise tagasi panna. Kuna arst näitas kuidas seda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortodonti valides pidite arvestama ka aja- ja bensiinikuluga. Seega ei maksa hiljem selle üle kurta, ega laps ei ole süüdi. Alguses saate päris tihedalt sõita, pärast teist aastat harvem.

Minu laps käib oma maakonna keskuses, ka hambaarst sealsamas, mis on ka oluline.

Kas tänapäeval saab keegi kuskil veel ortodonti valida? Meil hetkel veel on 10 km kaugusel, kui tema läheb pensionile, siis 50 km kaugusel. Ülejäänud kõik 100km. Järjekorrad on igal pool aastaid pikad.

Aga teemasse – ma olen 35a ja mul on paar aastat breketid olnud, alguses tulid rohkem lahti, viimane aasta vist polegi tulnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Ega see autoga tassimine nüüd nii kohutav probleem polegi, aga ma lihtsalt ei saa aru, kuidas need suus ikkagi niimoodi lagunevad. Praktiliselt ühe kuuga on breketid kahest kohast lahti ja nüüd veel mingi traat ka puruks. Ma lihtsalt nagu kogun neid katki minemisi, et siis ühe korraga saaks kõik parandatud. Muidu peaks iga nädal seal koha peal käima. Neil ei ole ju aegasid suvaliselt anda, et laps saab minna kohale bussiga. Saaks küll bussiga, aga laps käib ju koolis.

Lapsel äkki alahambumus?
Siis on breketitel pingemomente rohkem.
Või äkki esineb öösel hammaste krigisemist või lõugade liigset kokkusurumist?
Ka siis on breketid paine all ja kuskilt midagi alailma lahti ka võib tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortodonti valides pidite arvestama ka aja- ja bensiinikuluga. Seega ei maksa hiljem selle üle kurta, ega laps ei ole süüdi. Alguses saate päris tihedalt sõita, pärast teist aastat harvem.

Minu laps käib oma maakonna keskuses, ka hambaarst sealsamas, mis on ka oluline.

Kas tänapäeval saab keegi kuskil veel ortodonti valida? Meil hetkel veel on 10 km kaugusel, kui tema läheb pensionile, siis 50 km kaugusel. Ülejäänud kõik 100km. Järjekorrad on igal pool aastaid pikad.

Aga teemasse – ma olen 35a ja mul on paar aastat breketid olnud, alguses tulid rohkem lahti, viimane aasta vist polegi tulnud.

Mina ei saanud valida. Elame Tallinnas. Kuigi siin neid kliinikuid jagub. Peale mitmeaastast otsimist saime tasulise aja ja maksan omast taskust kuigi vist oleks mahtunud ka haigekassa parameetrite alla, kliinikul pole lepingut ortodontiale haigekassaga. Hügienisti saime küll haigekassa eest samas kliinikus.

Vähemalt laps saab abi kasvueas.

Probleem oli risthambumus, mitte nö rea kordapanek.

Mõned korrad oleme käinud visiidiväliselt traati paika panemas, see on tasuta olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Breketitega probleem