Esileht Ilu ja tervis Breketitejärgsed reteinerid

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Breketitejärgsed reteinerid

Mul on breketiravist nüüd juba 7 kuud möödas, aga mina ei suuda kuidagi ära harjuda alahammaste taha kinnitatud reteiner-traadiga. Pidevalt on tunne, et midagi on hammaste külge jäänud, keelega kogu aeg puudutan seda traati. Veel hullem on öine ülahammaste kape, õhtuti on tekkinud lausa uinumisraskused, sest see kobakas suus lihtsalt häirib. Ausalt öeldes ajab närvi, sest ravi alustades kinnitas hambaarst, et nendega harjumine pole probleemiks. Selline tunne, et oleks teadnud, et pärast ravi selline jama tuleb, poleks vist alustanudki.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 21:56; 30.03 17:59; 31.03 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks need breketid, reteiner traadid või hambaproteesid aegajalt ajavad ikka vastu.Sinna pole midagi teha.(vähemalt minu puhul) Võõrkeha ikkagi suus. Hambaarst on ka osav müügimees eelkõige. Võta TicTaci piparmünt suhu või osta apteegist Korvalool tilkasid. Need palderjani tilgad,rahustavad sind kenasti maha.Eriti sobilik just õhtu võtta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:04; 30.03 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka alguses harjumatu ja ebamugav, imestasin kui sõbranna ütles, et tal juba 10 aastat see seal olnud ja ei tunnegi. Päris seitset kuud harjumine küll ei võtnud nagu sul, aga nüüdseks on see traat mul seal juba 15 aastat olnud ja ei saa öelda, et segaks kuidagi. Ortodont ütles, et jääb kogu eluks ja paar erinevat hambaarsti, keda olen selle aja jooksul külastanud, on sama öelnud.

Erinevalt sinust öeldi mulle enne breketiraviga alustamist ette, milleks valmis tuleb olla – et paar hammast tuleb vahelt välja tõmmata, ravi kestab mitu aastat, pärast ravi lõpetamist tuleb esialgu ööpäevaringselt, hiljem järjest vähendades kanda ülemiste hammaste jaoks retrainerit (suulaeplaat) ja alumiste taha jääb traat elu lõpuni.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:11; 31.03 02:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks seda kasutatakse,miks.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjud lõpuks ikka ära sellega. Kape oli küll kohutav, mina seda kanda ei suutnud. Mõne nädala öösiti proovisin, siis loobusin. Hambad pole paigast liikunud (ravist möödas üle 5 aasta), ju need traadid on ikka piisav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli ühe ülahamba tagant iga nädal lahti traat, käisin siis 6-7 korda uuesti kinnitamas, 8ndal korrdal enam ei läinud. Ajapikku tuli ka mujalt lahti ja traat hakkas murduma. Ülemiste hammaste vahele tuli väike vahe tagasi, aga mitte nii hull, kui enne breketeid. Hambaarst siis kunagi lihvis ka need kinnitusjäägid maha. Alumine traat on hästi kinni püsinud ja läheb sellega 11.aasta. soovitan ikka kuidagi lepitust leida selle traadiga, muidu ähvardab breketieelne seisukord.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 12:18; 30.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel, et seda kapet kandsin vist mõned nädalad ainult, see oli jube asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 12:18; 30.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumiste hammaste tagune traat ei sega mind tõepoolest üldse ja ei mäleta, et oleks ka mingit harjumise aega vaja olnud. Seda kapet ei suutnud, aga ka mina taluda, aga õnneks mingit olulist tagasilangust ka ei tekkinud. Nüüd on varsti juba ligi 20 aastat möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh! Tean osaliselt, mis tunned. Mul olid breketid keska ajal. Enne seda need klambrid, kobakas mis kirjeldad. Siiani, ehk üle 10 a pärast näen unes, kuidas  mul klamber suus, haiseb ja ajab hambad valutama. Tegelikult mul oleks vaja uuesti breketid panna. Mul arst sattus väga kehv. Peale breketite eemaldamist klambreid ei määranud ega püsitraati samuti mitte. Peale eemaldamist olid hambad küll ilusti reas, aga üks lõikehammas peale breketeid tuli cm allapoole, täiega häirib nüüd. Lisaks hambad uuesti ära vajunud ja veidi liiguvad suus (Juured on breketite tõttu lahustunud) . Teistkordselt pannes  hoiatatakse hammaste väljavajumise ohu eest. Mul niigi igemed juba taanduvad juurte lahustumise tõttu ja ei kipu enam uuesti seda teekonda ette võtma. Seda enam, et arsti meelest mul liiga sügav hambumus ja ilma lõuaopita ei anna tulemust nagunii. Haige lihtsalt. Olen suht masenduses oma hammaste tõttu, muidu suht terved ja valged aga puseriti, igemed taanduvad ja see tobe esihammas ka veel, mis breketite vale kinnituse pärast alla vajus. Tahaks lausa nutta!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka see traat, nii üleval kui all. Üleval ei tunne üldse. All on tunda ja lisaks alumine kogub palju hambakivi, kuigi mul on väga hea suuhügieen. Ülemisel igemeäärel pole veel kordagi hambakivi olnud.

Suureks miinuseks on see, et traat paneb suu haisema. Osaliselt muidugi põhjus kiirelt tekkiv hambakivi, käin seda paar-kolm korda aastas eemaldamas, aga siiski on vahel nii, et kuigi hambad pestud ja igemeääred veepritsiga üle loputatud, on pärast paaritunnist suu kinni hoidmist äkki rääkima hakates selline pahvakas vanainimese proteesihaisu tunda. Pole selline “halva suulõhna” tüüpi lõhn, millest võib toidujääke või halba seedimist aimata, vaid just selline memmekeste läppunud proteesihais. Ise olen üsna noor alles ja nii jubedalt häirib, et plaanin lasta traadid alt eemaldada, üles las jäävad alles. Kui pidevalt rääkida või suud muul põhjusel avada või näiteks palju vett juua, siis lõhna peaagu polegi, aga nii pea kui suu on mõned tunnid suletud olnud, on seda esimest korda avades lõhn jälle tunda. Eriti veel nüüd, kus mask on ees ja ise oma kõiki lõhnu eriti selgelt tunned. Neli-viis korda päevas hambaid pastaga pesta ei ole lahendus, sest see lõhn tuleb taas tagasi. Lisaks võib nii hambaemaili lõpuks ära kulutada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul ka see traat, nii üleval kui all. Üleval ei tunne üldse. All on tunda ja lisaks alumine kogub palju hambakivi, kuigi mul on väga hea suuhügieen. Ülemisel igemeäärel pole veel kordagi hambakivi olnud.

Suureks miinuseks on see, et traat paneb suu haisema. Osaliselt muidugi põhjus kiirelt tekkiv hambakivi, käin seda paar-kolm korda aastas eemaldamas, aga siiski on vahel nii, et kuigi hambad pestud ja igemeääred veepritsiga üle loputatud, on pärast paaritunnist suu kinni hoidmist äkki rääkima hakates selline pahvakas vanainimese proteesihaisu tunda. Pole selline “halva suulõhna” tüüpi lõhn, millest võib toidujääke või halba seedimist aimata, vaid just selline memmekeste läppunud proteesihais. Ise olen üsna noor alles ja nii jubedalt häirib, et plaanin lasta traadid alt eemaldada, üles las jäävad alles. Kui pidevalt rääkida või suud muul põhjusel avada või näiteks palju vett juua, siis lõhna peaagu polegi, aga nii pea kui suu on mõned tunnid suletud olnud, on seda esimest korda avades lõhn jälle tunda. Eriti veel nüüd, kus mask on ees ja ise oma kõiki lõhnu eriti selgelt tunned. Neli-viis korda päevas hambaid pastaga pesta ei ole lahendus, sest see lõhn tuleb taas tagasi. Lisaks võib nii hambaemaili lõpuks ära kulutada.

Seda haisu- ja hambakiviprobleemi mul jällegi õnneks pole. Mul ka varasemalt hambakivi ei tekkinud, see olenevat sülje koostisest. Mingit lõhna see traat ka ei tekita ja midagi sinna vahele ka ei jää.  Olen muidu ka alati korralik hambapesija olnud, aga eks nüüd selle traadi pärast pesen küllap veel hoolikamalt.

Tundub, et see on väga individuaalne ja sõltub hambaarstist, kellele ja kuhu traadid ja kaped pannakse. Mul alumistel hammastel ongi algusest peale üksnes traat, kapet ei ole olnud. Ülemiste puhul väitis minu hambaarst, et tema kogemuse põhjal ei taha traat hästi püsida, seepärast on mul vaid kape, mida jään elu lõpuni kandma. Pole mitte suulaeplaat, vaid hammaste peale käiv üsna paksust plastmassist kape. Olen muidugi juba 40ndate teises pooles, võib-olla noored ei pea alatiseks seda kapet kandma jääma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 21:56; 30.03 17:59; 31.03 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka see traat, nii üleval kui all. Üleval ei tunne üldse. All on tunda ja lisaks alumine kogub palju hambakivi, kuigi mul on väga hea suuhügieen. Ülemisel igemeäärel pole veel kordagi hambakivi olnud.

Suureks miinuseks on see, et traat paneb suu haisema. Osaliselt muidugi põhjus kiirelt tekkiv hambakivi, käin seda paar-kolm korda aastas eemaldamas, aga siiski on vahel nii, et kuigi hambad pestud ja igemeääred veepritsiga üle loputatud, on pärast paaritunnist suu kinni hoidmist äkki rääkima hakates selline pahvakas vanainimese proteesihaisu tunda. Pole selline “halva suulõhna” tüüpi lõhn, millest võib toidujääke või halba seedimist aimata, vaid just selline memmekeste läppunud proteesihais. Ise olen üsna noor alles ja nii jubedalt häirib, et plaanin lasta traadid alt eemaldada, üles las jäävad alles. Kui pidevalt rääkida või suud muul põhjusel avada või näiteks palju vett juua, siis lõhna peaagu polegi, aga nii pea kui suu on mõned tunnid suletud olnud, on seda esimest korda avades lõhn jälle tunda. Eriti veel nüüd, kus mask on ees ja ise oma kõiki lõhnu eriti selgelt tunned. Neli-viis korda päevas hambaid pastaga pesta ei ole lahendus, sest see lõhn tuleb taas tagasi. Lisaks võib nii hambaemaili lõpuks ära kulutada.

Halb suulõhn võib maost üldse tulla. Ja hamba traatide korral tuleks ka suuvett kasutada sest vedelik jõuab ka sinna kuhu hambahari ei pääse.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:04; 30.03 23:22;
To report this post you need to login first.

Mul ka see traat, nii üleval kui all. Üleval ei tunne üldse. All on tunda ja lisaks alumine kogub palju hambakivi, kuigi mul on väga hea suuhügieen. Ülemisel igemeäärel pole veel kordagi hambakivi olnud.

Suureks miinuseks on see, et traat paneb suu haisema. Osaliselt muidugi põhjus kiirelt tekkiv hambakivi, käin seda paar-kolm korda aastas eemaldamas, aga siiski on vahel nii, et kuigi hambad pestud ja igemeääred veepritsiga üle loputatud, on pärast paaritunnist suu kinni hoidmist äkki rääkima hakates selline pahvakas vanainimese proteesihaisu tunda. Pole selline “halva suulõhna” tüüpi lõhn, millest võib toidujääke või halba seedimist aimata, vaid just selline memmekeste läppunud proteesihais. Ise olen üsna noor alles ja nii jubedalt häirib, et plaanin lasta traadid alt eemaldada, üles las jäävad alles. Kui pidevalt rääkida või suud muul põhjusel avada või näiteks palju vett juua, siis lõhna peaagu polegi, aga nii pea kui suu on mõned tunnid suletud olnud, on seda esimest korda avades lõhn jälle tunda. Eriti veel nüüd, kus mask on ees ja ise oma kõiki lõhnu eriti selgelt tunned. Neli-viis korda päevas hambaid pastaga pesta ei ole lahendus, sest see lõhn tuleb taas tagasi. Lisaks võib nii hambaemaili lõpuks ära kulutada.

Halb suulõhn võib maost üldse tulla. Ja hamba traatide korral tuleks ka suuvett kasutada sest vedelik jõuab ka sinna kuhu hambahari ei pääse.

Mina näiteks kasutan ka väikseid hambavaheharjasid, sest hambaniidiga igale poole enam ei pääse traadi tõttu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 21:56; 30.03 17:59; 31.03 01:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagasi vajumise tõenäosus oleneb sellest kui palju hambumust korrigeeriti ja mis vanuses seda tehti (nooremana luustub tugevamalt omale kohale). Minul tõmmati vahelt hambaid välja, et nad üldse ära mahuks ja seega on pooled hambad täitsa uute kohtade peal. Lõpptulemus on väga ilus ja pigem kannan seda traati elu lõpuni kui riskin, et hambad (kasvõi osaliselt) tagasi vajuvad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:11; 31.03 02:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Breketitejärgsed reteinerid